Mieszkanie z ex

Odpowiedzi w temacie (2)

andy

12.10.2005

Wrocilem do bylej zony i mieszkamy razem. Czy nadal musze placic jej alimenty na corke?

Nie znalazłeś odpowiedzi?

Ulap

2005-10-12 10:12:00

Jeżeli alimenty sa zasądzone, to nie ma znaczenia gdzie mieszkasz, bo to pieniądze na potrzeby dziecka, a nie żony. Mieszkając razem z dzieckiem masz możliwość opiekowania się nim, niematerialnie działąjąc na jego dobro, zaspokajania bieżących potrzeb w naturze, a nie w pieniądzu, co może wpłynąć na obniżenie alimentów, jeżeli wystąpisz o to do sądu. Jeżeli sąd uzna, że Twój wkład w rozwój dziecka zaspokaja jego potrzeby, może uznać, że dodatkowe finansowanie jest zbędne, ale dopóki masz obowiązek alimentacyjny to musisz go spełniać, niestety.

njn

2005-10-14 10:09:28

tak

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 24.1.2018

  Podział majątku wspólnego małżonków, rozwód i separacja

  Tylko w wyjątkowych sytuacjach sąd, orzekając rozwód, może dokonać podziału majątku, jeśli nie spowoduje to nadmiernej zwłoki w postępowaniu rozwodowym. Jeśli w skład majątku wspólnego (...)

 • 29.11.2018

  Bank ziemi pod Mieszkanie Plus do zmiany

  Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju proponuje zmiany usprawniające pozyskiwanie i gospodarowanie gruntami przez Krajowy Zasób Nieruchomości (KZN) na realizację inwestycji w ramach programu Mieszkanie (...)

 • 5.12.2018

  Mieszkanie z licytacji komorniczej – dlaczego warto je kupić?

  Lepsza kondycja gospodarki, większe zatrudnienie oraz napływ ludności z zagranicy, pomimo rosnącej podaży na rynku deweloperskim, spowodowały wzrost cen mieszkań. W dużych miastach jak Warszawa, (...)

 • 10.6.2018

  „Mieszkanie na start” - nowy pomysł rządu!

  Od początku 2019 roku ma ruszyć system dopłat do czynszu dla pierwszych najemców nowych mieszkań i mieszkań w budynkach poddanych rewitalizacji w ramach współpracy inwestorów (...)

 • 29.4.2019

  Bank ziemi przejmie więcej nieruchomości

  Rządowy projekt ustawy o zmianie ustawy o Krajowym Zasobie Nieruchomości oraz niektórych innych ustaw, który jest w Sejmie, zakłada wprowadzenie rozwiązań służących sprawnej realizacji (...)