Forum prawne (strona 766)

Potrąciłem pieszego

Witam i proszę o pomoc.
Potrąciłem pieszego na pasach, poszkodowany ma złamana nogę. Teraz czeka mnie proces, co mam robić, co mi grozi? Proszę o radę, jestem przerażony!!!


... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.5.5 12:42:50

działka rolna a budowlana

Dzień Dobry, chciałabym się dowiedzieć jak odrolnić działkę i zamienić ją w budowlaną? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.5.5 12:42:32

Jazda rowerem po chodniku

Witam

Wczoraj zostałem zatrzymany przez policje za jadę na rowerze po chodniku i dostałem mandat wysokości 500zł, czy policja może mnie tak surowo ukarać, przecież w okolicach centrum jest prawie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.5.5 12:38:39

Bilety za płatny parking

Witam, 30 kwietnia br. dostałem upomnienie z urzędu miejskiego wzywające do oplacenia biletów parkingowych ze strefy płatnego parkowania. Jest tam kilkanaście pozycji na łączną kwotę 1093 zł. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.5.5 12:21:39

Prowadzenie auta pod wpływem narkotyków

chciałby się dowiedzieć co grozi za prowadzenie pojazdu pod wpływem marihuany?
Bałam ostatnio w knajpie gdzie prawie wszyscy palili marihuanę, ja nie palę i nigdy nie paliłam. Podczas powrotu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.5.5 12:13:39

Zwolnienia

Witam, słyszałam, że od pewnego czasu kodeks pracy gwarantuje lepszą ochronę pracownika zatrudnionego na czas określony przed zwolnieniem. Zna ktoś może jakieś szczegóły? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.5.5 11:55:53

PROSZĘ O PORADĘ

JA RÓWNIEŻ MAM PODOBNY PROBLEM,MIANOWICIE MÓJ TATA OD KILKU LAT JEST OBRZUCANY WULGARNYMI OBELGAMI NP.TY SKUR,,,,, .ZABIJE CIĘ,ZAKOPIE DO PIACHU,OSTATNI TAKI WYSTĘPEK MIAŁ MIEJSCE W OBECNOŚĆI POLICJI ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.5.5 11:29:53

jaka forme opodatkowania wybrac ?

witam pracjue jako opieka nad osobami starszymi na umowe zlecenia i otworzylam dzialalnosc gospodarcza bo czasami sprzedaje artykuly agd na allegro i dorabiam w ten sposob okolo 1500 zl i do konca tygodnia ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.5.5 11:27:41

Chcę zerwać umowę cyfrą plus

Witam, 2 miesiące temu zmieniłem cyfrę+ na n-kę. Przedstawiciel n-ki, który podpisywał ze mną umowę poinformował mnie, że zerwie starą umowę z cyfrą za mnie. Jednak nadal otrzymuję rachunki ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.5.5 11:4:20

Odrzucenie uwag do planu miejscowego zagospodarowania przestrzennego!!!

Jak jest dalsza droga postępowania w przypadku odrzucenia przez burmistrza gminy uwag do miejscowego planu zagospod.przestrzennego. Czy można coś jeszcze zrobić?. Na osiedlu domów jednorodzinnych ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.5.5 10:49:53

PRZED SKŁADANIEM ZEZNAŃ

Witam...W 2005 roku moja daleka ciocia ulegla zlamaniu nogi na wystajacym kawałku płyty chodnikowej. Nie miala świadków,a ponieważ starała się o odszkodowanie (chyba od urzedu miasta) poprosiła ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.5.5 0:56:37

Wynajem, a zgon wynajmującego

Witam
Wynajmuję mieszkanie od wielu lat, w tym od roku z umową na jeden rok. No i właśnie w tym roku zmarła osoba wynajmująca mi mieszkanie.

Testamentu pisemnego nie było. Ponoć był testament ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.5.4 23:52:19

Czy informować ojca dziecka ???? PILNE

Witam
Mam pytanie czy mam obowiązek jako matka 15letniej córki informować ojca dziecka o jej wyjazdach dot. zielonej szkoły za którą ja płacę. Wogóle czy mam obowiązek i jak najlepiej to zrobić ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2010.5.4 21:2:4

komplikacje

gdy byłam w ciąży biologiczny ojciec mojego dziecka stwierdzil że Zuzia nie jest jego córeczka .. lecz w urzedzie stanu cywilnego podpisał wszytkie dokumety .. biologiczny ojciec nie traktoeał mnie ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2010.5.4 19:7:44

Zdrada w małżeństwie

jeżeli jest uszczerbek na zdrowiu, pogorszyła się sytuacja emocjonalna, kierujesz sprawę do sądu cywilnego przeciwko jemu, niestety przy takiej sprawie będziesz musiał na nowo wszystkiego doświadczyć, ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.5.4 16:42:23

Akt urodzenia dziecko

chciałabym usunąć ojca mojego dziecka z dokumentów synka, minął już rok a on nawet raz nie zadzwonił zapytać jak synek, teraz chcę zmienić akt urodzenia syna..
Wie ktoś może jak to zrobić? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.5.4 15:59:36

A co z dziecmi partnera z innego zwiazkudrogie drugie zony konkubiny ..i inne jakby was nie nazywac

Witam.Jestem właśnie taką żoną,która ma męża z tzw"dobrodziejstwem inwentarza"(kretyńskie określenie) i mamy poza synem męża dwoje dzieci.Mąż zarabia 1200zł a z tego 5 stów płaci na syna ... Zobacz wątek

32 odpowiedzi

2010.5.4 15:29:4

Czy dziadkowie mają prawo do widzeń z wnukiem?

Możecie złożyć w sądzie wniosek o ustalenie kontaktów wnuczki z dziadkami. To w jakim zakresie dostaniecie możliwość kontaktu zależy od dobrych argumentów. Poza tym ojciec może zrobić to samo. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.5.4 12:54:8

sprawa rozwodowa - smsy i maile

Wiem, że można zdobyć wydruki tego typu. Mój adwotat, który prowadził moją sprawę rozwodową zdobył wydruki z gadu gadu i wydruki sms, które przedstawił w sądzie i sąd je uwzględnił. Mogę ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.5.4 12:48:19

Groźby - które są karalne?

Witam,
Od pewnego czasu dostaje straszne smsy od pewnego chłopaka z mojej szkoły, a przynajmniej tak podejrzewam. Treści są raczej nie przyjemne, straszy, że zrobi mi krzywdę. Jak zgłoszę ten ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.5.4 11:42:48

mandat na podstawie zdjęcia

Jak najbardziej legalne zdjęcie z fotoradaru. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.5.4 11:14:37

Chcę dobrowolnie poddać się karze

Witam
Zostałem oskarżony o kradzież pewniej rzeczy o wartkości około 350zł, właściciel tej rzeczy wniósł już pozew do sądu, jest mi bardzo przykro za wszystko to co się stało i chciałbym ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.5.4 11:13:6

Staż- uczący się zaocznie 19- latek!

Witam, mam pewne pytanie związane ze stażem. Jestem zarejestrowany w powiatowym urzędzie pracy, całkiem niedawno dowiedziałem się, że jest możliwość starania się o staż. No ale mam 19 i uczę ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.5.4 2:29:12

obrona przed ex zona alimenty

znajduje sie na terenie wielkiej brytani razem z moja obecna zona i 3 dziezi. Z pierwszego malzenstwa posiadam 14 letniego syna ktory mieszka w polsce razem z matka . od listopada ubieglego roku moja ex ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.5.3 23:52:40

Doniesienie o popełnieniu przestępstwa

Witam.Przyznam szczerze,że to jest straszne!!!Mam taką podobną sytuację,ale z moimi rodzicami.Bardzo przykre jest to,że osoby nam najbliższe-czyli dziadkowie lub rodzice utrudniają nam życie i ... Zobacz wątek

9 odpowiedzi

2010.5.3 22:44:13

wypadek w autobusie

668117554 ZADZWOŃ I POWOŁOJ SIĘ NA ADAMA ALBO NAPISZ SWÓJ NUMER TEL ODDZWONI WINDYKACJA1@VP.PL ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2010.5.3 22:26:1

wfirma.pl - call center

Jestem właścicielem serwisu internetowego wfirma.pl udostępniającego narzędzia księgowości on-line. Poza tym jestem właścicielem biura rachunkowego działam na podstawie świadectwa kwalifikacyjnego. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.5.3 13:27:45

Odcięcie wody do lokalu ieszkalnego

Witam. Mam problem, poszukuję porady jak mogę obronić moją teściową przed sąsiadem. Otóż: mieszka ona w starym budynku we wspólnocie na I piętrze, na parterze sąsiad. Pewnego dnia przedzwoniła, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.5.3 12:39:5

Fałszywy podpis na pozwie

Wystarczy, że żona potwierdzi, że to jej podpis i będzie po sprawie. Zawsze może powiedzieć, że miała uraz ręki i podpis wyszedł inaczej niż zwykle. Jeśli pozew był złożony za jej zgodą, ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.5.2 20:39:22

chce odzyskać pieniądze, pomocy!!!

Musi Pani wystąpić do sądu z pozwem cywilnym o wykonanie zobowiązania, które oświadczył na piśmie. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.5.2 19:2:58

Zapomnialem wpisać terminu płatności w fakturze VAT

Sprzedałem towar.Wystawiłem fakturę VAT. Omyłkowo nie wstawiłem terminu płatności. Jest tylko data wystawienia i data sprzedaży. Nabywca towaru nie chce dokonać przelewu i żąda faktury korygującej. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.5.2 14:2:35

jak cena za zalożenie sprawy

witam chcialbym sie dowiedziec z jakimi kosztami musze sie liczyc podczas zalozenia sprawy o naruszenie nietykalnosci cielesnej.??

Pozdrawiam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.5.2 12:42:29

Naruszenie nietykalnosci cielesnej, zatrzymanie sila

witam

Mam takie pytanko poniewaz podczas kontorli biletów w autobusie jeden z kontrolerów uniemozliwil mi opuszczenie autobusu podczas tego zaczal mnie szarpac, grozic (mam zrobiona obdukcje) rozdal ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.5.2 12:36:16

Wola spadkowa oraz nieruchomość

Witam serdecznie,

Moi rodzice w podeszłym wieku posiadają mieszkanie, które powinno zostać podzielone pomiędzy mnie (syna) i moją siostrę. Głównie ja opiekuje się rodzicami również w czasie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.5.1 22:53:58

dotacja z urzedu pracy

moj maz ubiega sie o dofinansowanie z UP jednak pojawil sie problem gdyz nie mamy drugiego zyranta Dowiedzielismy sie ze jest jeszcze inna mozliwosc mianowicie akt notarialny o poddaniu sie egzekucji przez ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.5.1 19:44:57

Co mi grozi, gdy zostawie żonę i syna?

Witajcie!

Proszę o pomoc. Temat nie jest najzręczniej sformułowany, wiadomo, chodzi o prawo, nie o moralność...
Chcę się rozstać z żoną. Mamy 3l syna. Mieszkamy w moim domu, w którym mieszkają ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.5.1 18:13:7

rozwod a prawa kobiet

szukam ambitnego prawnika ktory poprowadzi moja sprawe pro bono w Krakowie
sprawa bardzo trudna i ciekawa dla ambitnych prawo miedzynarodowe
prawa rodzicielskie proba porwania dzieci
jersli ktos zna ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.5.1 10:49:33

czy "spud gun" jest bronią?

Witam,
chciałbym zapytać, jak wygląda status prawny spud guna / potato guna? Chodzi o bardzo popularną domowej roboty broń (?) wystrzeliwującą ziemniaka za pomocą wybuchu gazu (gazu do zapalniczek ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.4.30 20:15:19

Szerzenie nieprawdziwych informacji o warunkach zwolnienia z pracy.

Witam Serdecznie

Proszę o poradę. Mianowicie, pracowałem na stanowisku przedstawiciela handlowego w firmie od 3,5 roku. W marcu 2010 złożyłem wypowiedzenie z zachowaniem 3 miesięcznego okresu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.4.30 17:18:58

wycieczki pracownicze

A co ma bycie członkiem Komisji Socjalnej do organizowania wycieczek? Bo nie kumam ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.4.30 13:57:20

2010.4.30 13:28:44

współwłasność

Ja mam tez podobna sytuacje, tyle ze dostalam darowizne dzialki wraz z zabudowaniami i na tej dzialce wybudowalismy wspolnie dom, dzialka jest moja wlasnoscia a dom wspolna.Teraz jestem po rozwodzie, a ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2010.4.30 11:54:25

praca w więzieniu

witam,
Czy mogliby mi Państwo pomóc w pewnej sprawie, czy kobieta której mąż jest karany może rozpocząć pracę w Służbie Więziennej? Czy do takiej pracy będzie potrzebne poświadczenie bezpieczeństwa? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.4.30 11:50:7

sprawdzanie kompa

Witam
Jak wygląda sprawdzanie zajętego sprzętu komputerowego? Kto dokładnie się tym zajmuje i jak to przebiega???


... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.4.30 11:45:47

podwójne obywatelstwo

Witam serdecznie
Chciałabym się dowiedzieć, czy zgodnie z prawem polskim jedna osoba może posiadać dwa obywatelstwa? Czy jeżeli przyjmę nowe obywatelstwo wtedy automatycznie tracę poprzednie? ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.4.30 11:0:46

Filmy i muzyka - które są legalne?

Witam, mam pytanie odnośnie praw autorskich. Chciałbym poznać podstawę prawną do tego, że nielegalne jest posiadanie na własny użytek filmów, muzyki itp ściąganych z internetu. A czy mogę np ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.4.30 10:45:17

Jak wygląda Zakład Karny w Potulicach

Zna ktoś może te zakłady? Był ktoś może na widzeniach tam? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.4.30 10:20:30

więzienie - co można wziąć ze sobą?

Witam jakiś czas temu otrzymałem kare pozbawienia wolności, teraz przyszło mi pismo, że mam się stawić do więzienia, nie mam pojęcia jak się spakować , co ze sobą zabrać, proszę odpiszcie! ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.4.30 10:16:34

Przeniesienie sprawy rozwodowej z UK do Polski

Prosze o pomoc!!! Od roku jestem w separacji, zlozylam pozew o rozwod ale malzonek odmawia.(wina lezy po jego stronie) Dziecko mieszka ze mna a z ojcem ustalone sa wizyty przez sad. Nie moge wrocic do ... Zobacz wątek

13 odpowiedzi

2010.4.29 21:56:56

Spowodowałem Wypadek Samochodowy ze Skutkiem Śmiertelnym

kkolego mam pytanie do ciebie jak w sprawie poniewasz mialem podobna sytulacje odpisz. moj e-mail.maksymilian100@02.pl lub 603506689 ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.4.29 17:49:38

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika