Czy ojciec ma prawo zabornic kontaktow z dziadkami

Odpowiedzi w temacie (5)

-

25.11.2002

Maz mojej zmarlej corki nie pozwala na kontakty swoich dzieci z nami, mimo ze nasze wnuki bardzo za nami tesknia. czy moze ziec takich kontaktow zabronic, w jakich przypadkach i co ewentualnie mozemy w tej sprawie poczac. dziadkowie
(MAKS)

Nie znalazłeś odpowiedzi?

Gusia

2002-11-26 15:53:33

Możecie wnieść sprawę do sądu dla nieletnich o ustalenie kontaktów z wnukami.

carmen

2007-01-10 18:25:27

w takiej sprawie przede wszystkim powinny wypowiedziec sie wnuki czy chca czy nie chca miec kontaktow z dziadkami .Wywieranie nacisku ze strony rodzicow czy dziadkow wyrzadza krzywde dziecku , bo przeciez to o jego uczucia chodzi.Uwazam ,ze zbyt rzadko poruszane sa sprawy kontaktow dziadkow z wnukami,a wlasciwie pozbawiania kontaktow dziadkow z wnukami bez racjonalnego uzasadnienia.Sama mam podobna sytuacje i nigdzie nie znalazlam informacji co moge zrobic.Wiem ,ze sprawy takie niedlugo znajda uregulowanie w polskim prawie i ,ze nareszcie bedzie brane pod uwage zdanie dziecka.pozdrawiam carmen

gabryla11@pl

2007-10-08 17:41:28

NIE

hal

2007-10-27 23:52:39

TAK, jeśli nie zachowują sie prawidłowo (wyrok TK)

hal

2007-10-28 15:32:24

uściślając TAK, przy niewałaściwej ich postawie i niekorzystnym wpływie na dziecko. Wyrok SN, nie TK.

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • Urlop wychowawczy - zasady przyznawania

  Pracownicy przysługuje urlop macierzyński w wysokości od 20 tygodni w przypadku urodzenia jednego dziecka przy jednym porodzie i 31 tygodni w przypadku urodzenia dwojga dzieci przy jednym porodzie, (...)

 • Dla kogo rodzicielskie świadczenie uzupełniające, tzw. „Mama 4+”?

  Celem projektu jest zapewnienie podstawowych środków na utrzymanie dla osób, które zrezygnowały z pracy lub jej nie podjęły ze względu na wychowywanie co najmniej czwórki (...)

 • Urlop macierzyński - Najważniejsze informacje o urlopie macierzyńskim

  W ostatnim czasie weszło w życie wiele nowelizacji prawa pracy, regulujących na nowych zasadach uprawnienia zawiązane z macierzyństwem przysługujące pracownikom. Wydłużono okresy pozostawania (...)

 • Urlopy dla rodziców

  Od stycznia do lipca br. z urlopów dla rodziców skorzystało ponad 500 tys. osób w tym 402 tys. kobiet i 97,3 tys. mężczyzn. To ponad 20 tys. więcej niż w analogicznym okresie (...)

 • Urlop taty

  Coraz więcej mężczyzn decyduje się na urlop ojcowski. Tylko w ciągu pierwszych czterech miesięcy tego roku z dziećmi zostało o 2,3 tys. ojców więcej niż jeszcze rok temu.

NA SKÓTY