Forum prawne (strona 761)

Podatek od sprzedaży auta

Witam, mam pytanie odnośnie kupna i sprzedaży samochodu. Kupiłem samochód za 6 tyś i prze upływem pół roku sprzedałem go za 6 tys. Czy będę musiał płacić podatek od dochodu? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.5.24 12:55:33

Ubezpieczenie firmy

witam
Otworzyłem niewielką firmę, czy warto ją ubezpieczyć? Z jakiego pakietu najlepiej skorzystać? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.5.24 12:39:50

ksero z akt sprawy

witam, mam pytanie, czy ksero z akt sprawy np. postanowienia powinnam otrzymać z podpisami sędziów czy bez podpisów?? ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2010.5.24 10:49:35

Kolejna reklamacja butów

Witam!

Muszę drugi raz złożyć buty do reklamacji, za pierwszym razem zostały naprawione ale szwy znowu puściły, mam już dosyć, czy mogę zażądać zwrotu pieniędzy? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.5.24 10:24:33

telefon

witam
Mam podpisana umowę z orange, dzięki temu dostałem od nich telefon za grosze, minął już miesiąc a telefon nie nadaje się do użytku, czy moge go zwrócić i wymienić na nowy? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.5.24 10:12:39

sprzedawca na allegro

Witam.
Kupiłem towar na allegro, dokonałem wpłaty ale towar wciąż nie przyszedł, sprzedający nie odbiera telefonu, co ja mam robić? Czy mogę stracić pieniążki? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.5.24 10:7:29

zadłużenie w providencie

witam Mam wielki problem, moja siostra narobiła sobie długów, wzięła pożyczkę nie spłaciła jej i pojechała za granice wymeldowując się z domu. Teraz firma zadzwoniła do mnie, że przyjedzie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.5.24 10:1:49

odmowa zwrotu towaru

Witam!
2 dni temu kupiłem odkurzacz, mam do niego kartę gwarancyjną... Ja wróciłem z nowym zakupem do domu okazało się, że żona również go kupiła. Pojechałem zwrócić odkurzacz, lecz nie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.5.24 9:55:56

kontrol biletów mzk

witam
Wczoraj w nocy złapała mnie kontrola w autobusie. Przetrzymali mój dokument i sprawdzali resztę ludzi. Jak im zakomunikowałem, że chcę wyjść nie pozwolili mi. czy kontrolerzy mają takie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.5.24 9:32:58

Gwarancja na ubranie

Witam

Tydzień temu kupiłem spodnie a dziś wyglądają na totalnie zużyte! Zrobił ami się w nich dziura, a o nic nie zahaczyłem. Czy mogę zgłosić reklamację?? Ta tkanina nie nadaje się na ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.5.24 9:22:18

brak informacji z banku

Witam.
Od wielu lat mam konto w jednym z polskich banków, niedawno okazało się że na koncie mam zadłużenie i to już bardzo długo ale nikt mnie o tym nie informuje. Czy bank może tak postępować ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.5.24 8:58:4

brak karty gwarancyjnej

witam,

Kupiłem dysk twardy na fakturę vat, niestety coś się z nim stało i nie działa chciałbym złożyć go do reklamacji tylko że zgubiłem kartę gwarancyjną. Co mogę teraz zrobić, czy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.5.24 8:45:0

matka samotna a godziny nocne

Widzę, że ma Pani podobny problem. Ja też szukam na to odpowiedzi. Gdyby się Pani czegoś dowiedziała, proszę się ze mną skontaktować kasiad5-22@o2.pl ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.5.24 7:59:38

Praca zmianowa dla samotnie wychowującej

Mam pytanie. Pracuję w hotelu, do tej pory szli mi na rękę i pracowałam przeważnie na pierwsze zmiany (7-15stej), ale kiedy pracowników jest mniej, usłyszałam że muszę wejść w system czeterobrygadowy. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.5.24 7:54:17

Zmiana adresu.....

Miałem małą przygodę z policją, dostałem mandat za picie piwa.... Byłem pod wpływem alkoholu.
1. Miałem przy sobie tylko prawo jazdy z niewyrobionym nowym adresem zamieszkania, ponieważ narazie ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2010.5.23 22:22:15

darowizna a dług z tytułu zaległych alimentów?

Moj ojciec chce w drodze darowizny podarowac mi połowe mieszkania, ktorego jest wspolwlascicielem razem z moja mama, rodzice sa rozwiedzeni. niestety ojciec ma dlug z tytulu nie placenia alimentow ok ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.5.23 20:13:1

Prawa matek dzieci umiesczonych w rodzinach zastepczych

Witam...moje dzieci od niespelana roku sa w rodzinie zastepczej z powodow mieszkaniowych....Trafily do rodziny zastepczej po znajomosci,aby uniknac domu dziecka....Jednak matka zastepcza wciaz wykorzystuje ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2010.5.23 9:57:10

Wypowiedzenie umowy z winy pracodawcy

Moj pracodawca nie wypłacił mi (i innym pracownikom) do tej pory wynagrodzenia za miesiąc kwiecień , do tego nie zapewnia mi pracy tj. przymusowo siedze w domu . Mam umowe na czas nieokreślony.

Chcę ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.5.22 19:8:54

Schizofrenia paranoidalna

Depresja poporodowa jest czestym zjawiskiem.Zona powinna byc pod opieka psychiatry i miec wsparcie w osobie meza jesli trwa to juz tak dlugo to z winy zaniedbania. Zona nalezy sie zaopiekowac a nie uciec ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.5.22 12:58:4

Akta na policji

Witam
Proszę o pomoc jak ma wyglądać pismo w którym jest prośba o wykasowanie moich starych akt.
A mianowicie jako nieletni byłem karany od 7 lat nie mam kontaktu z policją ( do dziś), tzn, dostałęm ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2010.5.22 11:31:52

2010.5.22 10:8:7

mandat mzk przedawniony czy nie?

przszło mi pismo z mzk ze mam zaplacic za mandat z 2004roku... wiec dla mnie to ogólnie szok... mandat nie wiadomo tak własciwie gdzie spisany i kto go spisał....

1.słyszałam ze sprawy urzedowe ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.5.22 10:4:20

czy nażyczona moze ze mna mieszkać mieszkanie komunalne

witam chciał bym sie dowiedziec czy sa jakies przepisy, wymogi dotyczace mojej sprawy. otóż mieszkam z ojcem w mieszkaniu komunalnym które nie jest jeszcze wykupione tato jest głównym najemcą i ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.5.22 8:46:30

Praca na ? i cały etat

Nie podpisać umowy na 1/2 etatu i domagać się umowy zgodnej z rzeczywistością lub podpisać i zawiadomić Inspekcję Pracy. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.5.22 6:4:34

Łamanie prawa przez policję

Policja ma takie uprawnienia, a nawet gdyby łamała przepisy, nic z tego dla Pana nie wynika. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.5.22 5:55:48

Zdjęcia nago

Wytłumaczyć grzecznie facetowi, że albo odda płyty, albo skończy się grzeczna rozmowa. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.5.21 22:34:32

Zwolnienie z Praktyki oraz Poszukiwania za inną??

Witam Jestem pracownikiem młodocianym i mam poważne pytanie. Gdyby mój pracodawca zwolnił mnie pod koniec umowy to mam prawo do zmiany tego pracodawcy. Ale interesuje mnie kto za mnie dostanie pieniądze ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.5.21 19:17:27

Rozwiazanie umowy przez pracodawce bez wypowiedzenia

w dniu 20 maja otrzymałem przez pracodawce rozwiazanie umowy o prace z powodu niezdolnosci do pracy na byłym stanowisku pracy.po skonczonym zasiłku rechabilitacyjnym 12 miesiecznym na dalsza prace na ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.5.21 17:12:58

wnosek do banku o skorygowanie danych w BIK

witam. potrzebuje gotowego wniosku który musze zlożyc do banku zeby ten skorygował lub usuną moje dane w BIK. a nigdzie nie moge znalesc gotowego wniosku:( nigdy przedtem nie pisałem zadnych takihc ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.5.21 14:50:6

Alimenty od babci

Witam
Jestem matka niepełnosprawnego dziecka, mój mąż płaci bardzo niskie alimenty na nie ponieważ nie pracuje. Mieszka z matką która ma wysoką emeryturę po mężu. Czy mogę złożyć wniosek ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.5.21 13:28:40

usługi geodezyjne

Witam, ma ktoś może informację na temat cen usług geodezyjnych, a konkretnie chodzi mi o wytyczenie działki. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.5.21 12:54:35

Darowizna pieniężna w najbliższej rodzinie

Witam, chcę przekazać darowiznę rodzeństwu (mama przepisała mi mieszkanie, a teraz chcę oddać rodzeństwu ich część).Jak powinna wyglądać umowa darowizny? Czy muszę wyszczególniać, na jaki ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.5.21 12:53:11

bez grypsowania

Witam, chciałam się dowiedzieć jak w Zakładzie Karnym wygląda system programowego oddziaływania. Słyszałam, że wtedy jest większa szansa na przedterminowe zwolnienie. Ale z drugiej strony nie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.5.21 12:34:54

zwrot podatku ? konto bankowe

Witam, czy w przypadku zwrotu z podatku muszę podawać swój nr konta, czy mogę podać np. matki albo jakiejś fundacji? Czy w ogóle muszę podawać, czy mogę sobie zażyczyć przekaz pocztowy? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.5.21 12:6:57

Zwrot towaru ? allegro

Witam, czy jest możliwość zwrotu towaru, który dostałem przesyłką, rozpakowałem, sprawdziłem i nie jestem zadowolony? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.5.21 12:0:2

pensja netto?

Witam, jak policzyć kwotę netto (na rękę) swojej pensji? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.5.21 11:36:39

minimum socjalne

Witam,chciałam się dowiedzieć, czy dodatki, jak np. dodatek stażowy, wchodzą w wysokość minimum socjalnego, którą dostaję? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.5.21 11:19:47

Alimenty ? 90% wynagrodzenia

Witam,
Sąd wyznaczył mi alimenty na dwoje dzieci w wysokości 1400zł, a ja zarabiam 1500. Umotywował to tym, że mam wyższe wykształcenie i powinienem mieć lepszą pracę. czy ja mogę zostać ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.5.21 9:49:57

Potrzebuję pomocy!!!

Witam
Ojciec mojego dziecka nie uznał go. Nie płacił alimentów i nigdy się nie interesował. Ja teraz jestem w ciężkiej sytuacji rodzinnej i chcę zawalczyć o alimenty. Czy mogę to zrobić? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.5.21 9:44:18

mówienie nieprawdy w sądzie

witam
Wczoraj miałam sprawę rozwodową podczas której mój mąż delikatnie mówiąc mijał się z prawdą. Udowodniłam to że składał fałszywe zeznania, a sędzia nie wyciągnął z tego żadnych ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.5.21 9:39:50

kwota odszkodowania

Witam, podczas treningu siatkówki całkowicie uszkodziłem więzadło krzyżowe przednie w kolanie. Miałem przeszczep więzadła za pomocą tytanowych mocowań oraz wycięte migdałki (był stan zapalny ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.5.21 9:38:54

konsekwencje prawne za niezapłacony mandat

Witam, niedawno dostałem mandat za przekroczenie prędkości w wysokości 300 zł. Niestety nie mam pieniędzy na spłatę - studiuję i nie mam żadnej własności. Napisałem podanie o zmniejszenie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.5.21 9:38:8

nieporozumienie

Witam,
Mój były mąż ma ustalone widzenia z dzieckiem, niestety mamy bardzo słaby kontakt. Ojce wcale mi nie pomaga, jeszcze nie zdarzyło się aby odebrał dziecko ze szkoły. Co mam zrobić jak ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.5.21 9:36:45

widzenia z synkiem

Witam
Mam wielki kłopoty, około rok temu rozstałem się po długoletnim związku, a niedawno przyszedł do mnie dokument, że mam stawić się na sprawie w celu ustalenia ojcostwa. Do tej pory jestem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.5.21 9:11:37

Zakup towaru w sklepie internetowym Marketmedia

Witam
Dwa tygodnie temu zakupiłam telefon komórkowy w sklepie internetowym marketmedia.pl rejestrując się wcześniej na ich stronie i wypełniłam formularz zamówienia, po czy otrzymałam maila potwierdzającego ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.5.20 22:10:3

lokator z meldunkiem

Ja dostałam działkę z nieruchomością położoną na niej w drodze darowizny.
Problem w tym, że jestem aktualnie jedyną właścicielką ,a w domu jest lokator.Kiedyś mieszkała tu ciotka, która ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.5.20 20:32:0

elastyczne formy zatrudnienia /atypowe/

Potrzebuję odpowiedzi na kilka pytań :
CO to są elastyczne formy zatrudnienia (atypowe) według kodeku pracy?
Co to jest czas wolny pracownika?
Jakie są koszty związane z zatrudnianiem pracowników?
Ubezpieczenie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.5.20 19:14:2

rola polecenia pracodawcy

Bardzo proszę o definicję roli polecenia pracodawcy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.5.20 19:8:2

Problem rodzinny

Witam mam taki problem generalnie to problem rodziców zony i szwagra ale staram sie pomoc :
a wiec od poczatku Ojciec starał sie pomoc synowi ktory jest niudacznikiem zyciowym wiek (44l) 3 dzieci ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.5.20 16:54:48

Uchylenie sankcji

Witam,

kto może napisać wniosek o uchylenie sankcji (aresztowany, adwokat)? Czy jest jakiś termin na napisanie? Co jeśli sprawa jest ciągle w prokuraturze? Czy można odwoływać się więcej ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.5.20 15:58:32

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika