Forum prawne (strona 759)

2010.5.29 11:10:52

Czy zadłużenie dewelopera przechodzi na kupującego mieszkania

Witam ...

Kupiłem mieszkanie w grudniu od dewelopera. Mam problem z ustaleniem kto powinien ponieść koszty inwestycji, która została uchwalona przez wspólnotę sierpniu . Wspólnota na tym zebraniu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.5.29 10:55:21

AKCJE PRACOWNICZE - KUPIĘ! CAŁA POLSKA

KUPIE AKCJE PRACOWNICZE KAŻDĄ ILOŚĆ :
- PGNiG
- ZEDO
- TAURON
- ENERGA
- PGE Energia
- BOT Elektrownia Bełchatów i Turów
- BOT Kopalnia Bełchatów i Turów
- PGE Górnictwo i Energetyka
- ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.5.29 1:18:3

ZUS TANIEJ?

Jak wyrejestrowac sie z polskiego zusu, i miec oplacane skladki w wielkiej brytanii - krok po kroku
znajdziecie tu: [url]http://www.zuswuk.pl[/url]

Stare regulacje EWG z 1971 a ratyfikowane w 1999 ... Zobacz wątek

17 odpowiedzi

2010.5.28 22:26:12

zawieszenie egzekucji komorniczych

Mam komornika na wyplacie za zalegle alimenty ktorych nie spalcalem z powodu utraty pracy. Obecnie pracuje i tan z kolei zabiera mi ponad polowe wypalty. Chcialbym dobrowolnie zaczac splacac biezace alimenty ... Zobacz wątek

9 odpowiedzi

2010.5.28 20:40:57

dom na dzialce czesciowo panstowej i swojej

okazalo sie ze moje mieszkanie jest na czesci dzialki sasiada ktory zdal ta czesc na skarb panstwa, i uzyskal rente. przeprowadzilam spis inwentarza po smierci ojca w obecnosci biegłego i komornika, na ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.5.28 19:47:59

spolka jawna przeniesienie udzialow

[cytat]

mam takie zadanie zeby stworzyc spolkce jawna z mozliwoscia przeniesienia udzialow (zgodnie z 10 artykulem ksh) bardzo prosze o pomoc bo kompletnie nie wiem jak to zrobic, a nie wiem juz gdzie ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2010.5.28 13:51:19

odebranie praw rodzicielskich i zmiana nazwiska dziecka

Witam, mam poważny problem i nie wiem jak go rozwiązać, gdyż nie znam się na prawach sądowych. mam 20lat i 4.12.2009roku urodziłam synka i dała mu nazwisko ojca gdyż byliśmy narzeczeństwem i ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.5.28 13:41:55

Skłądki zus przy własnej działalności i umowie o pracę

Witam
Jak jest z opłatami za ZUSem jeśli otrzymałem umowę o pracę a sam też prowadzę działalność gospodarczą.
Rozumiem że zobowiązania za zus przechodzą na pracodawcę, nie trzeba tego ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.5.28 13:37:24

Ilość urlopu jeśli prowadzi się działalnośc poza pracą

Witam
Od 2 lat prowadzę 1 osobową działalność osobową.
Od jutra będę pracować na umowę o pracę.
Teraz jak z urlopem?
Przysługuje mi standardowo 20 dni urlopowych + 4 na żądanie czy mam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.5.28 13:35:29

Benefity i ciąża

WITAM
Mieszkam i pracuję w Anglii, teraz jetem w ciąży i chciałabym się dowiedzieć czy dostane tutaj jakiś zasiłek od pracodawcy?? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.5.28 11:28:56

Obowiązki opiekuna prawnego

Witam
czo opiekun prawny zajmujący się osoba ubezwłasnowolniona odpowiada za długi tej osoby. Dodam, że osoba zrobiła te długi podczas ubezwłasnowolnienia. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.5.28 11:23:50

Zasiłki

Witam
Jestem w bardzo trudnej sytuacji, mam 2 dzieci i męża. Ja nie pracuje a mąż zarabia około 1800zł. Nie starcza nam nawet na jedzenie, nie mówiąc już o wyszykowaniu dzieci do szkoły. Co ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.5.28 10:59:21

nie moje dziecko!

Witam
Mam problem z sąsiadką, która się zawsze do mnie zalecała, przychodziła, żaliła i podrywała. Czasem nawet w środku nocy w szlafroku przychodziła do mojego mieszkania. Nigdy z nią nie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.5.28 10:36:11

Jak napisać podanie o widzenie?

Witam
Mój chłopak jest w więzieniu, jak na razie raz się z nim widziałam. Chcę jeszcze raz a le muszę to zgłosić do sądu. Nie wiem tylko jak to dokładnie wygląda, co napisać w treści wniosku ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.5.28 10:9:7

AŚ Radom

witam
Wiecie może jak wygląda od środka areszt w Radomiu. Będę wdzięczny za każdą informację!!! ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.5.28 10:5:25

Obraza !!!

Witam
Sądzę się właśnie z pewnym policjantem, mam niezbite dowody jego winy. Lecz sąd nie chce ich uznać, bierze pod uwagę zeznania kolegów policjantów oczywiście fałszywe a nie np. nagranie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.5.28 9:44:9

p2p

Witam,
Właśnie zabrano mojemu znajomemu komputer. Oprogramowanie ma oryginalne ale ma dużo muzyki ściągniętej do własnego użytku. Czy to jest zgodne z prawem? Z góry dzięki za odpowiedź!


... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.5.28 9:37:36

Areszt Śledczy w Bydgoszcz

witam
Czy wie ktoś może o warunkach panujących w zakładzie karnym w Bydgoszczy?? Będę wdzięczna za wszystkie informacje... ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.5.28 9:33:3

RENTA A PRACA

Witam!!!

Jestem studentką i pobieram renta po mamie, chciałabym podjąć również pracę i tu moje pytanie - czy wtedy renta zostanie wstrzymana? ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2010.5.28 9:27:57

Dziwny wyrok

Witam
Mój ex mąż jest okropny, wyrzuca mnie z domu jak się jest pijany wyzywa czasem nawet bije, już kilka razy wzywałam policję. W końcu poszłam do sądu, chciałam żeby opuścił mieszkanie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.5.28 9:11:13

zaliczka alimentacyjna a alimenty

Witam.
Moja była żona dostaje ode mnie alimenty na dzieci, zawsze w wyznaczonym terminie. Ostatnio dowiedziałem się, że pobiera także zaliczkę alimentacyjną. Czy to jest zgodne z prawem?? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.5.28 8:53:36

Prowadzenie samochodu pod wpływem THC i wyrok

Witam,
Wczoraj zostałam zatrzymany przez policję, poddano mnie badaniom na zawartość alkoholu ale nic to badanie nie wykazało, później miałem test na zawartość narkotyków i test wyszedł pozytywny, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.5.28 8:50:40

Straż Miejska

Tak, Straż Miejska ma takie uprawnienia. ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2010.5.28 7:25:27

dłużnik zmarł........

witam, mój problem polega na tym że dłużnik zmarł tuż po złożeniu mojego wniosku do komornika od komornika dostałem wezwanie aby wskazać spadkobierców dłuznika, wiem że pozostała zona i dzieci(pełnoletnie). ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.5.27 14:27:28

Podatek od spadku - druk SD-3

Dzień dobry,
28/04/2010 uprawomocnił się wyrok o nabyciu spadku przez kilka osób z
rodziny (zerowa grupa podatkowa ) i od tego czasu mamy 6 m-cy na złożenie dokumentu SD-3 o nabyciu
rzeczy lub ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.5.27 13:23:18

Mandat za wyprzedzanie

Witam wszystkich. Potrzebuje porady w następującej sprawie. Zostałem zatrzymany przez policję na kończenie manewru wyprzedzania na podwójnej ciągłej. Policjant widział to z odległości około ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.5.27 13:5:39

Domeny DoradztwoPrawne.net oraz DoradcaPrawny.Net

Na sprzedaż domeny internetowe

DoradcaPrawny.net

oraz

DoradztwoPrawne.net


DoradztwoPrawne.net jak i DoradcaPrawny.net to idealne domeny dla osoby które pragną stworzyć portal o tematyce ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.5.27 11:58:42

Rozliczenie z US

Witam, moja żona w zeszłym roku nie osiągnęła żadnego dochodu. Nie rozliczała się z US. Czy dostanie teraz zaświadczenie z US o braku dochodów, które jest potrzebne do uzyskania zasiłku na ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.5.27 11:46:12

Zatrzymanie prawa jazdy za prowadzenie skutera!!!

Witam, załóżmy, że sąd wyda wyrok o pozbawieniu danej osoby prawa jazdy i wyda zakaz poruszania się pojazdami mechanicznymi na jakiś czas. Czy nie można wtedy jeździć skuterem, na który nie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.5.27 11:25:9

mandat za parkowanie

Witam, dostałem wezwanie do Straży Miejskiej. Mam dostać mandat za niewłaściwe parkowanie. Mają zdjęcie jak mój samochód parkuje za blisko przystanku autobusowego. Zatoczka nie byłam oznakowana, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.5.27 11:20:44

mandat za zagłuszanie ciszy nocnej

Witam, niedawno wprowadziłem się do mieszkania studenckiego. Co weekend wracam do domu. Ostatnio wróciłem w niedzielę po 22, była impreza, po 10 min od mojego przyjazdu imprezowicze poszli. Chwilę ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.5.27 10:52:15

Alkohol w aucie

Witam, czy można spożywać alkohol w swoim samochodzie, na parkingu? Co mi za to grozi? A może ktoś się orientuje co jeszcze można robić w samichodzie, czego nie można robić poza ?:) ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.5.27 10:39:0

Zakłócanie ciszy dziennej

Witam, mieszkam w bloku i od czasu do czasu lubię posłuchać głośno muzyki, co szczególnie przeszkadza jednej sąsiadce. Nachodzi mnie, raz nawet wtargnęła do mojego domu, cały czas straszy mnie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.5.27 9:57:51

Zdjęcie bez zgody

Witam

Dziś dowiedziałem się że pewna firma umieściła moje zdjęcie z targów na którym jestem z przedmiotem, który reprezentowali. Ja nie wyraziłem zgody na to. Czo mam zrobić, żeby zdjęli ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.5.27 9:55:1

IDEA:)

Witam
Moja firma wypuściła na rynek pewien przedmiot - nie opatentowała go. teraz pojawiły się na rynko podróbki. Czy można zawalczyć o usuniecie ich z rynku? Czy prawo autorskie nas ochroni? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.5.27 9:43:48

MP3, filmy itp.

Witam
Zakupiłem komputer na firmę, chciałbym go również używać do celów prywatnych - jak wygląda kontrola. Czy mogą przyjść i sprawdzić mi komputer w najmniej oczekiwanym momencie?

... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.5.27 9:37:6

Zdjęcia na portalu

Witam Serdecznie!

Na stronie internetowej pewnej organizacji znajduje się moje zdjęcie, już nie należę do tej organizacji i nie chce mieć z nią nic wspólnego. Czy mam prawo zażądać ściągnięcia ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.5.27 9:27:41

Muzyka na stronie internetowej

witam
czy jeżeli podłącze do mojej strony internetowej muzykę pewnego znanego wykonawcy to czy łamie prawo? Mogę mieć poważne problemy z tego powodu? Bardzo prosze o info ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.5.27 9:23:58

Udostępnienie książki

Witam.
Czy jeżeli korzystam z książki elektronicznej, która dostałem od kolegi (on ją kupił w internecie)wszystko jest OK. Czy w razie kontroli mogę mieć problemy? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.5.27 9:18:45

auto za 1 zł

Witam
Dzieci moich znajomych podczas nieobecności rodziców sprzedali na allegro renault megane za 3 zł. Osoba która kupiła auto nie chce pójść na ugodę, powiedziała, że chce odszkodowanie w ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.5.27 9:11:9

WiFi

Witam,
Mam pytanie odnośnie sieci WIFI, czy jeżeli korzystam z WIFI sąsiadów którą akurat wyłapuje mój komputer łamię prawo? Jakie są konsekwencje takiego działania?
... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.5.27 9:1:30

Rezygnacja z zakupu

Towar w stanie nienaruszonym i fabrycznym opakowaniu można oddać DO 10 dni od daty zakupu. W przypadku jego użycia lub po upływie tego terminu sprzedawca nie ma obowiązku przyjąć towaru. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.5.27 7:29:59

seks z nieletnią

Nie. Co najwyżej może być rozpatrywana sprawa udostępnienia alkoholu osobie niepełnoletniej. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.5.27 7:26:38

paszport dla dziecka bez wiedzy ojca

Jest to możliwe tylko za zgodą sądu rodzinnego. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.5.27 7:24:59

Podatek od sprzedaży domu

W maju 2010 podpisuje umowe przedstepna sprzedazy mieszkania. Pieniadze ze sprzedazy chce przeznaczyc na zakup domu. Chcialbym uniknac placenia podatku. Wiem ze musze zlozyc pismo do US z taka informacja. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2010.5.27 1:25:30

zniewaga, naruszenie dóbr osobistych

Znam osobę, która siedziała w zakładzie karnym 12 lat za zabójstwo swojego męża, jest to osoba, która wie, że ja wiem o jej przeszłości. Kiedyś wchodzę do Kościoła a ona z niego wychodzi ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.5.26 22:57:45

nie wypłacone macierzyńskie

Witam. Mam taki problem. W dniu 19.08.2009r będąc na urlopie wychowawczym. Nie dostarczyłam zwolnienia z urlopem Macierzyńskim w ciągu 7dni ponieważ siedziba mojej firmy znikneła...Po odnalezieniu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.5.26 19:50:38

uniewaznienie malzenstwa koscielnego

Otrzymalam "Powiadomienie o przyjeciu skargi i wezwanie do zawiazania sporu" wnioskuje iz moj byly maz zlozyl o uniewaznienie zwiazku malzenskiego. Nie wiem nawet jak sie do tego odniesc. Bardzo prosze ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2010.5.26 19:2:31

komornik a KRS

Witam, wyrokiem sądu cywilnego musiałam spłacić zaległy rachunek za tel wraz z odsetkami, dostałam pismo od komornika i od razu spłaciłam całość, następnie komornik pisemnie poinformował mnie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.5.26 18:45:1

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika