Forum prawne (strona 757)

Rękojmia przy zakupie używanego pojazdu

Witam, sprzedawałem ostatnio samochód. Kupująca przed podjęciem decyzji chciała podjechać na stację diagnostyczną. Tak też zrobiliśmy. Wszystko wyszło w porządku. Chciała wziąć na auto kredyt, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.6.8 15:39:19

Zasiłek przedemerytalny

Witam, kończę w tym roku 50 lat. Na początku lutego zostałam zwolniona i zarejestrowałam się jako bezrobotna. Mam przyznany zasiłek na 6 miesięcy. Mam 35 lat pracy i w tym 17 lat pracy w warunkach ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2010.6.8 14:0:12

Umowa zlecenie - rachunek

Witam, mam podpisaną umowę zlecenie z pewną firmą, która nie chce wypłacić mi wynagrodzenia, ponieważ oczekują ode mnie rachunku za wykonaną pracę. Nie prowadzę działalności gospodarczej, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.6.8 13:42:53

Sprawa o pobicie i zakłucanie porządku

Witam
Mam pewien problem i proszę o pomoc. W sobotę wybraliśmy się ze znajomymi na imprezę około godziny 2 w nocy koledze coś odbiło i zaczął się kłócić z narzeczoną. Przytrzasną jej ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2010.6.8 11:33:51

przepustka

Witam
Czy osoba przebywająca w areszcie tymczasowym może starać się o przepustkę na święta? Gdzie się o nią ubiegać? ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2010.6.8 8:56:50

nękanie przez sąsiadki

zwracam się z prożbą o jakąkolwiek rade bo naprawde niewiem co mam już robić.Od 7 lat za ściano mieszkają nowi lokatorzy,a dokładnie dwie panie matka z córką przez pierwsze dwa lata było dobrze,ale ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.6.7 22:27:35

Umowa użyczenia?

Witam.
Mam pytanie.
Prowadzę działalność gospodarczą, używam do niej nieruchomości, która w 1/3 należy do mnie a w 2/3 do mojej Mamy.
Czy wystarczy mi sama umowa użyczenia (2/3 mojej Mamy) ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.6.7 21:29:39

Pomyłka wyniku labolatoryjnego

W styczniu robilem wynik HCV okazalo się,że wyszedł dodatni,postanowiłem powtórzyć w tym samym labolatorium po dwóch tygodniach.Okazało się ,że wyszedł ujemny.Pojechałem jeszcze raz po tygodniu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.6.7 21:19:10

Żle wymierzony metraż mieszkania komunalnego- PILNE

Żle wymierzony metraż mieszkania komunalnego-
Po wymierzeniu przez Panią administrator okazało się , że mieszkanie jest mniejsz o 4m: w
związku z tym kilka pytań:
- za jaki okres administracja ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.6.7 17:1:16

Spółka cywilna i Spółka Z o.o

Spółka cywilna jest spółką osobową. Do jej rejestracji wystarczy zgłoszenie do ewidencji działalności gospodarczej. W spółce cywilnej każdy wspólnik odpowiada solidarnie bez ograniczeń za ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.6.7 16:28:3

Zabudowanie w granicy bez mojej zgody

Niedawno sąsiad postawił drewniana szopę w granicy działki bez mojej zgody. Sprawę zgłosiłem do nadzoru i niedługo ma być wizja lokalna. Ale obawiam się że sąsiad chce obejść przepisy ponieważ ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.6.7 15:25:53

Próba gwałtu z pobiciem!

Witam, zostałam napadnięta i próbowano mnie zgwałcić. Trafiłam do szpitala, wszytsko zostało udokumentowane. Sprawca został zatrzymany i toczy się przeciwko niemu postępowanie. Czy mogę się ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.6.7 14:37:7

znaczki pocztowe w zk

Czy osoby przebywające w zk mogą kupić sobie znaczki pocztowe, czy trzeba im je przesłać? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.6.7 14:28:58

Pytanie ?

Witam .
W 2005/2006 dostałam wyrok 3 lata w zawieszeniu do 5 lat za pobicie .
Mam 19 lat moja dziewczyna ma 16 prawie 17 i jest w ciąży czyli teraz odwieszą mi wyrok ? Czy po prostu będę mógł ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2010.6.7 13:33:17

Łączenie kar

Witam, mam karę 5 miesięcy, 9 miesiecy i 8 miesięcy - wszystkie w zawieszeniu. Teraz mają mi je odwieszać. Jeśli napiszę wniosek o karę łączno to jaką karę mogę dostać? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.6.7 12:15:22

Odwieszenie kary

Czy sąd może odwiesić mi karę pozbawienia wolności z art 244kk, jeśli nie złamałem zakazu sądowego, bo żadnego nie miałem?


... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.6.7 11:54:34

Czasopismo internetowe

Witam, planuję publikację czasopisma internetowego, które będzie darmowe. Czy będę musiała je rejestrować? Jak tak, to gdzie to zrobić i jaki będzie koszt? Dziękuję z góry za pomoc. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.6.7 11:9:53

Niezabezpieczone sieć WiFi

Witam, chciałem się dowiedzieć, czy podłączenie się do niezabezpieczonej sieci wifi jest przestępstwem? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.6.7 10:59:6

prawo jazdy LEWE

Witam.
Czytałem ostatnio w internecie, że Polacy kupują prawo jazdy w Rosji, polska policja nie umie tego sprawdzić, czy Federacja Rosyjska na prawdę wydała ten dokument, a uznaje go na polskich ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.6.7 10:8:29

Pobicie kobiety, poronienie...

witam
Chciałem się dowiedzieć jaki wyrok może dostać osoba, która pobiła kobietę w skutek czego ta poroniła. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.6.7 9:45:55

Palenie trawy

Witam,
Chciałabym się dowiedzieć co grozi za pale nie marihuany? Czy jeżeli w sądzie przyznam się, że raz paliłam mogę mieć nieprzyjemności? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.6.7 9:12:55

Wojsko

Witam,
Jakiś czas temu dostałem list do stawienia się w WKU, nie stawiłem się, później otrzymałem polecony chyba on nich ale nie odebrałem. Co mi teraz grozi?

... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.6.7 9:9:1

Rozbój

witam
Mój znajomy napadł pewnego mężczyznę, popił go i okradł. Teraz grozi mu więzienie. Problem w tym, że ma na głowie całą rodzie, tylko on pracuje. Ma dwoje malutkich dzieci. Czy w takiej ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.6.7 9:0:49

Wypadek ze skutkiem śmiertelnym

Witam
Spotkała mnie wielka tragedia, kilka dni temu staruszka wtargnęła mi na jezdnie, jej obrażenie były tak duże, że w drodze do szpitala zmarła. Ja byłem zupełnie trzeźwy, problem w tym, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.6.7 8:52:55

prosba

ponad rok jestem po rozwodzie,byly maz nalega na sprzedaz mieszkania bedacego nasza wlasnoscia.Nie chce sprzedac czy moglabym splacac go na raty gdyz obecnie jestem za granica i obciazaja mnie alimenty ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.6.7 0:33:41

Szukam adwokata do sprawy o odszkodowanie od szpitala

Witam! Potrzebuję doświadczonego adwokata z Warszawy do przejęcia sprawy prowadzonej już przez 5 lat. Sprawa wg mnie jest do wygrania, ale chciałabym żeby to ocenił inny adwokat niż nasz dotychczasowy.Ponieważ ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.6.6 18:18:18

Zwolnienie przedstawiciela handlowego (umowa na czas nieokreślony)

Witam,
chcę rozwiązać umowę z przedstawicielem handlowym, który ma jedne z najsłabszych wyników w zespole,a także zdarzyło mu się okłamywać przełożonego.
Pracownik ma umowę na czas nieokreślony.
W ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.6.6 0:55:13

ociążliwi sąsiedzi inwigilowanie przez sasiadow

jestem inwigilowana przez sąsiadow od ponad 7 lat doszłam do tego po założeniu internetu

maja kamery 3 jedna zawieszoan jest w WC nad moja muszlą

druga stoi na balkonie

trzecia jest w obiegu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.6.5 16:28:4

podatek od służebnoś

czy organ podatkowy może prowadzić postepowanie adm. wobec nieletniej osoby na rzecz której ustanowiono służebność mieszkania i czy organ ten może wydać decyzje - wymiar podatku od spadku ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2010.6.5 12:38:45

urlop wypoczynkowy po macierzynskim za 2010 i 2011 rok

27 grudnia kończy mi się urlop macierzyński, chcę złożyć podanie o zaległy urlop wypoczynkowy za 2010 rok, a także za 2011 - czy mogę złożyć podanie o urlop w łącznym wymiarze, czy też ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.6.5 9:10:19

kłopoty z ojcem alkoholikiem

Nie mozecie sie bac , w kazdej gminie jest tzw. komisja do spraw rozwiazywania problemow alkoholowych , zgloscie ojca do tej komisji a ona po rozpatrzeniu Waszego wniosku skieruje sprawe do Sadu .To czy ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2010.6.4 20:51:15

Kłopot z komornikiem

najlepiej będzie jak skontaktuje się Pani z Bankiem (wierzycielem), który powinien wycofać sprawę od komornika. Prosże dać Bankowi krótki termin np. 3 dni na realizację żądania. Jako dowód ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2010.6.4 15:46:6

wzor wniosku o paszport dla dziecka

prosze o wzor wniosku do sadu o pozwolenie wydania zgody paszportu dla dziecka ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.6.4 14:47:47

Czy można wycofać się z podjętej decyzji popartej podpisaniem dokumentu?

Moja mama była dysponentem pewnego grobu. Grób został opłacony do 2045 roku przez zmarłą ciotkę, która jest w nim aktualnie pogrzebana, a która przed śmiercią uczyniła dysponentem grobu moją ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.6.4 12:44:28

Dorosłe dziecko chce pozwać ojca o niepłacenie alimentów

[b]messo[/b] jeżeli nie podjęłaś pracy na umowę przed pójściem na studia, to oczywiście jak najbardziej masz szansę na alimenty (bez względu czy twój ojciec pracuje, jest na rencie, czy na zasiłku).

[b]3m ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2010.6.4 11:35:2

Obawiam się, że mogę utracić możliwość kontaktu z synem. Jake podjąć kroki prawne?

Moja partnerka wyjechała do Anglii w celach zarobkowych i tam kogoś poznała w związku z tym rozpadł się nasz związek (konkubinat) z którego 3 letniego mamy syna. Teraz chce aby nasz syn zamieszkał ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.6.4 3:58:21

sprzeciw do nagany

witam
chciał bym sformułowac sprzeciw do pracodawcy za nie słusznie udzielona nagane
czy moge liczyc na pomoc jak sformułowac taki sprzeciw
z gory dziekuje za pomoc
pozdrawiam Mariusz ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.6.3 23:45:13

Sprzedaż jagód, wolna od podatku?

Witam.
Chciałbym zapytać czy jako osoba zarejestrowana jako bezrobotna, mogę w lesie zbierać czarne jagody (Borówka czarna), rozstawić na własnej posesji lub w innym miejscu i sprzedawać?
Słyszałem, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.6.3 22:43:17

skrót k. w akcie oskarżenia

Jestem tłumaczką, która po raz pierwszy mierzy się z przekładem aktu oskarżenia. W dostępnych mi źródłach nie znalazłam wyjaśnienia tego skrótu (sama litera k. po której zawsze występują ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.6.3 21:53:36

staż a wymiar urlopu

Mam takie pytanie ile należy mi się urlopu wypoczynkowego? Od 1987r. byłam jako domownik na ... Zobacz wątek

7 odpowiedzi

2010.6.3 20:58:17

POZEW DO SĄDU PRACY- czy dobrze sformułowany?

Witam,
przez pewien czas pracowałam (w chwili obecnej jestem na L4 z powodu ciąży) u polskiego pracodawcy oddelegowana do pracy w Norwegii. Jestem zatrudniona w oparciu o umowę o pracy na czas określony. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.6.3 19:52:30

Przydział do mieszkania SOCJALNEGO

Sąd przydzielił ci lokal Socjalny w związku z orzeczeniem eksmisji. Zgodnie z Ustawą o ochronie praw lokatorow mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego art. 2 ust. 5 "lokalu socjalnym ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.6.3 16:41:35

Skarbnica Narodowa

A zamawiałes monete z kolekcji czy pojedynczą? Jak z kolekcji to co miesiąc przesyłają kolejne, jak pojedyńczą to nie. Tak czy siak monete odeślij jak nie chcesz i weź jakiś dowód z poczty że ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.6.3 15:25:29

"spam" i żądanie adresu zamieszkania

Witam! Mam takie pytanie: czy za rozesłanie kilkunastu listów z ogłoszeniem do obcych osób mogą być jakieś konsekwencje? Dodam, że sprawa dotyczy serwisu z ogłoszeniami, przy których widniał ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2010.6.3 12:59:24

Podrobienie oświadczenia

Ponad 10 lat temu znajoma podrobiła mój podpis. Przyniosła do sądu oświadczenie, które rzekomo ja pisałem. Sądowy grafolog jednoznacznie odrzucił, aby pismo było pisane przeze mnie. Wtedy nie ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2010.6.3 12:32:37

Wymeldowanie lokatora bez jego wiedzy i zgody

Jeżeli mieszka z Urzędu jej nie można wymeldować - pozostaje jedynie skierowanie sprawy do Sądu - o eksmisję. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.6.2 23:30:32

Sieć "X" chce mnie pozwać

Proszę o odpowiedz... proszę..... ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.6.2 22:30:55

Zwrot towaru bez podania przyczyny

Jeśli towar nie został zakupiony poza lokalem przedsiębiorstwa (np u akwizytora) lub na odległość (np przez internet)to jego zwrot zależy wyłącznie od dobrej woli sprzedawcy. Zgodnie z przepisami ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.6.2 22:24:56

Budowa na granicy działki

Jeśli jest na piśmie zgoda na budowę to sąsiad już nic nie może zrobić. Może oczywiście wystąić do sądu o unieważnienie swojej zgody ale to on musi udowodnić że podpisał ją pod naciskiem ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.6.2 22:8:35

Niezapłacenie mandatów

Odsetki od zaległości wobec skarbu państwa są odsetkami ustawowymi i w chwili obecnej wynoszą 13% rocznie. Jeśli organ wystawiający mandat prześle informację do właściwego Urzędu Skarbowego ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.6.2 22:3:44

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika