Forum prawne (strona 756)

Wyłudzenie kredytu.

Jeśli macie wspólność to spłacacie oboje, przecież wszystko co masz i tak jest wspólne.
Certum Windykacja. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.6.11 13:55:4

przeprowadzka do innego miasta

Witam
Chciałabym się wyprowadzić z rodzina do innego miasta. Dziecko mam z byłym mężem. Jak wtedy wyglądają wizyty ojca dziecka? Czy to on będzie przyjeżdżał do niego czy ja będę zawozić ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.6.11 12:47:41

pożyczka po rozwodzie

Witam
Moja dziewczyna jest po rozwodzie, jeszcze w trakcie małżeństwa wzięła pożyczkę ze swoim mężem. Raty pozostały, niestety spłaca je tylko ona, on za to twierdzi, że nie ma pieniędzy. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.6.11 12:16:27

Kiedy ?

Witam
Czy jest możliwość aby ojciec odebrał dziecko matce? W jaki przypadkach tak się może zdarzyć? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.6.11 12:10:54

Zakazy

Wiatm
Czy jest jakaś ustawa zabraniająca jeździć po sklepie na rolkach. Czy za samo to że mam rolki na nogach można mnie wyrzucić ze sklepu? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.6.11 11:16:54

Brak alimentow!!

Witam! 8 kwietnia odbyła sie sprawa o alimenty dla corki, tego samego dnia zaniosłam postanowienie sądu do komornika. Alimenty maja byc wyrownan od stycznia. Do dzis nie otrzymałam zadnych pieniedzy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.6.11 10:3:19

Prawo do zdjęć

Witam
Czo osoba która zrobiła zdjęcia mojemu koty może je sprzedawać jako swoje, czy potrzebuje mojej zgody? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.6.11 9:44:58

Publikacja zdjęć

witam
Jestem fotografem i mam pytanie: Czy jeżeli robię zdjęcie panu przebranemu za klauna muszę mu zapłacić (on tak twierdzi) czy mogę robić zdjęcia bez jego zgody? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.6.11 9:39:15

Rozwiązania zadań na serwisie

Witam,
Mam w planach złożyć serwis internetowy z rozwiązaniami zdań matematycznych z różnych książek. czy to jest legalne? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.6.11 9:36:45

Przeminiecie wyroku!!!

witam
Czy to prawda, że jeżeli osoba skazana nie stawi się w ZK, wyjedzie np. za granicę i przez 10 lat jej nie znajdą wyrok zostanie unieważniony? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.6.11 9:15:7

Kopia książki

Witam.
Chciałabym się dowiedzieć co grozi za skserowanie książki na własny użytek. Czy jest to zgodne z prawem jeżeli z książki będę korzystać tylko ja? Co za to grozi?
... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.6.11 8:56:16

urlop na wypowiedzeniu

Pracodawca udziela urlopu na wniosek pracownika. Trzeba więc wystąpić z takim wnioskiem do proacodawcy. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.6.11 8:6:56

rezygnacja z OC

Tak po zakończeniu kolejnego rocznego okresu trwania umowy. Zgodnie z ogólnymi procedurami. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.6.11 8:5:44

dziecko z byłą

Zawsze można wystąpić do sądu rodzinnego w takiej sprawie. Nie jest to jednak sprawa prosta gdyż sąd bierze pod uwagę przede wszystkim dobro dziecka a nie stosunki między rodzicami. Jeśli ojciec ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.6.11 8:1:28

pkt. karne

Po upływie roku od daty ich nałożenia. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.6.11 7:52:51

STACJE BENZYNOWE

Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Najczęściej są to drogi publiczne i z nich realizowany jest wyłącznie zjazd na teren prywatny (teren stacji paliw). Nie można jednak wykluczyć, ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.6.11 7:51:59

Tymczasowy dowód

Do 13 roku życia - oboje rodzice wyrażają zgodę na wyrobienie dowodu osobistego. Od 13 do 18 roku wymagana jest zgoda tylko jednego opiekuna prawnego (rodzica). Do 5 roku życia dzieci zwolnione są ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.6.10 23:30:34

Zdjęcie [włosy] dowód osobisty

W fotografii do dowodu osobistego najważniejszy jest WIZERUNEK TWARZY. W związku z powyższym może Pan/i z żelować / obciąć/ przefarbować/ zgolić włosy.
Pozdrawiam ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.6.10 23:18:18

ponowne przeliczenie emerytury

witam problem polega na niezaliczeniu przy przeliczeniu emerytury 15 lat pracy w warunkach szkodliwych ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.6.10 19:46:27

WYMUSZENIE PIERWSZEŃSTWA-TRUDNY PRZYPADEK

Witam,
Proszę o radę w poniższej sprawie.
Zdarzenie maiło miejsce rok temu. Wyjeżdżałem z podporządkowanej w prawo. Zatrzymałem się przed wyjechaniem, nic nie jechało. Ruszyłem wyjeżdżając ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.6.10 15:29:52

pomocy

witam
Pół roku temu córka spowodowała wypadek drogowy ze skutkiem śmiertelnym, była trzeźwa, przekroczyła prędkość o 8 km/h. Dostała wyrok w zawieszeniu, musi również zapłacić 6tyś zł ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.6.10 9:6:3

Wózek widłowy

Witam
Znajomemu rok temu zabrano prawo jazdy za prowadzenie pod wpływem alkoholu. Teraz chciałby zrobić kurs na wózek widłowy i pracować w fabryce. Czy jest to możliwe?

... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.6.10 9:0:30

motorower

Witam
Posiadam motorower, jego maksymalna prędkość to 45km/h, czy powinienem mieć prawo jazdy na niego, czy wystarczy karta motorowerowa?

... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.6.10 8:56:16

2010.6.10 7:31:48

mieszkanie w spadku dla jednego dziecka / testament

Witam,
rodzice chca sporzadzic testament w ktorym mieszkanie wlasnosciowe chca przepisac najmlodszej corce. Starsze pozostale dwie corki otrzymaly po swoim slubie pieniadze na zakup mieszkania, totez ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.6.9 18:7:43

nieznośny pies sąsiada

To podpada pod wykroczenie z kw
Art. 51. § 1. Kto krzykiem, hałasem, alarmem lub innym wybrykiem zakłóca spokój, porządek publiczny, spoczynek nocny albo wywołuje zgorszenie w miejscu publicznym,
podlega ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.6.9 17:51:37

Najem części mieszkania a goście i właściciele - prywatność

Na wstępie witam wszystkich i dziękuję za zainteresowanie moją sprawą. A teraz przejdę do rzeczy.

Od miesiąca najmuję część mieszkania, mianowicie 2 pokoje zamykane na oddzielne klucze, kuchnia, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.6.9 17:17:15

Ciąża a umowa na czas określony

Witam, jestem w 4 tygodniu ciąży. Mam umowę na czas określony. Kończy mi się umowa w lipcu i od sierpnia mam mieć umowę na czas nieokreślony. Boję się przyznać szefowi, bo może mi nie przedłużyć ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.6.9 15:12:0

Emerytura w wysokości 3zł!

Witam, jestem na rencie od kilku lat, obecnie mam 58 lat, wcześniej normalnie pracowałem. Ostatnio przyszło mi informacja z ZUS-u o przewidywanej wysokości emerytury. Okazało się, iż jest... 3zł!!! ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.6.9 13:49:58

rok penitencjarny

Witam, czy mógłby mi ktoś wyjaśnić co to jest rok penitencjarny?


... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.6.9 12:45:1

Groźby

Witam
Mój były chłopak złożył oskarżenie w sądzie, zeznał, że groziłam mu przez telefon. Rzeczywiście tak było ale to tylko ze względu na kłótnie, powiedziałam to wszystko w nerwach. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.6.9 12:31:5

Napad

Witam
Mój syn brał udział w napadzie na sklep, niedługo czeka go sprawa sądowa, szukam dobrego adwokata w Rzeszowie. ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2010.6.9 12:24:33

Palenie jest karalne?

Witam
Chciałem się dowiedzieć czy palenie marihuany jest karalne?
Z góry dzięki za odpowiedź

Pozdrawiam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.6.9 12:20:28

Posiadanie narkotyków i inne

witam
Dziś przyszli do mnie policjanci aby zrewidować mieszkanie, powiedziano mi również, że syn jest zatrzymany z grupą znajomych za posiadanie narkotyków i wiele innych rzeczy ponieważ od dłuższego ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.6.9 12:3:47

brak umowy o prace!!!!

Witam, mam taki problem. Podjęłam się pracy w ankietach. Pan oferujący pracę miał mnie zaprosić na podpisanie umowy, ale nic takiego nie miało miejsca. Jednakże ja podpisałam, że wypożyczam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.6.9 12:2:35

Groźby przez komunikator internetowy

Witam
w zeszłym roku dostawałam masę gróźb przez komunikator gg, ciągle od jednej osoby. Straszono mnie gwałtem i pobiciem. Nie mam pojęcia kto to mógł być .Poszłam na policje lecz jako niepełnoletnia ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.6.9 11:51:20

Drzewo na posiadłości sąsiada, zasłaniające dostęp do światła słonecznego

Witam. Nie jestem pewien, czy piszę pytanie w odpowiednim dziale, ale ten uznałem za najbardziej pasujący. Ale do rzeczy.
Otóż na posiadłości mojego sąsiada (który graniczy ze mną od strony ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.6.9 11:36:18

posądzenie o kradzież

Witam
Mam ogromny problem dotyczący mojej córki, która robiła zakupy w centrum handlowym. Kupowała rzeczy dla siebie i dla swojego chłopaka. Weszła do przymierzalni z rzeczami dla siebie i męskimi ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.6.9 11:33:11

zrzeczenie sie spadku a samobojstwo

Czy jesli zrzeke sie za zycia mamy spadku u notariusza to nie przejme jej dlugow nawet w przypadku jej samobojstwa, czy cos zmnienia w jakich warunkach nastopila smierc dluznika, slyszalam kiedys ze jesli ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2010.6.9 10:55:41

Karygodne zachowanie Policji

Witam
Wczoraj chciałem zgłosić popełnienie przestępstwa w Komendzie Policji, niestety policjanci wykazali wyjątkowy brak zainteresowania. Jestem oburzony ich zachowani i chciałbym złożyć skargę, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.6.9 10:54:17

Krótkie małżeństwo, majątek przed ślubem, długi żony, alimenty na rzecz żony, sądowa rozdzielność majątkowa

Moje małżeństwo do dnia dzisiejszego trwa niecałe 4 m-ce. Kilka dni temu złożyłem pozew rozwodowy. Mam kilka pytań.

1. Żona nie posiada nic i przed ślubem tez nic nie miała. Ja natomiast ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2010.6.9 9:39:30

Wyższe alimentów

Witam, jestem rozwódką z dwójką dzieci. Mąż regularnie wpłaca alimenty w wysokości 1300 zł. Widuje się z dziećmi raz na 2 tygodnie, kupuje im drobne prezenty. Czy jest szansa, żeby płacił ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.6.9 8:59:18

Odzyskanie wynagrodzenia ? umowa o dzieło

Najpier trzeba wystąpić z pismem najlepiej wysłanym za zwrotnym potwierdzeniem odbioru w któym będzie wezwanie do zapłaty pozostałej części wynagrodzenia oraz wskazanie terminu tej operacji (min ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.6.9 7:32:35

Dziwny zapis w akcie notarialnym uwłaszczającym mieszkanie

Pewna spółdzielnia mieszkaniowa w akcie notarialnym dot. uwłaszczenia mieszkania wpisała taki paragraf:
"Właściciel lokalu wyraża zgodę na zaciągnięcie kredytu bankowego finansującego realizację ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.6.9 7:28:55

wiza do polski dla męża obcokrajowca

Ja wyszłam za mąż za Marokańczyka który mieszka i pracuje w Katarze za 3 miesiące chciałby przylecieć do Polski na 2-3 tygodni na urlop żeby poznać moją rodzinę. I nie wiem kompletnie jak się ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.6.8 23:36:1

majątek przed ślubem

witam

przed zawarciem związku małżeńskiego nabyłem nieruchomość, którą częściowo finansowałem kredytem. mam pytanie czy w przypadku rozwodu i podziału majątku żona będzia miiałła prawo ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2010.6.8 21:54:5

Użytkowanie wieczyste - aktualizacja stawki... wstecz?

Dzień dobry i witam forumowiczów

Kilka dni temu otrzymałem pismo w sprawie aktualizacji stawki za użytkowanie wieczyste. Nowa stawka jest wyższa o mniej więcej 30% i ma być zapłacona do końca ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.6.8 20:24:28

Słup wysokiego napięcia na posesji

[cytat]

Witam, na moim polu od kilkunastu lat stoi słup wysokiego napięcia, który przesyła prąd do pobliskiego tataraku. Nie ma żadnej umowy uzgadniającej dzierżawę gruntu. Czy mogę domagać ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2010.6.8 19:45:22

Czy mam pierwszeństwo, gdy uzyskam hipotekę przymusową w ściągnięciu długu? - HELP?

Witam,
a co robić w sytuacji jeśli co do nieruchomości toczyło się postępowanie przed sądem? Wlasciciel nieruchomosci pan Y wyrokiem sądu I instancji przestał być włascicielem i zawarl umowe ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2010.6.8 17:34:31

Zakłócanie ciszy w ciągu dnia

Mam pytanie, czy walenie w kaloryfer w bloku, w godz popołudniowych może być ukarane przez policję? Mówili, że tylko od 22-6, a tak to pozew cywilny tylko zostaje. Czy to prawda?
... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.6.8 16:4:31

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika