prawa ojca po rozwodzie

Odpowiedzi w temacie (2)

markus80

30.3.2008

Chcę złożyć pozew o rozwód. Z moją małżonką mamy jedno trzyletnie dziecko, które jest moim oczkiem w głowie. Niestety córeczka ma 3 wrodzone wady serca, jest po kilku operacjach, które uratowały jej życie. W tej chwili sytuacja jest ustabilizowana, ale Mała nie powinna się emocjonować. Żona już w tej chwili utrudnia mi kontakty z dzieckiem, które lgnie do mnie za każdym razem jak się widzimy. Niestety im rzadziej się spotykamy, tym bardziej córka się emocjonuje, co może spowodować pogorszenie jej stanu zdrowia. Małżonka nie chce iśc na kompromis i gozi całkowitym odizolowaniem ode mnie dziecka, wg niej dla dobra Małej. Proszę o opinie oraz argumenty prawne, jakimi mogę się posłużyć w sądzie, aby nie stracić kontaktu z dzieckiem.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

monik

2008-04-02 12:53:44

Ma Pan pełne prawa do dziecka , chyba że sąd stwierdzi inaczej w rozwodzie .Na dzień dzisiejszy , jeśli nie ma rozwodu , czy kładzie Pan na utrzymanie dziecka czy nie .Kto wszystko finansuje ?To ważne ewentualnie w argumentach rozwodowych , prosze sie tego trzxymać i pilnować.Ewentualnie zawiadomić sąd rodzinny o pozbawienie Pana kontaktu z dzieckiem przez żonę , chyba że jest pozew złożony już .Inaczej faktycznie źle to wpłynie na dziecko choć malutkie potrzebuje opieki także ojca .Powodzenia !

klara

2008-04-02 13:51:27

Przeczytaj to i działaj!!!! W każdym przypadku, gdy dobro dziecka jest zagrożone, a nie ma przesłanek do zawieszenia albo pozbawienia rodziców władzy rodzicielskiej, sąd opiekuńczy wyda odpowiednie zarządzenia. Zarządzenia sądu mają na celu wyeliminowanie wszelkiego źródła zagrożenia dobra dziecka. Nie ma przy tym znaczenia, czy zagrożenie to zostało spowodowane niewłaściwym postępowaniem rodziców, ich nieudolnością, czy też mylnym wyobrażeniem o tym, czego wymaga dobro dziecka. Nie jest także istotne, czy zachowanie się rodziców jest zawinione. Zarządzenia wydane na tej podstawie nie stanowią represji w odniesieniu do rodziców, lecz środek ochrony zagrożonego dobra dziecka. Kiedy sąd opiekuńczy wyda odpowiednie zarządzenia? Jakie zarządzenia o skutkach trwałych może wydać sąd? Jakie zarządzenia doraźne może wydać sąd?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE: