Forum prawne (strona 755)

film

Witam
Jestem właścicielem baru, chciałbym zorganizować wieczór filmowy. Czy to jest legalne? Czy muszę posiadać prawa do odtwarzania filmu publicznie? ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.6.16 14:38:23

Jakie prawa ma bezrobotna kobieta w ciąży?

Witam, jestem w 4 miesiącu ciąży i nie pracuję. Czy przysługuje mi zasiłek z Urzędu Pracy? I czy jeśli jestem zarejestrowana w Urzędzie Pracy to czy mam w związku z tym jakieś ubezpieczenie?


... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.6.16 14:35:19

Hasło reklamowe

Dzień Dobry

Kilka lat temu dostała zlecenie na projekt wizytówki z hasłem reklamowym. Teraz okazało się, że firma wykorzystuje to hasło w całości identyfikacji wizualnej bez mojej zgody. Czy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.6.16 14:32:56

podatek od mieszkania

Witam, kupiliśmy z żoną mieszkanie na kredyt. Czy musimy płacić podatek od wzbogacenia? Jeśli tak, to czy mamy oboje to zgłosić, czy tylko jedno z nas? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.6.16 14:17:20

Artykuły na stronie

witam
Czy legalne jest umieszczanie na stronie internetowej artykułów z innych stron z linkiem do źródła? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.6.16 10:38:59

Skradziono moje cv

Witam,
Moje cv zostało skradzione, wysłałam je do pewnej firmy pracy nie dostałam ale jakiś czas później znalazłam identyczne w internecie jednego z pracowników tej firmy. Doświadczeni było ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.6.16 10:31:12

Pigułka

witam
Moja koleżanka miała wpadkę. Następnego dnia szybko zgłosiła się do lekarza po pigułkę 72h, niestety lekarz nie zgodził się na przepisanie. Koleżanka jest teraz w ciąży i dobrze się ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.6.16 9:55:52

praca magisterska, "Nieletni przestepcy i motywy ich działania"

Witam,
mam zamiar pisac prace magisterską na temat "Nieletni przestępcy i motywy ich działania", mogłby ktoś przesłać mi jakąś przydatną literature lub plan pracy, ewentualnie można jeszcze ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.6.15 22:6:15

Podrabianie ligitymacji.

Mojemu bratu zabrano w pociągu legitymację, wmawiając, że jest podrabiana. On wciąż twierdzi, że jest inaczej, zresztą nie ma podstaw, żeby mu nie wierzyć - chodzi jeszcze do szkoły i może ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2010.6.15 18:49:34

brak alimentów

Witam
10 lat temu rozwód powrót z dzieckiem do domu rodzinnego, zasądzono alimenty. Ex-mąż założył sprawę o uchyleniu się od alimentów bo przecież on przeżył taki szok że właściwie to ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.6.15 18:35:23

czy należy mi sie posciadłaśc przez zasiedzenie?

rodzice nie żyja 2 lata ja mam 43lata mieszkam od urodzenia w domu rodziców,do ostatnich dnich byłem przy rodzicach opiekowałem sie nimi i zajmowałem sie domem nie pozostawili żadnego testamentu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.6.15 16:13:18

Kiedy zarządca budynku może wejśc do mieszkania

w takich sprawach najlepiej porawdzić się kancelari prawnej. Ja miałam podobną sytuację . Pomogła mi kancelaria prawna z Poznania za nieduży koszt. Polecam sprawdzić i samemu nic nie załatwiać ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.6.15 15:58:59

L4 nauczyciela

Jestem nauczycielem przebywającym na urlopie zdrowotnym. Ostatnio miałam wypadek samochodowy, z mojej winy - dostałem wyrok w zawieszeniu. Czy jeśli dyrektor dowie się o karze, to czy może przerwać ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.6.15 12:17:48

Likwidacja firmy a ciąża pracownicy

Witam, jestem w ciąży i przebywam na L4 od kilku miesięcy. Mam umowę na czas nieokreślony. Mój zakład pracy jest w likwidacji, pracownicy dostali wypowiedzenia. Czy dostanę jakąś odprawę? A ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.6.15 12:14:28

Przepisanie mieszkania na dziecko

Witam, kupiliśmy ostatnio wraz z żoną mieszkanie, które chcemy przepisać synowi. Czy lepiej od razu umówić się z deweloperem, żeby mieszkanie było na własność syna, czy też dopiero potem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.6.15 12:0:52

oplata

witam chcialbym sie dowiedziec czy ja musze przy zlozeniu pozwu odrazu wplacic pieniadze za rozwod ... Zobacz wątek

13 odpowiedzi

2010.6.15 11:43:54

komornik cce zajac renste prosze o pomoc :(

witam
jestem chory na cukrzyce ( choroba przewlekla )
dostaje rente z pierwszej grupy chorobowej oraz rente rodzinna po zmarlym ojcu
dodam ze te dwie renty sa łaczone i wynosza razem okolo 850 zł ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.6.15 10:56:7

Temperatura w pracy

Witam, pracuję jako kasjerka. Zimą w pracy jest naprawdę zimno (na pewno mniej niż 18C), a w ciepłe dni z powodu otwartych drzwi są przeciągi. Czy nie jest to wbrew przepisom? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.6.15 10:49:46

Kto będzie spłacał długi po rodzicach?

Moja mama ma 77 lat. Co jakiś czas zaciąga w bankach kredyty bez poręczyciela na kwoty min. 1000 zł, sama ma niewielką emeryturę i nie ma możliwości spłaty kredytów, nie da się jej również ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.6.15 10:41:41

Brak informacji o ojcu a alimenty

Witam
Jestem w 7 miesiącu ciąży. Ojciec dziecka pracuje w Anglii i nie chce mieć z nami nic wspólnego. Nie wiem gdzie mieszka i jak go szukać. Muszę ściągnąć od niego alimenty na dziecko ponieważ ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.6.15 10:32:4

redukcja punktów karnych

Witam, mam pytanie - czy można w jakiś sposób zredukować punkty karne, żeby w razie czego nie stracić prawka? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.6.15 10:29:3

mieszkanie jednego z małżonków

Witam
jestem w małżeństwie od 20 lat. Niedawno kupiłem mieszkanie i zapisałem je notarialnie na mnie w obecności zony. czy w razie rozwodu żona ma jakiekolwiek prawo do tego mieszkania? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.6.15 9:48:41

obowiazki ubezpieczyciela - Warta

czy moze ktos mi podpowiedziec w takie sprawie Otóz posiadam ubezpieczone mieszkanie w Warcie. 10.05 zgłosilam zalanie, powiadoilam kogo trzba. Warta milczała. dzwonilam do nich 4 krotnie i wysłałm ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.6.15 9:22:25

Spłata kredytu za kredytobiorcę

Mój mąż zmarł zostałam z dwójką dzieci 15 i 13 lat jestem bezrobotna mieszkaliśmy u teściów nie mamy żadnego majątku, mój mąż wziął kredyt i ten kredyt był ubezpieczony ja nic nie podpisywałam ... Zobacz wątek

8 odpowiedzi

2010.6.15 8:8:25

2010.6.14 23:37:3

mama homoseksualista

Zgodnie z KRO, pozbawienie władzy rodzicielskiej może nastąpić w sytuacji gdy:
- władza rodzicielska nie może być wykonywana z powodu trwałej przeszkody albo
- jeżeli rodzice nadużywają władzy ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.6.14 21:26:17

rozwód a dziecko

HEJ , MAM 4 LETNIĄ CÓRKĘ , LECZ JEJ BIOLOGICZNYM OJCEM NIE JEST MÓJ MAZ. PO ZAWARCIU MAŁZENSTWA UZNAŁ DZIECKO JAKO SWOJE.NIE UŁOŻYŁO NAM SIE JEDNAK I CHCIAŁABYM SIE ROZWIESC I NIE UTRZYMYWAC ... Zobacz wątek

7 odpowiedzi

2010.6.14 20:9:12

Prawa ojcowskie

Witam,

Urodziło mi się dziecko jak byłem jeszcze niepełnoletni dlatego w akcie urodzenie zostało wpisane nazwisko matki. Teraz jak mam już 18 lat mogę to zmienić? Jak to zrobić? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.6.14 15:39:12

Rozprawa o alimenty

Witam
Za dwa tygodnie mam rozprawę z byłym mężem o alimenty. Jak się do niej przygotować? czy przynieść jakieś rachunki?
... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2010.6.14 15:2:19

zadatek - umowa przedstpna

Witam serdecznie,
Chciałbym prosić o radę. Zapłaciłem zadatek w wysokości 5tyś na kupno mieszkania. Umowa przedwstępna była sporządzana bez notariusza. Chciałbym teraz wycofać się z tej umowy. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.6.14 14:39:13

Podanie ? jak je napisać?

Witam
Jestem zmuszona odebrać mojemu byłemu mężowi prawa rodzicielskie. Nie wiem niestety jak się za to zabrać. Gdzie się zgłosić? jak długo to trawa? ile to może kosztować?
Bardzo dziękuję ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.6.14 13:14:4

Dzieci świadkami podczas rozwodu

Witam
Moje 12letnie dziecko ma być niedługo przesłuchiwane przez psychologa sądowego, strasznie się tego obawiam. Czy wiecie jak wygląda przesłuchanie nieletnich? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.6.14 13:3:36

agresywny mąż

Witam
Jestem w małżeństwie od 6 lat, mam cudownego synka i 2 dziecko w drodze. Bardzo kocham całą moją rodzinę, lecz mąż jest nie do zniesienia. Jest bardzo agresywny w stosunku do mnie, często ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.6.14 12:59:15

Niechciana ciąża :(

Witam
Mam 23 lata i jestem w 5 miesiącu ciąży, wciąż się uczę i nie jestem samodzielna. Ojciec dziecka niestety zniknął jak się dowiedział, że będzie ojcem. Postanowiłam oddać dziecko do ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.6.14 12:46:53

co wliczamy w rachunki za prąd i wodę

To oczywiste, że dostawca wody i energii będzie ściągał należność od osoby z którą ma zawartą umową, czyli od właściciela lokalu. Najemca nie jest tu stroną i nic go nie obchodzi, czy właściciel ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.6.14 9:35:42

jak poznać treść testamentu

Witam,
w zeszłym roku (sierpień 2009) zmarł mój dziadek. Przed jego śmiercią został sporządzony testament. Babcia , która żyje nie chce aby najbliższa rodzina poznała treść. Zmienia wersje ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.6.14 9:31:16

ograniczone prawa ojca

[cytat]

Witam
Ojciec mojego dziecka chce mi je odebrać, powiedział że zrobi ze mnie wariatkę przed sądem, do tego będzie miał światków. Czy tak na prawdę może się zdarzyć??
Jestem strasznie ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.6.14 7:28:33

Splacic kare!!!! Gdzie mam sie zglosic???

Chcial bym sie dowiedziec do kogo bym mial sie zwrocic/ lub do jakiego biura w woj. Lubuskim jak sie ma kare do splacania w Niemczech.

... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2010.6.13 21:52:55

nabor na studia podyplomowe

jestem mgr inz chemi spozywczej , mysle o rozpoczeciu studiow na wydziale prawniczym , jakie musze spelnic wymogi aby podjac takie dzialanie
pozdrawiam
a. krol ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.6.13 16:27:24

opłat za reklamę na słupach stojących na posesji sąsiada 10 cm od mojego budynku

czy mam prawo żądać opłat za zabranie powierzchni ściany mojego budynku gdy sąsiad postawił słupy wysokości 4 m na terenie swojej działki i i rozciągnął reklame w odległości 10 cm od granicy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.6.13 12:53:3

prawo własności a ograniczenia dla sąsiednich nieruchomości

witam

1 Wynająłem lokal handlowo- usługowy, który posiada na ścianie mojego budynku będącego na lini granicznej działki sąsiada OKNA (DO DNIA DZISIEJSZEGO ZABITE) wymieniłem stolarkę okienną ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.6.13 12:48:17

pawilon handlowy - reklama sąsiada na moich oknach, odcięcie od szamba

witam

1 Wynająłem lokal handlowo- usługowy, który posiada na ścianie mojego budynku będącego na lini granicznej działki sąsiada OKNA (DO DNIA DZISIEJSZEGO ZABITE) wymieniłem stolarkę okienną ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.6.13 12:34:17

spadek po śmierci żony

[cytat]

czy po śmierci żony bez sprawy spadkowej może mąż sprzedać samochód- właścicielem był mąż i żona jest jeszcze 2 dzieci ?

[/cytat]
... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.6.13 0:23:21

Komornik zajął konto

Komornik musi mieć prawomocny nakaz płatniczy z sądu, żeby mógł przystąpić do egzekucji. Prawdopodobnie przegapiliście powiadomienie z sądu o wydaniu nakazu płatniczego w postępowaniu nakazowym. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2010.6.12 17:35:39

Ujawnienie danych przez US

Skierować skargę do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych. Nie dać się zastraszyć kontrolą z US. Natomiast adwokat strony przeciwnej mógł również złożyć wniosek o ujawnienie Pani ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.6.12 17:27:26

Rachunki na dziecko w sprawie o alimenty

Decyzja należy do sądu, a rachunki z całą pewnością nie zaszkodzą. Zamiast słuchać byłego męża, proponuję postępować zgodnie z zasadą: "myśl sam za siebie". Może będzie w stanie udowodnić, ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.6.12 17:21:21

Uciazliwy pies sasiadow

Jak prawnie mozna rozwiazac sytuacje z sasiadami, ktorzy zaniedbuja swojego psa.
pies sasiadow zalatwia sie na balkonie!!!
konfrontacja z sasiadami nic nie dala twierdza ze to nie ich pies sika z balkonu, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.6.12 13:50:18

Czy prezes zarządu sp z o.o. musi mieć umowę?

Nie musi mieć umowy. Może działać na podstawie uchwały wspólników i nie musi pobierać wynagrodzenia za wykonywanie swoich obowiązków. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.6.11 15:46:43

Odebranie praw do dziecka ojcu.

Witam, mój były narzeczony zostawił mnie, gdy byłam w 3cim miesiącu ciąży. Obecnie jestem w 6tym miesiącu i wiem, że nie chcę mieć z tym człowiekiem nic wspólnego. Na początku nie chciał ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2010.6.11 15:15:17

Czy komornik może wejść do mieszkania wynajętego?

Wierzyciel może żądać uznania sprzedaży za bezskuteczne co w konsekwencji będzie prowadzić do zajęcia tego samochodu. ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2010.6.11 13:56:57

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika