Forum prawne (strona 754)

Przylepka na samochodzie

[cytat]

Witam, moje pytanie brzmi: jaka jest podstawa prawna nakazu zamieszczania na szybie samochodowej naklejki z numerem rejestracyjnym? I co mi grozi w razie braku takiej naklejki?

[/cytat]
... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.6.19 21:11:3

konto bankowe i podzial spadku

witam,
jest problem !
otrzymalem uprawomocnione postanowienie dzialu spadku w 2005
ale przy tym dziale nie uwzgledniono konta bankowego zmarlego.
Pieniazki oczywiscie zniknely z konta ale po smierci ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.6.19 20:20:32

wynajem lokalu na umowie,która wygasła 1,5 roku temu

Miałam na umowę wynajęty lokal na rok,po czym właściciel lokalu,pomimo moich próśb nie podpisał ze mną umowy na kolejny rok,ale pozwolił mi dalej korzystać z tego lokalu przez jeszcze 1,5 roku.Zrezygnowałam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.6.19 16:46:0

prawo do nagrania

Bzdura. Oczywiście, że może stanowić.
Przykład?
Orzeczenie SN z 25 kwietnia 2003 r., IV CKN 94/01:

"w procesie rozwodowym w zakresie wykazania winy w rozkładzie pożycia małżeńskiego może ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2010.6.19 11:56:16

Prawo meldunkowe

Witam.
Jest - wynika z ustawy o ewidencji ludności i dowodach osobistych.
Kto nie dopełnia obowiązku, podlega ukaraniu zgodnie z ustawą Kodeks wykroczeń:
Art. 147 § 1 kw Kto nie dopełnia ciążącego ... Zobacz wątek

18 odpowiedzi

2010.6.18 23:1:12

Wniosek o stwierdzenie praw do spadku

Witam. Jeśli Pani syn nie żyje, udział który by mu przypadał dziedziczą jego zstępni, czyli Pani wnuki. Jeśli mieliście Państwo wyłącznie jednego syna, majątek po mężu przypada w połowie ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.6.18 22:45:57

Renta rodzinna a studia prywatne - płatne

Chciałabym sie spytac czy w przypadku podejcia studiów prywatnych-odpłatnych nadal nalezałabym mi sie renta rodzinna?? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.6.18 17:54:16

Sex z nieletnią

Witam, chciałem się zapytać czy legalny jest sex z osobą 15 letnią? Słyszałem, że w przypadku osób niepełnoletnich rodzice lub opiekunowie mogą podać mnie do sądu - czy to prawda? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.6.18 15:2:45

Praca a karmienie piersią

Witam, jestem matką karmiącą. Chciałam się dowiedzieć jak długo mogę korzystać w pracy z przywileju pracy 7h? Czy muszę dostarczyć jakieś zaświadczenie od lekarza? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.6.18 12:47:36

Niszczenie czyjejś własności

Witam,
W jaki sposób można ukarać sąsiada, który utrudnia życie wszystkim dookoła. Zabrania sąsiadom parkować pod blokiem, a zaparkowane auta maże mazakami po szybach. Co zrobić z tak uciążliwą ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.6.18 11:46:46

Zatrzymanie

Witam
Mój znajomy został złapany na kradzieży w sklepie. Chciał ukraść około 2000zł. Nie ma jeszcze 18 lat, co mu może grozić? Pójdzie do więzienia? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.6.18 11:41:34

Grzywna a praca w sądzie

Witam
Kiedyś dostałem grzywnę za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym. Teraz chciałbym rozpocząć staż w sądzie, czy jest to możliwe pomimo tej grzywny? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.6.18 11:38:15

Fałszywe dane

Witam
Co grozi za podanie fałszywego nazwiska kanarom w autobusie. Powiedziałem, że nie ma dokumentów więc uwierzyli mi na słowo. Jeżeli w jakiś sposób rozszyfrują, że to ja mogę miec poważne ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.6.18 11:33:54

Koszty przepisania domu

Witam, jakie są koszty przepisania domu z ojca na syna? Z góry dziękuję za odpowiedź.


... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.6.18 10:39:41

Czerwone!!!

Witam
Czy można zamienić mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym na prace społeczne? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.6.18 10:28:50

potrącenie pieszego na przejściu

Witam Mój znajomy został potrącony przez auto na przejściu dla pieszych, trafił do szpitala na 2 dni. Policja początkowo mówiła, że to wina kierowcy, później zmieniła jednak wersję i dostarczyła ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.6.18 10:2:40

Wynagrodzenie za staż

Witam,
znalazłam sobie staż we własnym zakresie. Czy Urząd Pracy powinien płacić mi 665 zł, czy też pensję minimalną? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.6.18 9:56:46

Picie w aucie

Witam.
Czy dozwolone jest picie alkoholu w aucie przez pasażera w czasie gdy samochód jest w ruchu? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.6.18 9:46:11

Śmietnik

Witam
Jaką kare może ponieść osoba notorycznie zastawiająca bramę wjazdową. Robi to na złość, już kilka razy została jej zwrócona uwaga. Nie chcę wzywać policji za każdym razem do takich ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.6.18 9:24:51

ZADŁUŻENIE W ZUS A PRACA NA UMOWE ZLECENIE

Witam, otworzyłem działalność gospodarczą jednak był to niewypał wiec ja zamknełem, nie zapłaciłam 2 składek, teraz pracuje w firmie na umowe zlecenie opłacam wszystkie składki łącznie z ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.6.18 8:20:12

Umowa o dzieło - roszczenia i ciągłe pretensje Zleceniodawcy

Podpisałem umowę o dzieło na modyfikację sklepu internetowego. Do umowy był dołączony załącznik z opisem dzieła i zadaniami do wykonania. Umowa została podpisana na 30 dni.

W połowie 30-owego ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.6.17 23:52:22

Urlop pracowniczy w czasie zwolnienia z obowiązku świadczenia pracy

Pracodawca, zwalniając Cię ze świadczenia pracy nie może zmusić pracownika do wykorzystania urlopu. Bez Twojej pisemnej zgody na urlop wypoczynkowy nie może Cię skierować. Za niewykorzystany urlop ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2010.6.17 20:4:9

ekwiwalent za urlop w trakcie zatrudnienia

Spólka chce wypłacić ekwiwalenty za niewykorzystany urlop pracownikom.
Dodam że wszyscy pracownicy w dalszym ciągu bedą pracowali w spólce, a wypłata nastąpiła by na pisemna prośbę pracowników. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.6.17 20:0:37

Zwrot prowizji

[cytat]

Witam.
Bardzo proszę o pomoc, o poradę. Oto mój problem: W roku 2002 prowadząc działalność gospodarczą została rozwiązana umowa agencyjna (kierownik zespołu ) z Towarzystwem ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.6.17 19:53:10

Odwolanie upowaznienia a apostille

Ja mieskzam w USA a moj wujek w Poslce.
1. Czy jesli dalem upowaznienie na mojego wujka do reprezentowania mnie przed notariuszem i bankiem PKO w zwiazku z testamentem po mojej zmarlej babci, wraz z apostille ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.6.17 19:9:19

wzór o umorzenie odsetek w banku

Jest taka szansa chociaż bardzo nikła. Można złożyć wniosek do banku o zaprzestanie naliczania odsetek, ale to przydałoby się poprzeć jakąś dodatkową korzyścią dla banku. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.6.17 16:52:12

Kredyty męża

Wydaje mi się, że w tej sytuacji nie będzie musiała Pani spłacać długów męża. Jeśli banki udzielały mu kredytów bez Pani zgody, to mogą się zaspokoić jedynie z jego dochodów oraz majątku ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.6.17 16:37:33

mieszkania własnościowe

Do zajęcia stanowiska w tej sprawie potrzeba więcej informacji na temat tych długów. Jakiego rodzaju są to zobowiązania, kiedy zaciągnięta, czy za Pani zgodą czy bez, czy mieliście Państwo zniesioną ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.6.17 16:29:32

chce sie zwolnic za poruzumieniem stron

Pracuje w firmie X za marne pieniądze i za pośrednictwem agencji pracy.Dostałam ofertę o 60% większa bezpośrednio.Poprosiłam o porozumienie stron ale niestety umowę mam miesięczna i tylko można ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.6.17 14:16:7

Grypsowanie

Mój mąż jest w więzieniu. Zadzwonił dzisiaj, żeby powiedzieć, że przestał grypsować. Dla niego to było bardzo ważne, ale zrobił to dla mnie i dla dziecka. Ucieszyłam się, ale teraz się ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.6.17 13:25:55

Oświadczenie o niekaralności

Witam, kandydowałem na stanowisko w służbie cywilnej i wymagane było oświadczenie kandydata o nieskazaniu prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe. Czy różnie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.6.17 13:16:9

Reklamacja na montaż okien

Wynajmuję mieszkanie i latem 2009r.firma wymieniała mi okna w 2 pokojach.Mieszkam na poddaszu.I tak mi wymienili okna ,że gdy zaczął padać deszcz zaczęło zaciekać.Zalegający śnieg też pozostawił ... Zobacz wątek

7 odpowiedzi

2010.6.17 11:36:5

Bilet lotniczy

Witam
Czy jeżeli ktoś się spóźni na samolot bilet przepada czy koszty biletu zostają zwrócone (przynajmniej część)? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.6.17 11:16:24

UMOWA NAJMIU

Witam, czy jest możliwość zmienić przedmiot najmu aneksem do umowy, czy też trzeba podpisać nową umowę?


... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.6.17 11:12:20

WZÓR

Witam
Czy może ktoś mi podać wzór odstąpienia od umowy? Będę bardzo wdzięczna! ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.6.17 11:7:17

Nagrywanie rozmów

witam
Czy można wykorzystać w sądzie nagranie zrobione bez wiedzy osoby występującej w tym nagraniu?
Bardzo proszę o szybką odpowiedź!!!


... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.6.17 10:45:16

Samochód na firmę

Witam, chciałem kupić samochód na firmę, na umowę kupna-sprzedaży i odliczyć zakup od podatku dochodowego. Czy jest taka możliwość? Jak wygląda sprawa kosztów użytkowania - czy mogę wliczyć ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.6.17 10:37:5

Handel narkotykami

Witam
Mój znajomy został oskarżony o handel marihuaną, policja ma wiele dowodów na niego, ale w domu nic nie znaleziono. Uprzedzono go, że jeżeli się przyzna dostanie wyrok w zawiasach. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.6.17 10:13:22

Ach ta Polska...

Witam,
Tydzień temu zostałem zaatakowany przez policję. Wracałem do domu e środku nocy, byłem sam i nikogo nie zaczepiałem. Nagle wskoczyła grupa ludzi w czarnych strojach (nie wiedziałem, że ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.6.17 9:58:51

Windykacja Kruk-PILNE!

Po pierwsze wpłacając na konto kruk tylko pani nabija "kiese" tym wyłudzicielom.
Po drugie ten myk z nagłym spłaceniem długu to nic innego jak próba szybkiego wyrwania kasy,a skoro pani konsultantka ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.6.17 9:9:32

Zdjęcia ? publikacja bez mojej zgody

Zgłosić to na policji i do administracji portalu. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.6.17 8:48:25

Auto bez dowodu rejestracyjnego

Minimum mandat, odpowiedzialność za brak ubezpieczenia i odholownaie auta za które trzeba będzie zapłacić a nawet sprawa przed sądem oraz utrata prawa jazdy (jeśli jest) lub problemy z jego uzyskaniem ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.6.17 8:42:41

SAMOCHOD

Jak najbardziej można zarządać zwrotu wszystkich wpłaconych kwot. Warto przy tym mieć potwierdzenia wpłat którymi będą udokumentowane poniesione koszty. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.6.17 8:33:47

Co robić?

Można wystąpić do sądu o podwyższenie alimentów jak również zgłosić się z problemem do opieki społecznej. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.6.17 8:31:10

Wizyty ojca

Jeśli w wyroku zasądzającym widzenia jest zapis dotyczący wakacji to musi się Pani zgodzić. Jeśli takiego zapisu nie ma to ojciec może starać się o to dopiero przed sądem jeśli Pani nie zgodzi ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.6.17 8:29:44

Alimenty od dłużnika zatrudnionego jako współpracownik

Witam

Potrzebuje pomocy w rozstrzygnięciu następującego tematu.

Były mąż jest dłużnikiem alimentacyjnemu. Zasądzone obecnie alimenty to 1000 zł miesięcznie. Zawarł prawnie związek ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.6.17 0:28:55

Rada nadzorcza spółdzielnia mieszkaniowa


Domyślnie Rada nadzorcza spółdzielnia mieszkaniowa
Witam
zwracam się z prośbą w sprawie informacji dotyczącej wyboru i sprawdzenia członków rady nadzorczej w spółdzielni mieszkaniowej.
przedstawiam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.6.16 20:48:4

Granica

Witam, w jakiej odległości od granicy działki mogę postawić budynek? Czy może to być w granicy?

... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.6.16 15:10:14

Inwigilacja

Witam
Człowiek, który dzieli ze mną mieszkanie wciąż łączy się z moim telefonem i ściąga pliki, muzykę, dzwoni itp. Czy to jest przestępstwo? Bardzo proszę o informację jak z nim postąpić? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.6.16 14:58:14

LINKOWANIE

Witam,
Czy legalne jest umieszczanie linków na porach z portali, do których nie mam żadnych praw?

Bardzo proszę o szybką odpowiedź ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.6.16 14:45:38

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika