3 oskarżenia - uprawa, posiadanie, sprzedaż.

Odpowiedzi w temacie (1)

Bob23

20.4.2008

Jak napisałem w temacie dostałem 3 oskarżenia o następującej treści : (Imiona i daty pozmieniane) 1.W dniu 31 sierpnia 2007 r. w swoim pokoju przy ul. Błotnej 12 w Zakopanem uprawiał w 3 doniczkach z ziemią rośliny konopi włóknistej. - tj. o czyn z art. 63 ust. 1 ustawy z dnia 29.07.2005 r. o przeciwdziałaniu narkomanii. 2.W dniu 31 sierpnia 2007 r. w swoim pokoju przy ul. Błotnej 12 w Zakopanem posiadał 25 sztuk torebek foliowych o zapięciu strunowym z zawartością śladowych ilości ziela, żywicy lub innych produktów konopi, 55 sztuk nasion konopi, 3 torebki foliowe o zapięciu strunowym z zawartością marihuany zmieszanej z tytoniem, torbę foliową z suchą łodygą konopi, susz konopi włóknistej o wadze 19,162 g - tj. o czyn z art. 62 ust. 1 ustawy z dnia 29.07.2005 r. o przeciwdziałaniu narkomanii. 3.W dniu 1 sierpnia 2007 r. w Internacie Zespołu Szkół Rolniczych w Suchowoli przy ul. Zamazanej sprzedał za kwotę 200 zł środki odurzające w postaci 10 g suszu konopi indyjskich - tj. o czyn z art. 59 ust.1 ustawy z dnia 29.07.2005 r. o przeciwdziałaniu narkomanii. Proszę żeby ktoś udzielił mi dłuższej wypowiedzi na temat tego jaką karę mogę za to dostać. Otrzymując te zarzuty nie miałem ukończonych jeszcze 17 lat, czyli byłem nieletni oraz nigdy przedtem nie byłem karany. Jeśli by ktoś wiedział jakie konsekwencje mogę za to ponieść i mógł odpisać, z góry wielkie dzięki ;].

Nie znalazłeś odpowiedzi?

uppsala

2008-04-24 13:57:22

Czyn godny pogardy - dostaniesz najprawdopodobniej wyrok w zawiasach. To że nie miałeś 18 lat nie ma żadnego znaczenia.

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • Doliczanie czasu do okresu zasiedzenia

  Zgodnie z ogólnym przepisem dotyczącym zasiedzenia, posiadacz nieruchomości niebędący jej właścicielem nabywa własność, jeżeli posiada nieruchomość nieprzerwanie od lat dwudziestu (...)

 • Oskarżenie prywatne

  Zasadą jest, że oskarżycielem przed sądem jest prokurator. Jednak nie we wszystkich sprawach ma on obowiązek wnoszenia aktu oskarżenia. Wyjątek ten stanowią właśnie sprawy ścigane z oskarżenia (...)

 • Opłata za posiadanie psa

  Niektóre gminy wymagają opłaty za posiadanie tych zwierząt. Sprawdź, czy powinieneś zapłacić i na jakich zasadach.

 • Sprzedaż samochodu firmowego

  Ze względu na usunięcie z ustawy o podatku od towarów i usług definicji \"towarów używanych\" zmieniły się zasady dotyczące opodatkowania podatkiem VAT m.in. przy sprzedaży samochodów (...)

 • Zasiedzenie - Kiedy można stać się właścicielem przez zasiedzenie?

  Zasiedzenie to jedna z form nabycia własności rzeczy poprzez jej długotrwałe, faktyczne posiadanie. W drodze zasiedzenia można nabyć własność każdej nieruchomości (gruntowej, budynkowej i lokalowej) (...)

NA SKÓTY