Forum prawne (strona 752)

Auto za granicą

witam
Pojechałem autem do Hiszpanii, miałem tam stłuczkę. Dostarczono mi dokumenty, które muszę podpisać, jest ich strasznie dużo - wszystkie po hiszpańsku. Ubezpieczenie w Polsce obejmowało ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.6.29 9:39:21

Sprzedaż na ALlegro a działalność gosp.

Chciałabym zacząć sprzedaż na Allegro, na początek na próbę.
Jesli by się opłacało chciałbym o d czasu do czasu coś sprzedać nowy towar. Dodam ,że nie byłoby to moje główne źródło ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.6.28 19:7:2

Czy należy mi się prawo do zasiłku?

Witam,
Na wstępie wiadomości przepraszam jeśli zamieściłam post w nieodpowiednim dziale lub jeśli powtarzam problem ? będę wdzięczna za podanie wszelkich lokalizacji odnośnie tej sprawy. Finalnie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.6.28 18:39:14

dziecko urodzone w uk

Do wystawienia dziecku polskiego paszportu obowiązuje polskie prawo. Taki dokument wydaje konsulat polski.W pozostałych kwestiach obowiązuje prawo angielskie. Musi Pani się tam udać i zapytać, jak ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.6.28 16:33:31

pice w miejcu publicznym

witam mam pytanie moje mieszkanie lokatorski jest przekrzatlcone wykupione na wlasnosc z grontem czy na jego obrzerzach morzna sporzywac alkohol piwo ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2010.6.28 16:23:4

Uciążliwy sąsiad ? Ule

Po pierwsze w ulach hoduje się raczej pszczoły nie osy. Po drugie pszczoły, czy nawet osy też mają prawo żyć na tej planecie. Po trzecie użądlenie dziecka przez pszczołę lub osę może być ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.6.28 15:34:9

Pytanie wyborcze

Witam
Byłam ostatnio na głosowaniu, dostałam kartkę z nazwiskami do zaznaczenia mojego kandydata. Nie zagłosowałam jednak, schowałam kartkę do kieszeni i wyszła. Czy coś mi może za to grozić?

... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.6.28 11:56:17

Chcę usunięcia postów!

Witam
Czy mam prawo zażądać usunięcia kilku moich postów, administrator jednego z portali odmówił mi ich usunięcia. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.6.28 11:44:19

IP

Witam
Ostatnio dowiedziałem się, że są strony internetowe podające adres IP użytkowników, czy takie działania są legalne? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.6.28 11:38:5

Strona www a umowa

Witam
Jak wygląda sprawa podpisania umowy o dzieło przez osoby niepełnoletnie. Bardzo proszę o odpowiedź!! ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.6.28 11:34:37

Nagrania w internecie

Witam
Czy umieszczanie na stronie www pewnej szkoły video z kamer umieszczonych na terenie szkoły jest zgodne z prawem? Bardzo proszę o informację! ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.6.28 11:28:23

Komornik i student

Witam
Czy komornik może wejść na prywatne konto? Jestem studentem i mam nieopłacone mandaty, boję się,że komornik zabierze mi pieniądze przeznaczone na podstawowe wydatki. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.6.28 11:21:39

Eksmisja a wykup mieszkania spółdzielczego

Witam
Mam wyrok eksmisji, czy w takim przypadku mogę wykupić mieszkanie spółdzielcze? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.6.28 11:16:41

Proszę o pomoc prawną

Witam
Chciałabym się dowiedzieć jak powinien wyglądać wniosek o podzielność działek, który należy składać u wójta. Z góry dziękuję za informację. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.6.28 11:12:44

Długi rodziców ? kto za nie odpowiada?

Witam
Wszczęto postępowanie spłaty długu moich rodziców, zadłużyli mieszkanie. Ja z nimi nie mieszkam. Okazało się, że to właśnie ja jestem zmuszony do tej spłaty ponieważ oni nie mają ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.6.28 11:4:35

Nieletni prowadzenie pojazdu (skuter) w stanie nietrzeźwośći

Witam mam 16 lat , niedawno policja przyłapała mnie i mojego kolegę około godziny 3:30 podczas jazdy na skuterze. Skuter nie był naszą własnością podalismy dane własciciela z tym nie ma problemu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.6.26 21:8:0

brak tablic rejestracyjnych

Pytanie do szanownych forumowiczów. Z samochu zabrano mi tablice rejestracyjne. Przyszło wezwanie z Policji by się zgłosić w sprawie samochodu. Czy mogą tak robić? Z powodu długiego postoju auta ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2010.6.26 17:54:38

6 lat wierzytelności w ultimo

Proszę o informację.
W roku 2000 Idea zerwała ze mną umowę i naliczyłą karę z którą się nie zgadzałem, ponieważ zerwanie umowy wg mnie nie odbyło się z mojej winy. Przesłałem do nich ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.6.26 14:23:28

Rozdzielność majątkowa a śmierć małżonka

Witam.Od roku mamy z mężem rozdzielność majątkową. Mąż ma mieszkanie a ja środki na koncie. Mam pytanie co dzieje się z majątkiem osobistym małżonka w momencie śmierci ? Dodam że mamy niepełnoletnią ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2010.6.26 13:56:2

Utracone Prawo Jazdy

Mam problem, utraciłem prawo jazdy na 2 lata wyrokiem sądu.
Po tym że okresie przez moją niewiedze zgłosiłem sie na kurs kierowców tam zaliczyłem cały kurs po czym moje dokumenty przesłano do ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2010.6.25 21:36:51

nabycie obywatelstwa

witam z wróciłam sie dio kogos z pytaniem mój ojciec i babcia i wójek byli rodowitymi niemcami ale mieszkali w polsce na terenach niemieckich cos takiego gdy nastapił stan wojennny mmoglismy wrucic ... Zobacz wątek

6 odpowiedzi

2010.6.25 12:4:19

remont loggi

Na rynku wtórnym nabyłem prawo własności mieszkania spółdzielczego.Mieszkanie posiada dużą loggie która wymaga gruntownego remontu,poprzedni właściciel zapewniał że remont wykona Spółdzielnia ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.6.25 11:1:57

Jak zostać opiekunem prawnym?

Witam za miesiąc biorę ślub z kobieta która ma 2 dzieci, chciałbym zostać ich prawnym opiekunem. Jakie dokumenty muszę złożyć do sądu? Czy jak ja zostanę opiekunem to biologiczny ojciec zostanie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.6.25 10:9:33

Zasiłek porodowy za granicą

Witam
Jestem Polka mam męża Anglika, niedługo urodzi nam się synek. Mieszkamy w Hiszpanii i tu pracujemy ale na wakacje jedziemy do męża i to tam będę rodzic. Ponieważ w Hiszpanii jest prawo ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.6.25 9:53:21

Wyjazd za granice Polski

Witam
Ojciec mojego dziecka ma ograniczona władzę rodzicielską. Czy będę bez jego zgody zabrać dziecko zagranice, wysłać je tam do szkoły ? Jakie mogą być konsekwencje jeżeli nie uzyskam zgody ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.6.25 9:40:35

?? pytanie ??

Witam
Mój syn 14letni chciał ukraść kosmetyki na wartość 100zł, został złapany i wezwano policję. Nie wiem co będzie dalej, co mu grozi?


... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.6.25 9:28:38

Psychotesty

Witam
Zabrano mi prawo jazdy za jazdę pod wpływem alkoholu, teraz będę musiał zrobić psychotest. Wiecie może ile to kosztuje? Jak to wygląda?

... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.6.25 9:21:55

Pomocy ? proszę!!!

Witam
Wczoraj wezwałem policje ponieważ nie mogłem przejechać przez drogę publiczną zastawianą jakimś autem. Policja niestety nie przyjechała. Po godzinie czekania zadzwoniłem zapytać co się ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.6.25 8:41:54

Urlop wychowawczy a zwolnienie

Najlepiej to sprawdzić w Państwowej Inspekcji Pracy. Tam uzyska Panie bezpłatnie wszelkie informacje i porady prawne dotyczące prawa pracy. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.6.24 23:34:46

Jeśli zakład przejmie nowy pracodawca czy musi zatrudnić pracowników z poprzedniego zakładu.

Szpital podpisał z firmą A umowę na świadczenie usług żywienia do 31.12.2011 r. Przekazał jej pomieszczenia, sprzęt i ludzi. W międzyczasie znaczna część pracowników przekazana ze szpitala ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.6.24 17:12:15

Konkubinat a renta

Zgodnie z obowiązującym prawem, konkubinat w Polsce jest jedynie więzią faktyczną, a nie prawną i nie jest nigdzie uregulowany. W związku z tym nie ma też przepisów regulujących przyznanie jakichkolwiek ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.6.24 16:17:22

zanizanie emerytury przez ZUS

Skonczylam niedawno 60 lat i w tym roku powinnam przejsc na emeryture.
Mieszkam na stale za granice i musialam przyjechac specialnie zeby pozbierac potrzebne dokumenty. W czasie wizyt w zakladach w ktorych ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2010.6.24 15:53:27

mandat za zbyt duża liczbę osób w samochodzie

Witam
Ile maksymalnie może wynosić mandat za jadę w 6 osób w samochodzie zarejestrowanym na 5. Wydaje mi się, że policja przesadziła....
... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.6.24 15:26:55

schizofrenik a prawo jazdy

Witam,
Czy osoba chora na schizofrenię może posiadać prawo jazdy? Bardzo proszę o odpowiedź!

Pozdrawiam


... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.6.24 15:20:24

Wypadek cudzym autem

Witam
Prowadziłem auto mojego kolegi, on był pasażerem. Spowodowałem wypadek. Czy muszę teraz odpowiadać za to? Muszę mu zwrócić pieniądze za auto?
... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.6.24 15:11:31

alimenty a dziecko z obecnego małrzeństwa

MÓJ MĄŻ MIAŁ SPRAWĘ O PODWYŻSZENIE ALIMENTÓW . BYŁA ŻONKA PRZEDSTAWIŁA TAKIE OPŁATY MISZKANIOWE ŻE SZKODA GADAĆ . ONA WRAZ Z DZIEĆMI- (dwójką) ZUŻYWA TRZYKROTNIE WIĘCEJ ENERGI, WODY ,GAZU ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.6.24 15:7:54

Wyprowadzka z domu

Witam
Jestem pełnoletni, ale wciąż mieszkam z rodzicami. Oni są bardzo rygorystyczni i nie pozwalają mi na wyjazd ze znajomymi na 2 tygodnie. Uprzedzili mnie, że o wszystkim poinformują policje ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.6.24 15:4:42

Apelacja ? jak to się robi?

Witam, staram się o rentę niestety mój wniosek został odrzucony. Wiem, że w ciągu 7 dni mogę odwołać ale nie mam pojęcia jak to zrobić.

... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.6.24 13:10:10

Emerytura za zagranicą

Witam
Jeżeli osoba pracowała całe życie za granicą teraz na emeryturę wróciła do polski to w jaki sposób dostanie emeryturę? Czu musi ona przejść przez konsulat?
Bardzo proszę o informację!


... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.6.24 13:0:28

Apelacja ? jakie to są koszty?

Witam
Sąd przyznał mi alimenty w wysokości 400zł ja ubiegałam się 800zł. Chcę się odwołać od decyzji sądu. Jaki może myc koszt apelacyjny?


... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.6.24 11:44:55

alimenty od Hiszpana

witam
Jak długo może trwać postępowanie alimentacyjne w przypadku gdzie ojciec dziecka jest Hiszpanem? wiem że nie da się tego konkretnie określić, ale może któraś z was miała taką sytuację, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.6.24 11:32:20

Miejsce pobytu dziecka

Witam
Sąd po rozwodzie wydał wyrok iż miejscem zamieszkania dziecka jest każdorazowe miejsce miejsce zamieszkania matki. Czy to działa również za granicą? Czy mogę wyjechać do Anglii?
... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.6.24 11:21:18

Kto ponosi odpowiedzialność za długi?

witam
Jeżeli jedna osoba w małżeństwie prowadzi przedsiębiorstwo to czy w przypadku powstania długu musi odpowiadać drugi małżonek? Bardzo proszę o informację!


... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.6.24 11:1:33

Administrator odmawia wydania zgody na założenie licznika energetycznego

Dzień Dobry!
Moim problemem jest brak zgody na założenie licznika energii elektrycznej. Dotychczas energia elektryczna była rozliczana na podstawie wskazań pod licznika i rozliczana u Administratora.
W ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.6.24 7:7:36

prosze o szybka odpowiedz!

witam serdecznie,mam problem chce pozbawic praw rodzicielskich ojca mojej córki on nie daje na jej utrzymanie,nie interesuje sie nia ma problemy z prawem,chce wiedziec czy jesli pozbawie go praw rodzicielskich ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.6.23 20:26:58

KDR

Trzeba wystąpić do wierzyciela, który wpisał Panią do KDR o usunięcie tego wpisu. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.6.23 18:19:23

JUTRO JEST SPRAWA W KTOREJ JESTEM SWIADKIEM

MAM PYTANIE 10 LUTEG TEGO ROKU ZOSTALEM ZATRZYMANY Z KOLEGA OGULNIE SPRAWA WYGLADA TAK NA POLICJI MOWIEM ZE PALE ZIOLO I WOGULE DO WSZYSTKIEFGO SIE PRZYZNALEM POD PRESJA POLICI OCZYWISCIE DO PRZYZNAWLAEM ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.6.23 17:36:40

wynagrodzenie za godziny nocne

Witam. Mam pytanko. Moja firma zatrudnia mnie na umowę o pracę ze stawką godzinową 8 zł netto za godzinę. Od przyszlego miesiąca szefowa chce wprowadzić zmiany nocne i w związku z tym moje pytanie- ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.6.23 17:19:24

Jak napisać pełnomocnictwo dla komornika?

mój mail noemi1969@wp.pl bardzo proszę o pomoc
... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.6.23 16:26:23

Zajęcie konta przez komornika...

Jaką kwotę komornik musi zostawić na koncie, które zajął, aby właściciel konta miał za co przeżyć? Czy jest w ogóle jakieś ograniczenie? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.6.23 15:57:24

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika