Wypowiedzenie umowy o pracę przez pracodawcę - forum prawne
Witam wszystkich opiszę swoją sytuacje proszę o pomoc. Mam dostać jutro wypowiedzenie z pracy z paragrafem. Pracodawca motywuję moja winę przypadkiem: dnia 07.05.07 r. mnie nie było w pracy gdzie kilka godzin przed rozpoczęciem pracy poinformowałem swojego zmiennika, że nie przyjdę do zkładu. Prosząc również mojego kolegę o poinformowanie kierownika o tym zdarzeniu. Do swojego przełożonego nie mogłem się dodzwonić. Następnego dnia spóźniłem się przychodząc do pracy nierozważnie podpisałem listę obecności z dnia 07.05.07 r. Nastepnie pracodawca na wniosek kierownika złożył mi wypowiedzenie ustne za ciężkie przewinienie. Pracuję nienagannie w tym zakładzie od czterech lat na czas nieokreslony. Co mam robić? Pracodawca nie chcę ze mną rozmawiać i sluchać moich wyjaśnień że zaszła wielka pomyłka. Z góry dziękuję za podpowiedź.
Odpowiedzi w temacie: Wypowiedzenie umowy o pracę przez pracodawcę (4)
W ciągu siedmiu dni (i tego nie przegap, możesz w ostateczności pozew wycofać) złożyć do odpowiedniego terytorialnie Sądu Pracy pozew o uznanie wypowiedzenia za bezzasadne i przywrócenie do pracy z jednoczesnym wypłaceniem odszkodowania (niestety tylko za 3 miesiące możesz dostać wyrównanie). W wyjaśnieniach napisz, że za pośrednictwem kolegi wnioskowałeś o urlop na żądanie. Podpis wynikał stąd, że kierownik nie uzupełnił listy i nie wpisał w tym dniu Uw na liście, na której się podpisujesz. Jednorazowe spóźnienie do pracy to zbieg okoliczności i nie jest to ciężkie naruszenie obowiązków pacowniczych. Możesz poprosić o pomoc Państwową Inspekcję Pracy, ale pamiętaj, ze tylko sąd może cię do pracy przywrócić i to tylko wtedy, jeśli nie zaśpisz z terminem złożenia pozwu.
Dzięki. Wszystko wróciło do normy.
Mam jeszcze jedno pytanie. Czy elektroniczny rejestrator wejść wyjść za pomocą przepustki jest podstawą do stwierdzenia obecności pracownika?
czy pracodawca powinien na wypowiedzeniu podac przyczyne dlaczego mnie zwalnia?
DODAJ POST W TEMACIE
Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!
Masz inne pytanie do prawnika?