Forum prawne (strona 750)

Sprzedaż testów

Witam
Znajomy chciałby sprzedawać rozwiązania do testów, czy narusza wtedy jakieś prawa autorskie? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.9 11:15:4

Przeróbka piosenki

witam..

Czy pewna nieznana kapela może na swoich koncertach w klubach grać utwory znanych wykonawców. Czy to jest zgodne z prawem? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.9 11:2:48

Samochód z Belgii

witam
Kupiłem auto w belgo, po przyjeździe do Polski okazało się, że auto jest kradzione. Nie mogę go zarejestrować... Co ma robić? Pomocy! ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.9 10:53:45

Jak wymeldować kogoś z mieszkania?

witam
chciałabym wymeldować brata z mieszkania, on od lat tu nie mieszka. Przebywa za granicą. czy mogę to zrobić bez jego obecności? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.9 10:48:7

Bank i Urząd skarbowy

Urząd skarbowy w trakcie postępowania karno-skarbowego ma prawo uzyskać informację o stanie majątkowym dłużnika. Bank ma obowiązek udzielenia informacji jeśli otrzyma zapytanie z US. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.7.9 7:29:36

Błąd w dowodzie rejestracyjnym

Wystarczy zgłosić się do Wydziału Komunikacji który wydał dowód rejestracyjny z prośbą o sprostowania danych zawartych w dokumencie. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.7.9 7:24:35

Decyzja o zwrocie nienależnie pobranych świadczeń.

Witam,

Potrzebuję porady odnośnie możliwych opcji odwołań od decyzji ZUS. Decyzja dotyczy nakazu zwrotu części renty rodzinnej za 2009 rok z racji uzyskania przeze mnie zbyt wysokiej kwoty dochodu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.8 23:14:13

Problem z lokatorami bez umowy najmu i zameldowania

[cytat]

Witam!!!
Jestem współwłaścicielką budynku(trzech współwłaścicieli) w którym zamieszkują lokatorzy bez umowy najmu,bez zameldowania i bez mojej zgody na zamieszkanie . Zamieszkują ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2010.7.8 21:14:29

Jak rozwiązać umowę najmu, skoro...

[cytat]

Czy wypowiedzenie umowy najmu mieszkania jest zawsze skuteczne w przypadku zapisu w umowie o dwumiesięcznym okresie wypowiedzenia? Czy muszą zajść jakieś przesłanki ku temu np. zaległości ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2010.7.8 21:6:11

Co z ojcami

Tak czytam te fora rózne, i mnie to przeraża. Jestesmy traktowani jak odrzutki, dlaczego pytam??? Może dlatego że jak płodzilismi nasze dzieci to odczuwaliśmy przyjemność, cóż, przykre bo wychodzi ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.8 20:6:37

Wolność twórcza

Poszukuję zapisów w prawie polski mówiących o wolności twórczej (twórcy), odpowiednika niemieckiego 'gestaltungsfreiheit'.

Chodzi o sytuację w której np. zlecono twórcy (np. malarzowi) namalowanie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.8 16:29:0

Wymiana towaru na nowy - dla przedsiębiorstw

W okresie gwarancyjnym dwa razy uległ uszkodzeniu mój komputer (HP, dwa razy płyta główna, matryca, napęd optyczny, porty USB). Czy mogę ubiegać się o wymianę towaru na nowy z uwagi na dwukrotne ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.8 15:24:7

Oplaty bankowe- Ratunku

Z gory przepraszam za brak polskiej czcionki. Oto moja sprawa, zupelnie nie wiem co robic. z takim rozbojem jeszcze sie nie spotkalam.
Dnia 18.06.2010 wyslalam poprzez Postbank 108,00 ? do mojego partnera ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.8 14:55:37

Płacenie rat a brak towaru

Proponuję wyznaczyć sprzedawcy nowy termin (14 dni) na realizację umowy lub zwrot zaliczki, jeśli do tego terminu nie dostarczy towaru. To proszę wysłać sprzedawcy listem poleconym za potwierdzeniem ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.7.8 13:54:45

Gość hotelowy i jego prawa

Nie ma takiego prawa. Umowa została zawarta w dniu rezerwacji z określoną ceną oraz terminem realizacji umowy. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.7.8 13:43:27

Proszę o radę

Proszę wyjaśnić kupującemu, że zakupił używany samochód i nie ma na niego gwarancji, a jeśli uważa, że Pan zataił przed nim wady, to niech to udowodni w sądzie. Ja na Pan miejscu poinformowałbym ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.7.8 13:38:38

Umowa na wykonanie strony www

Witam, będę robić stronę internetową, a grafikę do niej przygotuje grafik, któremu to zlecam. Jak powinna brzmieć umowa z takim grafikiem, kiedy ją podpisać? Z góry dziękuję za pomoc. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.8 13:36:29

Jazda w stanie nietrzeźwym

Witam
Chciałbym się dowiedzieć od ilu promili alkoholu we krwi zabierają prawko? z góry dzięki za odpowiedź

... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.8 10:6:26

pomocy

Witam
Czy może mi ktoś polecić dobrego prawnika z dziedziny prawa cywilnego w okolicach Kozienic.
... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.8 10:2:37

Nie wiem gdzie dodać ten post

Witam
Znajomy kupił motor we Włoszech. Posiada jedynie umowę kupna sprzedaży. Nie ma żadnych innych dokumentów. Czy on może go jakoś zarejestrować? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.8 9:34:5

Sprzedaż IT

Witam
Wystawiłem komputer na aukcji. znalazła się firma, która chce go kupić. Jest jednak pewien problem, nie mam firmy i nie mogę wystawić faktury. Czy da się to jakoś obejść? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.8 9:31:9

Rachunek

Oczywiście przechowywanie wszelakich rachunków dłużej jeśli jest taka możliwość jest jak najbardziej wskazane ale nie konieczne ze względu na wymogi prawa. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2010.7.8 7:33:16

pomoc błagam

Witam zwracam sie o pomoc mam szustke dzieci w tym dwójke blizniaków rocznych syna i córeczke mieszkają obecnie 200km mam złożony wniosek o mieszkanie w Urzędzie Miasta Tarnowskie Góry mamy ciężką ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.8 0:4:29

Jak odzyskać część wspólnego majątku nie mając przeprowadzonego podziału majątku?

Proszę o poradę.

Razem z mężem dostaliśmy działkę od jego rodziców, ale on załatwiał wszystkie formalności i dlatego jest traktowany jako właściciel działki. Na tej działce postawiliśmy ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2010.7.7 15:42:31

Erasmus

Ja jade na erasmusa do Paryża:) masz juz załatwione mieszkanie? ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.7.7 13:24:14

Pierwsza dama

Ja tam był wolała porozmawiac na temat Pierwszego Męża RP :) ... Zobacz wątek

8 odpowiedzi

2010.7.7 13:17:32

2010.7.7 12:51:13

Płatności

Witam
Odcięto mi internet w mieszkaniu, jego właściciel twierdzi, że nie zapłaciłem za 3 ostatnie miesiące. Ja mam dowody wpłaty, za każdym razem płaca razem z czynszem internet i przesyłam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.7 11:37:23

Likwidacja kierunku studiów

Witam
Na Uniwersytecie, na którym studiuję zlikwidowano mój kierunek studiów przez co nie mogę ich skończyć (jestem na 3 roku studiów) teraz muszę je zmienić. czy mogę w takim razie walczyć ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.7 10:56:11

Jak obliczyć odsetki ustawowe.

Witam
Jak obliczyć ustawowe odsetki od należności która była spłacana w 4 ratach??
Proszę o pomoc
Pozdrawiam ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2010.7.7 10:50:40

Łapówka

DObrowolne zgłoszenie faktu wręczenia korzyści majątkowej chroni przed karą. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2010.7.7 7:13:48

Powódź zawiniona przez PKP

Zbierzcie wszystkich zainteresowanych i porozmawiajcie w Gminie na temat pomocy prawnej z ich strony i składajcie pozew o odszkodowania. Jak uda Wam się wygrać, to PKP może coś z tym zrobi. ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2010.7.6 20:9:16

teren prywatny

witam
Co zrobić z uciążliwym sąsiadem który notorycznie parkuje swoje auto na terenie prywatnym pomimo wielu uwag. czy zgłaszać to na policję? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.6 15:41:25

Prawa

Witam
Zostałem oskarżony o kradzież w supermarkecie. Ochrona postąpiła ze mną bardzo niegrzecznie. Nic nie ukradłem co oczywiści udowodniło nagranie, które oglądałem później z ochrona. wypuścili ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.6 15:30:43

Więzienie w mieszkaniu

Witajcie
Mam problem z moją dziewczyną, a raczej z jej rodzicami. Nie wpuszczają mnie do domu. Na każdym kroku krytykują i uprzedzili mnie , że jak ją dotknę to pójdę do więzienia. Dziewczyna ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.6 15:10:8

Licytacja mieszkania

Witam, rok temu kupiłem mieszkanie na licytacji, w którym mieszka rodzina z dziećmi. Rodzice nie pracują, nie płacą rachunków. Prąd już mają odcięty, wodę w łazience też,bo zalewali sąsiadów. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.6 14:55:57

Opis aplikacji

Za Wikipedią ( skoro Prezydent może to czemu nie korzystać:) ):
"Aplikacja komornicza trwa 2 lata i ma na celu zapoznanie aplikanta komorniczego z całokształtem pracy komornika. Aplikant komorniczy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.6 14:11:33

NIezgodność towaru konsumpcyjnego z umową, a Związek zawodowy

Czy związek zawodowy może korzystać z niezgodności towaru konsumpcyjnego z umową? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.6 12:32:30

2010.7.5 21:2:53

Prośba o pomoc

Złóżcie pozew do sądu pracy o wypłatę zaległych wynagrodzeń. Najlepiej poszukajcie sobie adwokata, który specjalizuje się w prawie pracy. Do pozwu możecie dołączyć żądanie o wypłatę wynagrodzeń ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.7.5 20:56:53

Umowa dozywocia - alternatywa

Witam,

Czy istnieje jaka alternatywa dla umowy dozywocia na dom?
Sprawa wyglada tak ze rodzice chca mi przekazac dom wraz z dzialka - chcac w nim dalej mieszkac. Jednoczesnie mam zamiar wykonac spory ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.5 20:22:28

Wykaz aktów prawnych

Gdzie znajdę wykaz aktów prawnych potrzebnych do nauczenia się na egzamin na aplikację ogólną? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.5 15:18:25

WYNAJMĘ MIESZKANIE

Ten temat jest stworzony dla wszystkich, którzy szukają mieszkania. Zapraszamy do pisania ogłoszeń:) ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.5 14:58:54

Sprzedam podręczniki

Sprzedam książkę z kazusami i orzecznictwem do cywila:) ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2010.7.5 14:38:8

samotna matka zakłada działalność

witam
jestem samotną matką,po raz pierwszy zakładam działalność gospodarczą,jakiś czas temu słyszałam że należą mi się pieniążki bodajże z ZUS-u pod warunkiem że włożę je w ubezpieczenie,ale ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.4 22:34:2

Egzekucja postanowienia odnośnie kontaktów z dziećmi a rozwód

Mam ten sam problem, nie tylko o wakacje ale także i weekendy. Chcę złożyć zawiadomienie do sądu o brak przestrzegania Postanowienia Sądowego przez moją ex. Jak powinno wyglądać takie pismo? ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.7.4 17:29:17

Separacja/rozwód


Witam, jestem od dwóch lat po rozwodzie. Od roku mieszkam z partnerem, który w listopadzie będzie miał drugą sprawę rozwodową ze swojego powództwa. Zanim się poznaliśmy, był w separacji 2 ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2010.7.4 11:55:1

niealimentacja

Witam czy ktoś może miał sprawę o niealimentację ? Moj były mąż nie płaci alimentów na dziecko ja obecnie dostaję z funduszu alimentacyjnego. Chciałabym wiedzieć czy jest tylko jedna sprawa ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.4 11:40:40

wyłudzanie pieniedzy

Czy można egzekwować wyłudzone alimenty po udowodnieniu , ze nie jest się biologicznym ojcem?

sprawa wygląda tak:
mój chłopak ożenił sie ze swoja ówczesną dziewczyna po tym jak dowiedział ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.3 20:14:14

Zmiana imienia dziecka i chrzest


Witam

Jestem mama 1,5 miesa synka. M ieszkam poza granica kraju ,ale platuje powrot gdyz moja sytuacja z partnerem nie jest ciekawa, mianowicie chcialam zmienic dziecku po powrocie do kraku jego imiona, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.3 17:49:36

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika