Forum prawne (strona 749)

Składka dla ZUS

witam
Jeżeli mąż zatrudni żonę przebywającą na urlopie wychowawczym u innego pracodawcy musi za nią płacić cały zus czy tylko składkę zdrowotna?

... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.12 13:36:46

Sąd

Witam,
Czy wiedzą Państwo jak długo trwa kadencja Prezesa Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.12 13:0:43

Zostałem okradziony na basenie - basen umywa ręce

Witam,

Podczas pobytu na basenie została okradziona moja szafka. Złodziej ukradł wszystko, łącznie z dokumentami, komórką, samochodem ponieważ miałem w torbie kluczyki, zegarkiem i ubraniem.

Co ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.12 12:59:45

Korespondencja e-mailowa

Witam
Chciałbym się dowiedzieć czy korespondencja mailowa może posłużyć w sądzie jako dowód?


... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.12 12:38:6

Ubezpieczenie grupowe

Witam
Trafiłem do szpitala, miałem zapalenie wyrostka robaczkowego. Teraz mój ubezpieczyciel nie chce wypłacić mi odszkodowania ponieważ twierdzi, że jest to choroba przewlekła.

... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.12 12:31:8

Własna działalność gospodarcza

Witam,
chcę otworzyć działalność i zatrudnić 5 osób. Chodzi o tworzenie stron www. Co muszę zrobić pod względem formalnym i jakie poniosę koszty? Z góry dziękuję za odpowiedź. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2010.7.12 12:1:52

Konto osobiste a firmowe

Witam,
chcę założyć jednoosobową działalność gospodarczą czy muszę w tym celu otwierać konto firmowe czy też mogę korzystać z osobistego?

Pozdrawiam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.12 11:58:23

Proszę o pomoc

Witam
Ostatnio ja wraz z grupa moich koleżanek i kolegów zostaliśmy napadnięci przez małoletnich. Bili nas, kopali i rzucali butelkami. Sąd orzekł ich winę. Każdemu z nich przyznano kuratora. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.12 11:58:4

wypadek i zniszczenie firmowego auta

witam
Mój znajomy jest kierowcą tira, ostatnio miał wypadek. Był trzeźwy. Szef od razu wyrzucił go z pracy i każe zwracać pieniądze za reperację Tira. Czy on ma takie prawo? Jak się przed ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.12 11:52:57

Publikacja zdjęcia w gazecie

Witam
Ktoś umieścił moje zdjęcie w gazecie regionalnej, czy mógłby mi ktoś pomoc napisać skargę do tego pisma? Na co się powołać? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.12 11:27:55

wypowiedzenie warunków umowy

Dobrze Pani myślała. Od razu do sądu. W myśl kodeksu pracy ma Pani tylko 7 dni od daty doręczenia wypowiedzenia na wniesienie sprawy do sądu (art. 264 k.p.).
... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2010.7.12 9:47:13

Unieważnienie ograniczonych praw rodzicielskich

witam
Mam ograniczone prawa rodzicielskie z powodu braku mieszkania i braku pieniędzy na utrzymanie dziecka.Od czasu postanowienie sądu w tej sprawie nastąpiła znaczna poprawa ,od kilku lat jestem ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2010.7.11 21:4:40

Ucieczka z miejsca zdarzenia

Mam samochód zarejestrowany na mnie. Mój ojciec jakiś miesiąc temu zabrał ten samochód i do dnia dzisiejszego nie było z nim żadnego kontaktu. Dziś zostałam powiadomiona że spowodował on niegroźną ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2010.7.11 20:25:25

poszukiwany listem gonczym

niewiwcie po jakim czasie jest wystawiany miendzy narodowy list gonczy?bo niewiem ile mam czasu ,bo miesiac temu zlowylem dokumenty o paszport ,wiec policja albo juz wie albo niedlugo sie dowie gdzie ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.7.11 19:36:26

Wypadek na lotnisku - czy warto ubiegac sie o odszkodowanie?

Witam,
Jakis czas temu zona miala 'wypadek' na lotnisku okencie w Warszawie. Jako ze na codzien mieszkamy poza granicami Polski w miare reguralnie kozystamy z polaczen lotniczych. Feralnego dnia zona ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.11 13:27:9

UDZIAŁY W S.C.

Wariant I
do sc. gdzie jest dwóch udziałowców najpierw przystępuje trzeci - w praktyce oznacza to zmianę umowy sc. na którą muszą się zgodzić wszyscy - potem jeden z nich (starych udziałowców) ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.7.11 12:50:12

Zajęcie komornicze z umowy zlecenia

Z umowy zlecenia komornik moze zając cała kwote do czasu zapłacenia dlugu_niestety tez mialam taka sytuacje ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2010.7.11 10:51:12

spadek po rodzicu

Ile należy się ze sprzedaży majątku po zmarłym rodzicu, gdy jeden z rodziców żyje, a rodzeństwa jest pięcioro?
Czym skutkuje napisanie upoważnienia dla żyjącego rodzica do podpisania umowy ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.7.11 10:38:45

Bardzo pilne!

Powinno się skończyć na mandacie - wymuszenie pierwszeństwa (bez ofiar) to wykroczenie drogowe a nie przestępstwo. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.7.11 10:19:57

Radca finansowy(?)

Witam serdecznie,
chciałam zapytać czy istnieją jakieś regulacje zakazujące używania słowa "radca" w kontekście finansowym? Chodzi o sytuację, gdy owy "radca finansowy" jest doradcą finansowym ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.10 20:7:13

Jaki wpływ na decyzję Sądu ma badanie w RODK?

CZY PODCZAS SPRAWY ROZWODOWEJ SAD MA OBOWIAZEK SKIEROWANIA NA BADANIA RODK?MAZ NIE ZGADZA SIE NA ROZWOD,CHOCIAZ NIE MIESZKAMY ZE SOBA OD 18MIES.NIESTETY DWOJKA SYNOW MIESZKA Z OJCEM(POMIMO DECYZJI SADU ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2010.7.10 17:19:27

eksmisja z mieszkania po 30latach meldunku

Przyczyny eksmisji to wejscie uchwaly o wykupie dozorcowek oraz pójście mamy na emeryture !!najgorsze jest to ze ponoć własciciele (czlonkowie) chca sprzedac cza cene mniejsza niz rynkowa tylko wtedy ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2010.7.10 13:6:29

Przepisanie działki i domu

Idźcie do notariusza i tam wszystko Wam wyjaśnią. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.7.10 10:9:17

Mąż wywozi mi dzieci z domu

Co mama zrobić ? Jestem w trakcie rozwodu, mąż razem z teściami próbują przejąć opiekę nad dziećmi. Wywieźli 2 chłopców na działkę i nie chce ich przywieżć. Sytuacja jest o tyle trudna, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.10 9:21:20

Zaniżone odszkodowanie? Dopłata do już otrzymanego odszkodowania

Witam wszystkich Państwa.

Jeśli zdarzyło się Państwu, że Wasz samochód osobowy, ciężarowy lub motocykl został uszkodzony przez jakiegokolwiek sprawce. To napewno wystąpiliście Państwo po ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.10 3:7:40

Darowizna a odwołanie w sądzie

Witam
Moje pytanie jest następujące, mój ojciec ożenił się po raz drugi po śmierci mojej matki i żyli z macochą w małżeństwie 30 lat. Parę miesięcy temu jego żona a moja macocha umarła. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.9 20:34:53

budowa na łące

Witam
Mam problem, w którym musi ktoś mi pomóc.
Zamiarzam kupić działkę z narzeczoną. Działka jest pięknie położona ze stawem, ma 25 arów. Właściciel mieszka po drugiej stronie ulicy i ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.9 18:12:14

Bezrobocie a ciąża

Moja koleżanka odbyła 11 miesięczny staż, teraz jest w 7. m ciąży i jest zarejestrowana jako bezrobotna. W UP dowiedziała się, że nie przysługuje jej żaden zasiłek - czy to prawda? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.9 15:30:58

Pełnomocnictwo w sprawie spadkowej.

Witam, prawo do spadku po moich rodzicach nabyli dalecy krewni drugiej żony ojca. Nie są oni zainteresowani sprawą, gdyż chodzi o niewielką wartość. Są rozrzuceni po całym kraju i trudno mi będzie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.9 15:25:56

Impreza 10 lipca Aloha Kraków:)

Znalazłem fajną opcje spędzenia jutrzejszego wieczoru, można by trochę "poleżakować", nie:)?
 
"BARONOWIE LEŻAKOWIOBWIESZCZAJĄ:co: Piknik z serii "Ej Weźże se" tym razem WYLUZUJ! - part ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.9 15:5:48

Mundial

ja stawiam na Holandię, myśle, że będzie 2:1
a trzecie miejsce Niemców, 1:0 z Urugwajem ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2010.7.9 14:56:40

Wymuszenie zeznań

Proponuję również wysłać na komendę policji w której odbyło się przesłuchanie odwołanie wszelkich zeznań złożonych pod przymusem. To należy zrobić w formie pisemnej i wysłać listem poleconym ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2010.7.9 14:37:20

Broń

Witam
Czy można nosić przy sobie broń hukowa? Chciałby taka kupić ale nie wiem czy to jest dozwolone.


... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.9 14:29:12

Kara za palenie

Witam
Chciałbym się dowiedzieć czy policja może ukarać kogoś za zażycie narkotyk tylko i wyłącznie na podstawie zeznań świadków?

... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.9 14:19:13

Porada prawna

Witam
Chcę złożyć pozew do sądu ponieważ mój lokator nie płaci za mieszkanie i nie chce opuścić mieszkania. Jak się za to zabrać?


... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.9 14:1:45

Serwisy internetowe

Witam, czy serwisy typu rapidshare, wrzuta itd. są legalne? Przecież łamią prawa autorskie. Czy można odpowiednio układając regulamin uniknąć konsekwencji prawnych? A co, jeśli na swojej strony ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.9 13:29:43

Konto pocztowe

Witam, ostatnio znajomy, którego uważałam za przyjaciela, włamał mi się na konto pocztowe, przeczytał wszystkie maila, powypisywał jakieś bzdury do moich znajomych, którzy teraz się na mnie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.9 13:3:15

Widzenia intymne

Witam, mój chłopak siedzi 2,5 roku i póki co nie ma szans na przepustkę. Słyszałam o widzeniach intymnych. Czy ktoś z Was był może na takim widzeniu? Jak to się załatwia? Jak to wygląda? ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2010.7.9 12:56:0

Wniosek o wykup mieszkania

Witam, ma ktoś może jakiś wzór podania o wykup mieszkania albo wie gdzie coś takiego znaleźć? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.9 12:43:9

Zdolność do pracy

Witam, czy lekarz zakładowy ma prawo żądać od pracownika historii choroby, jeśli ten przebywał na 3 miesięcznym zwolnieniu lekarskim i dostarczył potem zaświadczenie o zdolności do pracy?


... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.9 12:37:23

Dyskryminacja

Witam!
Ostatnio byłem świadkiem bardzo dziwnego zdarzenia. W pewnym sklepie zobaczyłem promocję przeznaczona jedynie dla studentów studiów dziennych, dla których dany produkt był o połowę tańszy. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.9 12:36:25

Brak wody

Witam.
Wynajmuje mieszkanie od roku, co miesiąc płace czynsz i wszystkie rachunki. Pieniądze daje właścicielowi bo tak ustaliłem a on opłaca wszystko sam. Teraz okazuje się, że od 4 miesięcy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.9 12:29:47

Dochód a alimenty

Witam
chciałabym się dowiedzieć czy alimenty na dziecko są wliczane do dochodu?


... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.9 12:23:32

Potrzebuję porady

witam
Czy bank może zerwać umowę bez pisemnego powiadomienia klienta?


... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.9 11:41:57

Darowizna i spadek

Witam!

Moja babcia chce mi przekazać mieszkanie w ramach darowizny. Czy w przyszłości, jak umrą wszytkie dzieci babci, moje kuzynostwo może żądać ode mnie spłaty? ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2010.7.9 11:41:20

Zabytki i ich prawa autorskie

Witam
Chciałbym stworzyć stronę internetowa i umieszczać na niej zdjęcia zabytków polskich, które sam zrobię. Czy będzie to zgodne z prawem? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.9 11:36:18

Publikacja artykułów

Witam
Czy można bez zgody portalu publikować jego treści na swoim umieszczając źródło? Czy należy zdobyć zgodę? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.9 11:34:2

Zdjęcia z koncertu

Witam
Niedługo idę na fajny koncert, chciałbym go nagrać i wrzucić na swoją stronkę nie wiem tylko czy to jest legalne. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.9 11:23:42

Mandat za parkowanie!!!

Witam, w zeszłym roku dostałem mandat za złe parkowanie- 100 zł. Nie uregulowałem tego, potem wyjechałem i zapomniałem o tym. Kiedy taki mandat się przedawnia? Jestem studentem, nie zarabiam - ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.9 11:20:14

Mp3i ważność praw autorskich

Witam!
Czy to prawda że piosenki po 25 latach tracą prawa autorskie? Czy wtedy można je wykorzystywać komercyjnie? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.9 11:19:31

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika