Forum prawne (strona 799)

Prace budowlane zarwały mi dach :(

Witam.. mieszkam w prywatnej kamienicy, w miechkaniu które częściowo znajduje sie na poddaszu. jakieś2 tygodnie temu zostały podjęte tam prace budowlane (wymiana rynien) wszystko było by dobrze ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.8.20 9:26:54

problemy z ojcem dziecka - prosze pomozcie

witam. mam maly a raczej duzy problem otoz rozstalam sie z ojcem dziecka, z ktorym bylam praktycznie 4 lata, zaplacil mi raz alimentyjuz 5 miesiac nie placi. on chce sie widywac z dzieckiem lecz ja sie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.8.20 8:21:49

Niemieckie obywatelstwo po dziadku???

Witam!
Chciałabym uzyskać niemieckie obywatelstwo po przodkach. Mój prapradziadek urodzil sie i mieszkał w Berlinie, więc nie wiem czy obowiązuje tu jakieś "prawo ziemi", że automatycznie zostało ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.8.19 23:4:17

2009.8.19 21:5:18

Dlaczego prawo jest tak okrutne?

ja jestem po eksmisji, mialam podobna sytaucje
zagrzybiale mieszkanie, 21 metrow dla rodziny 5 osobowej, wc na zewnatrz mieszkania..........tak nie powinno traktowac sie ludzi.........ale jak sie nie ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2009.8.19 21:3:44

do adwokatów i syndyków

Faktycznie może się tak zdarzyć, że syndyk będzie ten sam ale należy pamiętać, że wszystkie decyzje wymagają zgody rady wierzycieli lub sędziego komisarza. Gdyby sie tez zdarzyło, ze ten sam ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2009.8.19 19:4:8

praca w nocy na stacji paliw

Praca w pojedynkę jest jak najbardziej OK. Nie regulują tego żadne odrębne przepisy, bo nie muszą. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2009.8.19 11:42:38

JAK SZYBKO I BEZBOLEŚNIE PODZIELIĆ MAJĄTEK?????????

Jesli są dowody na to, że sie utrzymywało rodzinę w osamotnieniu, a była ustanowiona wspólnota majątkowa, to można się domagać podziału majątku na korzyść strony "pracowitej". Jednak właśnie ... Zobacz wątek

8 odpowiedzi

2009.8.18 20:56:16

Podział majątku (długów)

niunia - o ile nie były to długi na dom, rodzinę, podstawowe środki utrzymania, to masz prawo się od tych długów odżegnać, ale raczej na drodze sądownej, niż notarialnej. No chyba, ze szanowny ... Zobacz wątek

6 odpowiedzi

2009.8.18 20:52:24

Mieszkanie służbowe, jak wymeldować żonę przy rozwodzie

tzn. czy jeśli mam trzy normy to dostanę z powrotem jedną? ... Zobacz wątek

12 odpowiedzi

2009.8.18 19:59:19

meldunek z tytułu opieki (kwaterunek)

Moja 81-letnia babcia chce zameldować mnie z tytułu opieki nad sobą (mam 25 w przyszłym roku kończę studia)w swoim mieszkaniu kwaterunkowym,którego jest najemcą i jedynym lokatorem.
Nasze pytanie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.8.18 15:52:25

garaż w granicy

Chciałbym wybudowac garaż w granicy bez wystających części na strone sąsiada z takim spadkiem dachu by woda spływała na mój teren. Cała sprawa była prosta dopóki sąsiad nie obraził się na ... Zobacz wątek

6 odpowiedzi

2009.8.18 14:54:8

dziwny zapis w umowie

w 80r. dziadkowie przepisali na mojego tatę gospodarstwo i wszystkie budynki siostry nie chciały nic ale w umowie babcia ma zapisany pokuj na dożywocie oraz 0,30h ziemi w niewyznaczonym miejscu. teraz ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.8.18 10:17:50

Zabezpiecznie alimentacyjne

Jestem w trakcie sprawy rozwodowej ktora ciagnie sie juz prawie poltora roku. Glownym sporem jest wysokosc alimentow. Zostaly one zasadzone 4 lata temu na wysoka kwote 2 tys zlotych miesiecznie (wtedy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.8.17 22:24:38

Wysokosc zabezpieczenia sadowego

Witam wszystkich serdecznie,

Jestem w trakcie sprawy rozwodowej ktora ciagnie sie juz prawie poltora roku. Powodem rozejscia sie byla niezgodnosc miedzy nami, ciagle konflikty - brak tu aspektu jakiejkowlwiek ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.8.17 22:14:16

(Absurdalna) wysokosc zabezpieczenia sadowego

Witam wszystkich serdecznie,

Jestem w trakcie sprawy rozwodowej ktora ciagnie sie juz prawie poltora roku. Powodem rozejscia sie byla niezgodnosc miedzy nami, ciagle konflikty - brak tu aspektu jakiejkowlwiek ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.8.17 22:12:28

Nietypowa sprawa. Podzielone dzieci. Co z alimentami?

W roku 2000 uzyskałam rozwód bez orzekania o winie. Posiadam z byłym mężem 2 dzieci.
Sąd w 2000 roku orzekł, iż udział stron w ponoszeniu kosztów utrzymania i wychowania małoletnich dzieci ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.8.17 21:34:58

Prusaki w wynajętym mieszkaniu!

Wynajęłam mieszkanie, właściwie od 1.09 ( tak jest w umowie ) jednak na razie tam nie mieszkam. Zaznaczam, ze
zapłaciłam za cały miesiąc + kaucja. Powoli z mężem zaczeliśmy przenosić swoje ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.8.17 18:3:47

o co moge sie ubiegac

Moja sytuacja wyglada tak: mam 18 lat, ucze sie. Jestem na utrzymaniu rodzicow. w czerwcu urodzilam dziecko ale nie jestem z jego ojcem. Rodzice pobieraja na mnie rodzinne. Ojciec dziecka nie pracuje - ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.8.17 14:31:40

Podatek Vat - gdzie sprawdzic wysokość podatku??

Witam, czy zna ktoś stronkę gdzie można sprawdzić podatek Vat produktów spożywczych? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.8.17 10:59:12

Dziecko ojcu!!!

masz szanse ja walcze w sadzie 2 lata curka juz zemna a syn za niedlugo idz do adwokata on ci pomoze ... Zobacz wątek

6 odpowiedzi

2009.8.16 11:32:20

Mieszkanie policyjne - wykup

Jak już je otrzymasz tak jak my pewnie też nie będziesz zachwycony jak Twoje dzieci, które będą w nim mieszkały od urodzenia będa musiały iść na ulicę .... ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2009.8.15 16:16:13

jak udowodnic oszednosci posiadane przed zawarciem zwiazku malzenskiego

Na twoja bolaczke tylko intercyza przedmalzenska prosze Pana!
Zycze wydania swojej kasy jak najszybciej jeszcze przed malzenstwem, bo w malzenstwie zawsze jest wszystko wspolne!

Pozdrawiam
Zenek

zenonf@go2.pl ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2009.8.14 23:10:15

Kruk upomina się o umorzony dług

Witam, miałem spory dług w banku i co za tym idzie problemy z jego spłacniem, tak więc dogadałem się z bankiem że spłacając główną kwotę kredytu, bank umorzy odsetki i sprawa zostanie załatwiona. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.8.14 21:34:9

ekwiwalent za urlop na umowie na okres próbny dla kobiety w ciąży

Trochę z innej beczki. Czy będąc na wypowiedzeniu okaże się że jestem w ciąży czy pracodawca musi mnie przywrócić do pracy? ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2009.8.14 12:46:15

Choroba psychiczna

Ja z siostrą mamy taką samą sytuację tylko z mamą .Z tym ubezwłasnowolnieniem to nie jest tak łatwo, umieszczenie osoby w zakładzie psychiatrycznym zamkniętym jest trudne, osoba musi zagrażać ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2009.8.13 22:0:33

Wandalizm - Co grozi??

Witam. Wczoraj moi dwaj koledzy zatarli z prawem. Pierwszy wymazał drzwi od sklepu napisami o treści wulgarnej w stosunku do wlasciciela sklepu. Drugi kopnął w drzwi które się uszkodziły (nie otworzyły, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.8.13 20:8:35

POMoC DLA PAWEŁKA!!!

Witam, w moim mieście urodził się chory chłopiec, rodzice zrzekli się praw rodzicielskich, ich decyzja się uprawomocniła i nie stety jak mówią jest nieodwołalna. Sąd wystąpił do PCPR i MOPS ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2009.8.13 20:1:2

Działalność gospodarcza - gdzie zarejestrować?

Witaj,Najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie jest Biuro Wirtualne, takie rozwiązanie można znaleźć m.in. w Warszawie. Kowszt to 300PLN miesięcznie za wynajęcie adresu, w zamian przekazują Ci pocztę, ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2009.8.13 11:2:42

Klinika Finansowa

Szymon weź się do roboty i zmień nick. Reklama w necie to coś na czym jeszcze długo sie nie będziesz znał. Więcej finezji. Czyżby EGB było już bez kasy że szuka najtańszych form reklamy? ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2009.8.13 8:11:58

Niesluszne oskarzenie o pobicie i zmiana kwalifikacji czynu

ł nic o tym ze zaczął to wszystko, twierdził natomiast ze został napadnięty i podał konkretne nazwiska. Po wezwaniu na przesłuchanie opowiedziałem co i jak było, od samego początku przyznałem ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2009.8.13 0:5:38

RE: Skazana za oszustwo

Mam pytanie ,czy moge pujsc siedziec za niedopelnienie obowiazkow nalozonych mi przez sad.Moze wytłumacze zostałam skazana za oszustwo na rok w zawieszeniu na dwa naprawieniu szkody wobec banku(wzielam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.8.12 19:35:20

Podatek od prostytucji

Przez kilka lat uprawialam prostytucje za granica we Wloszech glownie zdobywajac klientow przez internet.Chcialabym wrocic do Polski na stale poniewaz mam juz tego dosc...Chcialabym kupic dom w Polsce ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.8.12 18:41:44

2009.8.12 17:26:42

która grupa spadkowa

Zmarła siostra mojej babci. W której grupie spadkowej się znajduję ?? dziakuję. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.8.12 17:25:17

Pęknięty dowód

Powinni Cię nie przepuścić, ponieważ teraz uszkodzony dowód podlega natychmiastowej wymianie. A uniweżnia się dowód poprzez ucięcie rogu jakiegokolwiek lub przedziurkowanie. Według mnie takie ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2009.8.12 17:22:12

Znaleziony dowód osobisty

do końca 2008 roku zgłoszenie zgubienia dowodu nie oznaczało automatycznie jego uniewżnienia. Dopiero odbiór nowego dowodu powodowało unieważnienie starego. Od 1.01.2009 roku automatycznie zgłoszenie ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2009.8.12 17:17:29

osoba bez meldunku, a nowy dowód..?

Według mnie powinna/powinien się Pan/i udać się do urzędu Miasta/Gminy gdzie ostatnio był Pan/i zameldowany na pobyt stały - zgodnie z art. 45 ust 2 ustawy o ewidencji ludności i wydawania dowodów ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2009.8.12 16:52:18

2009.8.12 14:16:24

regulamin-tak pracuje przychodnia lekarska

Witam,

proszę o potwierdzenie czy taki zapis regulaminu jest zgodny z prawem? Jest to regulamin elektronicznej rejestracji pacjenta jednej z przychodni lekarskich. Uważam, że przychodnia dodatkowo ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.8.12 10:38:26

zasiedzenie pasa drogowego?

czy możliwe jest zasiedzenie nieruchomosci-pasa drogowego należacego do samorządu powiatowego????czy takie rzeczy sa wylaczone spod tej instytucji ze wzgledu na ich uzytecznosc publiczna lub wylaczenie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.8.12 2:12:27

Przejęcie mieszkania...czy to możliwe?

Prosiłabym o radę. Nie tak dawno dowiedziałam się od sąsiadów,iż jedna pani z naszego bloku nie płaci rachunków za mieszkanie i w związku z tym mają ją przenieść i czwórkę dzieci gdzie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.8.12 0:3:48

Kochanka męża jako świadek

Co za bzdety. Wezwanie wysłane pocztą i nieodebrane uważane jest za doręczone skutecznie, a osoba niestawiająca się w sądzie może zostać ukarana grzywną. Notoryczne uchylanie się od złożenia ... Zobacz wątek

10 odpowiedzi

2009.8.11 18:28:24

Pilnie proszę o pomoc !!! art. 190 & 1

Zostałem oskarżony przez gościa, że wyzwałem go przez telefon i groziłem. Znalazłem na dysku jego zdjęcia które przesłał mojej dziewczynie. Były to jego nagie zdjęcia. Kasia tylko z nim flirtowała, ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2009.8.11 16:45:7

ponowne ściąganie alimentów przez komornika

Witam. Mam problem. Mam 20 lat. Rok temu skończyłam naukę w liceum, w czasie nauki otrzymywałam alimenty od ojca które ściągał komornik, bo on sam nie chciał płacić. po skończeniu szkoły musiałam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.8.11 12:26:18

Pozew o rozwód brak formalny

Moja żona podpisała i złożyła w moim imieniu pozew o rozwód który jej przesłałem pocztą elektroniczną. ( mieszkałem w USA ) Nie chcę rozwodu, natomiast bardzo chce go moja żona. Odbyło się ... Zobacz wątek

13 odpowiedzi

2009.8.11 7:28:37

Powierzenie tymczasowej opieki

Czy można tymczasowo powierzyć pełoletniemu synowi opiekę nad nieletnią córką,ze względu na otrzymanie kontraktów zagranicznych przez rodziców?Bardzo proszę o szybką opinie. ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2009.8.10 20:48:38

OC problem z odszkodowaniem

Uległeś wypadkowi? Nie przyznali Ci odszkodowania?
Pomogę w sporządzeniu zgłoszenia szkody, sądowym dochodzeniu odszkodowania oraz udzielę wszelkiej możliwej informacji.
Pisz: wws.lucas@wp.pl ... Zobacz wątek

10 odpowiedzi

2009.8.10 20:41:5

ODWLEKANIE WYDANIA ORZECZENIA

13 lat temu wniesiona została sprawa o dział spadku i zniesienie współwłasności. Ciąży na niej dwukrotnie orzeczona przewlekłość. 4 maja miało odbyć się ogłoszenie wyroku, Sędzia stwierdził, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.8.10 17:36:59

Mężczyzna a opieka nad zdrowym dzieckiem.

ale jesteś głupia babo. najpierw to ty się naucz pisać poprawną polszczyzną. ... Zobacz wątek

20 odpowiedzi

2009.8.10 16:1:10

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika