Forum prawne (strona 798)

blagam poradzcie mi co mam robic !!!!

OD PONAD 7 LAT JESTEM W ZWIAZKU Z OBCOKRAJOWCEM. POZNALISMY SIE W POLSCE , I PO ROKU CZASU ZASZLAM W CIAZE Z PIERWSZYM DZIECKIEM , A PO ROKU Z NASTEPNYM . KIEDY BYLAM W CIAZY Z DRUGIM DZIECKIEM , MOJ PARTNER ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.8.31 13:30:35

Wypowiedzenie najmu lokalu komunalnego.

Nie zawsze mieszkanie komunalne mozna wykupic.Najlepiej udac sie do jakiejs darmowej poradni prawnej-czesto sa przy uniwersyteckich wydzialach prawa. ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2009.8.30 21:34:38

Problem z samochodem

Nawiasem napizse ze zdecydowałem sie kupic pokrowce z tego sklepu fryda i jak na razie jestem zadowolony, sa wygodne i solidnie wykonane. ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2009.8.30 11:26:48

przepisanie mieszkania na prawnuczkę

Witam, zakładając, iż mieszkanie jest majątkiem wspólnym dziadków i wchodzi w skąd wspólności majątkowej małżeńskiej, dziadek nie może w czasie trwania małżeństwa rozporządzić swoim ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2009.8.29 22:32:13

Teście rozbijają mi rodzinę !!!

Kochani od 7 dni mieszkam sama tzn. z rodzicami przyszly maz mnie zostawil z 6 letnim synem (wychowywal go 3 lata i syn nie wie ze to nie jest jego biologiczny tatus) mAMA POWIEDZIALA MU ZE ZE MNA NIE ... Zobacz wątek

6 odpowiedzi

2009.8.29 19:40:37

Zwolnienie z alimentów a nowelizacja ustawy z 13 czerwca 2009

Witam, rzeczywiście zgodnie z art. 133 par 3 kro Rodzice mogą uchylić się od świadczeń alimentacyjnych względem dziecka pełnoletniego, jeżeli są one połączone z nadmiernym dla nich uszczerbkiem ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2009.8.29 11:4:7

dwóch kolejnych spadkodawców

Moje pytanie dotyczy uwzględnienia we wniosku o nabycie spadku spadkodawców. Jezeli wiele lat wcześniej odbyła się rozprawa spadkowa dotycząca dziedziczenia ustawowego po pierwszym spadkodawcy , ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.8.29 9:54:25

dwówch kolejnych spadkodawców

Moje pytanie dotyczy uwzględnienia we wniosku o nabycie spadku spadkodawców. Jezeli wiele lat wcześniej odbyła się rozprawa spadkowa dotyczaca dziedziczenia ustawowego po pierwszym spadkodawcy , czy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.8.29 9:53:13

Czy wierzyciel musi podać powód we wniosku do komornika dlaczego zawiesza postępowanie?

Właśnie dostałam pismo od komornika o wszczęciu postępowania egzekucyjnego. Chce zająć moje wynagrodzenie. Pracuję tam od niedawna i nie chciałabym aby mój zakład pracy dowiedział się o długu. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.8.27 22:42:26

Eksmisje z lokali mieszkalnych

Witam
Jestem w podobnej sytuacji przejelismy kamienicę od Pgm Chorzów ,po otrzymaniu dokumentów okazało się, że z 27 mieszkań jest tylko 7 nie jest zadłuzonych .Lokatorzy nie biora pod uwagę ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2009.8.27 18:36:17

Dostep do informacji

Czy każdy może wnioskować o udostępnienie formularza ofertowego wykonawcy, który wygrał dany przetarg, nawet, jeśli nie brała udziału w przetargu? Chodzi mi o dokładną specyfikację dostawy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.8.27 15:28:12

alimenty od dziadka

to i tak szybko bo moj maz czeka na sprawe juz 10 miesiecy o zmniejszenie alimentow , w 2008 stracil prace i do tej pory nie znalazl ,a ja jestem na emeryturze i oboje chorujemy ,a byla zona to gl. ksiegowa ... Zobacz wątek

25 odpowiedzi

2009.8.27 12:21:43

Sprzedaż wierzytelności.

PETSA jest spółką z udziałem Skarbu Państwa. Czy spółka z udziałem Skarbu Państwa może sprzedawać wierzytelności bez przetargu? Mnie się wydaje, że wszystko co jest sprzedawane z zasobów ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.8.27 12:20:21

Wymiar urlopu wypoczynkowego/staż pracy

niestety prowadzenie własnej działalności nie wlicza sie do stażu pracy. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2009.8.27 8:44:51

Czy mam przyjaźnić się tylko z dziewczynami?(kontakty damsko-męskie a rozwód)

z tego co wyczytałem jesteś jak każda głupia i wredna baba, zajęta sobą i swoim nosem, szantaż dzieckiem dla pieniędzy, tfu , ochyda i bagno - ale czego tu wymagac....potem się mamuśia zdziwi, ... Zobacz wątek

6 odpowiedzi

2009.8.27 0:39:34

2009.8.26 20:12:9

Mandat za "zakłócanie" ciszy nocnej...

Rozumiem to.Ja mandatu nie dostalam ale jak gadalam z kuzynem przy wyjsciu z klatki(cicho i kulturalnie)to sasiadka wyszła popatrzyla i poszla i ona tak robi.A u mnie pod blokiem na ławce siedza ciagle ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2009.8.26 8:54:7

SEX Z NIEPEŁNOLETNIĄ

Mam 14 Lat Wstydze Się Normalnie Was 15-14-13 lat? I Sex xD Wolę Sobie Logicznie Ułorzyć Życie A Nie Hop Czasami Mi Się Chcę Ale To I Tak Jest Chwilowe Czy Nie Mam Racji? Takie Pogaduszki Tu Nie ... Zobacz wątek

45 odpowiedzi

2009.8.25 23:49:22

ALIMENTY PŁACE A INNY UZNAŁ MOJEJ EX DZIECKO

Witam płace alimenty z wzgledu ze jestem biologicznym ojcem ale z zrzekłem sie praw do tego dziecka, od dłuższego czasu ta kobieta jest żona innego i dziecko też uznał prawnie! mam pytanie czy mam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.8.25 11:19:59

antresola a kredyt z dopłatą

Mam pytanie, czy to prawda, że kredyt z dopłatą w programie "rodzina na swoim" nie może być udzielony na zakup mieszkania w którym jest antresola. Co to wg. banku jest antresola? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.8.24 22:6:4

Bezradność komornika czy mściwość wierzycielki?

witam mam pytanie jezeli place alimenty przed data okreslona przez sad czyli w terminie i nie mam zadnych zaleglosci czy wierzycielka moze sciagac mi alimenty przez komornika czy tez nie?. pozdrawiam. ... Zobacz wątek

42 odpowiedzi

2009.8.24 20:54:53

Potrzebuje swiadkow do slubu koscielnego?

Tak potrzebujesz świadków, idź do księdza powiedz mu to, a jak coś to on znajdzie świadków :) ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2009.8.24 20:41:46

Łamanie prawa w Państwowej Szkole Podstawowej

Witam,

Mam mały problem w obecnym zakładzie pracy. Obecnie pracuję na stanowisku sprzątaczki w Państwowej Szkole Podstawowej. Ostatnio pojawił się nowy etat - pomocy nauczyciela w przedszkolu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.8.24 19:0:40

problemy z pracodawcą po wypadku w pracy

witam, ok 3 miesiące temu miałem wypadek w pracy, skutkiem była złamana kość śródstopia i dwumiesięczne zwolnienie lekarskie( noga w gipsie) przez cały okres chorobowego otrzymywałem tylko ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.8.24 17:1:12

Gaśnice w garażu spółdzielczym

Witam,

Mam pytanko, może mi ktoś pomoże. Mam miejsce garażowe spółdzielcze własnościowe w garażu wielostanowiskowym. Spółdzielnia postawiła w moim garażu wielką gaśnicę a drugą powiesiła ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.8.24 14:3:20

Pozbawienie prawa rodzicielskiego...

Witam! Mam pytanie: okazalo sie ze bylam z mezczyzna ktorego nie znalam. Ma on 10letniego syna z wczesniejszego zwiazku a ze mna ma 10 miesiecznego syna. Moje pytanie jest takie.Dostałam alimenty w wys ... Zobacz wątek

42 odpowiedzi

2009.8.24 13:45:35

Działka rolna zmiana na budowlaną

ja w okolicach Nowego Targu czekam ponad dwa lata:( ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2009.8.24 13:45:4

POMOCY:podział majątku-jak najtaniej?

moja mama nie długo podpisuje umowę notarialna z moim ojcem o rozdzielności majątkowej. Doszli do ugody i dzielą się majątkiem. Mam pytanie czy umowa notarialna jest ważna od momentu podpisu ... Zobacz wątek

7 odpowiedzi

2009.8.24 11:9:8

Dostałem posiadanie teraz muszę zrobić spadek

Witam mam taki problem przed śmiercią rodzice podzielili majątek i przepisali na mnie aktem notarialnym posiadanie pewnej nieruchomości rolnej w części zalesionej. Wystąpiłem o warunki zabudowy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.8.23 23:38:32

Otrzymałem posiadanie nieruchomości od rodziców przed śmiercią w formie aktu notarialnego a teraz muszę przeprowadzić sprawę spadkową

Witam mam taki problem przed śmiercią rodzice podzielili majątek i przepisali na mnie aktem notarialnym posiadanie pewnej nieruchomości rolnej w części zalesionej. Wystąpiłem o warunki zabudowy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.8.23 23:34:7

Zasiłki dla bezrootnych

Jakim cudem dostałaś wychowawczy jeśli wcześniej trzeba przepracować [u]6 miesięcy[/u] aby można było iść na urlop wychowawczy... ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2009.8.23 23:2:37

Wynajem lokalu a budowy obok

Witam,
jakiś czas temu wynajęliśmy mieszkanie w wolnostojącym domu. Po jakimś czasie dom został osaczony z czterech stron budowami kolejnych. Czy właściciel domu, od którego wynajmujemy miał ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.8.23 18:26:41

kara a studia

Jak uczciwy będziesz to czemuż nie? No, chyba, że będziesz studiował prawo, żeby je łamać, połamać lub obchodzić (ale to już wtedy przestępcą będziesz). Szansę powinieneś dostać ale będziesz ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2009.8.22 16:59:8

Kurator sądowy

Poczatkujacy ok 2700 netto ... Zobacz wątek

23 odpowiedzi

2009.8.21 18:54:7

alimenty dla matki-rencistki

moja matka miała 900 zł renty netto i własnościowe 2 pokojowe mieszkanie nie przedstawiła zaświadczeń o lekach ani chorobach tylko zadłużenie mieszaknia na 20 tys zł i kredyt na 20 tys zł ja ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2009.8.21 16:34:3

niewywiązywanie się z obowiązku alimentacyjnego

witam!
sprawę w prokuraturze założyłam w lutym bierzącego roku. dwa tygodnie temu odbyła się pierwsza rozprawa, ale mój kochany małżonek nie pojawił się i rozprawę odroczono. czy ktoś wie ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2009.8.21 13:28:59

Zwołanie walnego - dotrzymanie terminu

W ustawie art 8 pkt 6 stanowi ze walne ogłasza się i informuje o nim na min 21 dni przed terminem. tymczasem status spoldzielni mowi o 14 dniach. Co jest ważniejsze w tym momencie: zapis w ustawie czy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.8.21 13:13:29

RATUKU POMOCY

Trudno coś odpowiedzieć, do takich spraw potrzebny jest prawnik, jest bezpłatne doradztwo w każdym mieście, dlaczego po prostu nie zwrócisz sie o pomoc do kogoś kto się na tym zna, zamiast oczekiwac ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2009.8.21 9:53:6

Dwie umowy zlecenie - prosze o rade!

Witam! Mam takowe pytanie. Mam 27 lat i pracuje na umowe
zlecenie na stacji benzynowej (odprowadzane skladki - chorobowe,
zus, podatki). Niedawno zostalem takze instruktorem nauki jazdy
kat. B. i mam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.8.21 9:7:48

RODZICE PODPOWIEDZCIECO JAK POMÓC smarkaczom

Gównażeria musi być ukarana za to,że UTRZCIŁA. Gdyby uczciła, nic by jej nie było. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2009.8.21 8:16:42

czy dostanę dziecko ?

...a podobno myślenie nie boli...
nie masz pojęcia jaką krzywdę robisz sobie, żonie, kochance i dziecku.
Ja bym cie pozbawił męskości i tyle!
Dziecko, to nie rower, czy inny przedmiot, to CZŁOWIEK!!
Do ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2009.8.20 23:46:41

piaskownica

mam pytanie kto wie w jakiej odległosci od bloku mozna wybudowac piaskownice ? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.8.20 20:1:32

Pomozcie

Blagam pomozcie mi. Mam 20 lat i podjelam w zyciu wiele nieodpowienich decyzji. Jedna z nich bylo wyjscie za maz. Znalam swojego "wybranca" tylko 4 miesiace przed slubem. Wszystko bylo idealnie ale nic ... Zobacz wątek

13 odpowiedzi

2009.8.20 19:51:35

Miała być ugoda, ale Ona woli wojnę. Proszę o kontakt do najlepszego adwokata...

Olimpio podajmi proszę namiar na dobrego adwokata w Warszawie sprawa o rozwód z orzekaniem o winie alkoholik.
Pozdrawiam. ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2009.8.20 17:18:5

Wypowiedzenie umowy spółki cywilnej

Czy wspólnicy mogą wypowiedzieć udziały w spółce nieuczciwemu wspólnikowi?
W umowie spółki jest zapis, że "z ważnych powodów wspólnicy mogą prawo wypowiedzenia wspólnikowi jego udziałów ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.8.20 14:36:3

Zatrzymanie przez policje

należy dodać że jestem ,,nieletni'' ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2009.8.20 14:32:0

Recydywista ma obdukcję. Czy to argument?

Wujek oskarżył mnie o pobicie i kradzież. Policja dotarła do osoby, która widziała rzekomo skradziony przedmiot u niego już po rzekomym zajściu. Mimo to toczy się postępowanie prokuratorskie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.8.20 13:12:48

dług rodzica

Witam wszystkich
Moja mama zmarła dwa lata lemu od tej pory co jakiś czas straszą mnie wezwaniem do zapłaty ( przysyłane na nazwisko mamy )firmy windykacyjne , a ostatnio nawet wezwanie przedsadowe ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.8.20 12:47:14

2009.8.20 11:44:25

Praca kuratora sądowego a mediacja

Mediację należy rozumieć jako procedurę sadową (rodzinną, między przestępcą a poszkodowanym) a także jako proces mający na celu pośrednictwo między dwiema skłóconymi stronami w celu osiągnięcia ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2009.8.20 9:32:25

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika