Bez orzekania o winie a podział majątku
Odpowiedzi w temacie (3)

Chyba zbliża się moment podjęcia decyzji o rozwodzie. Raczej zgodzimy się co do rozwodu bez orzekania o winie. Nie będzie jednak zgody co do podziału majątku. Czy w takim przypadku można wnieść wniosek o rozwód bez orzekania o winie i jednocześnie wniosek o sprawę o podział majątku?
Nie znalazłeś odpowiedzi?

Rozprawa rozwodowa nie obejmuje podziału majątku, jeżeli małżonkowie nie są zgodni co do jego podziału. Rozwód biegnie swoją drogą, podział majątku to odrębna sprawa. W takim przypadku - jeżeli małżeństwo wyrazi wolę nie orzekania o winie - będzie to krótka sprawa. Najpierw spotkanie pojednawcze, a jeżeli podtrzymacie swój pierwotny wniosek, to już na drugiej rozprawie sąd może orzec rozwód bez orzekania o winie. Ale jeżeli jeszcze możecie dojść do porozumienia, a świadczy o tym to ,że nie przypisujecie winy współmałżonkowi, to może jeszcze nie czas na rozwód ????????????????

h@nia, jakoś te twoje rady nijak się mają do rzeczywistości;moi rodzice tez nie mogli dojść do porozumienia w kwestii podziału majątku, mimo to wszystko odbywało sie równoczesnie-rozwód i podział (a dodatkowo rozstrzygano kwestię opieki nad dzicmi i alimentów). Po co zakladac kilka spraw, jesli można jedną?

Dlaczego bez orzekania o winie - będzie szybciej i prościej. Natomiast z podziałem majątku już nie. Czy sąd powołuje biegłego do oszacowania wartości nieruchomości, czy też ma to zrobić jedna ze stron ? Mamy rozpoczętą budowę domu i w tym będzie niezgodność poglądów.
DODAJ POST W TEMACIE
Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!
Potrzebujesz porady prawnej?
PODOBNE TEMATY NA FORUM
-
podział majątku a orzekanie o winie
przez: wanda60 | 2011.3.23 15:36:3
witam, czy rozwód z orzekaniem o winie może mieć później wpływ na podział majątku?? Znaczy czy jeśli sąd wyda wyrok że małżeństo rozpadło się z mojej winy to podział majątku będzie (...) czytaj dalej»
-
przez: tomcru | 2010.8.26 9:40:7
Chciałbym zapytać, ile może potrwać rozwód małżonków, bez orzekania o winie, ze zgodą na podział majątku? Czy jest szansa, że potrwa max. pół roku? czytaj dalej»
-
wina podczas rozwodu i podział majątku
przez: postępowy | 2010.8.23 11:49:23
witam, czy jeżeli jest rozwód i następuje orzeczenie o winie, to czy osoba która zostaje uznana za winną w momencie podziału majątku dostanie mniej czy to nie ma żadnego wpływu na podział? czytaj dalej»
-
Po rozprawie pojednawczej-co dalej?!
przez: pioula | 2005.4.14 10:26:48
Najllepszą opcją jest umieszczanie takiej informacji w pozwie rozwodowym, lecz jesli jej tam nie było, to strona wnosząca o rozwód musi uzupełnić pozew wnioskiem o zaniechanie orzekania o winie, (...) czytaj dalej»
-
przez: sol1 | 2009.12.5 2:33:11
Zgodziłam się na rozwód bez orzekania o winie po uzgodnieniach, że mąż nie będzie rościł pretensji do mieszkania. Napisał mi oświadczenie, podpisał się. Kilka miesiecy po rozwodzie złożył (...) czytaj dalej»