Forum prawne (strona 797)

poszukuję adwokata w Trójmieście do kasacji wyroku w sprawie karnej

witam, czy ktoś może poleci dobrego adwokata z Trójmiasta w sprawie kasacji wyroku z karnego? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.9.7 17:43:42

czy kruk sa lub inna instytucja może zająć mi świadczenia z opieki społecznek

czy kruk sa lub inna instytucja może zająć mi świadczenia z opieki społecznej na dzieci ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.9.7 17:21:45

dziedziczenie kredytu?

Takie samo nazwisko to za mało by przejmować się czyimiś długami. Partner funkcjonuje na własny rachunek - patrz konkubinat. Kredyt (zobowiązanie) można nabyć razem ze spadkiem ale zawsze można ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2009.9.7 14:5:46

wypowiedzenie warunków płacy

Trudna sprawa. Jeśli nie łapie się Pan na ochronę z art. 39 to radzę przyjąć warunki z wypowiedzenia. Potem można ewentualnie coś ugrać ale to wątpliwa sprawa i czasochłonna.

kodeks pracy ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2009.9.7 13:42:58

co moje a co wspolne

Proszę nie opierać się na zasłyszanych opiniach. Generalnie to konkubinat nie ma nic wspólnego ze współwłasnością majątkową tak jak przy wspólnocie małżeńskiej obowiązującej od daty ślubu ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2009.9.7 12:44:2

Rozwód a działalność gospodarcza

Proszę o więcej szczegółów na adres poza forum > kancelaria Jaka jest forma DG, na kogo rejestrowana, jak są odprowadzane podatki? Uwaga: czy przypadkiem mąż nie przechwytuje zysków a podatki ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2009.9.7 12:30:24

Darowizna domu

Proszę tylko się zastanowić - po co darowizna jak dom zapisany będzie w testamencie. Z chwilą darowizny domu na Panią przejdą wszelkie obowiązki związane z utrzymaniem nieruchomości. Przed podjęciem ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2009.9.7 12:6:47

pozbawinie nazwiska

jestem po rozwodzie 5 lat i chcę pozbawić nazwiska moją ex-małzonke co mam zrobić,gdzie się udać i jakie dokumenty są mi potrzebne?????????? czy ktoś może mi pomóc? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.9.6 20:31:43

jak zrzec saie prawa do spadku


mam problem w wypadku zginal ojciec teraz chcemu zrobic porzdek z mieszkaniem ktore bylo jego ale nie wiem jak to zrobic Mam 2 braci i mame wiem ze prawo do spadku po tacie mamy wszyscy ale co zrobic ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.9.6 19:20:21

jak zrzec sie spadku

mam problem w wypadku zginal ojciec teraz chcemu zrobic porzdek z mieszkaniem ktore bylo jego ale nie wiem jak to zrobic Mam 2 braci i mame wiem ze prawo do spadku po tacie mamy wszyscy ale co zrobic jak ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.9.6 19:17:28

przedplata

Raz piszesz ,że 100% zapłaty potem faktura zaliczkowa - mylisz pojęcia .Jeśli ktoś ci płaci jakąś kwote za towar - nie wazne jaka i jak to potraktujesz czy za,liczke i przedpłate , czy zadatek ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2009.9.6 18:17:6

poszę pomóżcie zadłużeni w zus

Za jaki okres masz zadłużenie !Napisz więcej szczegółów.pomoc gewelina1@go2.pl ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2009.9.6 18:11:9

opłata planistyczna

witam,
prosiłbym o poradę w poniższej kwestii, a mianowicie:

przedmiotem sprawy jest działka o pow 1,7 ha wym ok 10 m na 2000 m.
część południowa działki znajduje sie na terenie górniczym ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.9.6 14:36:1

SZANTAŻ ALIMENTACYJNY W ZAMIAN ZA ZGODE NA POBYT DZIECI ZA GRANICA

Hej, z tego co sie orientuje to skype nie moze byc dowodem (latwo jest spreparowac takie nagranie). Sugeruje inna rezcz-pozbaw tatusia praw rodzicielskich i bedziesz miala spokoj. Jezeli nie interesuje ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2009.9.6 2:28:56

Wjazd Komornika

Cześć!

Ostatnio przyszedł do mnie list z nakazem uregulowania rachunków telefonu mojej matki. Nie mieszka ona ze mną, ale przy zakupie telefonu podała mój adres. Nie mam tyle kasy żeby to spłacić. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.9.5 23:21:0

Gmina przejęła mój grunt na drogę publiczną i wzbrania się przed wypłaceniem należnego ekwiwalentu

Kto tak Pana poinformował !To kompletna bzdura !Wezwać ich a jak nie to do sądu!Musi byc na to decyzja i od niej powinien Pan sie odwołać!Pomoc gewelina1@go2.pl
... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2009.9.5 18:42:18

wpis hipoteki przymusowej do KW-czas oczekiwania

To nie jest prawda , co piszesz!Jeśli złożysz wniosek na sekretariat ksiag wieczystych to z ta chwilą jest zaznaczenie wpłynięcia tajkiego wniosku dokładnie co do godziny i minuty.Każdy ruch na ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2009.9.5 17:56:45

umówa zlecenie podczas zatrudnienia na 1/3 etatu

Jeżeli zarabiasz mniej niż minimalne wynagrodzenie tj1270 zł a to u ciebie występuje bo masz 700zł to musisz opłacić składki od umowy zlecenia .Nie znam na jaka kwotę jest zlecenie by obliczyć ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2009.9.5 14:44:24

podwyzka alimentów po zawarciu drugiego małżeństwa

Rozwiodłam sie 6 lat temu , wychowuję 2 dzieci - bliźniaki (13 lat) były mąż nie płaci alimentów , oficjalnie nigdzie nie pracuje , komornik nie może sciągnąć należnosci , dostaję alimenty ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.9.4 15:33:49

odrębna własność z własnościowego spółdzielczego

witam, wspólnie z żoną kupiliśmy własnościowe praso do lokalu spółdzielczego chcieli byśmy je przekształcić w odrębną własność i mam przy tym kilka pytań;
1 czy mogę to uczynić jeśli ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.9.4 13:48:1

???

odpowiadajcie na moje pytanie. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2009.9.4 13:11:24

mata wiklinowa a zgoda sąsiada

Wydaje mi się,że powinieneś uprzedzić sąsiada.Możesz nie pytać go o zgodę,ale powiedzieć,że powiesisz taką matę wypada. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2009.9.4 12:50:27

wysokie opłaty za wodę

Spółdzielnia Mieszkaniowa żąda ode mnie zapłacenia za ubytki wody powstałe na całym bloku. Jako jedyny lokator w bloku nie mam licznika. Płacę ryczałt. Spółdzielnia powołuje się na regulamin, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.9.3 21:11:0

Rzoliczenie wody w budynku na wpół poomiarowanym

Witam, jestem w niemal identycznej sytuacji. Mam o zapłacenia 1300 zł jako jedyny w bloku lokator bez licznika. Też szukam pomocy, ale wiem ze mozna spółdzielnie przycisnąć, żądając od niej informacji ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2009.9.3 21:4:20

wykup mieszkania i wymeldowanie

witam.Babcia postawiła mnie w sytuacji podbramkowej..ale po kolei.Jestem na stałe zameldowany od 10 lat w mieszkaniu komunalnym mojej babci która jest głównym najemcą.Mieszkam z nią jakies 5 lat.2 ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.9.3 15:58:32

Postepowanie o wymeldowanie

Mam identyczną sytuację. We wszystkich aspektach. Mąż może złożyć wniosek w Urzędzie Miasta lub u Burmistrza o wymeldowanie w trybie administracyjnym. Wówczas toczy się postępowanie administracyjne, ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2009.9.3 15:49:55

przepisanie mieszkania na wnuczkę.

Dziadek może zapisać swoją część w testamencie komu zechce - np. prawnuczce. najbezpieczniej taki testament podpisać u notariusza - tak na wszelki wypadek gdyby ktoś go chciał podważyć. Kuzyn ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2009.9.3 15:4:7

2009.9.3 14:57:53

Spółka z o.o. a dotacje UE

1. mogą - inna sprawa to konflikt zasad uczciwej konkurencji - ale to można rozwiązać w umowie spółki z o.o.
2. nie - aportem do spółki może być tylko to co można zbyć a jak rozumiem dotacja ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2009.9.3 14:51:1

zakaz pracy u konkurencji

* umowę taką można zawrzeć tylko w wypadku gdy pracownik ma dostęp do szczególnie ważnych informacji, których ujawnienie mogłoby narazić pracodawcę na szkodę,
* w umowie należy wskazać ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2009.9.3 14:32:7

Prawo patentowe - problem

Czy to jest program czy fizycznie istniejąca rzecz (karta).

O jaki patent chodzi: program, wynalazek, utwór?
... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2009.9.3 14:7:47

rozmagnesowany licznik elektryczny w wynajmowanym mieszkaniu

mam poważne zmartwienie. wynajmuje mieszkanie - kawalerkę od lutego br. oczywiście wszystko zgodnie z prawem na podstawie umowy, licznik elektryczny przepisany na mnie. po trzech rachunkach za energię ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.9.3 13:21:57

Działalność gospodarcza w PL Cudzoziemców?

Przede wszystkim założenie i dalsze funkcjonowanie SA jest droższe niż sp. z o.o. SA ma bardziej rozbudowaną rachunkowość i wymaga (w zależności od rodzaju akcji) szeregu przygotowań na etapie ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2009.9.3 13:9:47

Umowa z dużą ilością aneksów

Jak się upiera to trudno. Radzę zrobić tekst jednolity na dany moment i przy okazji go podpisać - w nagłówku umowy dopisać - tekst jednolity Umowy ............ uwzględniający ankes nr 1..... z ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2009.9.3 12:19:10

Oszukano mnie przy kupnie nieruchomości

Być może sprawa już jest nieaktualna - jeśli nie to proszę o informację do Kancelarii na adiuto@op.pl >

Być może coś się poradzi choć bez wglądu w dokumenty trudno o merytoryczną poradę.

Pozdrawiam ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2009.9.3 12:9:39

Czy można dokonać meldunku z czasem wstecznym?

A w jakim to celu potrzebne?
Nie nie ma takiej możliwości. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2009.9.3 8:53:24

Bardzo proszę o pomoc.Sprawa pilna i zakręcona.

Witam
Jeżeli w urzędzie zezwolili na zameldowanie Pani z rodziną przez dziadka na tym mieszkaniu to musi On mieć do niego jakieś prawo (być jego właścicielem, urzytkownikiem wieczystym) bo w innym ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2009.9.3 8:51:35

Podatek od odsetek od oszczędności uzyskanych za granicą

Dariana, polskiemu USowi chodzi o podatek, który Ty powinnaś zapłacić w Polsce od zagranicznych odsetek. Tego rodzaju dochód powstały na Twym zagranicznym rachunku powinien być również ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2009.9.2 22:58:24

Alimenty płacone na ojca

U mnie jest podobnie, opieka społeczna chce obciążyć mnie kosztami utrzymania obcego mi "dawcy spermy", nałogowego alkoholika, kryminalistę i kata rodziny- czyli mojego biologicznego ojca. Rozpoczynam ... Zobacz wątek

21 odpowiedzi

2009.9.2 19:26:34

Brak zezwolenia na pozostawanie upadłego w lokalu.

Podstawowe pytanie - czyją własnością był lokal? Jeżeli Państwa wspólną własnością majątkową to ma pani roszczenie do masy upadłości. Jeżeli był własnością firmy pani męża to syndyk ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2009.9.1 15:11:31

Oskarżono mnie o kradzież, której nie dokonałem

Witam
Byłem ostatnio z kolegą (on ma lat 15, ma ADHD i bierze lekarstwa psychotropowe) w markecie OBI, trochę się pokręciłem z kolegą po markecie i wiozłem do koszyka baterie do ładowania (wartość ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2009.9.1 11:42:10

PROBLEM!

aha:) Dziekuje z gory.:) ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2009.9.1 0:16:30

główny najemca /jak zmienić

Mieszkam razem z mamą w mieszkaniu komunalnym ,mama jest głównym najemcą lokalu. mama od kilu lat choruje na Alzhaimera w ostatnim czasie stan jej bardzo się pogorszył ,praktycznie sama nie funkcjonuje ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.8.31 22:27:43

zmiana głównego najemcy

Mieszkam razem z mamą w mieszkaniu komunalnym ,mama jest głównym najemna lokalu. mama od kilu lat choruje na Alzhaimera w ostatnim czasie stan jej bardzo się pogorszył ,praktycznie sama nie funkcjonuje ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.8.31 22:21:50

Hałas za oknem

Witam,
jestem w zarzadzie wspolnoty mieszkaniowej i mamy problem z mlodzieza/dzieci, ktore gromadza sie pod oknami naszych bloków - zwykle okolo godziny 21 strasznie hałasują, jeżdzą na rowerze po ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.8.31 21:14:40

ustalenie ojcostwa przez ojca

Wyglada na to że poprostu nie jest ojcem tego dziecka , tylko niewidzi tego.I całego teatru co robi ta kobieta. Natomiast niech nie placi nie uznaje . Tylko przedewszystkim jak juz chce miec pewnosc ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2009.8.31 21:9:48

jak uzyskac ojcostwo

Moja dziewczyna tez byla przeciwna uznaniu i żebym nadał moje nazwisko dziecku. Ale zrobilem to na sile i potem zalowalem . Poniewaz sie okazalo że to nie moje. A alimenty placilem, tak mnie w konia ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2009.8.31 21:6:9

zaoczne alimenty i ojcostwo

Poza tym że to chory kraj to cieńko. Trzeba przede wszystkim przerowadzić badania DNA jesli maz ma watpliowsci. A potem byc moze bedzie mozlie uniewaznienie ojcostwa. Jesli to by sie udalo . To potem ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2009.8.31 21:1:43

Czy jest możliwy i w jaki sposób zwrot alimentów?

Dzień Dobry. Chodziłem z dziewczyna która urodziła dziecko. Cały czas twierdziła że dziecko jest moje , że jestem ojcem biologicznym. Od początku miałem wątpliwości. Nie znając skutków prawnych ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.8.31 20:6:36

i need help....

czy moge oglosic upadlosc?????????????????????????/po jakim czasie zostaje wykreslony z krd???
... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2009.8.31 16:49:59

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika