Forum prawne (strona 796)

wadliwie wykonana umowa

W umowie nie ma żadnego zapisu dotyczącego sporzadzenia protokołu z odbioru roboty. Z tej kwoty, jaka była ustalona zapłacono 5 000 zł.
A proszę mi jeszcze powiedzieć, czy takie dodatkowe koszty ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2009.9.15 15:29:36

slub z afganistanczykiem

Uwazam ze pierw powinnas dobrze poznac jego kulture,rodzine,co by Cie czekalo po slubie bedąc z nim.Jesli on jest bliski swojej religii to lepiej nie wychodz za niego. Kobiety afganistanskie od malego ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2009.9.15 15:12:3

zajecie pensji i konta

mam pytanie czy komornik moze zajac wyplate i konto zajmujac w ten sposob 100% wynagrodzenia ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.9.15 10:51:46

Chcę zostać głównym najemcą ...

Będzie kłopot bo do umowy najmu mieszkania komunalnego trzeba spełnić m.in. warunek nie posiadania tytułu do innego lokalu mieszkalnego - a jak go spełnić gdy żona ma mieszkanie własnościowe, ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2009.9.15 10:45:37

Spółka z o.o. zmiana nazwy Wspólnika w sp. z o.o.

Zmiana umowy spółki - nie, zgłoszenie do KRS-ZE - tak (koszt 650 zł). Nie zgłoszenie zmian do KRS może skutkować grzywną nałożoną przez Sąd - wątpliwe. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2009.9.15 10:35:32

Nieuczciwy wspólnik

Nie ma co prosić o rozliczenie. Trzeba o to wystąpić pismem (list polecony z potwierdzeniem odbioru). Być może trzeba będzie wystąpić do sądu przeciwko nierzetelnemu wspólnikowi o wyliczenie ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2009.9.15 10:27:46

Jaka odowiedzialnosc ponosi moj wspolwlasciciel???

Tak samo jak właściciel - OC dotyczy samochodu. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2009.9.15 10:7:30

Jak odzyskac pieniądze od kolegi?

Może podpisze jakąś umowę pożyczki na pozostałą kwotę 3000 zł ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2009.9.15 10:5:2

kto się zajmuje dzieckiem

kto się zajmuje dzieckiem (obecnie 10mies) jak matka dajmy na to zapada w śpiączkę a jest tylko ojcem biologicznym i płaci alimenty a który jeszcze ułożył sobie życie na nowo i ma żone ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2009.9.15 9:16:31

Proszę o poradę-mam szansę na przyznanie praw do opieki?

Witam, proszę o poradę czy mam szanse na przyznanie praw do opieki nad dzieckiem kuzynki.
Z powodu trudnej sytuacji rodzinnej i finansowej... kuzynka (8 tydz. ciąży) chce mi oddać dziecko pod opiekę. ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2009.9.15 4:2:22

skład rodziny a termin składania podania o stypendium

Witam wszystkich serdecznie

Interesuje mnie temat następujący.
Staram się o stypendium naukowe w ramach świadczeń z Urzędu Marszałkowkiego. Wymagane są zaświadczenia o przychodach rodziny ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.9.14 23:49:30

Do Kuratorów zawodowych

Witam poprzebuje pilnie osobe do wypełnienia kwestionariusza wywiadu do pracy magisterskiej. A dokładniej kuratora zawodowego, lub społecznego pracujacego z dziećmi i młodzieżą.Pomocy.Prosze o kontakt ... Zobacz wątek

91 odpowiedzi | Strony: 1 2

2009.9.14 20:8:10

wykończenie sanitariatów

bardzo proszę o pomoc i wyjaśnienie czy w prawie budowlanym istnieje zapis, co do wykończenia ścian w łazienkach w lokalach gastronomicznych. w Pr.Bud. są dane dotyczące drzwi, okien itp ale ww ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.9.14 16:46:42

mam mniejsze alimenty na dziecko niz z państwa

alimenty z państwa są w kwocie 1.70 zł sad na drugie dziecko przyznał mi 100zł i jak mam wyzywić dziecko sąd mi mówi że miemaja mu z czego ściągnąć . I w dodatku niedostane nic z opieki bo ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.9.14 14:46:25

Potrzebuje prawko :(

o ludzkości!!!! najlepiej się poddać i kupić prawko, a potem stwarzać zagrożenie dla ludzi,którzy staną na twojej drodze. Walcz!!! o to !! nie poddawaj się!! jeżeli umiesz jeździć to zdasz ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2009.9.14 14:44:7

przepisanie mieszkania po śmierci (bez testamentu)

Witam, w styczniu tego roku zmarła moja babcia, zostało po niej mieszkanie własnościowe, nie zostawiła zadnego testamentu, rodzice zadecydowali, że zostanie ono przepisane na mnie. Jakie nalezy poczynic ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.9.14 14:23:55

przepisanie mieszkania po śmierci

Witam, w styczniu tego roku zmarła moja babcia, zostało po niej mieszkanie własnościowe, nie zostawiła zadnego testamentu, rodzice zadecydowali, że zostanie ono przepisane na mnie. Jakie nalezy poczynic ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.9.14 14:21:42

OC - CD

Szanowni Państwo,

28 maja 2008 kupiłam od osoby fizycznej samochód, Były właściciel bardzo szybko zawiadomił o tym fakcie ubezpieczyciela ( LINK 4 ) i przedstawiciel zadzwonił do mnie żeby ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2009.9.14 14:11:14

Wypowiedzenie-uregulowany stosunek do TU?

Szanowni Państwo,

28 maja 2008 kupiłam od osoby fizycznej samochód, Były właściciel bardzo szybko zawiadomił o tym fakcie ubezpieczyciela ( LINK 4 ) i przedstawiciel zadzwonił do mnie żeby ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2009.9.14 14:10:44

czy ulega przedawnieniu

Żądanie stwierdzenia nabycia spadku nigdy nie przedawnia się. Nie jest to roszczenie o charakterze materialnoprawnym i dlatego nie mają do niego zastosowania przepisy o przedawnieniu roszczeń. Dlatego ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2009.9.14 13:3:25

chce mi odebrac dziecko

Właśnie składam pozew o ustalenie ojcostwa oraz alimenty w sierpniu urodziłam córeczke. nie jestem z ojcem dziecka.. nie interesóje sie dzieckiem ani samą ciąża .. jestem na utrzymaniu mamy poniewaz ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.9.14 10:7:22

Zakaz współpracy z innymi sieciami handlowymi na całą rodzinę ?!

W umowie franczyzy może być zapis dot. zakazu konkurencji ale musi być on sprecyzowany np. w kwestii "rodziny" - to znaczy kogo?. To tyle gdyż do merytorycznej oceny sytuacji trzeba znać treść ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2009.9.14 9:46:50

Zostałem oszukany przez podnajemce co moge zrobic:

czy istnieje jakakolwiek umowa najmu? od kogo pochodzi informacja o wyprowadzce - od właściciela? jeśli tak to znaczy, że umowa najmu obejmuje nie tylko osobę (jedną) wpisaną do umowy najmu. Czy ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2009.9.14 9:33:26

czy mają prawo

jak brzmi umowa najmu? jak zapisana jest kwestia rozwiązania umowy? >>>> kancelaria ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2009.9.14 9:14:1

Wymeldowanie nieletniego

Witam
Jeżeli mieszka tam Pani to nie ma możliwości wymeldowania, chyba że dokona eksmisji, ale do tego dochodzi w sytuacjach niszczenia mieszkania itp.
A dlaczego Pani mama nie jest zameldowania ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2009.9.14 8:12:11

Prośba do kuratorów społecznych i sądowych

Jeżeli tak prosiłabym o kontakt ze mną: monika006@wp.pl ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2009.9.13 16:57:25

zmiana decyzji PILNE

Mój tata będąc wdowcem dokonał wraz z siostrą działu spadku po mamie oraz zniósł współwłasność na moja rzecz w zamian za służebność polegająca na prawie do korzystania z jednego pokoju, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.9.13 14:6:38

spadek PILNE

Mój tata będąc wdowcem dokonał wraz z siostrą działu spadku po mamie oraz zniósł współwłasność na moja rzecz w zamian za służebność polegająca na prawie do korzystania z jednego pokoju, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.9.13 14:0:24

czy firma maże zwolnic grupowo bez wyprawki

>>> sprawę trzeba szybko zgłosić do PIP (pracodawca nie będzie wiedział kto to zrobił) > kontroler sprawdzi jak to jest z zaległym wynagrodzeniem >> błędnego wypowiedzenia nie podpisywać, można ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2009.9.13 8:21:39

ZAKUP BUDYNKU MIESZKALNEGO Z 1989

Wraz z meżem kupiliśmy budynek mieszkalny w stanie surowym zamknietym.Spisując umowę u notariusza okazało sie ,że dokumenty nie sa kompletne.Posiadamy pozwolenie na budowę,plan budynku z zaznaczeniem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.9.12 22:4:23

Zostałem oszukany przez podnajemce co moge zrobic >?

witam zostałem oszukany w nastepujacy sposób wpłącałem pieniadze na czynsz w wakacje by od pazdziernika wprowadzic sie gdy rozpocznie sie rok akademicki, i poczatkiem wrzesnia otrzymałem informacje ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.9.12 19:25:58

Renta rodzinna - wątpliwości

Rentę rodzinną przyznano mi do 30. 09. (KRUS). Wpłaty następuję do 15 każdego miesiąca. Zatem mam pytanie: kiedy otrzymam ostatnią wpłatę: do 15 września, czy 15 października? Będę wdzięczna ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.9.11 18:38:58

Czy mam szanse?

Skoro to ona was zostawiła to ty powinieneś podać ją o alimenty bo masz do tego takie samo prawo. Napisałeś że synek raczej nie jest zadowolony ze spotkań z ,,mamusią'' i wydaje mi ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2009.9.11 13:15:51

Kolizja drogowa, proceduralne błędy policji?

Witam Serdecznie.

W tym tygodniu byłem uczestnikiem kolizji drogowej.
Mam duże zastrzeżenia do działań policjantów, których wezwałem na miejsce zdarzenia. Sprawa jest dość skomplikowana, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.9.11 8:47:15

Wymeldowanie ojca z mieszkania

Mam problem z ojcem. Rodzice mieszkaja razem,nie maja rozdzielnosci majatkowej,mieszkanie jest prawnie zapisane na mame i ojca, ojciec zaciagnal duzo kredytow i ich nie splaca,do domu przychodza windykatorzy,z ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.9.10 21:46:56

Postępowanie egzekucyjne - pomocy!

ODSETKI PRZETERMINOWANE SA BARDZO WYSOKIE _DLACZEGO NIE NEGOCJOWAŁAŚ TEGO DŁUGU W 2002ROKU?tERAZ TO TRUDNA SPRAWA. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2009.9.10 15:22:38

oczernienie publiczne przez kierownika i zwolnienie

oczernienie publiczne przez kierownika i zwolnienie

Chcialem napisac skarge do glownego kierownika firmy w douglas. W tresci skargi chcialem uwzglednic ponizenie mojej dziewczyny przez kierownika sklepu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.9.10 12:8:40

Przepisanie pola

NAM PYTANIE I PROSZE O ODPOWIEDZ CZY W DNIU PRZEPISANIA POLA MOGE ODRAZU SPRZEDAC ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2009.9.9 20:57:45

Odszkodowania

Mam pytanie. Czy jest tu może ktoś kto wie ile można rządać za połamany nos od oskarżonego??? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.9.9 16:57:51

rozwód,podział majątku z eksmiją

Witam,
Zwracam się z pytaniem jakie są szanse i jakie dokumenty należy zebrać składając pozew o rozwód z orzeczeniem o winie. Moja mama po 26 latach małżeństwa zdecydowała się w końcu na ... Zobacz wątek

26 odpowiedzi

2009.9.9 15:37:49

Prawo Bankowe - na ile bank może sobie pozwolić?

jestem w trakcie załatwiania kredytu mieszkaniowego. W tym czasie okazalo sie ze przez istniejące kiedys w BIKu zadluzenie spowodowalo wzrost marzy oraz zmniejszenie kwoty kredytu. Bank udzielajacy kredytu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.9.9 15:26:42

Strefa ograniczonego użytkowania wokół portu lotniczego

Posiadam działkę rolną która znajduje się w strefie ograniczonego użytkowania wokół portu lotniczego w Pyrzowicach. Teren ma następujący zapis w planie zagospodarowania przestrzennego: tereny ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.9.9 13:15:3

Dobijany,Nękany, Molestowany,Okradany przez eksżone

[cytat]



Moi Mili!
Mamy chore przepisy prawne, mamy chory kraj, w którym niestety nie ma sprawiedliwości. Jednak kij ma zawsze dwa końce i należy umieć to wykorzystywać, albowiem jest takie ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2009.9.9 11:31:16

plus

Po prostu sprzedali Twój dług firmie windykacyjnej.Dodatkowo jeśli to dług z 2005roku tom przedawnienie 3lata .Niech Ci firma windykacyjna pokaże nakaz zapłaty w tej sprawie , bo jak go nie ma to ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2009.9.9 10:18:53

rozwod w polsce

No to sie zaczelo...Jestem w angli rok maz jest w pl .dowiedzialam sie ze zlozyl pozew do sadu o rozwod,ale odeslali mu papiery poniewaz nie zna mojego adresu jesli mu nie podam sprawa odbedzie sie poza ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.9.8 11:40:13

Cena założenia Srawy

Do jakiiego sądu mam sie udać aby zaskarżyc uchwałę Wspolnoty Mieszkaniowej. Uchwała dotyczy sposobu
naliczania wysokości zaliczek na utrzymanie części wspólnej.
... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2009.9.7 22:40:12

2009.9.7 21:21:16

plus gsm

Witam serdecznie. Mam małe pytanie odnośnie nieszczęsnego PLUSA. Otóż ok w 2005 roku zerwali ze mną umowę w Mixie i oczywiście wyrzuciłam już wszystko co było z tym związane, ale zaraz po zerwaniu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.9.7 21:12:50

krajowy rejestr skazanych

witam mam pytanko , czy jak kilka lat temu mialem nadzur kuratora przyznany przez sad (czyli jakis wyrok) to po ilu latach nie bede figurowal w rejestrze skazanych i czy jest to mozliwe wogule ? dzieki ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.9.7 20:48:53

Potracenie z nadgodzin!! POMOZCIE PROSZE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Witam. Jakis czas temu montowalem w pewnym domu szafe do zabudowy i zamontowalem ja wg zyczenia pani ktora chciala by odbijaki do drzwi byly przy futrynach ale w ten sposob (czego ja i ta pani nieprzewidzielismy) ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.9.7 18:29:48

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika