Forum prawne (strona 800)

Czy można oprotestować unieważnienie przetargu?

Zamawiający ogłosił przetarg nieograniczony. Z protokołu otwarcia ofert wynikało że nasza firma ma najniższą ofertę. W toku postępowania nie wniesiono żadnych protestów. Następnie Zamawiający ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.8.10 13:14:5

Podwyżka stawki czynszu na m2

fajnie że ktokolwiek tu kwapi się do odpowiedzi ........................ ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2009.8.10 11:44:37

Roszczenie o zwrot nieruchomości

Mamy teraz dziwną sytuacje.Dlatego chciała bym prosić o pomoc.Nasz ojciec jest inwestorem (zbudował dom) ale właścicielami działki jesteśmy My. Mieszkamy tu w kiepskich warunkach w 2 rodziny tzn ... Zobacz wątek

10 odpowiedzi

2009.8.10 9:29:24

2009.8.9 21:41:55

komu dziecko

czy jest możliwe ze gdy rodzice dziecka zyja osobno to dziecko zostanie u ojca? jesli tak to kiedy może sie tak wydarzyć? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.8.8 17:31:34

firma windykacyjna i grożby za niespłacenie kredytu

Pan windykator lubi straszyc takie jego zadanie przy twoich dochodach nie moga nawet nic wziac z twojej pensji ani z zaliczki alimentacyjnej ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2009.8.8 12:21:51

dziecko u ojca czy matki

czy jest możliwe aby sąd orzekł iz dziecko po swoich narodzinach dostał pod stałą opieke ojciec a nie matka, i kiedy taka sytuacja jest możliwa ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.8.8 11:22:16

Uzasadnienie wysokosci zadanych alimentow

mam problem nie wiem jak napisac uzasadnienie o alimentach to proste chyba ze dziecko rośnie i sa spore wydatki pomocy!! ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2009.8.7 21:51:33

Czy to jest zgodne z prawem?

Czy Członkowie Zarządu mogli kupić zaadaptowane strychy?
Podjeliśmy uchwałę o sprzedaży strychów pod adaptację na samodzielne mieszkania (spełniały wszystkie warunki).
W uchwale wskazaliśmy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.8.7 13:39:31

Czy członkowie Zarządu postąpili zgodnie z prawem?

Czy Członkowie Zarządu mogli kupić zaadaptowane strychy?
Podjeliśmy uchwałę o sprzedaży strychów pod adaptację na samodzielne mieszkania (spełniały wszystkie warunki).
W uchwale wskazaliśmy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.8.7 13:30:28

KOCHANI BARDZO WAS PROSZE POMÓŻCIE MI!!!!!!!!!!!!!

witam niczego niepodpisuj,leć do sądu pracy ja tez zostałam wrobiona ale na 2000.i tak samo mi szef chciał dac dyscyplinarne zwolnienie.niech da tylko sama sie niezwalniaj bo to by było przyznanie ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2009.8.7 5:36:11

2009.8.6 20:30:3

Problem z byłym właścicielem

Witam
Chciałbym zapytać co zrobić jeżeli były właściciel po podpisaniu aktu notarialnego nie chce zabrać swoich rzeczy nadmienię że umowa opiewała tylko na grut i zabudowania.
W budynku prowadzona ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.8.6 18:55:34

Czy matka ma prawo zabrać dzieci do innego miasta?

z tego co mi wiadomo nie ma takiego prawa bez twojej widzy (czy nawet zgody) .... na twoim miejscu wystąpiła bym do sądu bądź przynajmniej zgłosiła się o poradę do prawnika (jest możliwość ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2009.8.6 11:59:48

Jak się rozwieść...

Zal mi ciebie mezczyzno ktory nazywasz kobiety KLAMCAMI. A faceci to nie sa klamcy? Nie dosyc ze klamcy to jeszcze oszusci i wykorzystywacze! Najbardziej to wam sie podoba kobieta ktora gotuje, sprzata, ... Zobacz wątek

8 odpowiedzi

2009.8.5 21:25:0

Umowa o pracę na czas określony a ciąża

Witam mam pytanie odnoścnie takiej sytuacji.

Moja żona jest zatrudniona na 3/4 etatu umowa jest na czas określony do 31.12.2009r. i aktualnie się dowiedzieliśmy że jest w ciąży. I mam takie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.8.5 20:5:50

IMIGRANCI W USA

OK TO LECIMY, MASZ DZIECI TO DZIECI MOGA ZLOZYC PAPIERY NA CIEBIE ALE DZIECI MUSZA UKONCZYC 18 LAT ....WSTAPIENIE DO ARMI USA....MALZENSTWO.....WYBITNY SPORTOWIEC.....JESLI SIE WLAMIESZ DO SYSTEMU JAKIEGOS ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2009.8.5 16:37:26

Urlop a umowa na czas określony

Witam,

Mam podpisaną umowę na czas określony od 1 stycznia do 31 grudnia 2009 roku. Pracodawca już zapewnił mnie, że od 1 stycznia 2010 podpisze ze mną kolejną umowę na czas określony (na ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.8.5 15:28:44

w jakim sądzie złozyć pozew rozwodowy

5 lat temu wzięłam slub cywilny w niemczech..mąż jest niemcem, po ślubie mieszkaliśmy w niemczech, nasze małżeństwo się rozpadło i od 3 lat mieszkam w polsce, niestety nie mamy rozwodu. Teraz ... Zobacz wątek

13 odpowiedzi

2009.8.5 14:25:0

jaka minimalna wysokość lokalu ?

Mam ten sam problem, co nietyle skosów, jak najniższy punkt mieszkania.Mam info na ten temat że unijne prawo uznaje lokae o wysokości min.250cm i to jest lokal mieszkaniowy jednakże niższe,są wykluczone ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2009.8.5 6:31:6

dziwny zapis w umowie!!!??

"... na zastosowanie na rzecz Administratora, prawa wyłączności na wszelkie usługi wymienione w Regulaminie, w lokalu objętym usługą, w okresie 10 lat od daty podpisania umowy, w przypadku należytego ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2009.8.4 0:13:5

2009.8.3 20:51:54

Czy mam obowiązek opiekować się zniedołężniałą stryjeczną babką?

Przyznaję, że nie orientuję się w tych sprawach totalnie i szukałam sporo po necie, jednak nie znalazlam odpowiedzi.
Jak to jest z opieką nad kimś w rodziny? Moja stryjeczna babka objawiła się ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2009.8.3 20:37:7

PRÓBOWAŁA WYRZUCIIĆ CÓRKĘ W CIĄŻY...

Nie jestem prawnikiem ale mój problem jest nieco zbliżony do twojego tak więc pewne informacje już posiadam.Otóż obecnie jedynym właścicielem mieszkania jest twoja matka i już nie można tego ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2009.8.3 19:30:23

Firma ratalna ARS

Jesteś niedoinformowana i w błąd wprowadzasz innych. Powództwa się nie składa i wcale nie trzeba występować z powództwem przeciwegezkucyjnym. ... Zobacz wątek

17 odpowiedzi

2009.8.3 14:49:46

Dyscyplinarne zwolnienie a wypłata

No jasne!!
Zawsze zwalniają za niewinność! Jeśli Cię dyscyplinarnie zwolniła, to musiała mieć konkretne powody, nie jest taka głupia żeby ją ktoś po sądach ciągał, albo po inpekcjach pracy.Może ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2009.8.3 13:4:41

Zameldowanie dziecka!

witam! z,tego co widze jestes stanu wolnego? prawda!!! ... Zobacz wątek

13 odpowiedzi

2009.8.2 22:53:17

2009.8.2 15:45:21

Linia telefoniczna na mojej działce

Ciekaw jestem, czy udało się tą sprawę załatwić i w jaki sposób?
Mam podobną sytuację - kupiłem działkę, na której niemal przez środek przebiega linia telefoniczna telekomunikacji kolejowej ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2009.8.2 10:45:31

narazenie na szkode pracodawce i zwolnienie sie z pracy !!!

Witam! jestem przewoźnikiem który świadczy usługi transportowe. Miałem nowego kierowce na okresie próbnym. Po miesiącu ów kierowca spowodował szkodę w towarze, który przewoził. Zjechał na ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.7.31 22:1:40

Pożyczka hipoteczna.

Czy jest możliwość wzięcia pożyczki hipotecznej, pod zastaw wartości mieszkania figurując w Bik-u? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.7.31 21:20:10

Jak wygląda sprawa z przepisaniem mieszkania?

Jakiś czas temu poznałem jednego starszego Pana.Pomagam mu od jakiegoś już czasu ponieważ jego choroba uniemożliwia mu wykonywanie pewnych czynnośći.Ostatnio zaproponował mi,że chciałby mi przepisać ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.7.31 15:25:53

Pieniądze po zmarłym tacie wypłaciła sobie z jego kont bankowych, zapominając o mamie, no i siostrze...

Jeśli ZŁA ma znajomości w policji lub tam pracuje to możecie jej nagwizdać. Miałem taka sytuację w mieście S. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2009.7.31 11:28:21

przetrzymanie w pracy

witam. pracuje w dużej fabryce - pracuję 8h dziennie. zaczynam pracę równo o 6:00 więc moja praca kończy się o 14:00. na wyjściu jest bramka na której skanuję się identyfikatorem. podczas skanowania ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.7.30 23:50:53

do czego upoważnia pełnomocnictwo dla osoby współpracującej?

Moja żona zakłada jednoosobową działalnośc gospodarczą.Ja jestem zatrudniony w zakładzie pracy na podstawie umowy o pracę. Czy w takiej sytuacji mogę zostać zgłoszony jako osoba współpracująca ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.7.30 23:3:31

Zupełny rozkład pożycia - co to jest?

Jeżeli żona wyprowadza się nagle z dzieckiem, pod nieobecność męża, przemeldowuje bez jakichkolwiek wyjaśnień dziecko, zabiera wszystkie swoje i dziecka rzeczy i zakłada sprawę o separację ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2009.7.30 18:44:14

FUNDUSZ ALIMENTACYJNY - JAKIE DOKUMENTY

do babci: na poczatek należy założyć sprawę alimentacyjną w sądzie, nie zależnie od tego gdzie jest teraz ojciec w kraju czy za granicą, w sądzie najblizszym miejsca zameldowania Pani córki. ... Zobacz wątek

8 odpowiedzi

2009.7.30 14:18:48

sąd sciga mnie za dlugi ojca!!!

mój ojciec zalega ze spłatą czynszu za mieszkanie 3 pełne okresy. Cała ta sprawa była ukrywana przedemną. 2 lata temu skończyłam 18 lat i nadal byłam tam zameldowana mimo iż tam nie przebywałam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.7.29 21:5:58

Dziedziczenie w konkubinacie

Jaka żona? Są po rozwodzie....córka dziedziczy. ... Zobacz wątek

10 odpowiedzi

2009.7.29 18:45:15

separacja czy rozwód skutki prawne

czyli można byc w innym związku ? ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2009.7.29 9:11:51

Alimenty od babki przebywającej w USA

Powinna Pani wystąpić z pozwem przeciwko babce przed Sądem właściwym dla miejsca swojego zamieszkania (Sąd Rejonowy, Wydział Rodzinny i Nieletnich). Złożyć wniosek o doręczenie pozwu w drodze ... Zobacz wątek

8 odpowiedzi

2009.7.29 7:43:32

odbierze mi dziecko?

spodziewam sie dziecka ale nie żyje z ojcem dziecka ze swojej woli. On straszy mnie że odbierze mi dziecko ponieważ nie mama rzadnych dochodów i jestem na utrzymaniu rodziców od których nie moge ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.7.28 16:56:0

wspólnota jak zacząć

Witam
Mam pytanie dotyczące utworzenia wspólnoty. Chodzi mi o to czy można dokonać podziału nieruchomości, żeby wyodrębnić nasz budynek dlatego, że na jednej działce są dwa budynki mieszkalne. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.7.28 9:42:31

Czy musi mieć wize do Polski

Mieszkam z mężem który pochodzi z RPA w Angli ,czy jadąć do Polski musi maz miec wize ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2009.7.27 14:46:10

czy zwolnienie przedłuży okes wypowiedzenia?

Skoro przedstawił zwolnienie lekarskie nie można mu wręczyć wypowiedzenia, bo będzie bezskuteczne. Najlepiej poczekać, aż pojawi się w pracy po zakończonym zwolnieniu.
... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2009.7.27 14:11:33

SEPARACJA ZAMIAST ROZWODU?

Dzięki, za odpowiedź. Jestem już w trakcie całego tego cyrku...cholernie ciężko to znieść, ale warto. Czuję się lepiej i pomimo wyrzutów sumienia gdzieś tam w głębi siebie wiem, że postępuję ... Zobacz wątek

8 odpowiedzi

2009.7.27 1:5:54

podejzewam męza

Jestem w trakcie rozwodu z męzem alkoholikiem i przemocowcem wielokrotnie odgrazal sie ,bił i straszył.Podejzewam ze to wlasnie on odkręcil mi sruby w kole w wyniku czego doszlo do wypadku.Boje sie ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2009.7.26 11:30:13

ludzki

niestety, jeżeli przyjmuje tylko ustne informacje to jest to ewidentny błąd w postępowaniu sądu ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2009.7.24 16:20:1

Alimenty czy się należą

smieszne jest to nasze panstwo!!!!!!!!!!!!co to jest 100zl???
synem sie chyba zostaje na cale zycie.
alimenty placi sie do pelnoletnosci o ile dalej sie nie uczy dziecko!!!!!!!!!a jak sie uczy to do ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2009.7.24 14:2:29

czy mam prawo wyjechac z dzeckiem do polski

witam mam taki sam problem tylko ze moje dziecko ma 2 latka,ma obywatelstwo wloskie,i nazwisko ojca i tez zyjemy bez slubu ,miedzy nami sa spory bo on nigdy nie ma czasu dla corki,ma jeszcze jedna corke ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2009.7.23 22:56:2

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika