Forum prawne (strona 848)

Spółka Jednoosobowa

Mam taki problem. Mianowicie ma być to spółka jednoosobowa z minimalnym wkładem 50 tyś. Następnie wkład ma zostać powiększony przekraczające wkład początkowy 50 tyś. Jak to zapisać przy sporządzaniu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.10.7 13:31:38

NARKOTYKI i rodzina

moim zdaniem nalezy z na przeprowadzic dorosła rozmowe i porzedstawic skutki jjej zachowania ze moze stracic dziecko i ze narkotyki nie pomoga jej w zyciu sama mialam problemy z narotykami ale w pore ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2007.10.7 12:39:47

Proszę pomóżcie mi

Moja droga, jeżeli masz na tyle odwagi (ja miałam), kiedy wroci do domu pijany wezwij policje a jeśli Cię będzie szarpał zrób obdukcję ( możesz to zrobić w sąsiednim mieście). Jednym słowem ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2007.10.6 23:27:42

wybiórcza decyzja urzędnika

w 1998r. urzędnik nadzoru budowlanego wydał nakaz zaniechania działalności handlowej w moim lokalu w piwnicy jako niezgodnego z przeznaczeniem, po sąsiedzku obok mojego lokalu w tej samej piwnicy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.10.6 23:10:38

286 paragraf 1 k.k

Możesz, generalnie o zaświadczenie można wystąpić pół roku po zakończeniu okresu próby(dozoru). ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2007.10.6 19:24:29

ile dni urlopu mi bedzie przyslugiwało?praca na pol etatu

. Pracownicy przysługuje urlop wypoczynkowy w ilości 20 dni w ciągu roku kalendarzowego. Jak mam rozumieć rozliczenie urlopu w godzinach? Moje wyliczenia sa następujące: 1/2 z 20 dni=13 dni. Pracownica ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2007.10.5 23:44:56

Brak umowy - konsekwencje

Witam Rok temu podjełem pracę w firmie na stanowisku samodzielnego magazyniera. Otrzymałem umowę na okres próbny 1 miesiąca i od tego czasu nie została mi ona przedłużona. Jestem ubezpieczony, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.10.5 21:46:18

domek letniskowy

Witam,nabylem dzialke rolna i chce tam postawic maly kamping.problem polega na tym ze zaczalem juz skladac konstrukcje bo myslalem ze na maly metraz nie trzeba zadnych pozwolen.teraz dowiaduje sie ze nie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.10.5 18:1:14

Jak przedsiębiorca może obniżyć składkę ZUS.

Dzień dobry Interesuje mnie kwestja obniżenia Zusu poprzez wykonywanie pracy nakładczej. Słyszałem, że istnieje firma doradztwa personalnego Magnus Sp zoo w Ostrowie Wielkopolskim z, którą podpisuje ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2007.10.4 17:25:16

Darowizna czy testament??

jaki podatek??? JESLI NIE WIECIE TO LEPIEJ NIE WPROWADZAJCIE LUDZI W BLOD; 0 grupa nie placi podatku od darowizn. i on jako syn nalezy do tej grupy- zstepni. ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2007.10.4 10:54:20

jak wykupić mieszkanie spółdzielcze??????

Proszę o podpowiedź jak to prawnie załatwić. Sąsiadka chce skorzystać z możliwości jaką jej dała znowelizowana ustawa i wykupić mieszkanie od spółdzielni (M-3). Problem w tym, że nie ma na ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.10.4 1:27:5

POMOCY, po zmianie przespisów spółdzielnia chce za wykup 12.000zł

witam, i ja to samo, wszedzie sie rozpisuja "wykup za przyslowiowa zlotowke" i faktycznie sledze, czytam jedna pani kupila za 600 zł, druga za 1500, trzecia za 67 zł a mi dzis spoldzielnia ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2007.10.3 19:45:9

czy to prawda że od nowego roku kuratorzy społeczni mają zniknąć???

Nie masz się o co martwić,działalność kuratorów społeczych nie zostanie przerwana, więc tym samym nie znikną oni ze służby kuratorskiej. Pozdrawiam... ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2007.10.3 17:38:21

Prawa lokatorów gdy najem na "czarno"

a postraszyć właściciela zgłoszeniem do urzędu skarbowwego nielegalnego najmu ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2007.10.3 8:32:6

Świadectwo pracy - zmiana umowy

Jeśli nie było przerwy w pracy - nie wystawiasz ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2007.10.2 19:21:38

pomurzcie:)

mam sprawe mam 16 lat jestem w ciązy w 7 miesiącu w grudniu mam urodzic a w listopadzie ja i muj chlopak bierzy slub jak to wszystko bedzie wygladalo jesli bedziemy juz po slubie mam namysl ten caly ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2007.10.2 16:52:11

Mała wspólnota-co jeszcze moge zrobic?

Bardzo dziękuję za odpowiedźi i pozdrawiam, Ridan ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2007.10.2 16:38:11

Drugie odwołanie w sądzie okręgowym apelacyjnym

dzien dobry mam pytanie....po złozeniu apelacji do sądu okręgowego i po przegraniu sprawy...czy mam prawo odwołac się gdzies jeszcze? ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2007.10.2 10:27:6

Jak ktoś mnie wymelduje to zostje bezdomny?

Mam taką sytuacje, że od dłuższego czasu nie przebywam w miejscu swojego stałego zamieszkania (obecnie studiuje i pracuje w innym miescie ale nie mam nawet czasowego meldunku!) a jego wlasciciel zdecydowal ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.10.1 23:29:28

Unieważnienie ojcostwa

Uwarzam ze to jest pokrecone prawo.. bo nikt nie ma prawa odbierac prawo ojcu chyba ze on sie nie stara o swoich DZIECI. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2007.10.1 18:39:5

Mam wlasnosciowe mieszkanie w spóldzielni i chciałam dokonac wpisu do Ksiąg

Wieczystch.Jednym z wymaganych dokumentow jest zaswiadzczenie o charakterystyce lokalu .Udalam sie więc do spoldzielni po ten dokument .Okazało sie ze nie moga wydac mi tego zaswiadczenia poniewaz nie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.10.1 15:39:37

Bezzasadne żądanie zapłaty

Wraz z żoną zawarliśmy ustną umowę z fachowcem na wykonanie usługi. Zdecydowaliśmy się bo cena była atrakcyjna .Ten człowiek okazał się oszustem ,gdyż niedość, że nie wykonał umówionej ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.9.30 21:11:47

ubezpieczenie sprzetu za granica

Witam Mam nie typowy problem, czy istnieje możliwość przez polaka ubezpieczenia sprzętu elektronicznego za granica z punktu prawnego? Sprawa dotyczy aparatu foto i osprzętu do niego. Łączna wartość ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.9.30 20:20:32

5-cio dniowy okres wypowiedzenia

Witam Wynajmuje mieszkanie od pana X (od marca 2005), umowę podpisaliśmy na początku 2006 roku. Problem tkwi w tym, że w zeszły wtorek przyszedł i powiedział że znalazł kogoś na nasze miejsce ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.9.29 19:14:59

Praca w terenie (1/2 Polski) a godziny nadliczb. i czas pracy

Witam serdecznie, Proszę o pomoc i odpowiedź na pytanie. Jestem zatrudniony na umowę o pracę (pełny etat). Miejscem wykonywania pracy wpisanym do umowy o pracę jest dla mnie moja miejscowość rodzinna, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.9.28 23:29:41

Wyrok a słuzba wojskowa

Czy osoba z wyrokiem w zawieszeniu może być zwolniona od służby wojskowej? bardzo prosze o odpowiedź. ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2007.9.28 22:22:21

IDEA, windykacja, sąd- SOS

mam problem dzis dostałam papiery z sądu że mam do zapłacenia prawie 1800 zł za dwa aparaty i koszty sądowe nie wiem co mam robic nie mam takich pieniędzy wychowuje sama dwoje dzieci i nie przekonałam ... Zobacz wątek

6 odpowiedzi

2007.9.28 16:3:33

ŚCIAGALNOŚC ALIMENTÓW

JA rowniez mam problem jeśli chodzi o nie płacenie alimentów i równiez komornik nic nie robi w mojej sprawie moje dziecko ma swoje potrzeby a szanownego tatusia to nie interesuje jak zwykle to kobieta ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2007.9.28 14:12:2

Dostałem wyrok . Pytanie prosze o pomoc

Witam. Pewnie zbulwersuje sie pare osob tym co tutaj napisze ale prosze tylko o zwykla prawna odpowiedz . Jezeli ktos byl by w stanie mi pomoc bylbym wdzieczny.Z gory dziekuje. Sprawa wyglada tak Robilem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.9.27 22:4:25

pomyłka w przelewie

Anna: jedź na wakacje :D ... Zobacz wątek

6 odpowiedzi

2007.9.27 19:52:24

JAK DALEKO MOŻE BYĆ WYZNACZONE MIESZKANIE ZASTĘPCZE GDY STARE MA BYĆ ROZEBRANE ?

Lokal powineś dostać w tej samej dzielnicy czyki niedaleko swego dawnego mieszkania ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2007.9.27 17:0:10

Problem spadku...

Mam pytanie odnosnie takiej sytuacji spadkowej ktorej przedmiotem jest dom. Nalezal on do malzenstwa z 3 dzieci. Ojciec zmarl a spadek po nim zostal podzielony wedlug prawa spadkowego. Pozostala wdowa ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.9.26 23:33:16

Czynsz regulowany

A może mi ktos doradzi jak zmusic lokatora do wymalowania mieszkania, konserwacji okien i innych przedmiotów wyposażenia mieszkania? Bo wszyscy trąbią o obowiązkach właścicieli, natomiast nikt ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2007.9.26 22:15:1

Komornik - umorzenie postepowania

Jeżeli Ex specjalnie nie "ściąga" komornika, to proszę oddać sprawę do sądu... Ojciec dziecka specjalnie naraża byłą żonę, na koszty komornicze (nie słusznie)...Niech ona zażąda ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2007.9.26 18:3:30

Walka ze wspólnotą

Wspólnoty to wielki niewypał, w mojej wspólnocie musimy opłacać aż dwa zarządy i to od metra kwadratowego mieszkania. totalna bzduraaaaa!!!!!!A MIAŁO BYĆ PROŚCIEJ I TANIEJ A JEST DUBLOWANIE ADMINISTRACJI.PARANOJA!!!ZE ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2007.9.26 13:7:53

Urzednik odmówił potwierdzenia uprawomocnienia decyzji

Prawie miesiąc temu otrzymałam pozwolenie na budowę po 14 dniach zwróciłam sie do urzędu o potwierdzenie jego prawomocności i wydanie dziennika budowy po trzech tygodniach od odbioru mojej decyzji ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.9.26 11:39:11

Członek rodziny -czy może być świadkiem?

Czy świadkiem w sądzie – Wydział Rodzinny i Cywilny- mogą być członkowie rodziny (rodzice, siostry, siostrzeńcy)? A może członek rodziny, ale nie spokrewniony? Bardzo proszę o odpowiedz, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.9.26 9:37:4

Urzednik odmówił potwierdzenia prawomocności decyzji

Prawie miesiąc temu otrzymałam pozwolenie na budowę po 14 dniach zwróciłam sie do urzędu o potwierdzenie jego prawomocności i wydanie dziennika budowy po trzech tygodniach od odbioru mojej decyzji ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.9.26 8:6:40

Ogrodzenie 1 bok

witam, mam pytanie czy jak buduje na działce ogrodzenie albo sasiadka zbudowała wczesnij na jednym boku to ja musze jej oddwac połowe pieniędzy jk dopiero zaczełem budowe pół roku poźniej wg prawa ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.9.25 20:7:22

Czy artykuły 212 oraz 216 (kk) mają zastosowanie. WULGARNY FILM

Nie jestem prawnikiem, ale jeżeli na tym filmie wyraźnie widać twoją postać. A ktoś wykorzystuje bez twojej zgody to już jest nie tak jak trzeba. powodzenia ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2007.9.25 19:2:43

Mieszkanie z lokalem

Złożyłam wniosek o przeksztacenie mieszkania w odrebną własność lokalową oraz gruntową. W odpowiedzi dostałam ze w tej chwili jest to nie mozliwe gdyż spółdzielnia musi wykupic grunt od urzędu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.9.25 12:25:25

separacja zaocznie

czy możliwe jest orzeczenie separacji wyrokiem zaocznym mąż przebywa za granicą nie przyjeżdza rzadko dzwoni nie wysyła pieniędzy na dzieci złorzyłam wniosek ale nie wiem jak to się wszystko ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2007.9.25 11:41:11

Zwrot zakpionego towaru

wg. Głównego Inspektoratu Inspekcji Handlowej Kwestia zwrotu towaru konsumpcyjnego zgodnego z umową jest uzależniona od miejsca zawarcia umowy. W przypadku tradycyjnej sprzedaży w lokalu przedsiębiorstwa, ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2007.9.24 22:13:58

Gdzie weszy komornik i windykator ?

Komornik może sukać gdzie chce ma do tego prawo. Windykator może dowiedzieć się o majątku od sąsiadów, pracodawcy czy znajomego. Zazwyczaj razem osiągaja cel. Komornik zajmuje wypłate a windykator ... Zobacz wątek

6 odpowiedzi

2007.9.24 11:8:12

Spółdzielnia nie zgadza się na nowe zasady

Zgodnie z ustawą o spółdzielniach mieszkaniowych "rozliczenie kosztów budowy nastepuje w terminie 6 miesięcy od dnia oddania budynku do uzytkowania". ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2007.9.24 9:50:31

Czy władza jest bezkarna.

Prokurator wszczął śledztwo w sprawie przekroczenia uprawnień przez funkcjonariuszy Policji oraz Komornika na moją szkodę o przestępstwo z art. 231p1kk i 193 kk. Po czym mimo przedstawionych dowodów ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.9.23 23:2:47

Znęcają się nad koleżanką

Na zabawę to nie wygląda, może powinien się ktoś tym zająć. http://www.smog.pl/wideo/12916/znecaja_sie_nad_kolezanka/ ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.9.23 20:6:31

roszę o pomoc jak rozumieć Art.995 kpc.

Opisze sprawę: Nieruchomość jest współwłasnościom po połowie (ma dwóch współwłaścicieli) na jednego z współwłaścicieli wpisano hipotekę staje się dłużnikiem na rzecz Skarbu Państwa. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.9.23 17:16:32

stwierdzenie nieważności małżeństwa w Kościele - moje doświadczenia

jestem zainteresowana informacją na jakiej podstawie został uniewazniony i jak to długo trwało i czy w rozwodzie cywilnym było orzekanie o winie byłabym wdzięczna za nr tel. komórkowego ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2007.9.23 11:56:10

zgoda na remont w mieszkaniu

Wynajmuję mieszkanie we Wspólnocie Chełmska na Mokotowie,obecnie przeprowadzany jest remont centralnego ogrzewania i wody.Za kilka dni urodzę dziecko i nie mam warunkow na "przyjmowanie "robotników ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.9.22 11:20:21

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika