e-prawnik.pl Porady prawne

GMINA NIE CHCE MNIE ZAMELDOWAC NA STAŁE U BABCI !

Odpowiedzi w temacie (6)

-

5.9.2003

Moja babcia posiada mieszkanie komunalne ,ale będące w dyspozycji MSW. Msw nie daje zgody na meldunek stały,więc jestem zameldowana od roku tymszasowo i przedłużam co pół roku. Mniej więcej rok temu przy okazji meldunku czasowego dowiedziałam sie w Gminie na Nowogrodzkiej,że meldują na stałe wnuczki ,ale taki meldunek bez zgody dysponenta lokalu /MSW/ jest bez prawa dziedziczenia. Dzisiaj dzwonię do Gminy i podobno już nie meldują na stałe. Czy ktoś się orientuje w tej materii ?
(KAROLINA)

Nie znalazłeś odpowiedzi?

szymon

2003-09-05 21:09:20

Aby zameldować kogoś na stałe potrzebna jest zgoda właściciela mieszkania w tym przypadku jest MSW, jeśli on takiej zgody nie wyraża to nic nie zrobisz. Gmina nie ma nic tu do powiedzenia, jeśli jest zgoda właściciela na meldunek słaty to oni są jak "dupa od srania" aby to zrobić.

KAROLINA

2003-09-07 18:56:10

ale nie można ich zmusić /MSW/. Kiedy rok temu meldowałam się w Gminie na tymczasowo urzędniczka powiedziała ,że może mnie zameldowac na stałe nawet bez zgody dysponenta /wyszła ustawa podobno/,ale ten meldunek jest bez prawa dziedziczenia ,podobno w ustawie było to jasno napisane.Komendant z Komendy ,gdzie załatwiam wszystkie sprawy mówi,że ma sygnały,że niektóre gminy meldują na stałe bez zgody dysponenta. Co tu jest grane ?

szymon

2003-09-08 21:05:36

nikt nie może zameldować kogoś na stałe bez zgody właściciela, mieszkania czy MSW jest dysponentem czy właścicielem. Jeśli meldują na stałe bez zgody właściciela to jest to robione bezprawnie.

szymon

2003-09-08 23:06:18

ja osobiście o takiej ustawie nie słyszałem, może gdzieś i jest Urzędniczka nie może Ci podać który to dzienik ustaw reguluje (czy też tylko słyszała o tym); z tym prawem nie jestem aż tak na bieżąco,

KAROLINA

2003-09-09 14:27:35

Orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego z 19.06.2002 r.jest tam o tym,że nikt nie może odmówić meldunku. Uchylony jest art.9 ust.1,2 /chyba/ tej ustawy z 1974. Gmina teraz melduje na stałe - Głóny najemca o tym decyduje,ale ten meldunek osoby nieuprawnionej do lokalu nie ma prawa dziedziczenia,a o to przeważnie chodzi.

Ewa

2003-09-12 14:22:02

ALE MELDUNEK NIE MA NIC WSPÓLNEGO Z PRAWEM DO LOKALU MIESZKALNEGO. Jest takie orzeczenie TK, tylko nie jest stosowane przez wszystkie Gminy, a to dlatego, że ranga orzeczeń jest sporna :-) Obowiązek meldunkowy wynika z ustawy o ewidencji ludności ... i masz taki obowiązek jeśli przebywasz gdzieś przez określony w ustawie czas. Prawo do lokalu nie powinno (także zdaniem TK) być brane pod uwagę. Tylko fakt że Ty mieszkasz z zamiarem stałego pobytu tam i tam na przykład. A co do dziedziczenia, to fakt, że będziesz zameldowana nie zmieni tego, że nie możesz dziedziczyć po babci (jeśli rzeczywiście tak jest). Nawet wobec osoby zameldowanej na stałe można wnieść pozew o eksmisję ze względu na brak prawa do lokalu i sąd eksmisję orzeka.

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM