Forum prawne (strona 751)

witam

jestem skazany wyrokiem za pobicie 1 rok w zawieszeniu na 3wyrok konczy sie w listopadzie nastepnego roku plus te pol roku sadowego.niestety upilem sie i zniszczylem samochod.wlasciicel zglosil na policje ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2010.7.3 12:33:40

umowa o dzięlo

Żeby to ocenić, trzeba znać całą treść umowy. Podane informacje są niewystarczające. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.7.2 22:13:39

zmiana w radzie nadzorczej spółdzielni mieszkaniowej

Jeśli kwestia ta nie jest w jakiś sposób uregulowana w regulaminie rady nadzorczej, to myślę, że można. Ale nawet jeśli jest jakieś ograniczenie możecie zagłosować w ten sposób, że ktoś ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2010.7.2 21:35:31

Zameldowanei czasowe a wymeldowanie

Wymeldowania dokonuje organ gminy w postępowaniu administracyjnym jeżeli ktoś nie mieszka art. 15 ustawa z dnia 10 04 1974r. Jeżeli mieszka można złożyć jedynie pozew o eksmisję do Sądu. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.7.2 20:4:6

Wniosek ? wzór

Witam, mogę udzielić pomocy i udostępnić dla Pani takie wzory wraz z wypełnieniem po otrzymaniu stosownych danych. Pozdrawiam. Zachęcam do kontaktu na e-mail ania.szczecin@interia.pl ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.7.2 19:46:59

jak napisac pismo odwoławcze o pozbawienie praw rodzicielskich

Witam,
Mogę pomóc w napisaniu odwołania. Proszę o kontakt na e-mail: ania.szczecin@interia.pl ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2010.7.2 19:39:32

Komornik zbyt długo pobierał alimenty?

Tak. Jak najbardziej ma Pani rację. Komornik niesłusznie pobrał z Pani wynagrodzenia pieniądze na poczet alimentów. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.7.2 19:33:52

podział mieszkania cnd.

Bardzo dziękuję za odpowiedz ale proszę mi jeszcze powiedzieć jakby mama wykupiła mieszkanie a brat jest tam zameldowany czy my rodzeństwo mamy do niego jakieś prawa oczywiście po śmierci mamy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.2 18:12:36

Co teraz?

Nie ma takiego obowiązku - można jeśli wyraża się dobrą wolę ale nie trzeba. Klient jeśli miał podane parametry felg i wyraził zgodę na ich zakup może mieć tylko pretensje do siebie jeśli ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.7.2 17:32:1

oskarżony art 286 1kk

Witam
Na początku tego roku sprzedawałem wirtualne pieniądze w grze korzystając z pomocy serwisu allegro.pl. Napisał do mnie pewnego dnia chłopak który stwierdził, że nie ma konta na allegro ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2010.7.2 15:47:20

Dom a działka

Witam, w trakcie trwania małżeństwa nabyłem działkę za majątek odrębny. Wybudowaliśmy wraz z żoną tam dom. Jak będzie wyglądała sprawa podziału majątku po orzeczeniu rozwodu bez orzekania ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.2 15:35:52

co i jak?

Trzeba było nie dać się przetrzymać. Kanar mógł spisywać Pana na przystanku. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2010.7.2 15:16:42

Zmiana kierunku jazdy

Pozostaje jedynie dochodzenie swego w sądzie. Może na podstawie Pana opisu i opinii biegłego sąd przychyli się do Pan wersji. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.7.2 15:8:39

Wypadek ? potrącenie pieszego

Uzasadnienie sądu będzie brzmiało następująco: kierowca nie dostosował prędkości do warunków ograniczonej widoczności, w skutek czego doszło do potrącenie pieszego na pasch. Z okoliczności ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2010.7.2 14:52:48

jak napisac apelacje w sprawie rodzinnej

Wzory apelacji można znaleźć nawet na internecie. Ale sam wzór nie wystarczy. Trzeba dobrze sformułować zarzuty i jeszcze lepiej je uzasadnić aby Ci sąd apelację uwzględnił. Sama zdecyduj ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.7.2 14:40:2

Zatrzymano mi prawo jazdy

Witam,

zatrzymali mi prawo jazdy, mam karę 8 m-cy zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Przez ten cały czas sądzę się z policją. Minęło już to 8 miesięcy, ale sprawa się nie zakończyła. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.2 14:13:10

Wypowiedzenie umowy o pracę a urlop wychowawczy

11.09.2010 kończy mi się urlop wychowawczy (wykorzystany w całości) i nie mogę wrócić do pracy ponieważ w czasie trwania urlopu zmieniłam miejsce zamieszkania. W jaki sposób (najkorzystniejszy ... Zobacz wątek

14 odpowiedzi

2010.7.2 11:34:58

Gwarancja jakości

Witam
Kupiłem telefon na gwarancji, wciąż się więc oddaje go do serwisu. Było tak już 4 razy, nie mogę go wymieć na inny model. Czy mam jakieś prawa żeby to zrobić? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.2 10:11:42

Towar używany

Witam
Znajomy zajmuje się sprzedażą rzeczy używanych - chciałbym się dowiedzieć jakie prawa mają konsumenci odnośnie zwrotu i reklamacji takich rzeczy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.2 9:4:11

Remont w mieszkaniu

Witam
Robiłem remont w domu, poprosiłem robotnika żeby położył mi płytki i kilka innych rzeczy, minęły 2 tygodnie i wszystko co on zrobił ma dużo defektów? Zapłaciłem juz za wszystko a teraz ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.2 8:57:54

Ksero

Nadal będzie to nielegalne. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.7.2 7:34:57

Urlop wypoczynkowy przy 1/8 etatu

Pracownik,któremu przysługuje 26 dni urlopu wypoczynkowego (umowa o pracę na czas nieokreślony) pracuje w wymiarze 1/8 etatu- tylko w piątki po 5 godzin dziennie. Obliczając mu ilość dni urlopu: ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.1 17:2:33

Ścinanie drzew

Witam czy wycięcie gałęzi z drzewa przy drodze publicznej jest łamaniem prawa? Droga prowadzi do mnie do domu a drzewo utrudnia przejazd, powiedziano mi jednak, że nie mogę nic zrobić bez odpowiedniej ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.1 12:0:38

Kontrola z ZUS

Witam
Na jakiej podstawie ZUS kontroluje pracowników na zwolnieniu lekarski? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.1 11:27:41

Jak to jest?

Witam !
Jaką rentę może otrzymać osoba niepełnosprawna o stopniu Umiarkowanym? Dodam, że jest to osoba niepełnoletnia ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.1 11:14:36

Co mi się należy ?

Witam !
Jaką rentę może otrzymać osoba niepełnosprawna o stopniu Umiarkowanym? Dodam, że jest to osoba niepelnoletnia ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.1 11:14:29

Nękanie przez telefon

Operator ze względu na ochronę danych osobowych nie poda Ci nr telefonu z którego ktośrobu głupie żarty. Dopiero na wniosek policji można coś takiego zrobić. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.7.1 5:4:31

jak uzyskać spłatę swoich udziałów?

Witam!
Odziedziczyłam dom po wujku, swoje udziały mam wpisane w księdze wieczystej. Chciała bym by spłacono mi moje udziały, jak mam w takiej sprawie postąpić ? skąd mam wiedzieć jaka jest ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.1 0:37:36

Handel odpowiedziami

Witam!
Czy sprzedawanie odpowiedzi do książki np. z języka angielskiego przez internet jest legalne? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.6.30 15:17:25

Google maps

Witam
Czy do własnej pracy magisterskiej mogę wykorzystać zdjęcie z google maps? Chciałbym dostać zgodę z google ale nie wiem nawet do kogo napisać!

pozdrawiam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.6.30 15:12:8

Audiobooki

Witam
Czy można czytając książkę czytając na głos nagrać jako audio? Książkę napisał znany pisarz. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.6.30 15:5:32

Koalicja przeciwko piratom płatniczym

Witam!
Słyszałem, że ruszyła ogólnopolska akcja STOP piratom płatniczym. Ponoć mają nowatorski sposób na zdyscyplinowanie nierzetelnych kontrahentów. Dla mnie problemy płatnicze to duża zmora. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.6.30 11:46:0

Dedykacja

witam
Czy można komuś zadedykować książkę bez wiedzy tej osoby? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.6.30 10:27:46

Znak firmowy

witam
Mój znajomy wykorzystuje na swoim blogu logo jednej z największych firm na świecie, to logo jest bardzo znane - czy informacje, że logo jest własnością firmy X wystarczy żeby je wykorzystywać? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.6.30 10:22:39

źle wypisany mandat

Witam.
Jeżeli dostałem mandat za przekroczenie dozwolonej prędkości, ale policjant wpisał złe dane (pesel) to muszę go płacić? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.6.30 9:53:36

Policja a sąd grodzki- pytanie?

Witam
chciałbym się dowiedzieć czy policja przed wysłaniem sprawy do sądu grodzkiego wysyła jakieś zawiadomienie do oskarżonego? Bardzo proszę o odpowiedź! ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.6.30 9:40:12

Odmowa badania

Można odmówić badania alkomatem - zostaje wtedy wykonane badanie krwi na zawartość alkoholu. Tego badania nie można już odmówić i w skrajnych przypadkach może ono być wykonane bez zgody osoby ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2010.6.30 8:5:17

Prowadzenie po piwku

Nie można jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Zawartość alkoholu w organiźmie zależy zarówno od rodzaju piwa jak również od właściwości organizmu - stan psychofizyczny, podatność na ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.6.30 8:2:14

Mandat za jadę bez biletu

Obecnie ZTM-y raczej pilnują terminów i przekazują zobowiązania wraz z odsetkami i kosztami egzekucji do ściągnięcia przez US. Mało prawdopodobne żeby mandat zdążył się przedawnić. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.6.30 7:58:52

Alimenty dla byłego współmałżonka

Wychowanie wspólnych dzieci to nie tylko płacenie. Ja mam dziecko niepełnosprawne, które wymaga całodobowej opieki, Kiedy mam pracować?
Nawet w nocy się budzi i nie śpi juz do rana. Ja chętnie ... Zobacz wątek

141 odpowiedzi | Strony: 1 2 3

2010.6.29 23:33:4

melejące zadłużenie a eksmisja

Witam. Moi rodzice zadłużyli mieszkanie lecz wyszli na prostą i od kilku lat sukcesywnie i systematycznie je spłacają. Niestety nie dawno mama zmarła a tata dostał wiadomość ze spółdzielni, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.6.29 21:42:25

Swiadek na procesie majtkowym .

Witam Na wstępie chcę się przywitać jestem nowy.
Otóż mam chciałem poradzić się w niemieniu siostry która jest namawiana do zeznawania jako świadek w sprawie którą ja nie dotyczy lecz lecz ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2010.6.29 20:58:2

dziwna sytuacja- spisanie numerów rejestracyjnych

Dzień dobry. Dzisiaj miałam bardzo dziwną sytuację: otóż jadąc do miejscowości w woj wielkopolskim zatrzymałam sie pod pewnym hotelem ze stacją benzynową żeby zapalic i zadzwonic. Kiedy stałam ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2010.6.29 18:52:52

2010.6.29 16:7:44

Praca skazanego poza zakładem karnym

Mam pytanko, czy będąc w zakładzie karnym półotwartym, można dojeżdżać do pracy własnym samochodem? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.6.29 15:35:31

Odwołanie wniosku o pozbawienie praw rodzicielskich

Witam, jak wycofać wniosek o pozbawienie praw rodzicielskich? Złożyłam niedawno papiery, ale doszłam do porozumienia z ojcem dziecka. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.6.29 15:6:26

pozew o eksmisje

Witam, chciałbym się dowiedzieć jak powinien wyglądać pozew o eksmisję? Czy powinienem najpierw wezwać lokatora do opuszczenia lokalu, a następnie wnosić sprawę o odszkodowanie za bezpodstawne ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.6.29 14:56:9

czy mogę domagać się odszkodowania, rekompensatry?

Witam
Poproszę o pomoc, podpowiedź, w następującej sprawie:
mam działkę rekreacyjną z domkiem letniskowym, w najbliższej przyszłości (około 2-3 lata) w odległości około 80 metrów od mojej ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.6.29 10:18:44

poddanie się karze ? dobrowolne!

Witam
Chciałbym się dowiedzieć na czym polega dobrowolne poddanie się karze. Czy wtedy dochodzi do skazania bez rozprawy?

... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.6.29 9:53:57

Rejestracja motoroweru z Belgii

Witam
Chciałbym się dowiedzieć czy motorower musi być rejestrowany? sprowadziłem go z zagranicy i nie wiem gdzie i jakie papiery należy złożyć


... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.6.29 9:50:54

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika