co mam zrobic ??

Odpowiedzi w temacie (1)

Basia

20.8.2008

przyszlo mi pismo z windykacji iz musze zaplacic za nie uregulowane abonamenty w sieci Orange i kare umowna lacznie 1,200 zl i dali mi na to 7 dni prosilam zeby rozlozyli mi to na raty ale nie chca czy jak sprawa trafi na droge sadowa to ile bede musiala zaplacic czy nie da sie z nimi wynegocjowac chociaz 14 dni :(?? bo sadu sie boje mam 21 lat

Nie znalazłeś odpowiedzi?

2008-08-23 21:47:53

Witaj, mialem kiedys podobna sytuacje i pomimo tego, ze rowniez nie zgodzili sie podzielic mi na raty, to wplacilem jedna wieksza czesc i przedzwonilem do windykacji (nazwa firmy, z ktorej korzystala idea, to byla: intrum justitia) z ta informacja. Tam mi pani powiedziala, ze jezeli nie wplace w wyznaczonym wczesniej terminie calej sumy, to skladaja pozew do sadu oraz wniosek o wpisanie do rejestru dluznikow. Udalo mi sie wplacic cala stosowna kwote i przedzwonilem do intrum justitii z ta informacja. Po paru dniach przyszlo pismo od nich potwierdzajace moja wplate na ich konto oraz to, ze zobowiazanie moje zrealizowalem i nie mam w stosunku do nich dlugu, tzn. nie jestem ich dluznikiem. Ponadto dolaczony byl stosowny pozew do sadu rejonowego wydzial cywilny, oraz wniosek o umiesczenie mnie w rejestrze dluznikow, nie pamietam czy byla juz przez nich data wpisana tam, wiem ze pozew i wniosek byl wypelniony i chyba raczej z data, tzn., ze jakbym nie wplacil w terminie wyznaczonym, to wy

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 22.11.2017

  Jak odzyskać nadpłaty za usługi telekomunikacyjne?

  UOKiK sprawdził, jak czterej najwięksi operatorzy rozliczają nadpłaty po zakończeniu umowy. Zdaniem urzędu, operatorzy powinni informować o wysokości nadpłaty i możliwości jej zwrotu. UOKiK (...)

 • 5.1.2006

  Przykładowe obliczenie wysokości kapitału początkowego

  Przykład: Obecnie mam 40 lat. Okres składkowy wynosi 16 lat i 7 miesięcy, natomiast okres nieskładkowy 1 miesiąc. Okresy te podaje na dzień 31 grudnia 1998r.

 • 30.7.2018

  Mija termin zawiadomienia o wyznaczeniu IOD

  31 lipca 2018 r. upływa termin zawiadomienia Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych o wyznaczeniu inspektora ochrony danych (IOD) przez podmioty, które przed 25 maja 2018 r. nie powołały (...)

 • 29.9.2017

  Kiedy umowa o dzieło się kończy?

  Stosunek prawny dzieła wygasa przede wszystkim: z chwilą odebrania dzieła przez zamawiającego, w wyniku jednostronnego odstąpienia od umowy z określonych prawnie przyczyn lub wskutek umownego rozwiązania (...)

 • 15.7.2017

  Kara za niepłacenie abonamentu RTV

  Ustawa o opłatach abonamentowych już przewiduje dość wysokie kary za nieopłacenie odbiornika radiowego czy telewizyjnego.