BRAK WYNAGRODZENIA I DYSCYPLINARKA ???

Odpowiedzi w temacie (3)

Kasik101

17.3.2007

Witam, mam takie pytanie od listopada 2006r. pracowałam u jednego pracodawcy który najpierw dał mi umowę o pracę na 3 miesiące ( okres próbny ) a po tym okresie kolejną na 1 miesiąc - która miała trwać do 15 marca br. 7 marca dostałam inną ofertę pracy i odeszłam z tej firmy w tym samym dniu ponieważ kolejną pracę miałam zacząć 9 marca a musiałam załatwić jeszcze badania 8 marca. Pracodawca wkurzył się że tak się nie robi, na dodatek nie chce mi wydać świadectwa pracy nie mówiąc już o wynagrodzeniu które miałam mieć 10 marca, straszy mnie porzuceniem pracy mimo że wcześniej rozmawialiśmy o porozumieniu stron. Czy ma rację i czy mogę go podać do sądu za niewypłaconą wypłatę i odsetki i czy może mi wkleić dyscyplinarkę? Proszę o odpowiedź....

Nie znalazłeś odpowiedzi?

BOGDA prawo-pracy.net

2008-02-25 10:50:19

Witam ,wszystko to zależy o treści umowy tzn; czy na umowie ,zawarty jest okres wypowiedzenia.Jeżeli tak,to pracodawca maił prawo sie wkurzyć jak to Pani ujęła bo obowiązuje okres wypowiedzenia, jeżeli jednak nie ma okresu wypowiedzenia to nie powinna pani mieć dyscyplinarki ale, to już zadecyduje pracodawca ,

coma95 prawo-pracy.net

2008-06-02 10:08:04

Nieprawda. jeśli na umowie o pracę nie ma okresu wypowiedzenia to obowiązują przepisy kodeksu pracy. Dyscyplinarka raczej pewna. Wynagrodzenie za ten czas się należy, a świadectwo pracy masz dostać w ciągu 7 dni. Możesz iść do Sądu Pracy ze skargą na brak wynagrodzenia za te kilka dni i za brak świadectwa pracy. Natomiast dyscyplinarkę miał prawo dac ci pracodawca - ewidentnie zrobiłaś pozrucenie pracy.

kasia prawo-pracy.net

2008-08-14 20:44:51

Czy jezeli dalam wypowiedzenie o prace, a w umowie mam okreslony czas wypowiedzenia 2 tyg, na czas ktorych chce wziasc zalegly urlop, to czy pracodawca moze oskarzyc mnie o porzucenie pracy

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 23.8.2018

  Najniższa krajowa 2018 - ile wynosi najniższa krajowa brutto i netto?

  Wzrosła najniższa krajowa. Od 1 stycznia 2018 roku pracowników otrzymujących minimalne wynagrodzenie za pracę czeka podwyżka. Płaca minimalna wzrośnie wtedy do 2.100 złotych. To o 5% i jednocześnie (...)

 • 28.9.2016

  Brak zapłaty wynagrodzenia za pracę

         Zgodnie z art. 22 § 1 kodeksu pracy, przez nawiązanie stosunku pracy pracownik zobowiązuje się do wykonywania pracy określonego rodzaju na rzecz pracodawcy i pod jego (...)

 • 20.7.2017

  Nieterminowa wypłata wynagrodzenia

  Jednym z podstawowych obowiązków pracodawcy jest terminowe i prawidłowe wypłacenie pracownikowi wynagrodzenia, stanowi o tym art. 94 pkt 5 kodeksu pracy. Pracodawca jest obowiązany przy tym (...)

 • 14.1.2019

  Ekwiwalent za niewykorzystany urlop - kiedy przysługuje i jak go wyliczyć?

  W przypadku niewykorzystania przysługującego urlopu w całości lub w części z powodu rozwiązania lub wygaśnięcia stosunku pracy pracownikowi przysługuje ekwiwalent pieniężny. Zatem ekwiwalent (...)

 • 5.2.2015

  Średnia krajowa - ile wynosi?

  Ile wynosi średnia krajowa netto za ubiegły rok i jak jest ona obliczana? W których województwach zarabia się najwięcej, a gdzie jest największe bezrobocie? Odpowiadamy na wszystkie (...)