e-prawnik.pl Porady prawne

Prawo gospodarcze

Odpowiedzi w temacie (5)

-

24.7.2002

Egzekucja wobec sp. z o.o. od długiego czasu jest nieskuteczna. Mam małą firmę i chciałbym wystąpić do sądu z pozwem przeciw członkom Zarządu spółki.
(stanis)

Nie znalazłeś odpowiedzi?

joana28

2002-07-24 12:24:33

tzn. nie rozumiem jakie jest pytanie ? Wystąp do sądu cywilnego z pozwem p-ko członkom zarzadu powołując sie na wyrok uzyskany p-ko spółce zo.o. oraz art. 299 ksh . Dobrze jest do pozwu dołączyć także całościowy wypis z rejestru handlowego lub KRS przedstawiajacy jak zmieniali się członkowie zarzadu należy bowiem pamięta ,że należy pozwać zarząd który pełnił funkcję w czasie postania zobowiżań , których pan / pani chce dochodzić przed sądem

stanis

2002-07-25 13:20:52

25.07.2002 Diękuję p. Joannie za tę wypowiedź. Dodam, że wystąpiłem do Komornika o wszczęcie egzekucji około 1,5 roku temu. Komornik do chwili obecnej nie wyekzekwował żadnej kwoty. Dlatego zwróciłem się doniego zwrot nakazu zapłaty z pismemm informującym o bezskutecznej egzekucji. W maju br. wystąpiłem do Sadu Rejonowego Wydział Gospodarczy o wypis z rejestru handlowego z podaniem adresów zamieszkania członków zarządu Spólki i taki otrzymałem. W czerwcu br. wysłałem do członków zarządu na ich adresy domowe wezwanie przedsądowe, w którym powołałem się na art. 299 KSH. W odpowiedzi od jednego z członków zarządu otzrymałem informację, że 28 maja br. złożyli wniosek o upadłość i nie mogą realizować żadnych zobowiązań wobec Wierzycieli. Do chwili obecnej sąd nie ogłosił upadłości sp. z o.o. Ponadto z informacji uzyskanych od komornika dowiedziałem się, że z dniem 1.04.2002 r. Agencja Rolna odebrała im gospodarstwo rolne ( które od niej dzierżawili) ponieważ nie płacili za dzierżawę. Mam pytanie jakie w takiej sytuacji mam szanse odzyskać swoje pieniądze nie ponosząc zbyt duźych kosztów. Mam do odzyskania około 30 000,00 zł. Proszę o odpowiedź.

joana28

2002-07-31 10:29:05

no tak ale członkowie zarzadu z tego co pan pisze złożyli tylko wniosek o ogłoszenie upadłości - nie jest jednak wiadomo czy zrobili we własciwym czasie ? ja bym jednak pozwała członków zarzadu a oni w procesie niech udowodnią ,ze zgłosili wniosek o ogłoszenie upadłości we właściwym czasie .

stanis

2002-08-01 13:00:58

p. Joanno dziekuję za tę wypowiedź. W tej chwili czekam na odpowiedź Komornika o bezskutecznej egzekucji i dopiero wtedy złożę pozew do sądu przeciwko członkom zarządu. Mam jeszcze jedno pytanie dotyczące wysokości opłat sądowych w takich sprawach. Będę wdzięczny za udzieleni mi takiej informacji.

***********@************.**

2008-03-29 13:54:00

W pierwszej kolejnosci trzeba wykazać iż niezgłoszenie upadłosci w odpowiedniej chwili skutkowało negatywnie dla wierzycieli. Ab consulting

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM