Forum prawne (strona 758)

zameldowanie i zamieszkanie

wg mnie chociaż, że i tak nie jesteś zameldowana nie może Cię wyrzucić siłą z lokalu - powinna być orzeczona Sądownie Eksmisja


dudix@vp.pl ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2010.6.2 15:40:54

czuję się bezradny

O to krótki opis mojej sytuacji. W 2004 roku urodziła sie córeczka, po 4 latach okazało sie ze to nie moje dziecko. W stycznieu tego roku (dziecko ma juz 6 lat) zona odeszła do biologicznego ojca ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2010.6.2 15:11:52

Wpis hipoteki do księgi wieczystej

Witam, chciałem się dowiedzieć jak ma wyglądać wniosek o przyspieszenie wpisu hipoteki do księgi wieczystej? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.6.2 12:38:45

Obywatelstwo Polskie ? jak się go pozbyć?

Witam
Chcę pozbyć się polskiego obywatelstwa. Czy jest to możliwe? Jakie są warunki? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.6.2 10:14:41

dziedziczenie po slubie koscielnym

Z Żoną mam zawarty tylko ślub kościelny (posiadamy zaświadczenie z parafii), pozostaję w związku 15 lat. Czy w przypadku zagrożenia życia możemy podejmować decyzje o sposobie leczenia współmałżonka. ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2010.6.1 23:47:15

Czarna lista dłużników - proszę o poradę !

Potwierdzam. W necie widziałem posty kogoś kto ponoć rzeczywiście sprawdził tego kolesia- Konrada K. Podobno koleś nie ma jeszcze aplikacji. Podejrzane, choć wcale nie dziwi. W Polsce każdy może ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2010.6.1 19:23:47

praca za granicą a renta

Witam
Czy mieszkając za granicą wciąż będę otrzymywać rentę po ojcu? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.6.1 11:36:29

Przerwa w pracy przy komputerze

witam
Czy to prawda że za każdą godzinę pracy przy komputerze masz 5 min przerwy? Czy w tym czasie można wyjść z biura? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.6.1 11:14:27

Odsiadki

Witam
Czy to prawda, że każdy więzień po wyjściu na wolność musi płacić 160zł za każdy miesiąc w więzieniu? Wydaje mi się, że to nie możliwe.... ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.6.1 10:51:54

Pobicie w celi więziennej

Witam,
Mój chłopak jest w zakładzie półotwartym, wczoraj został pobity w celi. Nikomu nie chce o tym powiedzieć. Co zrobić? Czy na prawdę może mieć kłopoty jak zdradzi kto go pobił? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.6.1 10:48:48

Rozwód w więzieniu ? jak to zrobić...

Witam
Chciałabym się rozwieść z moim mężem, który przebywa w więzieni. Z tego co wiem szybko nie wyjdzie na wolność a mi zależy na tym rozwodzie. Co robić? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.6.1 10:40:31

Zakłada Karny Przywary

Witam
wiecie coś o ZK Przywary, jak tam jest z przepustkami, przerwami i wokandami? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.6.1 10:33:6

Aresztowanie za granicą

Witam
Mój znajomy został zatrzymany za granicą, chociaż prawo łamał w Polsce. Nie mam od niego żadnych informacji. Kiedy przewiozą go do kraju? Co ja mogę zrobić? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.6.1 10:28:35

AŚ w Kielcach

Witam, chciałam się dowiedzieć czy można dzwonić z AŚ, jak wygląda cała procedura? ile raz można dzwonić? ile czasu trwają rozmowy? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.6.1 10:22:58

Zdrowie więźnia

Witam,mam następujące pytania:
Jeżeli osoba przebywająca w areszcie zachoruje, jej stan jest dosyć ciężki to kto o tym zostaje poinformowany? Czy dowiaduje się o tym adwokat? Czy wszystko dzieje ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.6.1 10:20:20

ZK Warszawa Białolęka

Witam

Czy wiecie coś o zk w Białołęce???
Mój ukochany niedługo się tam znajdzie:( ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.6.1 10:14:44

Zdjęcia w necie

Witam serdecznie,
Dyrektor szkoły, do której uczęszcza moje dziecko opublikował zdjęcia bez zgody rodziców. Czy to jest zgodne z prawem? nie chciałabym aby moje dzieci miały zdjęcia w internecie!!!

... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.6.1 9:25:49

Tłumaczenie książki

witam
Jeżeli przetłumaczę pewna książkę z języka angielskiego na język polski i ją opublikuje to złamię prawo. Wiadomo, że zdania nie będą idealnie przetłumaczone, czy praw autorskie wciąż ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.6.1 9:18:50

Prawa autorskie ? filmy

Witam,
Jestem wielka fanką filmów. Ściągam kilka filmów dziennie, później nagrywam je na płytki. Mam ich ponad 1000. Nikomu ich nie pożyczam, nie czerpie żadnych korzyści materialnych. Co może ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.6.1 9:13:7

Nagie zdjęcia

Witam
Pewien mężczyzna szantażuje moja znajomą, że umieści jej nagie zdjęcia na portalach internetowych. Ona spotykała się z nim jakiś czas i kiedyś podarowała mu takie zdjęcia. Koleżanka ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.6.1 9:9:10

robienie zdjęć w lokalach

Witam.
Jestem właścicielem pewnej knajpy, czasem odbywają się w niej wieczorki taneczne. Na stronie knajpy chciałbym wstawić zdjęcia z takich imprez. Czy jest to legalne? Czy najpierw ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.6.1 9:3:15

wydanie paszportu a zgoda ojca

Witam
Jestem matką dwój dzieci, pierwsze mam z moim byłym mężem, który mieszka z za granica a drugie z obecnym partnerem, który na stałe mieszka we Włoszech. W ciągu pól roku chcielibyśmy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.6.1 8:44:25

Rozwód bez zgody drugiej strony

Można gdy np strona inicjująca rozwód weźmie na siebie winę za rozpad pożycia małżeńskiego. Sąd może też wezwać drugą stronę i wtedy nie ma możliwości nie stawienia się na rozprawę. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.6.1 8:13:23

odrzucenie podania o pracę

Najprościej zasięgnąć porady w Państwowej Inspekcji Pracy. Jednak wcześniej warto zapoznać się z regulaminem pracy i zasadami naboru w tym przedsiębiorstwie. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.6.1 8:9:56

prawa jazdy

Orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych dotyczy również motocykli. Prawo jazdy na motocykl można zrobić ale dopóki nie minie zakaz dokument i tak nie zostanie wydany. Osoba pełnoletnia ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.6.1 8:4:9

Do kiedy alimenty na dziecko ?

Jeżeli jest możliwość wykazania w sądzie tego o czym Pan pisze to należy wystąpić do sądu rodzinnego o zniesienie alimentów. Jednak córka może również wykazać, że jeszcze nie jest w pełni ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.6.1 7:17:20

Wady techniczne w zakupionym samochodzie używanym

[i]Przepraszam, ale tworząc wątek myślałem, że wpisuję opis tematu i dokonałem nieumyślnie pierwszego wpisu. [/i]

Witam serdecznie!

Moja narzeczona kupiła wczoraj samochód (oczywiście ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.6.1 2:26:19

czy można eksmitować??

mam problem z synem, jest pełnoletni, nie uczy się, nie pracuje mało tego do pracy iść nie chce, do szkoły tym bardziej...jest nałogowym alkoholikiem od kilku lat, nie chce się leczyć, sprawia ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.5.31 20:57:41

Rozwódz-Strach!Pomocy!

Potrzebuje pomocy ponieważ boje się rozwodu i obawiam się że odchodząc od męża skrzywdzę dzieci lub je stracę. Tak naprawdę rozwodząc się zostanę z tym sama bo rodzina się go bardzo boi i ... Zobacz wątek

13 odpowiedzi

2010.5.31 14:15:6

art.270 kk- pomocy !!!

Witam
Mam problem dotyczący art.270 kk, mianowicie przez jakiś czas byłam po za granicami Polski ( 3 lata ), w trakcie których studiowałam.Niestety studiów tych nie skończyłam.Przed wyjazdem poznałam ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2010.5.31 13:54:53

Kradzież konta!

Hej
Co grozi za włamanie się na czyjeś konto Naszej Klasy? Czy można za to iść za kratki?
... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.5.31 11:13:57

Jaka kara za groźby?

Witam Wszystkich
Chciałbym się dowiedzieć jaka jest kara za groźby słowne? Czy można pójść za to do więzienia? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.5.31 10:55:35

Zatarcie wyroku

witam
Mój chłopak został skazany na karę grzywny, która już spłacił - czy może wystapić teraz o zatarcie wyroku? Jak to zrobić? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.5.31 10:40:30

alimenty po 18 ? stce

Witam
Za miesiąc mam 18 nastkę, czy w takim wypadku będę mogła przekierować alimenty od ojca z mamy na siebie? Bardzo proszę o odpowiedź ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.5.31 10:27:14

wniosek o wyższe alimentów

Witam
Płace alimenty na dziecko bardzo niskie, chciałabym zwiększyć ich kwotę. Zależy mi aby załatwić sprawę sądownie. Bardzo proszę o wskazówki jak się za to zabrać.


... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.5.31 10:22:30

Nagrywanie na lekcjach

Witam.
Czy nauczyciel może nagrywać lekcje bez zgody rodziców uczniów? Oni są niepełnoletni i wydaje mi się to jakąś przesadą pomimo tego, że dyrektor szkoły się zgodził. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.5.31 10:19:29

Ulgi prorodzinne

Witam
Czy ktoś z Państwa słyszał o ulgach prorodzinnych? Kto taką ulgę może otrzymać? Jaka jest jej wysokość? Jak się o nią ubiegać? Będę wdzięczna za odpowiedź ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.5.31 10:6:0

Seks nieletniej

Witam
Właśnie się dowiedziałam, że moja 13 letnia córka uprawia seks. I nie wiem co robić. Jak jej mogę tego zabronić, jak ją przestrzec przed ciążą, jak wytłumaczyć, że jest za młoda. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.5.31 9:57:43

Współżycie niepełnoletnich

Witam

Witam czy to prawda, że współżycie seksualne 15 latków jest legalne? Bardzo proszę o odpowiedź oraz artykuł , który o tym mówi. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.5.31 9:48:9

alimenty a komornik

Witam
Jestem rozwiedziona od kilku lat, mój były mąż miał obowiązek płacić alimenty na dzieci, ale niestety tego nie zrobił. Teraz alimenty ściąga komornik, ale nie całość kwoty. Dlatego ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.5.31 9:40:8

ubezpieczenie ucznia

Witam, mam pewien problem, gdyż moj tata pracuje za granicą, a matka jest niezarejstrowanę bezrobotną(kontaktu nie utrzymujemy). Ukonczyłam niedawno 18 lat, wiec nie obejmuje mnie już odgórne ubezpieczenie ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.5.30 21:20:3

Zniesienie alimentów a podwyżka

Proszę o pomoc! Mój ex zarabia dwa razy więcej niż ja. Jest wyłącznie winny. Wystąpił o zniesienie 200 zł alimentów na mnie. Uzasadnił to tym, że skoro przez 4 lata nie chciałam podwyżki, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.5.30 19:39:13

przerwa jednodniowa w ciagłym l-4

zwolnienie było dłuzsze niz 30 dni ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.5.30 19:11:4

likwidacja miejsca pracy; skierowanie pracownika do wykonaywania innej pacy

Mam prosbe o pomoc...
Dane - pracodawca zatrudnia pow 20 pracownikow, likwiduje jeden ze swoich sklepow w ktorym pracuję (ponad 3lata, na pelen etat, miejsce wykonywania pracy - miasto gdzie znajduje ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.5.30 18:30:41

Zasady wynagrodzenia

U obecnego pracodawcy pracuje prawie rok, mam stale wynagrodzenie 2000 zł netto pracuje jako operator koparki. Szef nagminnie spóźnia się z wypłata, stwierdził wcześniej że wypłatę będzie wypłacał ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.5.30 16:29:8

Zwolnienie nauczyciela mianowanego

[cytat]

Jestem nauczycielem mianowanym zatrudnionym na czas nie określony w pełnym wymiarze czasu pracy.
Uczę języka polskiego w Szkole Podstawowej, dyrektorka zagroziła mi zwolnieniem z pracy ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.5.30 13:36:10

ustanowienie połnomocnika

Witam! Mam pytanie odnośnie ustanowienia pełnomocnika przed Sądem.
Moja szwagierka miała włamanie do sklepu sprawca został zatrzymany teraz będzie rozprawa. Złożyłem wniosek o ściganie w trybie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.5.30 12:46:27

Problematyczny spadek

Witam

Opis problemu:
Problem ciągnie się kilkadziesiąt lat. Po śmierci prababki, zgodnie z jej testametnem, prawo do posiadanej przez nią nieruchomości nabyli dwaj jej synowie i mąż (każdy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.5.29 21:39:51

jak uzyskać akt notarialny

Mój mąż otrzymał działkę na której obecnie budujemy dom, problem polega na tym, że nie posiadamy aktu notarialnego, sprawą podziału majątku zajmował się starszy z braci, a mąż pojawiał ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.5.29 11:59:7

2010.5.29 11:10:52

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika