e-prawnik.pl Porady prawne

podzial dzialki budowlanej

Odpowiedzi w temacie (3)

oligos

24.1.2008

witam, Spadek po zmarłych rodzicach dziedziczą 3 dzieci. Jedno zrzeka się spadku na rzecz drugiego. Trzecie dziecko nie chce sie zrzec (chce czesc dzialki). Czy jest mozliwy podzial dzialki budowlanej? Jake są mozliwosci wydziedziczenia jednego z rodzeństwa??

Nie znalazłeś odpowiedzi?

Qdłaty

2008-02-03 18:13:58

Jest możliwy podział. Ale to zależy jaka działka, jaki MPZP i wiele innych rzeczy. Trzeba iść do gminy i się zorientować. Wy nie możecie wydziedziczyć rodzeństwa. A dla czego chcecie wyrolować kogoś z rodzeństwa?

Digon

2008-03-06 09:34:36

Proszę odpowiedzieć czy jest możliwość odłączenia części z działki A -zabudowanej /siedliskowej - 0,25 a, z przeznaczeniem na drogę dojazdową do sąsiedniej działki A/b, której właścicielem jest jeden z pośród trzech zpadkobierców? Jakie sa wymogi prawne - oprócz zgody pozostałych dwóch spadkobierców działki A?

Digon

2008-03-06 09:55:02

Proszę odpowiedzieć czy jest możliwość odłączenia części z działki A /około 3 a/-/zabudowanej siedliskowej o łącznej pow. - 0,25 a/, z przeznaczeniem na drogę dojazdową do sąsiedniej działki A/b, której właścicielem jest jeden spośród trzech spadkobierców? Jakie sa wymogi prawne - oprócz zgody pozostałych dwóch spadkobierców działki A?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM