Zasiedzenie podatek pomocy!

Odpowiedzi w temacie (1)

wiktorynka71

23.3.2006

Mam udziały w nieruchomości. Udziały takze takie posiada 2 innych właścicieli. Razem jest ans troje i żłożyliśmy do sądu wniosek o zasiedzenie. Sąd prawdopodobnie orzeknie zasiedzenie na naszą rzecz. I tu pytanie po uprawomocnieniu się wyroku musze zapłącić podatek od zasiedzenia 7%. ale jest w ustawie zwolnienie, cytuję:"Od podatku tego zwolnione jest jedynie nabycie własności fizycznie wydzielonych części nieruchomości w drodze zasiedzenia przez osoby będące współwłaścicielami ułamkowych części nieruchomości – do wysokości udziału we współwłasności. " Co to do cholery znaczy? I jeszcze jedno połowa tej nieruchomości jest zajęta przez najemców z tzw. najmu przez przydział ustawa o najmie lokali. W ustawie o spadkach i darowiznach jest zwolnienie, ale czy przy zasiedzeniu bierze sie pod uwagę fakt że nieruchomość zajmują najemcy z tzw przydziału czy nie. Prosze o pomoc.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

pzdr Pawel

2008-03-17 22:44:47

czesc No wlasnie podobny problem rowniez u mnie i ciekaw jestem jak rozwiazales swoja sprawe

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 1.10.2018

  Kryterium dochodowe 2018 - Kryteria dochodowe w pomocy społecznej od 1 października 2018 r.

  Rada Ministrów zaproponowała podwyżkę kryteriów dochodowych uprawniających do świadczeń z pomocy społecznej.

 • 24.9.2018

  Zasiedzenie - Kiedy można stać się właścicielem przez zasiedzenie?

  Zasiedzenie to jedna z form nabycia własności rzeczy poprzez jej długotrwałe, faktyczne posiadanie. W drodze zasiedzenia można nabyć własność każdej nieruchomości (gruntowej, budynkowej i lokalowej) (...)

 • 4.4.2016

  Zasiedzenie nieruchomości

  Stara rzymska paremia głosi Volenti non fit iniuria (chcącemu nie dzieje się krzywda). Dlatego zawsze należy dbać o swoje interesy, ponieważ w przeciwnym razie możemy ponieś konsekwencje (...)

 • 19.4.2017

  Czego dotyczy zasiedzenie?

  Zasiedzenie to jedna z form nabycia własności rzeczy poprzez jej długotrwałe, faktyczne posiadanie. Zasiedzenie jest więc sposobem nabycia własności przez upływ czasu. Zasiedzenie jest sposobem (...)

 • 7.11.2018

  Doliczanie czasu do okresu zasiedzenia

  Zgodnie z ogólnym przepisem dotyczącym zasiedzenia, posiadacz nieruchomości niebędący jej właścicielem nabywa własność, jeżeli posiada nieruchomość nieprzerwanie od lat dwudziestu (...)