e-prawnik.pl Porady prawne

zameldowanie pobyt czasowy, a długi na pobycie stałym

Odpowiedzi w temacie (4)

dociaaa

10.3.2008

Czy jeśli moje zameldowanie stałe rózni sie od czasowego, to czy odpowiadam za długi z mieszkania na którym jestem zameldowana na pobyt stały a nie przebywam tam?? Obecnie mieszkam na pobyt czasowy w innym mieszkaniu.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

gmm

2008-03-11 12:40:05

Głupie pytanie - jeśli to Twoje długi to za nie odpowiadasz :)

joasia

2008-03-12 10:23:22

Jeśli chcesz uciec od długów to nigdzie się niemelduj i nie wracaj na stałę , to będziesz miała przez 10lat spokój.Tyle wynosi przedawnienie , gdy wyrok wierzyciel uzyska na ciebie.To ,że nie mieszkasz a jesteś tam zameldowana nie ograniczy twojej odpowiedzialności , bo sąd uzna adres do doręczeń jako prawidłowy .Wyrok zostanie wydany , nadana klauzula wykonalności i dług może być sprzedany firmie windykacyjnej , która będzie ciebie szukać poprzez PESEL -Warszawa.Rozumiesz!

ja^

2008-03-17 22:54:14

pamiętaj nie ma głupich pytań

dociaaa

2008-03-17 23:00:26

No dobra.. a co jeśli mieszkanie z meldunkiem na pobyt stały jest na mojego ojca.. bo on tam jest głownym najemcą tylko ze nie płaci za mieszkanie, zawsze ja płacilam.. a teraz musialam sie wyprowadzic, bo zmienilam prace i nie stac mnie zeby placic i tu i tu.. czy w takim przypadku tez odpowiadam za dlugi na tym mieszkaniu??? Bo myslalam ze wyjsciem z tej sytuacji jest własnie to ze ja tam nie mieszkam wiec dlaczego mam placic, a dowodem na to wlasnie byloby mieszkanie na pobyt tymczasowy gdzie indziej. niestety nie mogę zameldować się gdzie indziej na pobyt stały :(

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM