ZTM i Sąd Grodzki

Odpowiedzi w temacie (1)

kalimero

12.10.2007

Witam,mam 22 lata-jakiś rok temu(wrzesień 2006) zdarzyło mi sie jechać komunikacją miejską bez ważnego biletu(bilet miesięczny poprostu sie skończył) i zostełem złapany.Dostałem "mandat" i zwyczajnie o nim zapomniałem.Minął rok a ja właśnie dostałem od Sadu Grodzkiego "Pozew"(od Zarządu Transportu Miejskiego) oaz "Nakaz zapłaty-w postępowaniu upominawczym".Kwota do zapłaty wynosi:mandat 122 zł+90 zł("tytułem zwrotu kosztów procesu,w tym kwotę 60zl tytułem zwrotu kosztów zastępstwa procesowego").Moje pytanie jest niestepujące:czy jeżeli jestem nie pracującym studentem na utrzymaniu rodziców to mogę wystąpić o umorzenie czegokolwiek?

Nie znalazłeś odpowiedzi?

ila

2008-02-10 20:51:03

MAM PROSBE JESLI DOSTANIESZ ODPOWIEDZ NA tWOJE PYTANIE PRZESLIJ MI JE. DOSTALAM IDENTYCZNE PISMO I ZOSTAL MI TYDZIEN MOJ E MAIL ilona_mizia@op.pl

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 29.5.2014

  Nie zdążysz kupić biletu? MPK może Cię ukarać, ale Ty nie możesz ugryźć kontrolera

  Mogą Cię ukarać, ale nie możesz ugryźć kontrolera.

 • 16.4.2017

  Zmiany w sądach

  Nowelizacja ustawy - Prawo o ustroju sądów powszechnych ma na celu uporządkowanie systemu pracy dyrektorów sądów i zwiększenie sprawności w zarządzaniu kadrami i finansami sądów. (...)

 • 24.3.2017

  Zarządzanie sądami

  Przyjęta przez parlament nowelizacja dotyczy rozdzielenia funkcji z zakresu administracji sądowej, związanych z wykonywaniem zadań orzeczniczych, należących do kompetencji prezesa sądu, od czynności (...)

 • 6.9.2012

  Sprostowanie oczywistej omyłki w orzeczeniu

  Popełnione przez sąd błędy pisarskie lub rachunkowe, a także inne oczywiste omyłki podlegają sprostowaniu przez sąd z urzędu bądź na wniosek, także gdy występują w treści uzasadnienia. Jeśli (...)

 • 5.10.2016

  Do którego sądu złożyć pozew o zapłatę?

  Dochodząc swojej należności, musimy oprócz zebrania odpowiednich dowodów, sformułować odpowiednie zapisy w pozwie. Jednym z najistotniejszych jego elementów, jest wskazanie Sądu (...)