paszport niemiecki po ojcu?

Odpowiedzi w temacie (3)

Wittmann

11.5.2006

Jak jest szansa na uzyskanie paszportu niemieckiego po ojcu?Ojciec urodził się w 1934 w Prusach Wschodnich,jego ojciec również urodził się tam w 1906 roku.Również mój pradziadek pochodzi stamtąd.Dziadkowie służyli w Reichswehrze i Wehrmachcie.Wszyscy mieli obywatelstwa niemieckie.Mój ojciec przeniósł się w latach 60-tych do Inowrocławia,ale nigdy nie zrzekł się obywatelstwa niemieckiego,natomiast dziadek i babcia mieszkali na terenach byłych Prus Wschodnich aż do śmierci w latach 90-tych.Dziadek mówił,że w latach 70-tych władze zmusiły ich do wyjazdu do RFN-u,ale dziadek nie wyjechał,czy to ma jakieś znaczenie?Michal Wittmann

Nie znalazłeś odpowiedzi?

mepo1

2006-05-12 19:58:41

Witaj Michale ! Jezeli twój ojciec miał prawo do obywatelstwa to musisz wystapic z wnioskiem który otrzymasz w Konsulacie Niemieckim o przywrócenie obywatelstwa. Czas oczekiwania to około 2-3lat.Jeżeli masz wiecej pytań to napisz: mepo1@interia.pl

Michał

2007-08-17 22:44:05

Wszystko fajnie no i tu jest problem urząd czepia się małych drobiazgów odnośnie zamieszkiwania ojca dziadka i pradziadka. Najważniejszy w tej całej bajce jest pradziadek. Będziesz wzywany o dokumenty pradziadka stammbuch , personalausweis itd.... jeżeli z tych dokumentów wynika klarownie ,że pradziadek miał obywatelstwo niemieckie to i jego syn czyli dziadek jest Niemcem i ojciec. Następie musisz mieć dokumenty z wehrmachtu o służbie dziadka. Ciągłość genetyczna w linii męskiej jeżeli jesteś osobą urodząną przed 1975. Twój atut to: spełniasz warunek genetyczny i to jest ważne a reszta to pikuś.

Pisior

2008-01-14 16:41:21

Heh... a ja mam inny problem obywatelstwo już mam. Jak byłem mały to wyrobiono mi STAT jakie dokumenty musze mieć żeby złożyc wniosek??Do konsula mam 100 km nie chce jechać na daremno.Pozd

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 6.6.2018

  Paszporty w nowym wydaniu

  Nowe dokumenty będą lepiej zabezpieczone, a na ich stronach znajdą się motywy graficzne związane z obchodzoną w tym roku rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. 

 • 8.2.2018

  Dobro dziecka decydujące dla uznania obcych orzeczeń o władzy rodzicielskiej

  Sąd Najwyższy - w sprawie o ustalenie, czy orzeczenie sądu państwa obcego podlega uznaniu - stanął na stanowisku, że orzeczenie państwa obcego (w tej sprawie był to wyrok sądu duńskiego), którym (...)

 • 25.8.2006

  Jak uzyskać paszport?

  Paszport jest dokumentem urzędowym uprawniającym do przekraczania granicy i pobytu za granicą oraz poświadczającym obywatelstwo polskie, a także tożsamość osoby w nim wskazanej w zakresie danych, (...)

 • 29.8.2006

  Jak otrzymać dokument paszportowy?

  Prawie każdy z nas podróżuje. Wprawdzie paszport nie jest nam tak potrzebny jak kiedyś, jednak, jak wiadomo, przy wyjeździe do niektórych krajów posiadanie paszportu jest niezbędne. Może on również (...)

 • 19.5.2016

  Urlop ojcowski

  Pracownicy – ojcowie, mogą korzystać z urlopu ojcowskiego od 2010 roku. Instytucja ta została wprowadzona do Kodeksu pracy ustawą z dnia 6 grudnia 2008 roku o zmianie ustawy - Kodeks pracy oraz (...)