Forum prawne (strona 711)

czy na uczelni dowiedzą się o karze?

Chciałbym się czegoś dowiedzieć, jestem studentem 2 roku dziennikarstwa, teraz będę na 3 roku i dostałem wyrok 3 miesiące w zawieszeniu na 2 lata i 500 zł grzywny, poddałem się dobrowolnie karze. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.24 10:14:30

rekalmacja

Witam
Co mogę zrobić w sytuacji, gdy odrzucono moją reklamację sprzedawca stwierdził, że to jest moja wina ale ja się z nim nie zgadzam?Z góry dziękuję za pomoc ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.24 10:12:32

kara łączna

Witam, jestem skazany za jazdę pod wpływem i teraz będę miał odwieszoną karę, ale toczy się też sprawa w której jestem oskarżony o pobicie. Powiedzcie mi, jak to jest z karą łączną, czy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.24 10:12:2

allegro wygrana licytacja

Witam!
Mam taki problem wygrałam aukcję na allegro i teraz sprzedający nie chce mi sprzedać wygranej w drodze licytacji rzeczy?Co mogę zrobić w takiej sytuacji?z góry dziękuję za odpowiedzi ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.24 10:1:8

Mandat za picie w miejscu publicznym

Czesc , poszedlem sobie wczoraj z kolega na piwo i zatrzymała nas straż miejska , mam 17 lat i mnie wylegitymowali , kolega tez ale konczy dopiero w pazdzierniku i jego chcieli odwiesc do domu , mi zaś ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2010.8.24 10:1:5

zakup

Witam
Mam takie pytanie kupiłem część do mojego komputera okazało się że nie pasuje jest ona sprawna ale poprostu nie działa na moim?Czy w takiej sytuacji mogę starać się o zwrot gotówki?Z ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.24 9:56:36

nieletni a sprzedaż

Witam
Mam takie pytanie mam 17 lat czy jako osoba nie pełnoletnia mogę sprzedwać rzeczy przez internet?Z góry dziękuję za odpowiedzi ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.24 9:42:43

złe zamówienie

Witam
Mam takie pytanie co mogę zrobić w sytuacji, gdy dokonałam zakupu przez internet, a przyszła do mnie rzecz której akurat nie zamawiałam i co teraz? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.24 9:38:27

oszukany!!

Witam
Mam pytanie czy jest to zgodne z prawem, jeśli wygrałem aukcję na allegro ale sprzedawca nie sprzedał mi tej rzeczy bo ktoś inny zaproponował mu większą kwotę poza licytacją co mogę zrobić?Z ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.24 9:34:53

wydziedziczenie syna

Czy można wykluczyć syna z testamentu i zastrzec również, aby spadku nie dostały jego nienarodzone jeszcze dzieci? bardzo proszę o odpowiedź ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.24 9:32:35

zastrzeżenie w testamencie

Moje pytanie dotyczy odwołania spadku, to znaczy czy darczyńca może zastrzec, że majątek zostanie odebrany osobie, jeśli ta będzie chciała przekazać go komuś innemu? hmm mam nadzieję że to ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.24 9:31:11

kwestionowanie testamentu

Czy można zakwestionować testament który spisała osoba jeszcze żyjąca, ale zachodzą obawy że ta osoba nie jest w pełni władz umysłowych (chociaż ona twierdzi że jest). Bardzo proszę o podpowiedź ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.24 9:29:2

spadek po Wujku

Witam, w 3 miesiące temu zmarł mój wujek, był on właścicielem gospodarstwa rolnego. Nie miał dzieci ani żony, nie pozostawił testamentu. Jego najbliższą rodziną był jego brat, matka i ja, ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.8.24 9:27:19

problem z zakupem

Witam
Mam taką sytuację kupiłam telewizor, ale okazało się że coś jest nietak z obrazem, chcę go zwrócić i moje pytanie dotyczy co w przypadku, gdy zaproponują mi nowy sprzęt ale nie będzie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.24 9:20:33

odrzucona reklamacja

Witam
Mam takie pytanie co mogę zrobić w sytuacji, gdy została odrzucona moja reklamacja?Z góry dziękuję ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.24 9:11:49

simlock a gwarancja

Witam,
Mam taki problem zdjąłęm simlocka z telefonu, a teraz popsuł mi się wyśiwetlacz i czy mogę go oddać na gwarancji czy już mnie nie obowiązuje jeśli zdjąłem simlocka?Z góry dziękuję ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.24 9:8:56

Allegro a zwrot

Witam
Mam takie pytanie czy mogę żądać zwrotu pieniędzy jeślu kupiłam bluskę na allegro ale okazała się za mała chociaż był napisany jaki rozmiar i zawsze było okej ale akurat nie pasowała?Z ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.24 9:5:10

oszukany!

Witam
Mam taki problem kupiłem przez internet telefon, dogadałem się słowie ze sprzadającym podał mi numer konta wpłaciłem pieniądze i miał następnego dnia wysłać telefon do dziś go nie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.24 8:50:50

Prosze o Pomoc

odezwij się na maila- iza12014@gmail.com podaj gg jak masz na maila ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2010.8.23 23:8:42

Urlop macierzyński i wychowaczy a urlop wypoczynkowy

Witam czy mogę iść na urlop wychowawczy nie wykorzystując urlopu wypoczynkowego? ... Zobacz wątek

15 odpowiedzi

2010.8.23 22:3:29

Szczury w kamienicy. Jak się ich pozbyć, kto ma obowiązek wytępienia tych szkodników?

Szczury w kamienicy. Jak się ich pozbyć, kto ma obowiązek wytępienia tych szkodników? Mieszkam w niewielkiej kamienicy w centrum Katowic. Od kilkunastu dni mamy problem z plagą szczurów. Do kogo ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.23 20:58:47

jak sie ubiegac o zgode na malzenstwo z powinowatym

jak sie ubiegac o zgode na malzenstwo z powinowatym chce zawrzec zwiazek malzenski z bylym pasierbem w jaki sposob moge uzyskac zgode ze sadu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.23 20:53:37

Darowizna auta otrzymanego w spadku...

Witam.
Mam pytanie dotyczace podarowania komus samochodu otrzymanego w spadku, mianowicie pewna osoba otrzymala spadek w ktorym jest samochod, oczywiscie chcac pozbyc sie auta przed uplywem 6 miesiecy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.23 19:54:18

czy można prosić o umożenie odsetek jak sprawa jest juz u komornika

czy można prosić o umożenie odsetek jak sprawa jest juz u komornika umożenie odstetek ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.23 19:25:39

urzednik nie dopełniający obowiązków

To zależy do tego, na czym te nieprawidłowości polegają. Generalnie przełożony przełożonego jest najlepszym adresem do takich zgłoszeń, ale może się okazać, że po zgłoszeniu sprawy, to nie ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.8.23 16:9:25

widywanie dziecka

Witam,
uznałem dziecko ale matka nie wyraża zgody na jego widywanie. Co mogę zrobić?? ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.8.23 15:26:26

jaki zaplacic podatek za wynajem mieszkania?ryczatl czy zasady ogolne?

Razem z mezem kupilismy mieszkanie na kredyt. Chcemy je wynajac od wrzesnia 2010 za 2400 zl (w tym czynsz,prad,woda itp).Jaka zasade opodatkowania wybrac:ryczalt czy ogolna?Przy zasadzie ogolnej mozna ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.23 14:58:53

Nieodpowiedzialny ojciec

Witam.
martwie się o córkę ponieważ uważam, że ojciec który widuje się z nią raz w tygodniu nie potrafi się nią zająć. co powinnam zrobić w takiej sytuacji?? ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.8.23 14:46:48

upadłość

Witam,
Czy żeby uniknąć płacenia długów mogę ogłosić upadłość? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.23 14:43:1

remont bloku i ocieplenie

Witam.
Mam mieszkanie w bloku. chcą je ocieplać. Ja się nie zgadzam. Podobno za to grozi mi kara. Czy to prawda? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.23 14:31:56

Eksmisja najemcy-kto może i kiedy?

witam serdecznie.

Czy wspolwlasciciel moze wyeksmitowac najemce?
Czy może to zrobić właściciel?
A jeśli dana osoba nie ma gdzie pójść to jest to zgodne z prawem? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.23 14:25:37

sprzatanie klatki schodowej

Witam.
Czy administracja budynku może zlecić mi sprzątanie klatki?
a Czy ja mogę odmówić? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.23 14:11:44

dwóch właścicieli domu

Witam serdecznie.
Razem z mamą mieszkam w domu, który należy do niej i jej brata. Niestety on chce go sprzedać bo potrzebuje pieniędzy a my jego części nie możemy kupić, ponieważ nas na to nie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.23 13:59:19

kupno mieszkania od spółdzielni

witam,
czy obowiązuje nadal ustawa o wykupowaniu mieszkań spółdzielczych za przysłowiową złotówkę? czy już nie można z tej ulgi korzystać?? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.23 13:55:27

spadek.

Witam.
Moja babcia zmarła. Teoretycznie działka przechodzi na moją mamę, jako jedyną córkę. Czy mamy się gdzieś zgłosić, żeby przepisano na nią te ziemię?? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.23 13:47:39

brak licznika na wodę

Witam.
Nie mam licznika na wodę. od dwóch lat miałam nadpłatę. natomiast jak mam niedopłatę to okazuje się, że nie mogę jej zapłacić z tych nadpłat. Co mogę zrobić w takiej sytuacji?? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.23 13:38:37

Odzyskanie pieniędzy od rodziny dłużnika

Witam,

Sprzedałam mieszkanie. Zanim otrzymałam drugą i ostatnią część kwoty to osoba kupująca zmarła. Czy ten dług teraz automatycznie przechodzi na jego dzieci, czy muszę wystosować jakieś ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.23 12:43:28

jakie uprawnienia ma windykator

Witam
jakie prawa ma windykator? czy może nachodzić dłużnika w pracy albo dzwonić po dalszej rodzinie i informować o wysokości długu i terminie spłaty?
Bardzo proszę o pomoc ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.23 12:32:0

dłużnik

Witam serdecznie,
mam lokatora, który jest zadlużony.
Czy jak się już wyprowadzi,
to nadal będzie musiał spłacić dług?
Czy on mu przepadnie?? ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.8.23 12:21:1

Gdzie to zgłosić?

Pożyczyłem mojemu znajomemu 1500 zł, nie mam na to żadnej umowy a znajomy nie oddaje pieniędzy. Mam na to jednak świadka, ale czy to będzie w ogóle istotne? Gdzie powinienem to zgłosić? Iść ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.23 12:20:58

kupno nieruchomości na licytacji.

Witam,
Kilka lat temu, kupiłem nieruchomość na licytacji.
Dłużnicy jeszcze wnoszą zażalenie.
Czy dostanę jakieś odszkodowanie jeśli to będzie trwało dalej?
Ponieważ, mam już przysądzenie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.23 12:19:15

Sentencja wyroku sądu pracy

Dzień dobry.
Czy sądy wysyłają sentencje wyroku obligatoryjnie czy trzeba o to złożyć jakiś wniosek albo podanie? Chodzi konkretnie o sąd pracy.
Dziękuję z góry za odpowiedź. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.23 12:15:53

Orzeczenie WSA

Witam serdecznie.
Moje pytanie: gdzie mogę odnaleźć orzeczenie WSA dotyczące zmiany miejscowego planu?
Dziękuję. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.23 12:14:45

THC w organizmie

Hmm bez zagłębiania się w sprawę chciałbym was zapytać, czy grozi mi coś jeśli policja dowie się że w moim organizmie jest thc nawet jeśli nie złapali mnie na gorącym uczynku? tzn. czy samo ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.23 12:11:52

Czy mogę jeździć na rowerze w trakcie procesu?

Zostałem złapany za jazdę po alkoholu na rowerze, toczy się postępowanie w mojej sprawie. Nie mam prawa jazdy, więc nie mają mi czego zabrać, ale moje pytanie jest inne. Czy do momentu zapadnięcia ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.23 12:3:51

czy muszę zapłacić?

Witam, oddałem samochód do komisu, był całkiem sprawny. Po 2 miesiącach ktoś ten samochód kupił i jak się okazało coś było w nim zepsute. Teraz ten kupujący żąda ode mnie zwrotu kosztów ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.23 11:58:39

Żwirownia obok posesji

Witam
Otóż piszę w sprawie moich dziadków. Mają oni dom na wsi i sobie tam spokojnie mieszkają, ale ostatnio się dowiedzieli, że zaraz za ich płotem ma powstać żwirownia, na przeciw domu również ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.23 11:54:41

zameldowanie bez zgody

Moja matka pije od lat, mieszkałyśmy razem w mieszkaniu komunalnym, jednak ona jakiś czas temu, dokładnie 10 miesięcy wymeldowała się i mieszkała gdzie indziej. W mieszkaniu pozostałam ja z 5 ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.23 11:53:59

dane osobowe w niepowołanych rękach

Czy jeśli jakaś osoba prywatna zdobyła moje dane osobowe i przekazała je innej osobie, która teraz zasypuje mnie smsami, listami, to czy ja mogę osobę która te dane przekazała oskarżyć o naruszenie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.23 11:52:5

wina podczas rozwodu i podział majątku

witam, czy jeżeli jest rozwód i następuje orzeczenie o winie, to czy osoba która zostaje uznana za winną w momencie podziału majątku dostanie mniej czy to nie ma żadnego wpływu na podział?

... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.23 11:49:23

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika