Forum prawne (strona 709)

Renta po ojcu i ciąża

Witam,
mam rentę po ojcu, który zmarł kilka lat temu. Jestem studentką i za niedługo urodzę dziecko (nie jestem mężatką). Czy w związku z tym przysługują mi jakieś dodatkowe świadczenia? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.25 11:30:6

podatek od sprzedanego mieszkania ze spadku

Jak wysoki i czy w ogóle trzeba jakiś podatek zapłacić, jeśli dostałem mieszkanie po dziadku i je chcę sprzedać? Mieszkanie jest warte ok. 150 tys. Bardzo proszę o odpowiedź

... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.25 11:23:47

rejestracja bezrobotnej ciężarnej

Czy jest jakiś inny sposób, aby ciężarna kobieta mogła się ubezpieczyć poza rejestracją w Urzędzie Pracy? czy w ogóle Urząd Pracy zarejestruje bezrobotną ciężarną kobietę? bardzo proszę ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.25 11:22:26

staż małżeński do emerytury

Mój ojciec jest już człowiekiem na emeryturze i zamierza teraz ponownie się ożenić (jest wdowcem). Dostaje dość wysoką emeryturę i chce w ten sposób zabezpieczyć kobietę z którą żyje. Czy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.25 11:21:0

Rozwód!!

Witam
Mam takie pytanie chcę się rozwieść z mężem, ale nie stac mnie na adwokta jak wygląda wniosek o przyznanie adwokata z urzędu i gdzie mam go złożyć?Z góry dziękuję za pomoc

... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.25 11:15:57

Czy długi syna przechodza na rodziców?

Czy komornik może zająć dom rodziców, jeśli syn który w mieszkaniu jest zameldowany ma długi których nie spłaca? Czy rodzice dorosłego syna ponoszą odpowiedzialność za jego długi? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.25 11:12:57

niepełnoletnia sama w domu

Witam
Mam takie pytanie czy jako osoba niepełnoletnia moge zostać sama w domu na tydzień czy musze mieć oipekę w tym czasie?Z góry dziękuję za pomoc


... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.25 11:11:38

czy komornik może zająć nagrodę

Komornik zajął połowę mojej pensji i chciałbym zapytać czy komornik ma prawo zająć nagrodę którą dostaję co kwartał, czy może zająć całą nagrodę czy jej część... ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.25 11:10:9

ile czasu na zachowek

Ile czasu od śmierci należy złożyć wniosek o zachowek? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.25 11:8:34

terminy złożonego pozwu

Witam
Mam takie pytanie spóźniłam się z zapłatą za pozew sądowy i co teraz?Z góry dziękuję za pomoc

... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.25 11:2:26

brak dowodu rejestracyjengo

Witam
Mam pytanie jaka kara grozi osobie która nie posiada przy sobie dowodu rejestracyjnego?Z góry dziękuję za odpowiedzi

... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.25 10:52:53

Czy mogę się umówić z właścicielem wynajmowanej przeze mnie nieruchomości, że zamiast płacić

Czy mogę się umówić z właścicielem wynajmowanej przeze mnie nieruchomości, że zamiast płacić czynsz w gotówce wyremontuję mu właśnie tę nieruchomość? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.25 10:47:24

dług brata

Podżyrowałem kredyt bratu, niestety musiałem go spłacić w całości, bo brat wtedy był bezrobotny. teraz już ma pracę, co więcej się ożenił i dobrze mu się powodzi. czy ja mogę teraz domagać ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.25 10:46:19

prawko

Witam
Mam pytanie zabrano mi prawo jazdy na okres 1,5 roku za prowadzenie po alkoholu czy da się jakos przyspieszyc ten proces 1,5 roku to bardzo długo co mogę zrobić?Z góry dziękuję


... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.25 10:45:47

wyłączenie jawności procesu

Witam, w jakich sytuacjach sąd wyłącza proces z jawności? czy robi to na wniosek pokrzywdzonego czy robi to z automatu w określonych przypadkach?

... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.25 10:44:19

Spożywanie alkoholu przez pasażera

Witam
mam takie pytanie czy jeśli ja jako pasażer będę spożywać alkohol podczas jazdy mogę zostać ukarany jeśli tak to co mi grozi?Z góry dziękuję za pomoc


... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.25 10:40:17

osoba psychicznie chora a prawo jazdy

Witam
Mam takie pytanie czy osoba, która jest chora psychicznie może prowadzić auto?czy takiej osobie nie powinno sie zabrać prawa jazdy?Z góry dziękuję


... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.25 10:38:32

Zrzekanie się prawa do spadku

Witam
Mam pytanie jeśli dostałem spadek to czy mam prawo zrzec się go na rzecz innej osoby przez siebie wybranej?Z góry dziękuję za odpowiedzi ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.25 10:35:37

majatek

Witam
Mam takie pytanie co się dzieje z majatkiem osoby, która nie ma spadkobierców?Z góry dziękuję za odpowiedzi


... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.25 10:29:17

samochód a egzekucja komornicza

Komornik zajął mi samochód, czy ja mogę go teraz sprzedać, jeszcze przed egzekucją i czy grożą mi jakieś konsekwencje za taki czyn?


... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.25 10:27:13

komornik a niska pensja

Jeśli jestem zatrudniona na pół etatu i na rękę dostaję 800 zł to czy komornik może zająć mi wypłatę bądź jej część? czy istnieje jakaś kwota minimalna, poniżej której komornik nie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.25 10:22:29

jak się zabezpieczyć przed komornikiem?

Mój narzeczony ma spore długi w urzędzie skarbowym, na dodatek obecnie jest bezrobotny. Ja natomiast pracuję i zarabiam całkiem dobrze. Chciałabym zapytać, czy w momencie podpisania intercyzy przed ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.25 10:18:45

reklamacja mp3

Witam,
Mam takie pytanie oddałam do naprawy mp3 i czekam juz bardzo długo czy da sie jakos przyspieszyć ten proces?Z góry dziekuję za pomoc ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.25 10:16:40

wyprzedaż a reklamacja

Witam,
Mam takie pytanie kupiłam rzecz z wyprzedaży i czy na taką rzecz przysługuje mi mozliwość reklamacji?z góry dziękuję za odpowiedzi ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.25 10:14:41

pomyłka przy przelewie

Czy jeśli ktoś przez przypadek przelał na moje konto to ja muszę je zwrócić jeśli on mnie do tego nie wzywa? czy powinienem czekać aż on się odezwie czy sam to zgłosić? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.25 10:13:59

długi pijącego męża

Mój mąż używa karty kredytowej, wypłaca z niej ogromne sumy których nie spłaca (jest alkoholikiem). Teraz gdzieś wyjechał, nie ma go od kilku miesięcy i z banku przychodzą ponaglenia do spłaty ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.25 10:8:27

czy komornik może zająć lokatę

Witam, moje pytanie jest następujące: czy komornik może zająć moją lokatę lub oszczędności gromadzone w akcjach na rachunku maklerskim?

... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.25 10:5:58

Nieuznanie gwarancji

Witam! Mam taki problem zakupiłem laptopa ale okzało się że coś jest nie tak więczaniosłem do reklamcji dano mi nowy sprzęt ale po krótkim czasie znowu się popsuł i jak zaniosłem do reklamacji ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.25 9:58:8

zakup uszkodzonego towaru

Witam
Kupiłem uszkodzony telefon wiedziałem o tym wczesniej ponieważ sprzedawca umieścił taką informację i nie powiedział co wiec zaryzykowałem teraz wiem że nie opłaca mi się naprawiać i ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.25 9:55:48

nieprzyjęta reklamcja

Witam.
Mam takie pytanie kupiłam buty i chciałam je zrócić i sprzedawczyni powiedziała miże ona nie może tej reklmacji przyjąć gdyz to nie od niej kupowałam i muszę przyjść w dzień gdy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.25 9:52:12

zwrot gotówki

Witam
mam takie pytanie sprzedałem ostatnio telefon przez allegro i wszystko było okej teraz po tygodniu kupujący stwierdził, że jednak to nie jest to i chce zwrotu gotówki czy muszę mu ją oddać?Z ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2010.8.25 9:48:23

urlop a odroczenie rozprawy

Czy jeśli wyjeżdżam za granicę na urlop który był wcześniej zaplanowany, zakupione bilety, rezerwację, to czy mogę ubiegać się w sądzie o odroczenie rozprawy? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.25 9:46:36

Allegro, zwrot

Witam
mam takie pytanie kupiłam bluzkę na allegro i niestety jest za mała chcę ją oddać i dostać zwrot gotówki po jakim czasie od zakupu mogę rzecz oddać aby nie mieć z tym już problemów?z ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.25 9:45:48

Pisma urzędowe z zagranicy

Witam, mam pismo urzędowe z zagranicy i chcę je złożyć do urzędu w Polsce. Czy w związku z tym ja powinienem je przetłumaczyć (tzn. nie ja osobiście, ale zlecić to tłumaczowi) czy urząd w ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.25 9:43:43

reklamacja biżuterii

Witam
Mam takie pytanko czy jest prawdą to, że reklamcja nie obejmuje biżuterii?Z góry dziękuję za odpowiedzi ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.25 9:42:54

wniosek o upadłość konsumencką

Mam pytania:
jakie są koszty złożenia wniosku o upadłość konsumencką i jak długo się czeka na rozpatrzenie wniosku? czy taki wniosek można napisać samemu czy ktoś profesjonalnie powinien to ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.25 9:42:28

czy sąd zaakceptuje takie wniosek?

Witam, rozwodzę się z mężem i on zaoferował mi, że jeśli spłacę jego dług to on zrzeknie się mieszkania. Dług jest dość duży bo prawie 40 tys. zł. Czy ja mogę jakoś notarialnie podpisać ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.25 9:40:14

rozdarty bon!

Witam
Mam pytanie jeśli przez przypadek porwałam bon towarowy to czy go uznaja w sklepie?Z góry dziękuję za pomoc ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.25 9:38:48

jak sprzedać mieszkanie?

Jestem razem z bratem współwłaścicielem mieszkania. Mój brat strasznie pije i ja chce to mieszkanie sprzedać i rozdzielić pieniądze, ale on się nie zgadza. Czy jest jakaś szansa aby go do tego ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.25 9:37:5

umorzenie pożyczki w baku???

Mój ojciec niedawno umarł. krótko przed śmiercią wziął pożyczkę i teraz bank domaga się ode mnie spłaty tego długu. Ja jestem osobą niewiele zarabiającą i po prostu nie jestem w stanie spłacać ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.25 9:35:49

jaka różnica między windykatorem a komornikiem

Czy może mi ktoś wytłumaczyć, jaka jest różnica między windykatorem a komornikiem? Czy to prawda, że dług u komornika nie ulega przedawnieniu? A u windykatora? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.25 9:33:22

Problem z serwisem

Witam
Mam takie pytanie co mogę zrobić jesli serwis nie wywiązuję się z terminu na naprawę sprzetu?Z góry dziękuję za odpowiedzi


... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.25 9:33:10

reklama świetlna na prywatnej posesji

Mam pytanie,
czy wieszając reklamę świetlną na prywatnym budynku w mieście potrzebuję jakichś pozwoleń albo zgody? gdzie powinienem się z tym zgłosić?

proszę o poradę

... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.25 9:31:55

czy komornik może zabrać mi laptopa?

Witam, mieszkam z rodzicami, jestem osobą pełnoletnią i pracuję na umowę zlecenie. niedawno kupowałam laptopa na raty tylko że raty były na mojego ojca, chociaż spłacałam je ja. teraz ojciec ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.25 9:30:17

Zwrot kosztów

Witam
Mam takie pytanie w jakim czasie mogę oddac towar jeśli nawet go nie używałam, aby dostać zwrot gotówki?Z góry dziękuję ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.8.25 9:27:40

blokada połączeń

Witam
Mam pytanie czy operator może mi zablokować rozowmy wychodzące bez mojej zgody?z góry dziękuję za pomoc ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.25 9:23:46

Reklamacja serwis

Witam
Mam taki problem oddałam telefon do serwisu i juz czekam ponad 1,5 miesiąca czy jest jakiś określony czas oczekiwania, juz długo czekam i nie wiem ile jeszcze będę musiała czekać co mogę ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.25 9:20:42

Opłata za szkołę

Witam
Mam takie pytanie czy jest to zgodne z prawem, aby szkoła do której chodziłem ale po pary misiacach przestałem zmuszała mnie do zapłaty za misiące w których już nie uczęszczałem do tej ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.25 9:18:27

Zwrot płyty

Witam,
Chciałam się zapytać czy mam prawo oddać płytę, która parę dni temu kupiłam przesłuchałam ją i mi się nie spodobała?Z góry dziękuję za odpowiedzi ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.25 9:15:45

Paczka

Witam
Mam taki problem co mogę zrobić w sytuacji, gdy zapłaciłem firmie dodatkową kwotę aby paczka doszła przed weekendem, ale niestety przyszła w poniedziałem nie wywiązali się z umowy i co ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2010.8.25 9:12:38

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika