Forum prawne (strona 707)

zgubiona paczka

Witam
Mam taki problem wysłałam paczkę i okazało się że nie doszła co mam zrobić?Czy jest jakaś sznasa, że ją odzyskam albo pieniądze za rzecz która była wysłana?Z góry dziękuję za pomoc ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2010.8.27 9:12:30

Zakup roweru

witam
Mam takie pytanie kupiłem rower i okazało się, że jest niesprawny źle się jeździ i chciałbym wymiany na nowy czy można to załatwić odrazu czy najpierw muszę czekać na decyzję producenta?Z ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.27 9:7:26

ciąża w okresie wypowiedzenia

witam
Mam takie pytaniejestem na 3-miesięcznym wypowiedzeniu i dowiedziałam się że jestem w ciąży czy w takiej sytuacji pracodawca powinien cofnąć to wypowiedzenie?Z góry dziękuję za odpowiedzi ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.27 9:2:19

zwolnienie

Witam
Mam pyatnie czy jest to zgodne z prawem, aby peacodawca kazał mi iśc na urlop bezpłatny jeśli dostałem zwolnie L4 grozi mi wypowiedzeniem jeśli nie pójdę na bezpłatny co mam robić?Z góry ... Zobacz wątek

9 odpowiedzi

2010.8.27 8:53:13

pracodawca na urlopie

Witam
Czy może tak być, że pracodawca który jest na urlopie może w tym czasie dać wypowiedzenie pracownikowi?Z góry dziękuję


... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.27 8:36:22

problem z ubezpieczeniem

Witam
Mam pytanie czy jest to zgodne z prawem, aby pracodawca żądał zwrotu składek za ubezpieczenie?Z góry dziękuję za pomoc

... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.27 8:33:41

diety

Witam
Mam pytanie kiedy pracownikowi należy się dieta?Z góry dziękuję za pomoc


... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.27 8:28:40

Jak napisać odwołanie na pozew o alimenty na pełnoletnie dziecko uczące się i prowadzące własną

Jak napisać odwołanie na pozew o alimenty na pełnoletnie dziecko uczące się i prowadzące własną działalność gospodarczą ? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.27 2:32:49

Czy właściciele pojazdów specjalnych, są zobowiązani do wykupywania winiet ?

Czy właściciele pojazdów specjalnych, są zobowiązani do wykupywania winiet ? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.26 21:54:30

epilepsja a prawo jazdy

to zalezy od stopnia choroby,ale przy robieniu prawa jazdy trzeba to zglosic; ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.8.26 18:42:23

Skąd się dowiedzieć czy przychodzą mi alimenty?

takie prawo że ojciec powinien wnieść sprawę o wstrzymanie alimentacji a rodzic ma obowiązek alimentacji względem dziecka dopóty dopóki dziecko nie jest w stanie się same utrzymać. ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2010.8.26 17:16:36

nadzór elektroniczny

Witam mam pytanie w jaki sposób można sie starać o nadzór elektroniczny mój brat przebywa w więzieniu w październiku ma pierwszą wokandę wychowawczyni mówiła mu że może starać się o nadzór ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2010.8.26 13:11:21

2010.8.26 12:56:13

matka nastawia dziecko przeciwko mnie!

Witam, moj partner jest w podobnej sytuacji. Mam nadzieję, że ktoś coś sensownego poradzi. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.8.26 12:51:37

Czy wystarczą raty?

Witam. W 2005 roku za kredyt hipoteczny kupiłem mieszkanie. W roku 2007 przed 1 października kupiłem w innej miejscowości małe mieszkanie tym razem za gotówkę. Sprzedałem to drugie mieszkanie w ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.26 12:2:3

Kara za zerwanie umowy

Czy jeśli nie był sprecyzowany czas w umowie, to po jakim czasie od zerwania umowy można domagać się zapłaty kary za zerwanie umowy? ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.8.26 11:54:7

koszta notariusza w przypadku darowizny

Jaka suma wchodzi w rachubę jeśli notarialnie chcę przekazać akt darowizny osobie niespokrewnionej ze mną? Chodzi o nieruchomość i czy notariusz bierze opłatę za usługę o stałej wysokości ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.26 11:50:42

weksel a komornik

Czy jeśli poręczyłem weksel bez zgody mojej małżonki, to czy takie poręczenie jest w ogóle ważne? Czy jeśli na ten weksel wejdzie komornik, to czy zajmie nasz wspólny majątek, czy tylko np. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.26 11:46:20

Pełnomocnictwo po rozwodzie

Moja żona udzieliła mi pełnomocnictwo na nieokreślony czas abym ją reprezentował w różnych sprawach. Teraz wzięliśmy rozwód ale pełnomocnictwo wciąż jest ważne, bo nikt go nie odwołał. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.26 11:43:26

terminy w sprawach cywilnych

Chciałbym się dowiedzieć, nie wiem czy ktoś wie i potrafi mi podać jakie terminy obowiązują w sprawach cywilnych, a konkretnie od zapadnięcia wyroku w jakim terminie musi zostać wydane uzasadnienie, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.26 11:40:47

zachowek po 16 miesiącach

Chciałbym się dowiedzieć w jakim terminie od śmierci osoby można składać wniosek o zachowek? Od śmierci minęło już 16 miesięcy i majątek został rozdzielony, ale ja nie wiedziałem o śmierci ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.26 11:38:30

wyjazd niepełnoletniej

Witam
Mam pytanie chcę wyjechać za granicę z przyjacielem mam 16 lat czy potrzebna mi jest na to zgoda rodziców?Z góry dziękuję za odpowiedzi ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.8.26 11:34:56

alimenty na raty

Witam, mam zasądzone alimenty ale pracuję w ten sposób, że pieniądze dostaję co tydzień. Czy w związku z tym ja mogę przekazywać alimenty (mam zasądzone 500 zł) na 4 raty? Czy ja muszę to ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.26 11:33:31

Podwójne nazwisko

Witam!
Mam takie pytanie mam nazwisko ojca, rodzice są już po rozowdzie nie chcę zmieniać nazwiska na matki tylko chciałbym dopisać je?Czy tak mozna?Z góry dziekuję za pomoc ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.8.26 11:30:57

powrót do panieńskiego nazwiska

Hmm rok temu rozwiodłam się z mężem, wciąż noszę jego nazwisko ale chciałabym wrócić do swojego panieńskiego. Czy ktoś mi może podpowiedzieć, jak to się robi? ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.8.26 11:30:11

wniosek o przysposobienie

Witam.
Mam taką sytuację jestem w związku małżeńskim z kobietą która ma dziecko ze swoim byłym mężem chcę przysposobić syna mojej zony jak to wygląda od czego zacząć?z góry dziękuję ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.26 11:25:38

zmiana nazwiska za granicą

Witam
Mieszkam za granicą i mam taki problem moim rodzice są po rozwodzie i chcę zmienić nazwisko na panieńskie matki jak to zrobić za granicą?Z góry dziękuję za pomoc ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.26 11:22:38

Lokator

Możecie próbować podpisać umowę z teściem, a jeśli się nie zgodzi zagrozić eksmisją z mieszkania. Macie do tego prawo, tylko podstawowym pytaniem jest, czy się na to zdecydujecie. Alternatywnym ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.8.26 11:21:8

po rozwodzie

Witam
Mam taki problem moja córka rozwiodła się z mężem mają córkę i mam taki problem mieszkamy ciągle razem w moim domu nie płaci on na rachunki i nie chce sie wynieśc co moge zrobić?Z góry ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.8.26 11:19:11

podział majątku!

Witam
Mam takie pytanie niedługo odbędzie się pierwsza sprawa rozwodowa i mam takie pytanie jak wygląda sprawa podziału majatku, wspólnego kredytu?z góry dziękuję za pomoc ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.26 11:14:50

czy spółdzielnia ma do tego prawo?

Moim zdaniem nie może. Przebudowa balkonu, nawet jeśli została wykonana bez zgody spółdzielni a sprzedaż mieszkania, to dwie odrębne sprawy. Spółdzielnia może domagać się od Pan przywrócenia ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.8.26 11:11:26

Nadanie nazwiska dziecku

Witam
Mam taką sprawę mój synek nosi moje nazwisko teraz planuję ślub z innym mężczyzną i chcę aby dziecko nosiło jego nazwisko jak to zrobić?Z góry dziękuję za pomoc ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.8.26 11:1:55

co mam dalej zrobić? Z jakimi kosztami się to wiąże?

co mam dalej zrobić? Z jakimi kosztami się to wiąże? Witam.zakończyłam sprawę spadkową po mężu, dzieci chcą się zrzec spadku (mieszkania) ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.26 10:49:36

wyjazd matki za granicę

Witam
Mam taki problem razem z dziewczyna wyjechaliśmy za granicę tam urodziło się nasze dziecko ona teraz wróciła razem synem do Polski co moge zrobic bardzo kocham nasze dziecko i chcę żeby ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.26 10:48:30

część alimentów

Witam
Mam taki problem płacę zaszadzone alimenty na córkę, ale od ostatnich paru miesięcy płacę tylko część gdyż moja sytuacja materialna się bardzo pogorszyła co mi grozi?czy mogę wnieśc ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.26 10:45:33

reguły zmiany nazwiska

Witam, czy zmieniając nazwisko można w urzędzie zmienić na wybrane przez siebie? czy są jakieś reguły co do tego, np. że musi to być nazwisko kogoś z rodziny... I czy w takim wniosku musi być ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.26 10:44:36

komornik - co z odsetkami?

Witam, mam zadłużenie i jest ono powiększone o odsetki. teraz dług będzie egzekwował komornik i chciałem zapytać, czy w tym momencie odsetki przestaną być powiększane czy będą one narastać ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.26 10:41:43

jakie koszty pozwu cywilnego

Ile trzeba zapłacić, aby złożyć pozew cywilny o naruszenie dóbr osobistych? Chodzi o pomówienie mojej osoby przed moim przełożonym, z czego wynikły nieprzyjemne dla mnie konsekwencje.

... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.26 10:35:0

Zrzeczenie się praw do dziecka

Witam
Mam taką sytuację wyszłam za mąż po raz drugi z onecnym mężem chcemy wyjechać za granicę mam dziecko z byłym mężem i on chce zrzec się praw rodzicielskim a mój obecny mąż aby dziecko ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.8.26 10:33:54

Zakaz drogowy w Irlandii a jeżdżenie w Polsce

Witam,

Czy jeśli mam zakaz poruszania się samochodami w Irlandii, to czy to oznacza, że w Polsce też nie mogę? Czy ktoś w ogóle sprawdzi, że ja mam taki zakaz np. podczas kontroli?

pozdrawiam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.26 10:27:12

reklama przy drodze - jakie formalności?

Jakie dokumenty i jakich formalności trzeba dopełnić, aby umieścić reklamę w pasie drogowym na drodze gminnej? Jakie są obostrzenia w tej materii, czy można stawiać w każdym miejscu, czy np. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.26 10:25:56

czy po łące można jeździć bez prawa jazdy?

Czy jeśli mam kawałek ziemi, np. łąkę albo coś w tym stylu to czy na niej mogę jeździć samochodem bez prawa jazdy? nie chodzi o to, że ktoś mnie może złapać ale o to, czy to jest zgodne z ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.26 10:24:14

co to znaczy prowadzenie pod wpływem

Czy jeśli zostałem zatrzymany pod wpływem alkoholu prowadząc rower za kierownice i idąc na nogach, a policjant mi powiedział że prowadziłem rower i za to będę miał proces karny. Czy oni mogą ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.26 10:20:55

Jak przebiega odwieszenie wyroku

Witam, mój znajomy miał wyrok w zawiasach za prowadzenie pod wpływem, wczoraj został złapany po raz kolejny. W jaki sposób będzie następowało teraz postępowanie, tzn. czy będzie miał rozprawę ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.26 10:18:56

podział majątku a rozwód

Witam
Mam takie pytanie jestem przed pierwszą sprawą rozwodową i co z naszym podziałem majatku jak to wygląda mamy wspólne auto i dom?Z góry dziękuję za pomoc

... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.26 10:15:59

alimety na byłą żonę

Witam
Mam taką ciężką sytuację jestem po rozowdzie z żoną i mam zasadzone na nia alimenty ale teraz mam problem z ich płaceniem ponieważ straciłem pracę i ledwo starcza mi na przeżycie jak ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.26 10:7:7

czy zgłosić to na policję?

Mój syn, dorosły człowiek, po kłótni powiedział że już nigdy nie wróci do domu. od 2 miesięcy nie odbiera telefonów, nie mam pojęcia co się z nim dzieje. czy moge to zgłosić na policję ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.26 10:0:16

wspólne auto

Witam
Razem z mężem mamy wspólne auto moje nazwisko widnieje w dowodzie rejestracyjnym jak moge to zmienić chcę oddać auto mężowi?Z góry dziękuję za odpowiedzi

... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.26 9:59:44

jak rodzic odpowiada za dziecko?

Mój syn 8 letni pobił się ostatnio z innych chłopcem podczas zabawy i tamten faktycznie trochę oberwał. Teraz jego rodzice chcą nas oskarżyć o to, że nie pilnujemy dziecka. Ale czy możemy zostać ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.26 9:58:36

Jakie uprawnienia ma drogówka

Jakie uprawnienia podczas kontroli drogowej ma policja? Tzn. konkretnie wczoraj zaczęła sprawdzac mojego GPSa na wypadek gdybym miał nielegalne oprogramowanie, oczywiście mam legalne, ale zastanawiałem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.26 9:56:37

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika