Forum prawne (strona 708)

Wniosek o adwokata z urzędu - do kogo zgłosić?

Witam, w jakim czasie przed rozprawą należy złożyć wniosek o adwokata z urzędu? I do kogo należy zgłosić? Do prezesa sądu czy do sędziego prowadzącego rozprawę?
... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.26 9:54:55

alimenty

Witam
Mam pytanie staram się o alimenty dla dziecka muszę teraz przedstawić koszty utrzymania co się do tego wlicza?Z góry dziękuję za pomoc


... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.26 9:45:40

prześladowany przez kobietę z przeszłości

Spotykałem się kiedyś z kobietą, z którą się rozstałem. Teraz żyję z inną kobietą, wziąłem z nią ślub. TYlko że tamta kobieta nie daje mi spokoju, nęka mnie mailowo i telefonicznie, nagabuje ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.26 9:42:41

ile potrwa rozwód?

Chciałbym zapytać, ile może potrwać rozwód małżonków, bez orzekania o winie, ze zgodą na podział majątku? Czy jest szansa, że potrwa max. pół roku? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.26 9:40:7

pytanie o komisję przedwokandową

Witam, czy wie ktoś może, co to jest komisja przedwokandowa i jakie ma uprawnienia i co ona w ogóle rozpatruje? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.26 9:38:46

Jak najlepiej zabezpieczyć się przed odziedziczeniem długów?

Jak najlepiej zabezpieczyć się przed odziedziczeniem długów? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.26 9:24:41

Czy spadek spisany przez spadkodawcę, poświadczony wyłącznie jego podpisem, jest tak samo ważny

Czy spadek spisany przez spadkodawcę, poświadczony wyłącznie jego podpisem, jest tak samo ważny jak potwierdzony notarialnie? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.26 9:23:11

jak sprzedać mieszkanie które niedawno się wykupiło

Witam, mam takie pytanie: po jakim czasie od wykupienia mieszkania spółdzielczego na własność, można je sprzedać komuś innemu? Czy jest w ogóle jakiś okres który trzeba odczekać czy można ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.26 9:22:47

Czy urząd skarbowy może zanegować deklarowaną wartość spadku?

Czy urząd skarbowy może zanegować deklarowaną wartość spadku? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.26 9:20:52

jazda na rowerze po alkoholu

Witam
Mam pyatnie co grozi za jazde na rowerze po alkoholu?Z góry dziękuję za odpowiedzi

... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.26 9:20:44

ciąża w trakcie stażu z UP

witam, jestem na stażu z urzędu pracy, do końca zostało mi jeszcze 3 miesiące, ale jak się okazało, jestem w ciąży. Czy w związku z tym jak skończę ten staż, to czy będę nadal ubezpieczona? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.26 9:20:2

gdzie zrobić obdukcję

Witam, czy jeżeli chcę zrobić obdukcję, to czy mogę to zrobić u każdego lekarza i będzie ona brana pod uwagę przez sąd, czy powinnam to zrobić u lekarza wskazanego przez policję albo sąd? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.26 9:18:25

Czy komornik może wziąć całe wynagrodzenie?

Witam, mam podpisaną umowę zlecenie, umowy podpisuję z miesiąca na miesiąc a kwota wynagrodzenia to 550 zł brutto. Czy komornik może zająć w takim przypadku całe wynagrodzenie, jestem osobą ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.26 9:16:48

zabranie prawka za granicą

Witam
Mam takie pytanie jeśli zabiorą komuś prawo jazdy za grnica to czy obowiązuje to w Polsce też?I czy odbiór prawa jazdy jest w miejscu gdzie mi go zabrano czy w Polsce?z góry dziękuję za ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.26 9:8:12

nieletni po alkoholu

Witam
Mam taki problem co może grozić mojemu bratu, który został złapany na prowadzeniu pojazdu po spożyciu alkoholu?Z góry dziękuję za pomoc


... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.26 9:4:44

niepełnoletni za kierownicą

Witam
Mam pytanie co mi grozi mam 16 lat zabrałem auto rodzicom i złapała mnie policja co mi grozi jakiej kary mogę się spodziewać?Z góry dziękuję


... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2010.8.26 9:1:40

jazda bez uprawnien

Witam
Mam pytanie czy paseżer może zostać ukarany za to, że kierowca nie miał uprawnień do kierowania autem?Z góry dziekuję za odpowiedzi

... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.26 8:59:27

Jak wynająć mieszkanie legalnie?

Mam zamiar zacząć wynajmować mieszkanie którego jestem właścicielem, ale mieszkam gdzie indziej. Czy jeśli podpiszę umowę z najemcą, to czy muszę to zgłosić do urzędu skarbowego czy wystarczy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.26 8:57:14

czy za adwokata z urzędu się płaci?

Witam, chciałbym się dowiedzieć czy za adwokata z urzędu trzeba coś płacić jeśli zarabia się ok. 1600 zł? Czy jest jakaś minimalna kwota, której nie można przekroczyć? Bardzo proszę o odpowiedź ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.26 8:54:57

kolizja jaka kara

witam
Mam takie pytanie co grozi osobie, przez którą doszło do wypadku znaczy osoba wyskoczyła na jezdnię i żeby w nią nie uderzyć walnąłem w słup?z góry dziękuję za pomoc


... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.26 8:54:37

Jak przepisać mieszkania na dziecko

Dzień dobry,
moi rodzice są właścicielami mieszkania w bloku, teraz przeprowadzili się do domu na przedmieściach i mieszkanie chcą mi przepisać. W jaki sposób mogą to zrobić? Czy ja będę ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.26 8:53:21

czy gmina może nie podzielić mojej działki?

Witam, mam działkę którą chcę podzielić na 3 mniejsze a także wydzielić drogą dojazdową do dwóch z nich. Jednak gmina nie chce się zgodzić na ten podział, bo podobno jest taki przepis, że ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.26 8:35:30

zachowek po 12 latach

Czy jeśli odziedziczyłem majątek, gospodarstwo rolne, w roku 1998 i teraz mój kuzyn dopomina się o zachowek, to czy po takim czasie ma prawo? wiedział on o postępowaniu spadkowym ale wtedy się ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.26 8:33:10

jak sprzedać samochód

witam,
czy mógłby ktoś mi powiedzieć jakie formalności należy załatwić przy sprzedaży samochodu? sporządzić umowę sprzedaży, oświadczenie o zrzeczeniu się OC i co jeszcze?

pozdrawiam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.26 8:29:34

Ojciec w więzieniu, co mówić dziecku?

Witam, jestem matką 5 letniego chłopca. Jego ojciec wkrótce będzie odbywał karę pozbawienia wolności przez 2,5 roku. Chciałabym zapytać inne matki w podobnej sytuacji, co mówią swoim dzieciom, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.26 8:27:57

kiedy złożyć pozew o niepłacenie alimentow

kiedy złożyć pozew o niepłacenie alimentow Moj były mąż nie płaci systematycznie alimentów na córkę, póżniejszy przelew nieuwzględnia oczywiście odsetek.A teraz stwierdzil ze pomniejszy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.25 23:0:18

Zona zlozyla pozew o ustalenie ojcostwa ale ja nie jestem biologicznym ojcem tego dziecka czy bede placil

Zona zlozyla pozew o ustalenie ojcostwa ale ja nie jestem biologicznym ojcem tego dziecka czy bede placil alimeta ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.25 20:56:25

Staż pracy a urlop dla poratowania zdrowia

Czy nauczycielka posiadająca kilkunastoletni staż pracy ma prawo do urlopu dla poratowania zdrowia jeśli w ostatnich siedmiu latach miała trzy lata urlopu wychowawczego a w sumie ma 9 lat pracy w szkole? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.25 19:10:42

Problem z wynajmującym.

Witam!
Mam problem z właścicielką mieszkania któóre wynajmowałem razem z kolgami. Jesteśmy studentami i umowe podpisalismy do konca czerwca. Właścicielka pod koniec maja wypowiedziala nam umowe ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.25 17:37:28

Komornik a sprzedanie działki

Witam! mam zasądzone alimenty na dziecko. Jego ojciec ich nie płaci bo jak twierdzi jest bezrobotny i ma rodzine na utrzymaniu, ale ma działkę rolną o pow. 1,15ha ...Oczywiście po 2 miesiącach od ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.25 16:5:11

jak napisac testament wzór

jak sporządzić w domu testament z osobą,która nie da rady tyle napisać bo ma problemy z pisaniem?? ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.8.25 15:49:34

2010.8.25 15:24:25

Renta na niespokrewnioną osobę

Czy jest możliwe, aby niespokrewniona osoba zostawiła po swojej śmierci rentę na drugą osobę? W jaki sposób mogłoby to się odbyć? Czy ktoś ma takie doświadczenia? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.25 12:42:49

samochód w spółce cyw.

Jeśli w firmie która jest spółką cywilną a właścicieli jest dwóch i jest kupiony samochód na firmę ale w dowodzie jest wpisane imię i nazwisko tylko jednego z właścicieli, to czy ten drugi ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.25 12:39:27

Stypendium dla studenta

Witam,
Jestem osobą dość zamożną i chciałbym przelewać na konto jednego ze studentów pieniądze, 1500 zł co miesiąc. Miałoby to być coś w rodzaju stypendium. Nie chciałbym jednak, aby on ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.25 12:38:3

Wniosek o zwolnienie z więzienia a praca

Czy jeśli osadzony w więzieniu stara się o zwolnienie, to czy jeśli będzie miał zapewnioną pracę po wyjściu z więzienia może to być jakiś argument ułatwiający mu to zwolnienie? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.25 12:30:19

pijany 15latek

Witam, co grozi 15latkowi jeśli zostanie złapany pijany? Czy w takiej sytuacji odpowiedzialność ponosi on czy jego rodzice? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.25 12:28:48

Ubezwłasnowolnienie matki

Witam, moja matka ma problemy psychiczne, ma depresję maniakalną i bierze różne kredyty i pożyczki w tych providentach które potem mój ojciec musi spłacać. chciałbym zapytać, w jaki sposób ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2010.8.25 12:23:50

Problemy ze sprzedawcą

Co zrobić w sytuacji, kiedy towar otrzymany od sprzedawcy jest wadliwy, nie odpowiada on na emaile, telefon do niego jest nieaktualny i nie możliwe jest nawiązanie z nim kontaktu? Bardzo proszę powiedzieć, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.25 12:21:49

Jak ocieplić blok?

Jest taka sytuacja, że w naszym bloku właściciele 4 mieszkań (na 10) nie chce zgodzić się na ocieplenie budynku. Czy w takiej sytuacji jest jakiś sposób, aby administracyjnie zmusić ich do tego ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.25 12:19:55

prawo jazdy a alzheimer

Mój teść ma prawie 70 lat i choruje na alzheimera. Niestety, nie daje się namówić na to, aby przestać jeździć samochodem. Czy jest jakiś sposób, aby sądownie odebrać mu prawo jazdy? Bardzo ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.25 12:18:48

czy po rozwodzie można stracić obywatelstwo?

Witam,
moja koleżanka pochodzi z Ukrainy, wyszła za mąż za Polaka i teraz będą się rozwodzić. Byli ze sobą niecałe dwa lata. Czy w takiej sytuacji ona może utracić polskie obywatelstwo? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.25 12:16:35

Wykorzystanie prywatnego domu w reklamówkach dewelopera

Rok temu zakupiłem od dewelopera szeregowiec.

Czy deweloper ma prawo do wykorzystania zdjęć/wideo domu w celach promocyjnych bez mojej zgody?

Materiały na pewno zostały przygotowane już po ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.25 12:14:39

Jak unieważnić adopcję?

Witam,
mam pytanie czy istnieje taka możliwość, aby unieważnić adopcję? Nastąpiła ona 2 lata temu i czy w takiej sytuacji jest to jeszcze możliwe, jakie trzeba podać przyczyny? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.25 12:12:9

Prawo pierwokupu w mieszkaniu spółdzielczym

Czy osobom, które są współwłaścicielami mieszkania spółdzielczego własnościowego przysługuje prawo pierwokupu tego mieszkania? Czy ja jako osoba trzecia mogę kupić połowę tego mieszkania? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.25 12:3:23

podatek od darowizny?

Witam, w akcie darowizny mam otrzymać od brata działkę budowlaną o wartości ok. 120 tys. Brat wcześniej otrzymał tę działkę od rodziców. Czy w takim wypadku będę musiała ponieść jakieś ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.8.25 12:2:7

umowa zlecenie podczas stażu z UP

Do końca września jestem zatrudniony na stażu z Urzędu Pracy. Mam możliwość podjęcia pracy na umowę zlecenie, ale czy jeśli taką pracę podejmę, to czy utracę pieniądze, które dostaję z ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.25 11:58:38

2010.8.25 11:50:28

Czy syn ma prawo do zachowku?

Umarła kobieta, która miała męża i syna. Całość majątku odziedziczył mąż. Teraz syn domaga się zachowku. Jednak syn znęcał się nad matką, za co został skazany przez sąd. Czy w takim ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.25 11:43:49

Po ilu latach przedawniają się należności podatkowe?

Po 5 latach fiskus nie powinien dochodzić roszczeń. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.8.25 11:38:47

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika