e-prawnik.pl Porady prawne

Art. 1015 - Tytuł swojego powołania ? od daty śmierci ? od daty ..?

Odpowiedzi w temacie (2)

dsym

25.3.2007

Art. 1015. § 1. Oświadczenie o przyjęciu lub o odrzuceniu spadku może być złożone w ciągu sześciu miesięcy od dnia, w którym spadkobierca dowiedział się o tytule swego powołania. i tu pytanie - co oznacza "od dnia, w którym spadkobierca dowiedział się o tytule swego powołania." czyli jak mam to rozumieć ? że mam 6 miesięcy: 1. Od daty śmierci tej osoby 2. Od daty dowiedzenia się o długu (odebrania listu/pisma z poczty) Proszę o pomoc i dziekuję! Pozdrawiam, Dominik

Nie znalazłeś odpowiedzi?

adamajt

2009-12-10 00:05:25

Art. 1015. § 1. Oświadczenie o przyjęciu lub o odrzuceniu spadku może być złożone w ciągu sześciu miesięcy od dnia, w którym spadkobierca dowiedział się o tytule swego powołania. i tu pytanie - co oznacza "od dnia, w którym spadkobierca dowiedział się o tytule swego powołania." czyli jak mam to rozumieć ? że mam 6 miesięcy: 1. Od daty śmierci tej osoby 2. Od daty dowiedzenia się o długu (odebrania listu/pisma z poczty) Proszę o pomoc i dziekuję! Pozdrawiam, Dominik

megim22

2009-12-15 11:47:41

W przypadku dziedziczenia ustawowego dniem dowiedzenia sie o tytule powołania do spadku jest data śmierci spadkodawcy, natomiast w przypadku dziedziczenia testamentowego jest to chwila powzięcia informacji o treści testamentu.

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

  • Rozumiem, że jesteś takim "rodzeństwem" na którego ma spaść długi spadkowe. Wydaje się, że termin ten dla dalszych krewnych powinien biec od dnia ich zawiadomienia - przez Sąd lub spadkobierców, (...) czytaj dalej»

    (Zobacz 1 odpowiedzi)

  • Bieg przedawnienia roszczeń pieniężnych rozpoczyna się następnego dnai po daci płatności. Generalnie w stosunkach gospodarczych wynosi on 3 lata, ale do niektórych roszczeń wynikających z umów (...) czytaj dalej»

    (Zobacz 3 odpowiedzi)

  • Totalna bzdura !!! Pracodawca nie ma prawa narzucić kobiecie kiedy ma iść na urlop macierzyński ! Jeśli już to zaczął Ci się on 21.10.2010 r. Poza tym do jakiego lekarza Ty chodziłaś ? Ginekolog (...) czytaj dalej»

    (Zobacz 5 odpowiedzi)

  • Witam Problem ogromny, kasa też. Zakupiona używana elektrowania wiatrowa umowa paźdźiernik 2007 faktura 11.2007. Do dania dzisiejszego nie uruchomiona, okazało się, że do wymiany główne łożysko. (...) czytaj dalej»

    (Zobacz odpowiedzi)

  • Witam! Mam w zasadzie dwa pytania: Czy umowa o swiadczenie uslug w ktorej jest rubryka na wpisanie daty zawarcia umowy a ktora jednak nie zostala wypelniona (umowa bez wpisanej daty sporzadzenia) jest (...) czytaj dalej»

    (Zobacz odpowiedzi)