Forum prawne (strona 710)

oddanie na gwarancji

Witam
Mam taki problem kupiłam komputer, który się popsuł i chciałam go oddać na gwarancji ale sprzedawca nie przyjął ponieważ nie nył w orginalnym opakowaniu?Z góry dziękuję za pomoc ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.25 9:10:11

Internet

Witam
Mam takie pytanie jak wygląda sprwa założenia internetu w domu gdzie mam dwa komputery czy będę coś dopłacać jeśli chcę internet mieć w dwóch komputerach?Z góry dziękuję ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.25 9:7:52

pomoc pracodawcy

Witam
Mam takie pytanie czy obowiązkiem pracodawcy jest pomoc rodzinie pracownika jeśli coś się stanie i ta rodzina będzie w ciężkiej sytuacji czy jest to dobra wola pracodawcy?Z góry dziękuję ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.25 8:46:44

zakup auta

Witam
Mam pytanie chcę kupić auto za granicą czy mogę je zarejestrować i wiinym Państwie niż polska, a mieszkam w polsce?z góry dziękuję


... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.25 8:31:10

żona chce zabrać moją córkę

Zdaniem Straży Granicznej "dokumentami uprawniającymi obywatela państwa członkowskiego Unii Europejskiej i Europejskiego Obszaru Gospodarczego (Norwegia, Islandia, Liechtenstein) do przekroczenia granic ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2010.8.25 7:4:59

Zrzekanie się alimentów od ojca dziecka

Nie musi Pani zrzekać alimentów od ojca dziecka, wystarczy że nie będzie się Pani o nie ubiegała. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.8.24 22:13:35

odzyskanie rzeczy kupionych przed ślubem.

1. Musi Pani mieć dowody na to, że sprzęt został kupiony przed ślubem i stanowi Pani majątek odrębny.
2. Należy wezwać byłego męża (listem poleconym za potwierdzenie odbioru) do wydania tego, ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.8.24 22:10:10

Żona odeszła do kochanka-on nie pozwala mi sie spotykać z dzieckiem

Wezwać matkę na pisemnie (listem poleconym za potwierdzeniem odbioru) do umożliwienia widywania się z dzieckiem oraz określenia terminów, kiedy to będzie możliwe i nakreślić w nim termin 14 dni ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.8.24 21:50:47

17 letnia Żona- a zgoda jej rodziców

Poczekać aż będzie pełnoletnia, może do tego czasu Wam przejdzie. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.8.24 21:39:52

konkubinat a przymusowe leczenie

Na przymusowe leczenie psychiatryczne może wysłać tylko sąd. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.8.24 21:37:4

jak napisac podanie do opieki na zakup zywnosci

Witam,musi pani złożyć wniosek do OSP i konkretnie i zwięzle przedstawić sytuacje pani rodziny(dlatego zwięzle ponieważ pracownik OSP przeprowadzi z panią wywiad środowiskowy,wtedy można powiedzieć ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2010.8.24 19:35:8

jak rozwiązać podział długów po rozwodzie,bardzo proszę o wiarygodne i konkretne odpowiedzi...

jak rozwiązać podział długów po rozwodzie,bardzo proszę o wiarygodne i konkretne odpowiedzi... Witam,miesiąc temu rozwiodłam się z mężem,w czasie trwania związku zaciągneliśmy kredyty ratalne,tzn.każda ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.24 19:23:54

male wspolnoty mieszkaniowe

witam wszystkich Czy ktos mógłby mi pomóc w spawie rozliczenia za naprawe elewacji ? Czy sam musze pokryc koszty naprawy swojej czesci a jestem wlascicielem mieszkania szczytowego czy jezeli przeprowadzamy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.24 17:28:2

Zaległa nagroda jubileuszowa

Witam
Zamierzam wystąpić do sądu pracy za niewypłacenie należnej mi nagrody jubileuszowej za 35 pracy. Jest to kwota 8750 zł. Nie wiem natomiast jak wyliczyć odestki od roku 2007 ? Czy mają to ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.24 16:51:9

jak pisać prosbe dodania swiadków

jak pisać prosbe dodania swiadków ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.24 14:27:33

Czy pasierb jest przewidziany do dziedziczenia ustawowego?

Czy pasierb jest przewidziany do dziedziczenia ustawowego? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.24 13:20:26

poradzcie co robic!!!

"Wady oświadczenia woli
.
.
.
Groźba bezprawna

Kolejną wadą oświadczenia woli jest groźba bezprawna. Osoba, która składa oświadczenie woli pod wpływem groźby bezprawnej może uchylić ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.8.24 13:11:16

Chcę uznać dziecko

Witam,
Chciałbym uznać dziecko, ale jego matka jest za granicą i nie mogę się z nią skontaktować. Dzieckiem opiekuje się babcia. A ona nie pozwoli mi się z nim spotkać. Jak mogę uznać dziecko ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.24 12:53:0

rower alkohol prokurator wyska grzywna

Witam, w piątek gdzieś kolo godziny 23.30 zostałem zatrzymany podczas jazdy rowerem.
Niestety bylem po piwie w wydychanym powietrzu miałem 0,39mg/1(pierwsze badanie na komisariacie) 15 min później ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.24 12:40:45

Franczyza

Pracuję od 18 lat na pełnym etacie na czas nieokreslony. Nasz sklep ma być przekształcony we franczyzę. Wszyscy pracownicy dostaną wypowiedzenia. Część osób, które obecnie pracują będzie pracowało ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.24 12:38:35

2010.8.24 12:34:40

2010.8.24 12:34:9

duże koszta naprawy auta nowo zakupionego

Witam,
Kupiłam jakiś czas temu auto, niestety nie było w takim stanie jaki gwaratnował poprzedni właściciel. Czy jeśli koszt napraw przekroczył 5 tyś zł. to mogę ubiegać się o przynajmniej ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.24 12:20:16

oszukana....

witam, weszłam w związek z pewnym mężczyzną, zaczęliśmy poważnie myśleć o przyszłości, postanowiliśmy razem zameiszkać w jego mieszkaniu, więc sprzedałam swoją kawalerkę i pieniądze ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.24 12:13:25

mieszkanie zakładowe a rozwód

Czy mieszkanie zakładowe nie podlegające wykopowi może podlegać spłacie przy podziale majątku po rozwodzie??? bardzo proszę o odpowiedź. pozdrawiam
... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.24 12:10:59

groźby męża - czy może tak zrobić?????

Wniosłam sprawę o rozwód i mąż mi teraz mówi, że on gospodarstwo które jest na niego zapisane przekaże komuś innemu jako darowiznę i ja nie dostanę nic. czy on ma prawo coś takiego zrobić? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.24 12:3:48

billboard sąsiada

Witam,
mam pytanie: czy sąsiad może postawić na swojej działce billboard, który zasłania mi widok? Czy ja mogę taką jego decyzję zakwestionować? bardzo proszę o poradę, gdzie mógłbym to ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.24 12:0:54

alimenty

Witam
Mam pytanie chcę złożyć pozew o alimenty dla synka i siebie czy mogę to zrobić na jednym w niosku?Z góry dziękuję za odpowiedzi

... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.24 11:55:8

Alimenty

witam
Mam pytanie co mam zrobić mój mąż nie pracuje a musi płacić aliemnty nie dostaje ani grosza co powinnam zrobić?z góry dziękuję

... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.24 11:52:41

ojciec a kontakty z dzieckiem

Witam,
Mam problem ponieważ sąd przyznał mi widzenia z moją córką raz 2 razy w miesiącu a do tego musi być przy tym matka, ja sie nie zgadzam z tą decyzją chcę córkę widzieć częściej i ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.24 11:47:23

Ściągnięcie zaległych alimentów od dziadków dłużnika

Witam
Mam takie pytanie czy jeśli mój syn nie płaci aliemntów na swojego syna to ja jako babcia muszę płacic za niego mam taki obowiązek?z góry dziękuję za odpowiedzi ... Zobacz wątek

9 odpowiedzi

2010.8.24 11:44:14

Alimety

Witam
Mam taki problem płaciłem alimenty na dwójkę dzieci teraz mam taka sytuację, że córka przyszła mieszkac do mnie i co teraz z alimentami co muszę zrobić skoro córka jest na moim utrzymaniu?Z ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.24 11:33:41

świadome kłamstwo - jaka kara?

Czy świadomie kłamiąc podpisując oświadczenie:
"Oświadczam, iż jestem osobą nie karaną co potwierdzam własnym podpisem"
ponosi się odpowiedzialność karną?

... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.24 11:31:15

rodzic zastępczy

Dzien dobry.
Mam takie pytanie ożeniłem się z kobietom, która ma syna z poprzedniego małżeństwa chcę zostać jego rodzicem zastępczym co muszę zrobić jakie dokumnety muszę mieć?Czy zgoda ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.24 11:27:21

Kradzież z domu

Byłem ostatnio na imprezie u znajomego, jak się okazało z jego domu (w którym mieszka z rodzicami) zniknęła jakaś biżuteria. Jego matka zgłosiła to na policję i jestem jednym z podejrzanych. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.24 11:7:50

zachowek!!

Witam
Mam takie pytanie jeśli zrzeknę się dziedziczenia po swojej matce to czy mój syn, czyli wnuk będzie miał prawo do zachowku?z góry dziękuję za pomoc


... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.24 11:5:37

czy kierowca autobusu nie powinien wydawać paragonu?

czy ktoś się może już nad tym zastanawiał, ale czy to nie jest tak, że jeśli kierowca sprzedaje nam bilet w autobusie, to czy on nie powinien mieć kasy fiskalnej i wydać nam paragon? bo tak naprawdę ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.24 11:4:22

czy 86latek może iść do więzienia?

Witam, czy istnieje jakieś ograniczenie wieku, tzn. czy osoba 86 letnia może być skazana i iść do więzienia jeśli jest zdrowa?
... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.24 11:1:52

podatek-sprzedaż

Witam
Mam takie pytanie po jakim czasie mogę sprzedać gospodarstwo, które dostałam w spadku po rodzicach i jeśli będę chciała to zrobic to czy w tej sytuacji będę musiała zapłacić podatek?Z ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.24 11:0:9

Spadek po mężu

Witam
Mam takie pytanie zmarł mój mąż i pozostawił na koncie dość sporą kwotę jetem upoważniona do przejęcia tej kwoty, tylko mam pytanie mam dwóch synów już pełnoletnich i czy trzeba sprawę ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.8.24 10:49:47

Spadek ze Szwecji

Witam
Mam pytanie jak wygląda sprawa spadkowa w przypadku gdy osoba zmarła szwedką a ja dziedziczę a jestem polakiem?Z góry dziękuję za pomoc

... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.24 10:45:50

Czy sąd zawsze zabiera prawo jazdy?

Witam, chciałbym się czegoś dowiedzieć. Bo dużo się o tym mówi w mediach, ale czy jeśli mam prawo jazdy kat. B i jadę po alkoholu na rowerze i zostanę złapany, to czy w takim przypadku sąd ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.24 10:42:54

jak zamontować kamerę w szatni

W siłowni w której pracuje zaczynają ginąć rzeczy i zastanawiamy się z szefem, czy nie zamontować tam kamery. Czy potrzebujemy na to zgody albo czy należy poinformować klientów o tym? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.24 10:41:34

bójka po alkoholu

Chciałbym zasięgnąć porady. Otóż uderzyłem takiego jednego typa, za dużo wypiliśmy i doszło do sprzeczki. I chciałem się dowiedzieć, czy to, że byłem pod wpływem alkoholu, może wpłynąć ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.24 10:40:14

niezadowolenie z produktu

Witam
Mam takie pytanie kupiłam telefon, ale po paru dniach stwierdziłam że mi nie pasuje i chce go oddać czy mam takie prawo?Czy np mogłabym wymienić na inny model?Z góry dziękuję ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.24 10:35:29

skradziona paczka

Witam
Mam problem skrzdziono mi paczkę na poczcie, która nie była ubezpieczona i co teraz?Co mogę zrobić?Z góry dziękuję za pomoc ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.8.24 10:28:55

Reklamacja a nowy sprzęt

Witam
Mam takie pytanie czy mogę zażądać nowego telefonu jeśli serwiś już przekroczył temin na jego naprawę?Z góry dziękuję za odpowiedzi ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.24 10:25:23

zwłoka

Witam
Mam taki problem juz ponad miesiąc czekan na oddanie sprzętu z serwisu na poczatku mówili mi że góra dwa tygodnie a tu juz misiąc minął co mogę zrobić?Czy nie nalezy mi się jakieś odszkodowanie ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.8.24 10:17:20

zmiana meldunku a rozprawa sądowa

Witam, jestem świadkiem w procesie karnym, na pewno jeszcze będę wezwany do sądu. Ale przeprowadzam sie do innej miejscowości, będę tam też zameldowany i zastanawiam się czy powinienem to gdzieś ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.24 10:16:15

Opłata za zerwanie umowy

Witam,
Mam takie pytanie ile wynosi kara za zerwania umowy z operatorem sieci komórkowej od czego ona zależy?z góry dziękuję za odpowiedzi ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.24 10:14:42

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika