Forum prawne (strona 706)

jakie dokumenty potrzebne są do założenia sprawy o alimenty na d?

Do pozwu o alimenty trzeba dołączyć:
- Odpis pozwu
- Odpis skrócony aktu urodzenia dziecka, jeżeli dziecko jest ze związku małżenskiego;
- Odpis zupełny aktu urodzenia - jeżeli dziecko jest ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.8.30 8:15:11

Czy za ściąganie plików muzycznych z internetu udostępnianych przez osoby nie posiadające do nich

Czy za ściąganie plików muzycznych z internetu udostępnianych przez osoby nie posiadające do nich praw autorskich jest karalne? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.30 0:13:28

Opieka nad dziećmi małoletnimi.

Proszę o poradę czy przysługują mi się 2 dni w roku opieki z zakładu pracy na małoletnie dzieci które są pod opieką niepracującej byłej żony,do czasu rozwodu przysługiwały mi się.Zaznaczam ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2010.8.29 22:21:10

Intrum justitia- komornik i asysta policji

Proszę o pilną pomoc!!!!
Intrum Justitia wykupiło mój kredyt z banku i oddało sprawę do komornika z zupelnie innego miasta - oddalonego o 300 km od mojego miejsca zamieszkania. Ja dostałam pismo ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.29 18:13:10

Spadek po nieżyjącej mamie

Dziękuję "mrozowskim".n Bardzo mi pomogłeś. Już dalej pociągnę jakoś sprawę. A co do Ojca , zapomniałam napisać ,że nie żyje. Pozdrawiam i Dziekuje jeszcze raz za odpowiedz. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2010.8.29 14:20:2

Groźby przez smsy

To trudna sprawa i szczerze mówiąc nie zazdroszczę bo sama przez to przechodziłam. Nie przytaczasz treści tych smsów, ale zastanów się swa razy zanim zdecydujesz się pójść z tym na policję. ... Zobacz wątek

7 odpowiedzi

2010.8.29 12:10:36

Odległość domu od granicy działki

Proponuję Panu wystąpić jeszcze raz z takim zapytaniem do urzędu, ale tym razem w formie pisemnej (list należy wysłać jako polecony za potwierdzeniem odbioru). W treści pisma proszę również ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.8.28 23:53:42

alimenty!!

Pana obecna żona nie odpowiada za Pan długi alimentacyjne. Natomiast jeśli Pan nie będzie w stanie płacić alimentów, była żona może się ubiegać o nie od Pana rodziców a następnie od dalszych ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.8.28 23:44:30

2010.8.28 23:40:12

alimenty

Poinformować płatnika alimentów o tym, żeby przekazywał je na Pani konto. Jeśli tego nie zrobi, należy wstąpić z odpowiednim wnioskiem do sądu. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.8.28 23:34:39

alimenty

Można wystąpić z takim wnioskiem do sądu. Jak sąd go rozpatrzy, to już inna sprawa. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.8.28 23:32:44

Prawo do pełnej opieki nad dziećmi dla ojca.

Witam, sprawa dotyczy mojego brata, któremu chciałbym pomóc i wygląda następująco. Od jakiś 3 lat, nie jest od z związku ze swoją żoną, mieszka sam, pracuje dużo pracuje, dobrze zarabia, ma ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2010.8.28 21:13:4

Czy w trakcie egzekucji można spłacić dług wierzycielowi

Jeśli sprawa jest już u komornika to i tak pobierze opłatę egzekucyjna nawet jeśli wplacisz dług bezposrednio do wierzyciela!Pozdrawiam Monik ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.8.28 21:6:57

renta wypadkowa a emerytura

[cytat]

Witam
Mam takie pytanie.
W 2009 roku ukończyłem 60 lat, mam 40 lat pracy. Obecnie jestem na rencie wypadkowej. Czy w związku z wypadkiem mogę przejść na emeryturę w wieku 60 lat ?? ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.8.28 16:20:38

Kłopoty z zakupem mieszkania po rozwodzie

Prawie 3 lata temu wzięłam ślub.Po roku rozwiedliśmy się,w międzyczasie wzięliśmy kredyt mieszkaniowy na 450.000 zł na mieszkanie z rynku wtórnego.Wtedy wartość kredytu i mieszkania była podobna..kredyt ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.28 15:8:16

zmarł właściciel pojazdu

Rok temu zmarł mój dziadek który posiadał samochód osobowy i był jedo jedynym włąścicielem, do chwili obecnej nie zostało wszczęte postepowanie spadkowe gdyż jego czwórka dzieci nie mogą ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.28 10:52:1

Lokal użytkowy problem z właścicielem

Muszę doprecyzować, jest drugie wejście z tyłu budynku, które przez zaplecze również prowadzi do sklepu.

Z góry dziękuję za pomoc. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.8.27 23:21:42

Znowu sprawa w sądzie o zmianę zarządzeń opiekuńczych.POMÓŻCIE!!

Witam nazwam sie Karolina równiesz mam sprawe w sadzie o wydanie zarządzeń opiekuńczych od 3 lat mam kuratorkę ktora przez caly czas bycia kuratorka w dosłownym znaczeniu tego slowa moim zdaniem ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.8.27 22:3:20

Umowa o dzieło a KRUS

Witam, czy jeśli jestem ubezpieczony w KRUS-ie to czy mogę podjąć pracę na umowę o dzieło? Czy jest jakaś określona suma, którą mogę zarobić w ten sposób? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.27 21:34:5

Termin odpowiedzi na prośbę o podwyżkę

Witam,
zwróciłem się do mojego szefa z prośbą o podwyżkę, było to 4 tygodnie temu i dotąd nie dostałem odpowiedzi. Czy jest gdzieś napisane, w jakim terminie taki wniosek musi zostać rozpatrzony? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.27 19:7:0

renta a praca na umowę zlecenie

Ile lat należy mieć przepracowanych, aby dostać rentę? Czy to prawda, że należy mieć przepracowanych 5 lat w ciągu 10 lat, ale czy może to być praca na umowę zlecenie z opłacanymi składkami? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.27 19:5:43

czy można zezłomować samochód za granicą?

Czy za granicą można zezłomować samochód zarejestrowany w innym kraju? Chcę tak zrobić w Irlandii z samochodem zarejestrowanym w Polsce i zastanawiam się czy nie będę miał problemów. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.27 19:3:33

darowizna od rodziców a US

Witam, moi rodzice przelewają mi pieniądze na konto, 1500 zł miesięcznie. Teoretycznie jestem osobą nieuczącą się i nie pracującą, dlatego chciałbym zapytać, czy w takim wypadku Urząd Skarbowy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.27 17:54:23

stacja benzynowa a prawo cywilne

Witajcie,
Czy stacja benzynowa w świetle prawa cywilnego jest miejscem użyteczności publicznej? czy drogi wjazdowe i wyjazdowe należą do dróg publicznych?? bardzo proszę o odpowiedź
... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.27 17:36:3

spadek a rozwód

Witam, jestem rozwiedziony i tuż po rozwodzie dostałem w spadku mieszkanie po rodzicach. Teraz żona domaga się części mieszkania, czy ona ma prawo dostać cokolwiek z tego mieszkania? Rozwód był ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.27 17:32:40

Spadek dla dzieci po drugim mężu

Witam,

Czy dzieci z pierwszego małżeństwa dziedziczą po drugim mężu matki? Bardzo proszę o odpowiedź, pozdrawiam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.27 17:31:1

czy komornik może zająć ekwiwalent urlopu

Czy komornik może zająć tzw. trzynastkę? czy może zająć ją całą, czy tylko jej część? i jak to wygląda, kiedy zamiast urlopu dostaję ekwiwalent pieniężny, to czy takie pieniądze komornik ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.27 17:28:14

dodatek do pensji

Czy jeśli w pracy używam swojego sprzętu fotograficznego to czy mogę domagać się od szefa jakiegoś dodatku do pensji? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.27 17:26:1

jak zmniejszyc ojcu kontakty z dzieckiem

jak zmniejszyc ojcu kontakty z dzieckiem Jestem w trakcie rozwodu, mieszkam aktualnie u swoich rodziców w domku jednorodzinnym. Mój mąz w ogóle nie interesuje sie dzieckiem, jedynie co to napisze od ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.27 16:53:25

NIEWYCOFANIE ZGŁOSZENIA O KRADZIEŻY

Może Pani jeszcze poinformować policję, że Pani torba się znalazła i na rozprawie przekazać to informację, ale jest całkiem możliwe, że to są dwie odrębne sprawy. Na rozprawę musi Pani się ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.8.27 14:27:32

kto zapłaci za biegłego d/s rekonstrukcji zdarzeń

Naprawde nikt nie jest wstanie mi pomóc?????????????? ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.8.27 14:2:20

potrącenie pieszego lusterkiem

A jakie to ma znaczenie? Pan potrącił pieszego lusterkiem i Pan ponosi odpowiedzialność za to zajście. Potrącony ma pełne prawo domagać się odszkodowania. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.8.27 13:24:28

upadłość firmy a likwidacja

Jak zrobisz upadlość w działalności to zostawiniesz bez przysłowiowej złotówki, zabiorą ci wszystko caly majątek nie tylko działalności ale i prywatny. Jak zamkniesz będziesz z godnie z prawem. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.8.27 11:58:53

rezygnacja z alimentów

Witam
Mam pytanie mój syn chce zrezygnować z aliemntów jak ma to zrobić?Jest już pełnoletni?Z góry dziękuję za pomoc


... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.27 11:45:33

niepełnoletnia a wyprowadzka

Witam ...
Mam taki problem jestem niepełnoletnia i chce sie wyprowadzić z domu gdzie są ciągłe awantury chcę zamkieszkać z rodziną moja chłopaka co muszę zrobic aby sie to udało?Z góry dziękuję


... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.27 11:18:28

poszkodowana w kolizji

Witam
Zostałam poszkodowana w kolizji drogowej mam złamana rękę gdzie mam się starać o odszkodowanie?z góry dziękuję za pomoc

... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.27 11:4:56

zabrane prawo jazdy za punkty

Witam
Mam takie pytanie mojemu mężowi zabrano prawo jazdy za punkty czy da się je odzyskać bez ponownego egzaminu?Jeślt tak to co trzeba zrobic?Z góry dziękuję za pomoc


... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.27 10:55:10

niepełnoletni a kolizja

Witam
Mam problem mój niepełnoletni syn spowodował kolizję nic nikomu się nie stało czy co może mu grozić?Z góry dziękuję za pomoc

... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.27 10:44:22

pijany nieletni na rowerze

witam
Mam takie pytanie mój 16-letni brat jechał na rowerze po alkoholu i miał pecha że zatrzymała go policja co mu grozi?Z góry dziękuję za pomoc


... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.27 10:33:36

Ucieczka z miejsca wypadku

Witam
Co grozi osobie, która uciekła z miejsca wypadku?A co jesli ta osoba sama dobrowolnie po krótkim czasie się przyzna czy kara będzie łagodniejsa?Z góry dziękuję


... Zobacz wątek

6 odpowiedzi

2010.8.27 10:25:18

obsługa

Witam
Mam pytanie czy tak może być, że bez jakiegokolwiek powodu sprzedawca odmawia obsługi klientowi?Z góry dzięki ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.27 9:59:39

Reklamacja a zwrot gotówki

Witam
Mam takie pytanie jęśli producent zaoferował mi nowy model po reklamacji to czy w takiej sytuacji mogę starać się o zwrot gotówki?z góry dziękuję za odpowiedzi ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.27 9:57:42

reklamacja i czas oczekiwania

Witam!!
Mam taki problem złożyłem reklamację i juz ponad miesiąc czekan na odpowiedź czy jest może ustalony jakiś okres czekanaia na taka odpowiedź co mam zrobić?To już starsznie długo trwa ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.27 9:37:12

problem ze zwrotem

witam
Mam problem kupiłem rzecz na allegro, która moim zdaniem nie jst zgodna z opisem oczywiście sprzedawca się nie zgadza chcę zwroru gotówki jak mam to zrobić?Czy czasem nie przysługuje mi ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.27 9:32:3

SPRAWA SĄDOWA

Witam!!!
MMam takie pytanie gdzie powinienem złożyć pozew na sprzedawcę, który mnie oszukał u siebie w mieście czy tam skąd pochodzi sprzedawca?Z góry dziękuję za odpowiedzi ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2010.8.27 9:29:33

nieprzyjęta reklamacja

witam
Mam taki problem złożyłam reklamcję, ale producent ja odrzucił podając powód z którym ja się nie zgadzam co mogę jeszcze zrobić?Z góry dziękuję ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.27 9:24:53

oszukana

Witam
Mam problem kupiłam odtwarzacz mp4 przez internet wpłaciłam gotówke na konto czekam już 3 tydzień a tu nic , a do tego sprzedawca teraz nie odbiera telefonu nie mam z nim kontaktu co mogę ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.27 9:20:44

zwrot czesnego

Witam.
Mam takie pytanie uczyłam się w szkole policealnej zapłaciłam z góry za pół roku ale po 3 miesiącach zrezygnowałam czy mam szansę, żeby szkoła oddała mi moje pieniądze?Z góry dziękuję ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.27 9:17:58

zwrot gotówki za zakup

Witam Serdecznie ,
Mam takie pytanie kupiłem sprzęt, który popsuł się już drugiego dnia nie chcę naprawy tylko zwrotu pieniędzy czy odrazu mogę takiego zwtoru zażądać?Z góry dziękuję ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.27 9:14:51

czy spoldzielnia mieszkaniowa ma prawo wykrecenia sie od napraw dachu

czy spoldzielnia mieszkaniowa ma prawo wykrecenia sie od napraw dachu jestem wlascicielem zaadaptowanego poddasza jednak administrator zwala na mnie odpowiedzialnosc za nieprawidlowa izolacje co skutkuje ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.27 9:14:49

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika