Forum prawne (strona 704)

Zwrot zakupu

Witam
Mam pytanie czy dalej obowiązuje 7 dniowy okres na oddanie zakupu nie podając przyczyny kupiłam mp4 i jednak nie jestem zadowolona?Z góry dziękuję ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2010.8.31 13:24:42

Towar niezgodny z opisem allegro

Witam
Mam pytanie co mam zrobić dokonałem zakupu na allegro i niestety zakup nie był zgodny z opisem i co mam teraz zrobić?Z góry dziękuję za pomoc



... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.31 13:22:11

niedostarczona paczka

Witam
Mam pytanie co ma zrobić nie doszła do mnie paczka poszłam na pocztę się zapytać czy może tam jest a tu się okazało że niby została doręczona ja jej nie mam co mam zrobić?Z góry dziękuję ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.31 13:18:24

zakup na allegro

Witam
Mam takie pytanie jak mogę odwołać się od zakupionej już rzeczy na allegro jeszcze sprzedawca mi nie wysłał a chce zrezygnować czy jeśli go poprosze a on odmówi to mogę coś jeszcze zrobić?Z ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2010.8.31 13:16:14

naprawa razy 4

Witam
Mam pytanie kupiłam telefon i już reklamowałam go 4 razy jeśli mi się jeszcze raz popsuje bo ciągle chodzi o ten sam problem to mogę w takiej sytuacji zażądać już nowego?Z góry dziękuję ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.31 13:13:20

Kolej wyremontowała tory i teraz zalewa mi pole, które jest przy nich położone. Czy w związku z

Kolej wyremontowała tory i teraz zalewa mi pole, które jest przy nich położone. Czy w związku z tym muszę domagać się przywrócenia do poprzedniego stanu przed sądem cywilnym, czy istnieje też ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.31 13:12:57

zgubiona rzecz

Witam
Mam pytanie dałam sukienkę do pralni miałam ja odebrać za parę dni i poszłam okazało się, że jej tam nie ma i co mam zrobić?Jakieś odszkodowanie?Z góry dziękuję za pomoc ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.31 13:10:28

serwis

Witam
Mam takie pytanie naprawiłem telefon klientowi i teraz przez ponad miesiąc go nie odbiera i nie mogę się do niego dodzwonić co mam zrobić w takiej sytuacji?Z góry dziękuję za pomoc ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.8.31 12:57:42

Prawo jazdy-kolejny egzamin

Witam
Mam takie pytanie kara zabrania prawa jazdy już właśnie mi się skończyła i czekam na egzamin teraz jeśli teraz mnie złapią to co z moim egzamin czy będę mógł zdawać?Z góry dziękuję ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.31 12:52:2

brak prwa jazdy podczas kontroli

Witam
Mam takie pytanie co grozi osobie, która zostanie zatrzymana do kontroli drogowej, a nie będzie miała przy sobie prawa jazdy chodzi o to że ma tylko np. zostawiła w domu?Z góry dziękuję ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.31 12:33:21

dlaczego nie otrzymałam macierzynskiego choc został złórzony

dlaczego nie otrzymałam macierzynskiego choc został złórzony ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.31 12:30:56

zabranie prawa jazdy

Witam
Mam pytanie mam prawo jazdy na auta osobowe i ciężarowe jeśli zostanie mi zabrane prawo jazdy na auta osobowe to czy dalej mogę jeździć ciężarowymi?Z góry dziękuję za odpowiedzi

... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2010.8.31 12:30:30

zabrane prawko

Witam
mam takie pytanie jeśli mam zabrano prawo jazdy na okres 6 miesięcy powodem była jazda po spożyciu alkoholu to czy mogę jeździć innymi pojazdami mechanicznymi np. skuterem?Z góry dziękuję ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.31 12:28:2

co ma zrobić pracownik?

Co może zrobić pracownik jeśli pracodawca notorycznie spóźnia się z wypłatą? wiadomo, że firma dostaje późno pieniądze za faktury, ale czy my jako pracownicy mamy prawo domagać się wypłaty ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.31 12:12:9

jak ustala się wysokość alimetów?

W jaki sposób sąd przyznaje alimenty? Czy to zależy od tego, jakie matka ma potrzeby czy sąd wyznacza sam wg jakiegoś własnego wskaźnika? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.31 12:9:36

Odebrane prawo jazdy

Czy jeżeli zatrzymano mi prawo jazdy na okres jednego roku, to czy ja po tym czasie będę musiał zdawać ponownie egzamin? ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.8.31 12:3:28

Jakie koszty i opłaty wiążą się ze sprowadzeniem samochodu z Czech?

Jakie koszty i opłaty wiążą się ze sprowadzeniem samochodu z Czech? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.31 12:1:28

co z moim urlopem wychowawczym?

Czy jeżeli jestem na urlopie wychowawczym, który kończy się za ok. 6 miesięcy a moje dziecko idzie teraz do przedszkola, to czy ja mam prawo do bycia na tym urlopie przez resztę czasu? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.31 11:59:29

Czy wypracowana w Niemczech emeryturę mogę bez problemu pobierać, po przeprowadzce do Polski?

Czy wypracowana w Niemczech emeryturę mogę bez problemu pobierać, po przeprowadzce do Polski? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.31 11:58:3

CO W TAKIEJ SYTUACJI?

Mój brat ma sprawę karną w sądzie, jest oskarżonym ale chce się bronić sam. czy taką osobę można zmusić do tego, aby wziął adwokata z urzędu czy nie ma takiej możliwośći? Boję się, że ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.31 11:57:19

niepalący w celi z palącymi

Mój przyjaciel ma problemy zdrowotne, ma kłopoty z oddychaniem. Trafił do aresztu gdzie siedzi w celi przejściowej gdzie jest ponad 20 osób i wszyscy palą papierosy. Czy jest możliwe, aby przenieść ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.31 11:55:20

mieszkanie przepisane na siostrzenice

Moja mama przepisała mieszkanie własnościowe na moją siostrzenicę. To jest jedyny majątek mojej matki i stąd moje pytanie - jakie ja mam prawa do tego majątku, czy w razie śmierci mamy ja mogę ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.31 11:53:53

skąd zgoda na wycinkę drzew?

Mój dom stoi tuż koło prywatnego lasu (mojego). Ponieważ od strony lasu mam dwa pokoje, chciałbym wyciąć kawałek lasu, bo drzewa nie dopuszczają światła do pomieszczenia. Gdzie należy złożyć ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.31 11:52:28

odpowiedzialność małżonków

Czy jeżeli jeden z małżonków zaciągał długi bez wiedzy tego drugiego, to czy mieszkanie którego są współwłaścicielami może być sprzedane na poczet tych długów? Co w tym momencie może ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.31 11:48:16

rozwód z mężem z którym się przyjaźnię.

Z mężem dogadujemy się świetnie, jesteśmy przyjaciółmi, niestety nie żyjemy jak małżeństwo. Chcemy wziąć rozwód i teraz się zastanawiamy, czy jeśli żyjemy w takich dobrych relacjach to ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.31 11:23:3

czy pracodawca ma do tego prawo?

Czy pracodawca bez podania przyczyny może nakazać zostanie pracownikowi 3 godziny dłużej w pracy? Czy pracownik w takiej sytuacji może się nie zgodzić? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.31 11:8:59

legalność strony z nutami i tekstami piosenek

czy stworzenie strony z nutami i tekstami piosenek popularnych zespołów wymaga jakiejś zgody czy nie? oczywiście zamierzam informować, kto jest autorem utworów. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.31 11:7:57

widzenia z dzieckiem bez matki?

Ojciec mojego rocznego dziecka ma widzenia z synem dwa razy w miesiącu. teraz on chce złożyć wniosek o to, aby wyłączyć mnie z tych spotkań i widywać się z dzieckiem sam na sam. Czy on ma do ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.31 11:6:7

picie alkoholu z papierowej torebki

Jak to wygląda w prawie polskim, czy jeśli piłem piwo z puszki która była schowana w papierowej torbie to czy to było legalne? Czy policja w takim wypadku ma prawo zatrzymać mnie i wlepić mi mandat? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.31 11:3:51

prawo jazdy-punkty

Witam
Mam pytanie jak wygląda sprawa gdy komuś zabrano z powodu przekroczenia punktów czy trzeba wtedy zdawać jeszcze raz egzamin?Z góry dziękuję za odpowiedzi


... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.31 11:1:56

widzenie w więzieniu z osobą niespokrewnioną?

Chciałabym zapytać, komu przysługuje prawo do widzenia się z osadzonym w zakładzie karnym? Czy ja, jako osoba niespokrewniona z osadzonym mogę bez problemu się zobaczyć z kolegą czy muszę pisać ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.31 10:58:39

odroczenie wyroku - kiedy przedłużać?

W którym momencie najlepiej złożyć wniosek o odroczenie wykonania kary, jeśli poprzednie odroczenie było na pół roku. Czy należy to zrobić przed datą zakończenia pierwszego odroczenia czy może ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.31 10:57:0

odwołanie od konkursu na pracownika SC

Witam, czy jeśli ktoś startuje w konkursie na pracownika służby cywilnej i tego konkursu nie wygra, to czy on ma prawo odwoływać się od wyniku tego konkursu? Czy to zależy za każdym razem od regulaminu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.31 10:55:14

uczestnik kolizji bez prawa jazdy

Witam
Byłem uczestnikiem kolizji jechałem na motorze, do kolizji doszło ale nie z mojej winy tylko problem w tym, że nie mam uprawnień na kierowanie motorem i co może mi grozić?Z góry dziękuję ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.31 10:51:18

kolizja-niełnoletni

Witam
Mam pytanie mój syn spowodował kolizję nie spożywał alkoholu, ale nie jest on pełnoletni i nie miał uprawnień do prowadzenia samochodu co może mu grozić?Czy ja jako rodzic również mogę ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.31 10:43:24

podział majątku - czy tak można?

Pomimo tego że jestem dwa lata po rozwodzie wciąż nie było podziału majątku. Mój były mąż nie chce oddać mi połowy majątku, ale zapowiada że przepisze połowę mieszkania na naszego syna ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.31 10:38:38

17 letni amerykanin z prawem jazdy w PL

Czy jeśli w Polsce prawo jazdy można mieć od 18 roku życia, to czy amerykanin mający 17 lat i mający amerykańskie prawo jazdy może się poruszać samochodem po Polsce? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.31 10:36:39

szkody

Witam
Mam takie pytanie kto musi zapłacić za zniszczenie płotu w sytuacji gdy uderzy w niego kierowca, ten drugi czyli ten który nie spowodował wypadku?Z góry dziękuję za odpowiedzi


... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.31 10:34:37

ile trwa postępowanie spadkowe?

Witam, chciałam zapytać o taką kwestię. Otóż moja mama będzie przeprowadzać sprawę spadkową po moim ojcu i stąd moje pytanie: ile taka sprawa trwa i gdzie ją szybciej załatwić? czy wystarczy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.31 10:34:13

grill na balkonie - jakie przepisy?

Czy robienie grilla na balkonie jest zabronione? Jakie przepisy regulują tę sprawę, czy jest to indywidualna sprawa każdej spółdzielni, czy regulują to przepisy pożarowe czy prawo cywilne? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.31 10:32:24

Umorzenie mandatu

Witam
Co się dzieje w sytuacji, gdy ktoś nie ma z czego zapłacić mandatu komornik też nic nie pomorze czy w takiej sytuacji ten mandat zostanie umorzony?Z góry dziękuję za pomoc


... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2010.8.31 10:31:42

zatrzymanie prawka

Witam
Mam pytanie zatrzymano mnie i zabrano mi prawo jazdy ponieważ jechał pod wpływem alkoholu i ile mam teraz czekać na rozprawę i ile taka sprawa trwa?Z góry dziękuję za pomoc


... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.31 10:29:16

prawo jazdy-badania psychologiczne

Witam
Zabrano mi prawo jazdy na okres 6 miesięcy ponieważ jechałam po spożyciu alkoholu niedługo mija okres kary i chciałam się zapytać czy będę musiała robić badania psychologiczne?Z góry ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.31 10:26:39

jak zmusić córkę do skończenia związku?

Moja córka ma 17 lat i spotyka się z 24 letnim mężczyzną, niekiedy zostaje u niego na noc. Czy ja mam prawo tego zabronić i czy jeśli córka nadal będzie tak robić to czy ja mogę np. zgłosić ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.31 10:17:44

zapłącanie grzywny

Witam
Mam takie pytanie jeśli spłaciłam już połowę grzywny to czy mogę się starać o umorzenie pozostałej części jeśli tak to co powinnam napisać?Z góry dziękuję


... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.31 10:15:0

jaka kara dla alkoholika?

Czy jeżeli ktoś jest alkoholikiem i zostanie złapany na jeździe samochodem pod wpływem, to czy jego nałóg może być jakąś okolicznością łagodzącą? tzn. czy zamiast wyroku sąd może go wysłać ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.31 9:54:22

jak sąd wyznacza wizyty ojcu?

jakimi kryteriami kieruje się sąd, kiedy wyznacza widzenia ojcu dziecka? czy ma twarde wytyczne jak często wizyty mogą następować czy za każdym razem indywidualnie to rozpatruje? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.31 9:51:6

podzial mieszkania mężą

Mój mąż ma mieszkanie które nabył jeszcze przed ślubem. teraz sie rozwodzimy, bo on ma inną kobietę i orzeczenie zapewne będzie z jego winy. czy podczas podziału majątku to mieszkanie będzie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.31 9:49:40

napisanie nieprawdy w skardze do strassburga

czy grozi jakaś odpowiedzialność karna, jeśli w skardze do strassburga napiszę nieprawdę? czy jeśli zrobiłem to nieświadomie, czy mogę ponieść jakieś konsekwencje? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.31 9:47:25

kolizja a niepełnoletni

Witam
Mam takie pytanie mój brat spowodował kolizję drogową na szczęście nic nikomu się nie stało jechał on na motorze, tylko że motor nie był zarejestrowany brat jest niepełnoletni a do tego ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.31 9:46:42

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika