Forum prawne (strona 705)

Przeszukanie bez nakazu

Czy policja ma prawo przeszukać mieszkania bez odpowiedniego nakazu? czy jeśli policja zapuka do mych drzwi, to czy ja mogę ich nie wpuścić czy policja zawsze może wejść? czy jeśli bez nakazu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.31 9:45:52

materiały wybuchowe domowej roboty

Chciałbym zapytać czy robienie materiałów wybuchowych w domu w celach hmm... naukowych, doświadczalnych jest w Polsce dopuszczalne? Czy trzeba to komuś zgłosić? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.31 9:44:20

spotkanie z dyrektorem aresztu Montelupich

Witam, mój mąż osadzony został na Montelupich w Krakowie. Chciałabym spotkać się z dyrektorem aresztu ale nie mam pojęcia w jaki sposób można takie spotkanie umówić? Ile na takie spotkanie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.31 9:41:43

ulga rodzinna dla ojca?

witam, byłem w nieformalnym związku z którego mam dwójkę dzieci. matka dzieci nie jest już ze mną i nie interesuje się dziećmi, pozostają więc one pod moją opieką. matka dzieci wyprowadziła ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.31 9:40:1

spłata wierzyciela pomimo komornika

Czy jeżeli została wszczęta egzekucja komornicza ja dłużnik oddał wierzycielowi całość długu to czy wierzyciel może wycofać wniosek i obędzie się bez płacenia odsetek? bardzo proszę o odpowiedź ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.31 9:38:4

17 latka - czy pójdę do więzienia?

hej, mam 17 lat i zostałam ostatnio przyłapana na kradzieży rzeczy o wartości ok. 70 zł. co mi za to grozi? czy możliwe jest że pójdę do więzienia, bo podobno jako 17latka odpowiadam jak dorosła ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.31 9:36:40

Czy windykator pomoże?

Witam, czy jest jakiś sposób, aby ściągnąć dług bez udziału komornika, np. czy idąc do windykatora to on zajmie się taką sprawą? I jakie uprawnienia ma windykator w świetle prawa? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.31 9:35:21

spadek z USA

Witam
Mam taką sytuację mój tato ożenił się po raz drugi i wyjechał do USA gdzie zmarł niedawno nie pozostawił testamentu czy mnie jako córce coś się należy jeśli tak to gdzie mam się zgłosić ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.31 9:32:33

związek z krewnym....

Mam ogromny problem bo zakochałam się w chłopaku a on we mnie ale należymy do jednej rodziny, tzn. nasi dziadkowie byli rodzeństwem i teraz nie wiem czy jeśli do czegoś dojdzie to czy jest to przestępstwo ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.31 9:0:45

nieodebrane wezwanie do zk

zostałem prawomocnie skazany i będe odbywał karę. czy jeśli nie odbiorę wezwania do odbywania kary to czy jest to usprawiedliwienie nie odbywania kary? po jakim czasie sąd wydaje nakaz doprowadzenia? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.31 8:57:11

co to R1 R2

Czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć o co chodzi z grupami R1 albo R2, to dotyczy więzienia ale ja zupełnie nie wiem czego to dotyczy a mój chłopak idzie wkrótce do więzienia i chciałabym wiedzieć ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.31 8:55:17

czy muszę zapłacić odsetki?

witam,
miałem dług u wierzyciela i został on spłacony końcem lipca. dokładnie 3 dni później wierzyciel złożył wniosek o nakaz zapłaty, ale czy teraz będę musiał dopłacać odsetki (spóźniłem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.31 8:53:15

gdzie zgłosić osobę która nie stawia się do zk

wiem gdzie przebywa osoba która została skazana prawomocnym wyrokiem i tydzień temu powinna stawić się w więzieniu aby odbyć karę. czy powinnam to gdzieś zgłosić czy policja sama musi się tym ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.31 8:50:17

rezygnacja z rodziny zastępczej

Witam,
czy ktoś wie jak napisać wzór rezygnacji z rodziny zastępczej, jakie trzeba podać powody i gdzie złożyć?
Mam taką sytuację, że naturalni rodzice dziecka chcą je odzyskać i uważam, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.31 8:48:22

Komornik za granicą

Witam, mieszkam na stałe za granicą ale długi w Polsce chce ściągać komornik. Zarabiam pieniądze w Anglii i czy komornik może ściągnąć z mojego konta należności czy nie ma takiego prawa?


... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.31 8:46:20

FA wypłaca zaległe alimenty?

Dzień dobry,
pobieram alimenty z funduszu, ale mój były ma jeszcze zaległe alimenty, czy ich spłata mi przysługuje, jeśli pobieram już alimenty z funduszu? bardzo proszę o odpowiedź ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2010.8.31 8:42:2

smalec z psów

Mój sąsiad sprzedaje ludziom smalec z psów (przynajmniej tak utrzymuje). Na pewno nie zabija tych psów w domu, bo to bym widział albo słyszał. Chcę zapytać, gdzie powinienem zgłosić coś takiego ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.31 8:40:22

Czy mąż będzie dowożony na rozprawy?

Witam, mój mąż odbywa karę więzienia w innym mieście oddalonym o kilkaset kilometrów. Teraz będzie miał rozprawę o alimenty dla innej kobiety, ale ta rozprawa będzie w mieście w którym mieszkamy. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.31 8:38:13

jazda po alkoholu na rowerze-nieletni

Np. sąd rodzinny i nadzór kuratora. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.8.31 7:54:41

Wada ukryta samochodu

Witam,
mam taki problem. Kupiłem samochód na fakturę vat. Samochód ma 10 lat i jest teoretycznie bardzo zadbany. Na miejscu podczas zakupu wszystko wydawało się ok, lecz podczas jazdy w trasie dosłyszałem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.31 7:23:16

problem ze współwłwsnością

Witam. Piszę z proźbą o poradę. Jestem współwłaścicielem domu piętrowego, współwlaścicieli jest dwoch ( każdy po 50%)mieszkam na piętrze, każdy z współwłaścicieli ma swój wjazd, wejscie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.31 7:11:32

Gdzie znajdę przepisy regulujące uzyskanie zasiłku macierzyńskiego mimo poronienia dziecka (lub urodzenia

Gdzie znajdę przepisy regulujące uzyskanie zasiłku macierzyńskiego mimo poronienia dziecka (lub urodzenia martwego przed czasem) oraz urlopu macierzyńskiego - także przedawniemie terminu w tej kwestii ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.30 15:8:0

umorzenie grzywny

witam
Mam takie pytanie jeśli już spłaciłem część grzywny to czy mogę sie starać o umorzenie pozostałej części?z góry dziękuję za pomloc


... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.30 11:25:7

jazda rowerem

Witam
Witam mam takie pytanie jeśli jadę na rowerze po ulicy to czy muszę mieć kartę rowerową lub prawo jazdy?jeśli tak to co mi grozi za brak?Z góry dziękuję

... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.30 11:17:9

jazda po alkocholu-kolizja

witam
Mam takie pytanie co grozi osobie, która prowdziła pod wpływem alkoholu i spowodowała kolizję na szczęście nic nikomu się nie stało mia on około 1,6 promila jaka kara mu grozi?Z góry ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.30 11:9:23

manat a nieletni

Witam
Mam pytanie dostałem mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym nie mam 18 lat i nie pracuje jak mogę spłacić ten mandat może na raty?albo odpracować społecznie?Jeśli tak to jak mam to ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.30 11:5:36

wtargnięcie na drogę

Witam
Mam takie pytanie mój brat wtargnął na drogę i niestety potrąciło go auto leży teraz w szpitalu była to oczywiście jego wina co mu grozi?Z góry dziękuję za pomoc

... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.30 10:53:39

jazda na motorze

Witam
Mam takie pytanie co grozi osobie, która zostanie złapana na jeździe na motorze, który nie został jeszcze zarejestrowany?z góry dziekuję za odpowiedzi


... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.30 10:51:13

kara za jazdę po alkoholu

Witam
Mam takie pytanie kila lat temu zabrano mi prawo jazdy ponieważ jechałem pod wpływem alkoholu i moje pytanie dotyczy ile ten incydent będzie widniał w moich aktach?Z góry dziękuję za odpowiedzi

... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.30 10:49:9

bez prawa jazdy

Witam
Mam takie pytanie co grozi osobie, która zostanie złapana na prowadzeniu pojazdu bez prawa jazdy, znaczy zostało ono zgubione i czeka na odbior nowego?Z góry dziękuję za odpowiedzi


... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.30 10:45:3

zakaz prowadzenia

witam
Mam takie pytanko co grozi za prowadzenie auta bez prawa jazdy, zostao ono zabrane za jazdę po spożyciu alkoholu?Z góry dziękuję za odpowiedzi


... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.30 10:40:28

kolizja-nieletni

Witam
Mam takie pytanie mój nieletni syn spowodował kolizję nie był pod wpływem alkoholu i nic nikomu się nie stało sprawa jest już w sądzie co może mu grozić?Z góry dziękuję za pomoc


... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.30 10:38:51

brak biletu

Witam
Mam takie pytanie mój brat został złapany na jeździe autobusem bez biletu przez długi okres nic nie przychodziło, aż do teraz czy jest jakiś okres po którym ten mandat zostanie unieważniony?Z ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.30 10:37:2

zwrot zakupu po terminie 7 dni

Witam
Mam taki problem kupiłam sukienkę i chciałam ja niedawno oddać była z metką i nienoszona odmówili mi bo powiedzieli mi, żę zwtrotu mogę dokonać do 7 dni od zakupu a ten termin już minął ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.30 10:33:29

Zakup w sklepie internetowym

Witam!
Mam taki problem kupiłem mp3 w sklepie internetowym wypłaciłem piniądze za zakup i ciagle go nie mam nie mogę się dodzwonić do sklepu i niewiem co się z nim dzieje czy jest jakoś ustalone ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.8.30 10:29:42

problem z serwisem!

Witam!!
Mam taki problem oddałem ekspres do kway na gwarancji do serwisu czekałam dość długo aż w konću zadzwoniłem i okazało się że nie wiedzą co się z nim stało, ale oni go nie mają i ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.30 10:26:46

Gwarancja bez paragonu

Witam.
Mam taki problem chciałam oddać na gwarancji komputer mam kartę gwarancyjną ale odmówili mi ponieważ zażądali paragonu czy tak naprawdę jest przecież mam kartę gwarancyjną i co mogę ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.30 10:21:55

Wymiana telefonu

Witam
Mam taki problem przedłuzłem umowę z operatorem sieci i dostałem telefon, ale nie jestem z niego zadowolony czy mam prawo go oddać i wymienić na nowy uzywałem go tylko jeden dzień?z góry ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2010.8.30 10:16:29

Zwrot zakupu bez paragonu

Witam
Mam takie pytanie kupiłam buty firmowe, które bardzo szybko mi się zdarły chciałem złożyć na nie reklamacje, ale niestety zapodziałem gdzieś paragon czy mam prawo starać się o reklmacje ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.30 10:4:29

uszkodzenie towaru w sklepie

witam
Mam pytanie co może grozić osobie, która np. uszkodzi towar w sklepie( coś stłucze) i nie zapłaci za to rozumiem,że sprawa pójdzie do sądu i co dalej?Z góry dziękuję za pomoc ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.30 9:48:4

zamiana zakupu

Witam wszystkich,
Mam takie pytanie klient zwrócił mi obuwie z prośbą o wymianę na druga parę , widać ślady użytkowania on twioerdzi, że miał je tylko przez chwilę czy muszę mu wymienić ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.30 9:45:48

Gwarancja-paragon

Witam
czy jest to zgodne z prawem, aby sprzedawca odmówił wydania gwarancji twierdząc, że wystarczy sam paragon?Z góry dziękuję za odpowiedzi ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.30 9:42:13

uszkodzony zakup

witam
Mam takie pytanie kupiłem rzecz na allegro i okazało się, że jest ona uszkodzona nie przeszkadza mi to tak bardzo bo sam naprawię tylko moje pytanie czy mogę domagać się zwroty części ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.30 9:38:53

uszkodzenie-serwis

Witam
Mam taką sytuację oddałem na reklamcji laptopa do serwisu naprawli go ale obudowa jest bardzo porysowana co mogę zrobić?Czy mogę zażądać nowego?z góry dziękuję za pomoc ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.30 9:36:36

Umorzenie kredytu

Witam
Mam takie pytanie w jakiej sytuacji, można umorzyć kredyt?Z góry dziękuję za pomoc ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.8.30 9:11:41

Praca i renta

Witam
Mam takie pytanie dostaje rentę po zmarłym ojcu chcę zacząć pracować i ile muszę zarabiać, aby tej renty nie stracić?Czy ogólnie jset tak,że jak znacznę jakąkolwiek pracę to renta ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.30 9:6:1

kiedy powiadomić ZUS?

Witam
Mam takie pytanie po zmanie nazwiska ile mam czasu, aby zgłosić ten fakt do ZUS-u, aby nie mieć problemów i nie musieć płacić żadnej kary?Z góry dziękuję za pomoc


... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.30 8:59:7

Fundusz socjalny

Witam
Mam takie pytanie kiedy pracodawca musi posiadać fundusz socjalny?Z góry dziękuje za odpowiedzi ... Zobacz wątek

9 odpowiedzi

2010.8.30 8:45:28

Pracownik a pracodawca

Witam
Czy jako pracownik muszę informować swojego pracodawcę o swojej chrobie czy mogę ją zataić?Z góry dziękuję


... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.30 8:43:12

urlop wychowawaczy

Witam
Mam takie pytanie będąc na urlopie wychowawczym to czy mogę przyjąc pracę na umowę zlecenie czy mogę mieć później jakieś kłopoty z tego powodu?Z góry dziękuję za pomoc

... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.30 8:30:25

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika