darowizna a koszty utrzymania mieszkania

Odpowiedzi w temacie (0)

hamley

14.1.2010

witam serdecznie. Mam ogromny kłopot i probę. Chodzi o to że dziadkowie zapisali mi mieszkanie, tzn przepisali je (z własnej woli) jako darowiznę w formie aktu notarialnego za który ja zapłaciłam. Było to w grudniu ubiegłego roku. Teraz otrzymałam pismo sporządzone prawdopodobnie przez jakiegoś radcę (dziadkowie się podpisali.) ze mam uiszczać wszelkie opłaty za mieszkanie- w akcie jest napisane: ze ustanawiam na ich rzecz nieodpłatną i bezterminową służebność osobistą POLEGJĄCĄ NA: prawie dożywotniego korzystania i zamieszkiwania w w/w lokalu!!!- nie mam mowy o tym że ja musiałabym koszty ponosić. Studiuję mam maleńkie dziecko i mieszkam z mężem u rodziców i nie stać mnie nie dość na własne M a tym bardziej za opłacanie mieszkania dziadków. Wcześniej nigdy nie wspomniali nawet z czym wiązałby się to przepisanie. Myślałam że mają taki gest. Czy mogę jakoś się na to pismo odwołać, by za to mieszkanie dopuki dziadkowie żyją nie płacić, bo nie stać mnie naprawdę. Bardzo proszę o pomoc. Co gdyby dziadkowie zaprzestali opłacania mieszkań?

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 14.9.2018

  Darowizna - czyli jak coś komuś podarować...

  Jak zawrzeć umowę darowizny, żeby była ona skuteczna. Kiedy i z jakich przyczyn można odwołać darowiznę? Czy w umowie darowizny można obdarowanego do czegoś zobowiązać i jakie to rodzi konsekwencje? (...)

 • 7.7.2016

  Umowa dożywocia a zachowek

  Chcąc przekazać bliskim swoją nieruchomość za życia, wiele osób decyduje się na dokonanie umowy darowizny. Jednakże nie jest to jedyna droga. Warto rozważyć także zawarcie z bliskimi (...)

 • 7.10.2016

  Czym jest spadek - czyli co możesz odziedziczyć?

  Pod pojęciem spadku kryje się ogół praw i obowiązków zmarłego, które przechodzą na spadkobierców w drodze spadkobrania. W skład spadku wchodzą m.in. prawa rzeczowe, (...)

 • 16.7.2018

  Druk SD-Z2 - zgłoszenie darowizny lub spadku bez podatku

  Dostajesz darowiznę albo dziedziczysz spadek po kimś z bliskiej rodziny? Jeżeli chcesz skorzystać z całkowitego zwolnienia z podatku od spadków i darowizn, złóż formularz (...)

 • 24.1.2018

  Podział majątku wspólnego małżonków, rozwód i separacja

  Tylko w wyjątkowych sytuacjach sąd, orzekając rozwód, może dokonać podziału majątku, jeśli nie spowoduje to nadmiernej zwłoki w postępowaniu rozwodowym. Jeśli w skład majątku wspólnego (...)