Forum prawne (strona 703)

Potrąciłem rowerzystów

spowodowałem wypadek i potrąciłem 2 ludzi na pasach... ich obrażenia wymagają żeby leżeli dłużej niż 7 dni w szpitalu. sytuacja była taka, że jechałem lewym pasem a prawym jechał tir. bardzo ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.1 11:5:5

proszę o pomoc!!

mam trochę nietypowe pytanie o obdukcję.. nie chcę wdawać sie w szczegóły całej sprawy.. ale: jest osoba, która wiem że jest w ofiarą fizycznego znęcania się. nie chce jednak iść na policję ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.1 11:1:40

wypowiedzenie pracy za przyjscie nietrzezwym

witam
piec dni temu zostalem zwolniony z pracy za przyjscie do pracy w stanie nietrzezwym. dlatego tez mam pytanie czy mam szanse na zmiane art. z 52 poniewaz moj stan nietrzezwosci wynosil 0,015. jaki ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.1 11:0:58

niepełnoletni świadek

Czy osoba niepełnoletnia może zostać powołana na świadka w procesie? Czy ja, jako rodzic takiej osoby mogę sie na to nie zgodzić bądź zażądać żeby w tym procesie uczestniczyć? Bardzo proszę ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.1 10:59:23

Ulga na dziecko ( nie swoje)

Wkrótce żenię się z kobietą która ma dziecko z poprzedniego związku. Na razie nie planujemy, żebym to dziecko zaadoptował i czy w takiej sytuacji będziemy mogli rozliczać się wspólnie i korzystać ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.1 10:56:8

Zwrot podatku a podatek dochodowy

Dzień dobry.
Chciałbym zapytać o jedną kwestię: czy zwrot podatku otrzymany w tym roku podatkowym (2010) będzie wliczany jako dochód podczas rozliczenia w roku następnym (2011)?? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.1 10:54:10

Kurator zamiast więzienia???

Witam, mój syn właśnie został oskarżony o kradzież przedmiotu o wartości 300 zł.. jest pierwszy raz zamieszany w taką sprawę, ma 17 lat.. czy pójdzie do więzienia czy dostanie kuratora? dziś ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.1 10:47:54

urlop o opieke nad zona

Witam,
jestem jedynym zywicielem rodziny, żona nie pracuje zamiast tego zajmuje sie wychowaniem naszego polrocznego synka. niestety ostatnio zwichnela sobie kostke w nodze, tak wiec musialam pojsc na ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.1 10:45:48

Czy pracodawca ma prawo przerwać urlop pracownika?

Tak, pracodawca ma takie prawo niezależnie od charakteru urlopu pracownika, jednak może to zrobić pod pewnymi warunkami:

1. w miejscu pracy zaistniały okoliczności, które wymagają obecności ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.9.1 10:16:0

jak zostac taksowkarzem

Aby zostać taksówkarzem trzeba ubiegać się o licencję. Na początku należy udać się do Urzędu Gminy w której jest się zameldowanym i tam dowiedzieć się, czy są wydawane licencje na TAXI. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.9.1 10:11:8

przesłuchanie w miejscu zamieszkania

Witam, mam być świadkiem w procesie w miejscowości oddalonej o 200 km od mojego miejsca zamieszkania, czy trzeba mieć jakiś konkretny powód, aby dostać zgodę na przesłuchanie na miejscu czy to ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.1 9:55:59

czy w ZK w cieszynie można mieć komórke?

Czy w Zakładzie Karnym w Cieszynie można mieć telefon komórkowy? Czy w przypadku kiedy żona osadzonego jest w ciąży to dyrektor może się zgodzić na posiadanie telefonu? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.1 9:51:7

chcę przerwać pracę

Witam jakis czas temu zatrudnilam sie w firmie na okres probny 2 misiace z mozliwoscia wypowiedzenia do dwochtygodni. jednak niedawno znalazlam korzystniejsza prace, tak wiec chcialabym sie od razu zwolnic. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.1 9:49:57

Areszt Śledczy Bielsko Biała

Mój brat trafił do Aresztu Śledczego w Bielsku-Białej. Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, jakie tam są warunki, czy obsługa dobrze traktuje osadzonych, czy sale w areszcie są duże... I kiedy można ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.1 9:48:24

uszkodzona paczka

Witam!!
Mam taką sytuację wysyłałam paczkę pocztą i niestety towar do kupującego trafił uszkodzony i teraz mam problem bo chcę żeby poczta poniosła koszty?Jak mam to zrobić od czego zacząć?Z ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.9.1 9:46:10

2 wyroki w zawieszeniu - czy to możliwe?

Czy jeżeli mam wyrok w zawieszeniu za pobicie i teraz toczy się przeciwko mnie proces za kradzież, to czy jest jakaś szansa, że ten drugi wyrok też będzie w zawieszeniu? Czy jest możliwe, że sąd ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.1 9:46:9

nie mam co zrobić z dzieckiem

Witam, mam dwuletnią córeczkę i mam zeznawać w sprawie o zabójstwo (jako świadek, oczywiście). Niestety, jestem samotną matką, nie mam z kim córeczki zostawić, a na salę sądową córki zabrać ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.1 9:44:49

czy to była obrona własna?

Witam, ostatnio zostałem napadnięty na ulicy przez dwóch kolesi, a ponieważ potrafię się bić, to kolesie dostali niezły łomot. I teraz, wyobraźcie sobie, oskarżają mnie o to, że to ja ich ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.1 9:42:52

czy płacić adwokatowi?

Wobec mojej osoby wszczęto śledztwo, wynająłem więc adwokata. Wkrótce okazało się, że postępowanie zostało jednak umorzone. Czy w takim wypadku ja muszę zapłacić adwokatowi za jego usługę ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.1 9:41:9

Reklamacja-odpowiedź

Witam
Mam takie pytanie wysłałem faksem reklamację do sieci i ciągle czekam na odpowiedź czy jest może jakiś okres ustalony w którym producent powinien się odezwać?Z góry dziękuję za pomoc ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.1 9:40:57

Kiedy odwołać zeznania

Witam,

jestem poszkodowanym w sprawie o rozbój. Chciałbym się dowiedzieć czy w takim przypadku mam prawo odwołać zeznania które złożyłem i w którym momencie mogę to zrobić? czy jak zacznie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.1 9:39:41

manadat za przekroczenie predkosci

Witam,
dwa dni temu dostalam mandat, za to ze przekroczylam predkosc o 20km/h policjant byl sam w samochodzie i stal w miejscy gdzie nie bylo go widac. dlatego tez odmowilam przyjecia mandatu, po czym ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.1 9:38:53

sproadzany towar

witam
Mam takie pytanie ponieważ planuję sprowadzić z USA sprzęt do kuchni i czy będę go mogła odesłać jeśli coś będzie nie tak czy jeśli sprowadzam to już takie prawo mnie nie dotyczy chodzi ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.1 9:37:45

SPADEK PO ZMARLEJ MAMIE

Witam.Rok temu odbyla sie sprawa w sadzie o podzial majatku po zmarlych rodzicach pomiedzy troje dzieci.Wiem ze nalezy ten fakt zglosic w us. ,jednakze od smierci ostatniego z rodzicow mieszkajaca w ich ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.1 9:35:4

pytanie odnośnie wspólnego zakupienia zwierzęcia

Witam.
mam pytanie odnosnie wspolwlasnosci zwierzecia. zwierze zostalo kupione rok temu przez dwie osoby, wplacilismy po taka sama kwote. w paszporcie zwierzecia widnieje tylko jeden wlasciciel(chociaz ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.1 9:20:59

bransoletka zamiast ZK

Moje dziecko odbywa karę w ZK w Wadowicach ale chciałabym się dowiedzieć, czy jest jakaś możliwość aby dostał tę bransoletkę i wyszedł z więzienia. I dlatego chciałam zapytać czy ten system ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.1 9:20:7

kiedy przychodzi zgloszenie do odbywania kary?

Witajcie,
czy ktoś mógłby mi udzielić odpowiedzi w jakim czasie od kiedy zapada wyrok osoba skazana dostaje wezwanie do odbywania kary w zakładzie karnym? czy w tym czasie można wyjeżdżać za ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.1 9:18:12

czy siostrzenica odziedziczy

Czy jeśli moja mama umrze to czy dziedziczyć po niej będzie także córka mojej siostry (siostra żyje) czy podział będzie tylko na mnie i na siostre? (nie mamy więcej rodzeństwa, tata już nie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.1 9:13:9

zwrot pieniedzy za czynsz

witam przez 8 lat moja ciotka wynajmowala ode mnie mieszkanie, niestety zmarla jakies pol roku temu. miala on dwoch synow czy jest mozliwosc zebym mogl ich pociagnac do odpowiedzialnosci za splate dlugu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.1 9:9:12

jak pozbawić spadku dziecko

Mój mąż ma dziecko, nieślubne, na które płaci alimenty. my także mamy dziecko i nie chcielibyśmy, aby po naszej śmierci nieślubne dziecko męża dostało coś w spadku. czy jest jakiś sposób, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.1 9:3:40

komornik a zakład karny

Witam, jeżeli osoba która jest dłużnikiem i spłaca dług u komornika zostanie zamknięta w zakładzie karnym to czy komornik może wystąpić o przedłużenie mu kary tytułem niepłacenia pieniędzy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.1 9:0:40

ojciec małoletniego w areszcie... co robić?

Witam, mój chłopak został zamknięty w areszcie śledczym na 3 miesiące tymczasem ja niedawno urodziłam dziecko i muszę mu założyć metryke i dopełnić wszystkich formalności i czy ja mogę to ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.1 8:56:25

zwrot naleznosci za zerwanie umowy najmu

witam chcialbym sie dowiedziec jak zalozyc sprawe o zwrot naleznosci za okres 5 miesiecy za wynajem mieszkania. umowa zostala zerwana bezpodstwanie. chcialbym sie dowiedziec jakie pismo powinienem napisac ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.1 8:55:12

Konsekwencje za brak dowodu osobistego

Dzień dobry,
chciałabym się dowiedzieć jakie konsekwencje mogą mi grozić za brak dowodu osobistego? czy mogę go sobie nie wyrabiać dopóki mam legitymację szkolną? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.1 8:54:18

kryteria ułaskawienia

Witam, chciałbym zapytać jakimi kryteriami kieruje się sąd podczas rozpatrywania wyroku o ułaskawienie? czy kieruje się tylko przepisami prawa czy sprawy rodzinne też są brane pod uwagę? bardzo ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.1 8:52:12

umowa kupna od czlonka rodziny

witam, chcialbym sie dowiedziec czy jest mozliwe odkupienia od mojej matki kilku przedmiotow, niestety jest zadluzona i niedlugo ma przyjsc komornik je zajac. niestety mieszkamy razem i nie jestem do konca ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.1 8:43:12

Na czym polega umowa przyzeczona?

rozwodze sie z mezem, on chce zebym przepisala na niego polowe mieszkania po rozwodzie, byl nawet u adwokata zeby spisac umowe przyzeczona, po czym ja mam wziasc tylko na siebie kredyt hipoteczny a on ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.1 8:33:43

urlop bezpłatny czy może być płatny




moja żona pracuje w firmie w której ostatnio karzą brać bezpłatne urlopy. Tylko że postawili warunki że jeśli pracownik weźnie ten bezpłatny urlop to firma karze mu płacić ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.1 8:22:12

działalność handlowa

Konto firmy nie może być założone na inną osobę. Chyba że mąż jest współwłaścicielem firmy. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.9.1 7:56:6

sprzedaż gospodarstwa

Najpierw trzeba przeprowadzić postępowanie spadkowe. Jeśli jest Pan jedynym spadkobiercą dopiero po uzyskaniu prawa do części majątku przypadającej żonie można będzie nią rozporządzać. Spadek ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.9.1 7:50:43

Ostatnia wola

Witam! Mam nadzieje ze znajde tutaj odpowiedz na moje pytanie. Moja ciocia zmarla w ubieglym roku w czerwcu.Moj wujek a jej maz nadal zyje nie mieli dzieci byli sami i byl sporządzony testament ale ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.31 21:7:15

Problem z sasiadem

Moja sytuacja wygląda następująco. Mieszkam w bloku na mojej klatce schodowej mieści się 15 mieszkań aktualnie zamieszkałych. Problemem jest sąsiad z parteru, który zagraża życiu mieszkańców. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.31 19:0:56

pomocy :)

zastanawiam sie czy nie najkorzystniejdsza opcja byloby sporzadzenie umowy darowizny i odprowadzenie od tego podatku...
Tylko tez zastanawiam sie czy zeby skorzystac z ulgi, nie trzeba by bylo podpisac ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.8.31 17:35:46

Wypowiedzenie i odprawa

Witam serdecznie,

Bardzo prosze o pomoc. Zostałam zwolniona przez pracodawce po 8 miesiącach pracy 22.07.2010. Na wypowiedzeniu był powód zwolnienia "niespełnienie oczekiwań", okres wypowiedzenia ... Zobacz wątek

10 odpowiedzi

2010.8.31 16:39:12

darowizna jak napisać akt darowizny?

Umowa darowizny

Zawarta w dniu . . . . . . . . . . . . . . . w . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . pomiędzy:

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . zamieszkałym ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.8.31 14:19:45

serwis telefonu

Witam
Jak już pierwszego dnia zakupiony przeze mnie telefon się popsuł i nie z mojej winy to czy mogę starać się od razu o przyznanie nowego nie chcę naprawionego po jednym dniu użytkowaniu?Z ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.31 13:54:50

zakup-niepełnoletni

Witam
Mam takie pytanie czy jako osoba niepełnoletnia mogę kupować przez internet?Z góry dziękuję za pomoc ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.31 13:50:13

kupno na allegro

Witam,
Mam takie pytanie mój kolega kupił komputer na allegro i teraz ma problem bo nie ma z czego zapłacić czy grozi mu w takim przypadku sprawa w sądzie?Czy np można jakoś na raty?albo zrezygnować ... Zobacz wątek

11 odpowiedzi

2010.8.31 13:48:36

telefon-reklamacja

Witam
Ile razy mogę reklamować jedną i tą samą rzecz ciągle psuje się to samo chodzi o telefon, w którym psuje się wyświetlacz cz y np. po 3 takiej naprawie nie powinni mi dać nowego?Z góry ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.31 13:44:22

wymiana towru

Witam
Mam pytanie kupiłam sukienkę ale w domu po przymierzeniu stwierdziłam, że jest za mała czy mogę oddać ją oczywiście jej nie używałam ma metkę?Z góry dziękuję za pomoc ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.31 13:41:58

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika