Forum prawne (strona 701)

16 latek pijący w miejscu publicznym

jaka kara mi grozi - jestem nieletni, mam 16 lat i spożywałem alkohol w miejscu publicznym, to znaczy w parku...?? czy rodzice sie o tym dowiedzą, bo na razie policja mnie spisała i nie wiem co się ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.2 11:25:51

waunki do spelnienia na powrotu na zwolnienie

mam pytanie czy jest brat po przerwanym zwolnieniu lekarskim u pracodawcy (3dni przerwy) mogłaby do niego powrócić składając kolejne zwolnienie. Firma ogólnie nie posiada już żadnych pracowników ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.2 11:24:39

nieumyślne spowodowanie śmierci przez lekarza

Witam,
chciałbym zapytać jak można oskarżyć lekarza o nieumyślne spowodowanie śmierci przez to, że zaniedbał swoje obowiązki? tzn. konkretnie gdzie należy na początku to zgłosić, od czego ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.2 11:22:10

Długi po mężu

Witam serdecznie,
Mój mąż umarł nie byliśmy po rozwodzie, ale już bardzo długo nie mieszkaliśmy razem z małżeństwa mamy syna, który ciągle się uczy boje się że mąż pozostawił długi ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.9.2 11:21:50

praca w trybie dropping

Witam
moj syn pracuje w supermarkecie, mam godzinowy system pracy-dwie zmiany. jego dyrektor chce wprowadzic dropping i plan pracy dla każdego swojego pracownika z wyszczególnieniem ile każda czynność ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.2 11:16:55

widzenia z córką

Witam
Jak mam to zrobić jestem po rozwodzenie mam ustalone widzenia z córeczka chciałbym ja częściej widywać?Z góry dziękuję za odpowiedzi ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.2 11:15:18

Kiedy dostane PIT za umowe zlecenie??

Witam!

Moje pytanie w jakim czasie od momentu rozwiązania umowy zlecenia zleceniodawca powinien dostarczyc mi PIT za przepracowany okres? czy dopiero na końcu danego roku rozliczeniowego? tzn. umowę ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.2 11:13:7

dodatkowy zarobek do bezrobocia

Witam
moj syn jest zarejestrowany w urzędzie pracy jako bezrobotny bez zasiłku,
chcialby sobie dorobic pomagajac w wypełnianiu pitów, czy musi
zakladać dzialalnosc gospodarcza z tego tytulu,
czy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.2 11:6:23

zasady dzialania systemu zmianowego

moj sym ma system cztero brygadowy proszę o odpowiedz jaki jest okres rozliczeniowy dodatkowych dni wolnych przysługujących za przepracowany miesiąc tak zwanych (dwd) i czy jest coś na temat czasu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.2 11:1:7

oplata za powierzchnia mieszkania na poddaszu

Witam,
kupilem mieszkanie corce jest ono na ostatnim piętrze i są tzw. skosy, które częściowo znajdują się poniżej 80 cm do podłogi. Czy w takim razie ta powierzchnia powinna być wliczana do ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.2 10:57:36

stanowisko pracy-zawieszenie

Witam.
Czy jest coś takiego jak okres zawieszenia pracownika na danym stanowisku?Z góry dziękuję za odpowiedzi ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.2 10:55:46

umowa o mieszkanie

witam, chce wynajac synowi mieszkanie w prywatnej kamienicy z wpisem dozywotkiego zameldowania i mieszkania w niej. ale nie wiem czy wystarczy podpisac umowe z wlascicielem kamienicy czy musza byc jacys ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.2 10:53:52

lata pracya 3/4 etatu

Witam
mam takie pytanko jak wlicza się 3/4 etatu do stażu ogólnego pracy?Z góry dziękuję za pomoc


... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.2 10:52:53

Pożyczka zjanomej

Witam moja zona pozyczyla kolezance spora sume pieniedzy. Ze wzgledu, ze był to kolezanka spisala tylko umowe. Jest ona spisana na komputerze z dopisanymi danymi oraz z podpisem wlasnorecznym przez dluznike. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.2 10:50:19

komornik chce zajac zasilek pielegnacyjny

witam chcialbym sie dowiedziec czy komornik ma prawo zajac zasilek pielegniarski mojej zony, ktory przychodzi na konto ?


... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.2 10:45:29

czy za art.271 par.1 i 286 par.1 moze byc wystawiony europejski nakaz aresztowania

ENA może mieć zastosowanie w stosunku do wszystkich czynów, które w świetle prawa obowiązującego w państwie wydającym nakaz, zagrożone są karą co najmniej roku pozbawienia wolności albo w ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.9.2 10:43:7

renta-praca

Witam
Mam takie pytanie moja córka otrzymuje rentę po zmarłym ojcu i może ona zacząć teraz prace na umowę zlecenie tylko nie wiemy czy w takim przypadku straci rentę po ojcu?Z góry dziękuję ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.2 10:41:39

pozwanie ginekologa o zaniedbanie

Witam, mojej siostrze urodziło się dziecko, które po 12 dniach zmarło z powodu wad letalnych (zespół Edwardsa). Teraz, gdy chodzi ona z mezem na kontrole do innych lekarzy to się dowiaduje, że ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.2 10:40:29

dom na nie scalonych dzialkach


witam moi rodzice kupili dzialke budowlana 5 lata temu, postwaili dom ale do tej pory nie scalono tam dzialek. dom stoji tak jakby na 4 oddzielnych dzialkach. czy po uzyskaniu scalenia beda mogli sie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.2 10:36:14

kurs z pracy

Witam
Mam takie pytanie właśnie skończyłam kurs na który wysłał mnie mój pracodawca czy jeśli w niedługim czasie będę chciała się zwolnic to czy będę musiała oddać mu pieniądze za ten ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.2 10:35:44

gdzie mozna zlozyc doniesienie o znecaniu sie nad zona

Doniesienie takie należy zgłosić na Policji, gdyż czyn taki podlega pod kodeks karny, a konkretnie art. 207 Kodeksu karnego, który mówi:

§ 1. ?Kto znęca się fizycznie lub psychicznie nad osobą ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.9.2 10:34:42

opłaza za zajęcie pasa drogoweg

witam,
chcialabym sie zapytac w sprawie egzekucji opłaty za zajęcie pasa drogowego.
1. będę wdzięczna za podanie podstawy prawnej do egzekucji należności z tego tytułu
2. mam pewną wątpliwość, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.2 10:33:25

Pracodawca - urlop

Witam
Mam takie pytanie czy jest to zgodne z prawem, aby pracodawca ustalał pracownikowi urlop wypoczynkowy?Mam taka sytuację przysługuje mi 20 dni urlopu i mój pracodawca tak to rozłożył, że ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.2 10:27:36

jak doreczyc pozwe ??

Witam
chce złożyć pozew do sądu. Kobieta jest mi winna kary umowne, tylko nie wiem, gdzie ona mieszka. Widuje ja tu i ówdzie ale sprawdziłem, że babka nie jest zameldowana w tej miejscowości, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.2 10:27:31

wypowiedzenia-błąd

Witam
Mam taką sytuacje mój pracodawca wypowiedział mi umowę tylko na wypowiedzeniu napisane jest, że chodzi o umowę na czas określony a ja miałem umowę na czas nieokreślony i co teraz czy takie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.2 10:23:6

powrot do pracy po zwolnieniu zdrowotnym

Witam ile czasu trzeba przepracowac po przyjsciu do pracy ze zwolnienia zdrowotnego 2 letniego w szkolnictwie by moc znow przejsc na zwolnienie zdrowotne, tak by nie bylo sie zwolnionym. bo slyszalam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.2 10:22:35

film z imprezy na serwisie społecznościowym

witam, czy jeśli mój kolega zamieszcza na serwiisach społecznościowych filmiki ze mną, nagrane podczas imprezy, gdzie wiadomo że człowiek nie zachowuje się zbyt trzeźwo i nie chce tych filmików ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.2 10:21:26

Praktyka

Witam
Moje pytanie dotyczy praktyk zawodowych ile powinnam dziennie pracować i czy przysługuje mi urlop bezpłatny?Z góry dziękuję za odpowiedzi
... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.9.2 10:19:59

czy sąd może skazać zaocznie w procesie karnym?

witam, w jakim przypadku w procesie karnym osoba może być skazana pomimo tego że nie była obecna na rozprawie? czy sąd może wydać zaocznie, jeśli osoba nie stawia się na rozprawy bo wyjechała ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.2 10:19:24

ile przysługije mi dni urlopu?

witam
Jestem ciekaw ile moge miec urlopu.
Pracuje w firmie od lutego 2007 roku,nie wiem czy licza mi to ze szkoła.Chodzilem do technikum 4 letniego a pożniej robiłem licencjat 3 lata. czy moze mi ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.2 10:18:48

czas na odpowiedź pracodawcy

Witam
Mam takie pytanie złożyłam prośbę do pracodawcy ile powinnam czekać jest jakiś wyznaczony okres w którym pracodawca musi dać odpowiedź?Z góry dziękuję ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.2 10:17:54

odpracowanie godziny za wolne dni


witam pracuje jako konsultantka telefoniczna na 1/2 etatu z powodu braku bazy otrzymaliiśmy trzy dni przymusowego wolnego, a pracodawca godziny pracy zapisal ze mamy odpracowac. czy ma on do tego ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.2 10:14:17

Paragon

Witam.

Mam taki problem chcę reklamować sprzęt, który całkiem niedawno kupiłem, ale mam kartę gwarancyjna ale bez paragonu czy taka karta jest ważna?Czy można jakoś po raz drugi wydrukować ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2010.9.2 10:11:10

pracownik spokewniony z pracodawca

witam, czy dyrekta Szkoly Plastycznej może zatrudnić sprzątaczkę, która jest jego daleka rodzina. Czy są na to jakies przepisy w kodeksie pracy albo w innych ustawach ?? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.2 10:10:10

czy wziąć prawnika na przesłuchanie?

Witam, zostałem wezwany na komendę i nie wiem w jakiej sprawie. Zastanawiam sie, czy może nie iść tam razem z kolegą prawnikiem, ale z drugiej strony czy to nie będzie wyglądać prowokacyjnie? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.2 10:9:44

seks w parku....

Witam...
ostatnio zostałem zatrzymany z moją dziewczyną gdy uprawialiśmy sex w parku. ona ma 16 lat ja 17. czy coś nam za to grozi? czy moi rodzice muszą się o tym dowiedzieć? bardzo proszę o ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.2 10:7:27

problemy w banku z wynagrodzeniem

Witam mam pytanie czy pracodawca moze ponosic odpowiedzialnosc za niedotrzymania terminu wyplaty gdzy jest to spowodowane problemami banku?? bo nie wiem czy ponosi za to odpowiedzialnosc jesli jest to ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.2 10:7:11

art. 286 $ 1 k.k. - czy jest szansa na zawiasy?

Witam, chciałbym zasięgnąć opinii co do art. 286 $ 1 k.k. Nie byłem wcześniej karany a teraz jestem oskarżony z tego art. Czy jeśli dobrowolnie poddam się karze to czy jest szansa że dostanę ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.2 10:5:38

wpłata na konto-pomyłka

Witam
Zakupiłem sprzęt na allegro ale podczas wpłacania pieniędzy na konto sprzedawcy pomyliłem numer i co teraz jak mam odzyskać pieniądze?Z góry dziękuję za pomoc ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.2 9:54:9

Zwolnienie na okresie próbnym

Witam pracowalam na okres probny od 18.06.2010 do 19.09.2010 a umowa zostala wypowiedziana art 30. 1pkt 2 KP z data 17.08.2010 czy moge sie ubiegac o odprawe od pracodawcy ?? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.2 9:53:56

czy w świetle prawa jestem już niekarany?

witam, miałem kiedyś wyrok w zawieszeniu, to były 3 miesiące w zawieszeniu na 2 lata, okres próby skończył się ponad rok temu, ale z akt zostanie on skasowany dopiero za 2 lata niecałe. Czy w ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.2 9:49:4

zdjęcia i filmy z aktów seksualnych

Witam,
sprawa wygląda tak... byłem z dziewczyną w dość intensywnej relacji, podczas naszego związku robiliśmy sobie zdjęcia oraz nagrywaliśmy filmiki podczas stosunku. Teraz już nie jesteśmy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.2 9:46:49

dwie zmiany po sobie

wiatam chcialabym sie dowiedziec czy pracodawca ma mozliwosc zmuszenia mojego meza do przyjsca do pracy nastepnego dnia po nocnej zmianie jesli przerwa miedzy zmianami nie trwala dluzej niz 8 godzin przy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.2 9:45:48

przedluzenie umowa na czas określony

witam niedlugo kończy mi sie umowa o prace na czas określony-na rok -18.09.2010.
Czy pracodawca ma obowiązek poinformowania mnie wcześniej ze podpisze ze mną umowe na dalszy okres czy nie ?? a ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.2 9:40:48

Tusz do drukarki-reklamcja

Witam
Mam pytanie kupiliśmy z mężem tusz do drukarki, jakość okazała się fatalna jak zareklamować taki towar?Z góry dziękuję za pomoc ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.2 9:38:10

RMUA bez podpisu

witam mam pytanie
mój pracodawca wręczył mojej mamie druki RMUA, okazało się pozniej jak przegladala
że są bez podpisu. a teraz nie odpowiada na jej prosbe o podpis bo mowi ze pokwitowala ich ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.2 9:36:59

urlop wychowawczy dla meza

witam chcialabym sie dowiedziec czy ojciec mojej coreczki moze skorzystac z urlopu macierzynskiego i wychowaczego ??
jaka dlugosc jest takiego urlopy trwać? i czy mozliwe jest zeby je wziął gdy jest ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.2 9:33:46

zakup na raty

Witam!
Co się dzieje w sytuacji gdy ktoś dokona zakupu sprzętu na raty a po paru dniach zrezygnuje czy tak można jeśli tak to jak to zrobić?Z góry dziękuję za pomoc ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.2 9:30:52

aukcja na allegro

witam,
Co mam zrobić w sytuacji gdy kupiłam rzecz na allegro przez opcje kup teraz za 1 zł wpłaciłam pieniądze na konto razem z przesyłka wyszło około 30 zł teraz sprzedawca odmawia mi sprzedaży ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.9.2 9:29:2

przedłużenie umowy w czasie ciazy


Czesc mam pytanie moja dziewczyna jest w 13 tyg. ciazy. posiada umowe na czas okreslony, ktora niedlugo sie konczy. rozumiem ze ta umowa sie przedluza do dnia porodu dlatego mnie ciekawi czy pracodawca ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.2 9:28:34

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika