ktos wpalcil mi na konto pieniadze i po 4 miesiacach chce ich zwrotu

Odpowiedzi w temacie (0)

diana1989

18.2.2010

Witam! 29 października zeszłego roku na moją książeczkę oszczędnościową wpłynęło 10 tysiecy nie wiadomo z kąd, więc niewiele myśląc poszłam i wypłaciłam je. Oczywiście pieniądze straciłam na opłaty za mieszkanie i życie ponieważ akurat wtedy narzeczony nie parcował i nie było ciekawie z pieniędzmi. Po 4 miesiącach przyszła mi wiadomość z banku, że ktoś chce odzyskać te pieniądze, ale ja nie mam z czego oddać i najchętniej bym ich nie oddawała. Osoba ta wpłacając mi te pieniądze nie zdefiniowała konkretnego odbiorcy tylko wpisała odbiorca a w tytule przelewu pisało przelew więc sądziłam, że ktoś mi poprostu prezent zrobił. Wynika na to, że ta osoba nie ma żadnych moich danych ani ja jej ponieważ przy wpływach pieniężnych na książeczkę oszczędnościową nawet bank nie ma możliwości zobaczenia od kogo bądź z jakiego numeru konta wpłyneły te pieniądze. Chciałabym wiedzieć jak to wszystko będzie prawnie wyglądało i czy ta osoba w razie mojej odmowy zwrotu pieniędzy może pozwać jedynie numer konta do sądu?

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 12.5.2017

  Zwrot VAT - Zasady zwrotu VAT

  W systemie podatku od towarów i usług (VAT) prawo uzyskania zwrotu nadwyżki podatku naliczonego nad należnym jest cechą umożliwiającą realizację zasady neutralności tego podatku dla podatnika (...)

 • 22.11.2017

  Jak odzyskać nadpłaty za usługi telekomunikacyjne?

  UOKiK sprawdził, jak czterej najwięksi operatorzy rozliczają nadpłaty po zakończeniu umowy. Zdaniem urzędu, operatorzy powinni informować o wysokości nadpłaty i możliwości jej zwrotu. UOKiK (...)

 • 18.6.2013

  Faktura korygująca, nota korygująca, duplikat faktury kiedy wystawiać?

  Faktury korygujące (zwane powszechnie „korektami”) oraz noty korygujące wystawiane są w sytuacjach, które wymagają poprawy zapisów dokonanych fakturami VAT. Rodzaj „korekty” (...)

 • 28.1.2018

  Odliczenie wpłat na IKZE w PIT

  Osoby, które w roku podatkowym 2017 dokonywały wpłat na IKZE (indywidualne konto zabezpieczenia emerytalnego), mogą odliczać poniesione przez siebie wydatki od uzyskanego dochodu.

 • 30.6.2018

  Split Payment, na czym polega mechanizm podzielonej płatności

  1 lipca 2018 r. wchodzi w życie dobrowolny mechanizm podzielonej płatności dla przedsiębiorców. Jego celem jest zwiększenie bezpieczeństwa transakcji realizowanych przez przedsiębiorców (...)