za odmowę przyjecia MKK

Odpowiedzi w temacie (0)

furman1

15.2.2010

Witam,zastanawiam się CZY WŚRÓD WAS JEST KTOŚ,KTO ORIENTUJE SIĘ W ...KODEKSIE DROGOWYM? A dlaczego? Otóż miałem sprawę na której tak świadkowie (patrol policji z prewencji)jak i oskarżyciel ich kolega(policjant-kontroler ruchu drogowego)we wniosku o ukaranie w postępowaniu zwyczajnym (dawne Kolegium) pomylili oznakowanie poziome linii P-3 z P-2,/linia P-3 wg ich jest jako "pojedyncza ciągła" twierdząc,że przekroczyłem tą linie przy wyprzedzaniu innego pojazdu w dodatku na zakręcie oznakowanym /znak ostrzegawczy pionowy A -1,2/ tym samym dopuściłem się wykroczenia z art.92par.1KW w zw.z par.86 ust.4 Rozporządzenia Ministrów Infrastruktury oraz Spraw Wew. i Adm. w sprawie znaków i sygnałów drogowych (Dz.U.Nr 170,poz1393)i art.97KW w zw.z art.24 ust.7 pkt 1 Prawo o Ruchu Drogowym. Ja twierdzę,że w miejscu mojego rzekomego wykroczenia występuje linia P-3,a nie P-2 i oznaczona jest w kodeksie drogowym jako "linia jednostronnie przekraczalna" od strony kierującego, że art.24 ust. 8 pkt.2 Prawo o Ruchu Drogowym pozwala na jej przekroczenie nawet wówczas, gdy występuje na terenie oznakowanym znakami A-1 czy A-2 i w dodatku przed wzniesieniem. Sędzia odrzucił moją prośbę o dokonanie ekspertyzy sądowej w miejscu mojego wykroczenia.Udawał,że nie słyszy moich uwag odnośnie oznakowania drogi a nawet treści wniosku. Nie mam świadka,bo sam jechałem samochodem. Wniosek oskarżyciela : 600.00 PLn jako grzywna i 10 pkt. karnych w/g taryfikatora . WYROK: za cztery dni . Może napisać skargę,że oskarżyciel wraz z policjantami są w zmowie i tym samym łamiąc Przysięgę Policjanta oraz Kodeks Drogowy, wprowadzają w błąd Sędziego,ale do kogo i gdzie ? A może od "wyroku" wnieść APELACJĘ do Sądu odwoławczego za pośrednictwem sądu pierwszej instancji? CO MI RADZICIE? pozdrawiam

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 17.9.2018

  Jak odwołać się od mandatu drogowego?

  Jeśli wystawiono ci mandat drogowy, a masz pewność, że wypisano ci go niesłusznie, pamiętaj, że jest tylko kilka przypadków, kiedy można go uchylić. Dowiedz się, kiedy i w jaki sposób (...)

 • 8.2.2018

  Dobro dziecka decydujące dla uznania obcych orzeczeń o władzy rodzicielskiej

  Sąd Najwyższy - w sprawie o ustalenie, czy orzeczenie sądu państwa obcego podlega uznaniu - stanął na stanowisku, że orzeczenie państwa obcego (w tej sprawie był to wyrok sądu duńskiego), którym (...)

 • 14.12.2016

  A jeśli ubezpieczyciel odmawia wypłaty odszkodowania?

  Prawo do uzyskania odszkodowania powstaje w momencie spełnienia się ryzyka ubezpieczeniowego. Wysokość, czy też rodzaj świadczenia zależy od rodzaju ubezpieczenia i wysokości sumy w nim wskazanej. (...)

 • 12.9.2016

  Co jeśli Policja nie chce ścigać przestępstwa?

  Policja ma obowiązek ścigania każdego przestępstwa, jeśli uzyska wiarygodną wiadomość o jego popełnieniu. Niektóre z przestępstw są ścigane wyłącznie na wniosek pokrzywdzonego, a niektóre (...)

 • 21.11.2017

  Europejskie poświadczenie spadkowe

  Europejskie poświadczenie spadkowe to nowy rodzaj dokumentu potwierdzającego, że osoba w nim wymieniona posiada określone w tym dokumencie prawa do spadku. Podobną rolę pełni obecnie w Polsce (...)