Forum prawne (strona 700)

udostępnienie mieszkania przez sąsiada

Witam!!
Mam taki pytanie, kupilismy mieszkanie z zaadaptowanym poddaszem w którym nie było podłączonego centralnego ogrzewania. Zdecydowaliśmy się, żeby tam jednak podłączyć centralne, spółdzielnia ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.3 9:29:32

areszt w zamian za wyrok nakazowy

Może, choć najpierw zapewne wkroczy komornik z tytułem wykonawczym wyroku, który może zająć wynagrodzenie czy też jakieś wartościowe przedmioty do zlicytowania. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.9.3 7:20:49

samochody na wspolwlasnosc

Nie istnieje instytucja wyrejestrowania pojazdu. Jeśli nie zostanie on sprzedany lub oddany do stacji demontażu pojazdów cały czas trzeba płacić ubezpieczenie OC. Najlepszym sposobem będzie sprzedaż ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.9.3 7:19:4

zasiedzenie lokalu

Oczywiście po 25 latach ! ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.9.3 1:7:57

uznanie za zmarłego bez aktu zgonu

Polecam Kodeks Cywilny, bardzo ciekawa literatura ;-) lub Google.
Uznanie za zmarłego podane są czaso-okresy.

Art. 29. § 1. Zaginiony może być uznany za zmarłego, jeżeli upłynęło lat dziesięć ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.9.3 0:54:10

sprzedaż bez polskiej instrukcji obsługi

W Polsce musi być instrukcja w naszym pięknym języku ojczystym ! Albo podany link do strony Internetowej lub pliku gdzie taka instrukcja się znajduje.
Polecam skontaktować się z rzecznikiem konsumentów ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.9.3 0:47:12

gdzie zgłosić sąsiada który wyciął mi drzewa?

Jakie to były drzewa ? Pień na wysokości 120 cm jaką mógł mieć średnicę ? ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.9.3 0:44:23

podzial majatku - kto określa jego wartość?

Jeżeli sami dojdą do zgody to ich ocena wartości się,liczy jeżeli nie to rzeczoznawcy. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.9.3 0:42:30

Jazda po spożyciu alkoholu

Biczowanie przed ratuszem i 2 lata kamieniołomów ! ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.9.3 0:41:18

fortoradar

Do 7 dni karanie mandatowe, potem sprawa trafia do Sądu grodzkiego. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.9.3 0:37:25

zdjecie z foto radaru

Aha jeszcze 4 punkty karne ;-) ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2010.9.3 0:33:34

handel na giełdzie - jakie pozwolenia

Na jakiej giełdzie ? Towarowej ? Na bazarze ?
Oczywiście działalność gospodarcza z wpisanym odpowiednim PKD i jeżeli jest to jakiś rodzaj bazaru to wykupione miejsce na handel. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.9.3 0:27:41

strony www dla firm

Poczekaj do 18 roku życia i wtedy załóż firmę. A teraz możesz robić takie strony np. o umowę o dzieło. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.9.3 0:25:36

telefoniczne wezwanie na komende

Nie musiał iść na takie wezwanie ale jakby nie poszedł to na 100% dostałby na piśmie. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.9.3 0:24:33

pytanie o zachowek

Czy został wydziedziczony czy nie figuruje w testamencie ???? ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.9.3 0:19:38

czy policja może sprawdzać telefon?

Jest to naruszenie tajemnicy korespondencji !!!! Można od nich wymagać protokołu przeszukania. Mogli tylko ustalić numer IMEI aparatu i sprawdzić go w odpowiednie bazie danych czy nie figuruje jako ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2010.9.3 0:18:33

Meldowanie w hotelu bez dowodu

Bardzo częsty przypadek w schroniskach młodzieżowych i nie ma z tym problemów ! Polecam jednak wyrobienie dowodu osobistego. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.9.3 0:16:24

pomyłka w cenie

Została zawarta umowa na odległość. Temat skomplikowany ale .....
mój znajomy kupił w sklepie internetowym TV 42" LCD wart ok. 3600 zł za 360 zł. Oczywista pomyłka sklepu. Po tygodniowych spokojnych ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.9.3 0:13:20

fałszywe świadectwo ukończenia liceum

Jest to PRZESTĘPSTWO z art. 270 Kodeksu Karnego - Przerobienie , podrobienie, użycie sfałszowanego dokumentu.
§ 1. ?Kto, w celu użycia za autentyczny, podrabia lub przerabia dokument lub takiego ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.9.3 0:10:34

pytanie o adres IP

Oczywiście, że może !
Adres IP jest daną jednostkową nie identyfikującą w wyraźny sposób twojej osoby.
Gdyby posiadał np. adres IP, Imię i nazwisko oraz adres e-mail, wtedy działania takie ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.9.3 0:6:30

2010.9.3 0:3:53

niewyrazny protokół zatrzymania

Co to znaczy niewyraźny ?
Mało czytelna czcionka ?
Czy napisany ręcznie czy maszynowo ?
Kopia czy oryginał ? ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.9.3 0:2:8

Przygotowanie zawodowe nieletniego - czy może mnie zatrudnić rodzic?

Potrzebuję przerwać naukę w liceum na rok. Mam siedemnaście lat i nie do końca podobają mi się ewentualne konsekwencje. Wszystko to wynika z mojej sytuacji rodzinnej i z mamą kombinujemy jak tego ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.2 23:50:42

odszkodowanie-wypadek

Witam
Mam takie pytanie byłam uczestnikiem w wypadku samochodowym z,łamałam nogę i moje pytanie dotyczy czy mogę starać się o odszkodowanie od kierowcy, który spowodował wypadek ale ja też jechałąm ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.2 22:23:2

prawo jazdy-odbiór

witam
Mam pytanie zabrano mojemu bratu prawo jazdy za jazdę po spożyciu alkoholu na rok i np jeśli jest to data 21 lipca to czy może odebrać je 21 lipca za rok?Z góry dziękuję za pomoc


... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.9.2 22:15:49

egzamin na prawko

Witam
Mam pytanie jak wygląda sprawa jak zabrano mi prawo jazdy za jazdę po spożyciu alkoholu czy przed zdawaniem egzaminu muszę zrobić badania psychologiczne i czy muszę czekać na jakieś skierowanie?Z ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.2 22:4:36

brak prawa jazdy a stłuczka

Witam
Mam pytanie co grozi osobie,która spowodowała stłuczkę na szczęście nic nikomu się nie stało a do tego osoba ta nie miała przy sobie prawa jazdy?Z góry dziękuję za odpowiedzi


... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.2 22:1:5

nieważny przegląd

Witam Mam pytanie jaka kara grozi za nieważny przegląd? Z góry dziękuję za odpowiedzi


... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.2 19:56:18

poślizg-stłuczka

Witam
Mam takie pytanie moja siostra wpadła w poślizg i walnęła w latarnię uszkadzając auto czy w takiej sytuacji może ona się starać o odszkodowanie od swojego ubezpieczyciela?Z góry dziękuję ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.2 19:54:13

Narażanie na niezpieczeństwo podczas zamykanie i otwierania banku

Witam
Jestem pracownikiem dużego oddziału banku (w budynku pracuje ok. 80 osób). W związku z zakończeniem remontu budynku od początku miesiąca znika ochrona całodobowa oddziału a otwieraniem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.2 19:52:31

po alkoholu

Witam
Moje pytanie dotyczy takiej sytuacji co grozi osobie, która siedzi na miejscu kierowcy i jest po spożyciu nie jedzie tylko siedzi auto nie jest zapalone?Z góry dziękuję za odpowiedzi


... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.2 19:43:2

odzyskac prawo jazdy

Witam
Mam pytanie zabrano mi prawo jazdy powodem była jazda po alkoholu i moje pytanie dotyczy czy jest jakiś sposób, aby wcześniej dostać prawo jazdy znaczy przed ukończeniem kary?Jeśli tak to ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.2 19:39:17

jazda po pijanemu-kolizja

Witam
Mój mąż spowodował kolizję niestety jechał po alkoholu miał około 1,6 promila nic nikomu się nie stało na szczęście, jaka kara mu grozi?Z góry dziękuję za pomoc

... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.2 19:36:18

zabranie prawa jazdy-mandaty

Witam
Mam takie pytanie czy za niezapłacone mandaty można zabrać kierowcy prawo jazdy?Z góry dziękuję za odpowiedzi


... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.2 19:34:21

Dług a komornik

Witam!
Mam takie pytanie mój mąż ma ogromne długi w urzędzie skarbowym co mamy zrobić w takiej sytuacji, wiem że czeka nas komornik może rozdzielczość majątkowa?Z g,óry dziękuję za pomoc ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.2 19:31:15

ostatnia wola zmarłego

Czy jeśli osoba przed śmiercią wykupi 2 miejsca na cmentarzu parafialnym i na jednym z nich zasadzi Konopie oraz w ostatniej woli zaznaczy że krzak rosnący na wykupionym miejscu ma na nim pozostać ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.2 16:25:23

zerwanie umowy handlowej

To zależy jakie skutki (szkody, koszty) wywoła zerwanie umowy u kontrahenta. Bez poznania szczegółów umowy i jej przedmiotu nie da się na to pytanie odpowiedzieć. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.9.2 15:25:32

ponowny egzamin na prako po wyroku

witam Sprawa dotyczy mojego ojca jest sprawcą wypadku ze skutkiem śmiertelnym.Sąd orzekł kare pozbawienia wolności w zawieszeniu oraz zastosował środek karny w postaci zakazu prowadzenia pojazdów ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.2 11:47:26

Niepełnosprawny w więzieniu

Czy osoba niepełnosprawna fizycznie może odbywać karę w zamkniętym zakładzie karnym? Jak prawo reguluje takie kwestie? Chodzi o osobę na wózku inwalidzkim. Pozdrawiam. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.2 11:44:31

Wyrok w zawieszeniu dla nauczyciela

witam Czy nauczyciel, który otrzymał wyrok w zawieszeniu może i ma prawo pracować w liceum czy też dyrektor musi go zwolnić? czy stanowisko nauczyciela może tylko zajmować osoba niekarana.Chcę ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.2 11:44:4

Ogromny problem - śmierdzące liście

To tak trochę na przyszłość, ale chciałbym zapytać już teraz: jak wiecie, za niedługo zacznie się sezon na palenie liści w ogródkach, a co za tym idzie - na naszych osiedlach, w naszych ogrodach ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.2 11:42:26

Podział majątku-mieszkanie własnościowe

Witam,
Mam pytanie jak wygląda sprawa podziału majątku mamy z mężem wspólne mieszkanie czy np. może sąd zadecydować na moja korzyść gdyż dzieci są ze mną?Z góry dziękuję za pomoc

... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.2 11:40:34

Mandat za jazde na motorze bez uprawnien

witam moj syn otrzymal dzis mandat za jazde bez uprawnien motorem (300 zl) ma 18 lat i jest uczniem liceum, nie ma z czego zaplacic bo nie pracuje, co mu grozi jesli nie zaplace? Jak bedzie to wygladalo? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.2 11:39:17

czy zawsze zabierają prawko?

Witam, czy jest jakaś szansa że jak jechałem na rowerze po alkoholu, to że nie odbiorą mi prawa jazdy? Bo słyszałem gdzieś, że niedawno miało zmienić się prawo i to wcale nie ma być obowiązkowe, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.2 11:38:14

Pilnie potrzebna opieka ojca nad dzieckiem 3 miesięcznym (niezdolność matki do poieki około 2 mies)

dziękuje już podjełem odpowiednie kroki zadzwoniłem do szpitala i na jutro dostanę zaświadczenie lekarski a potem do lekarza pierwszego kontaktu ktury wystawi mi L4 jeszcze raz dziękuję. pozdarawiam ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2010.9.2 11:35:57

problemy z drukiem Z-3

witam mam problem mój były zakład pracy poprosilam o nadesłanie druku Z-3. Zakład nadesłał lecz były w nim błędy (numer NIP) i teraz pomimo chyba już ponaglen od ZUSu pracodawca nie nadsył ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.2 11:35:23

zmiana biegłego w trakcie procesu

Witajcie,
chciałbym zapytać w jakim trybie i czy z jakiegoś konkretnego powodu można zmienić biegłego w procesie? Chodzi konkretnie o biegłego z zakresu architektury. Ja uważam, że ta osoba jest ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.2 11:32:45

do więzienia za miłość?

witam,
mam 18 lat skończone i spotykam się z dziewczyną która nie skończyła jeszcze 15 lat. Od jakiegoś czasu kochamy się i jej matka się o tym dowiedziała i chce mnie teraz oskarżyć o pedofilię... ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.2 11:30:34

urlop dla osoby niepelnosprawnej

witam moj ojciec jest umiarkowanym stopniemu niepełnosprawny.Z tego tytułu przysługuje mu dodatkowy urlop w wymiarze 10 dni.dlatego tez pytam czy jeśli nie wykorzysta tego urlopu w danym roku kalendarzowym ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.2 11:30:3

Przepustka po 8 latach wyroku?

Po jakim czasie od rozpoczęcia wyroku można starać się o przepustkę? Mój znajomy został skazany na 15 lat, teraz mija już 8 rok jego odsiadki i nie ma już wzmorzonej ochrony... Czy może o przepustkę ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.2 11:28:23

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika