Jak zmienić najem mieszkania od spółdzielni w lokatorskie prawo do lokalu
Odpowiedzi w temacie (0)
W 2002 roku z powodu zadłużenia wobec spółdzielni na mocy decyzji sądu eksmitowano mnie z zajmowanego dotąd lokalu. Pozbawiono członkostwa w spółdzielni i przyznano lokal zastępczy na zasadzie najmu. Głównym najemcą jestem ja z mężem. Zameldowani w nim są członkowie mojej rodziny ( mąż, 2 synów i córka z 3 wnucząt), razem 8 osób. Chciałabym teraz przekształcić prawo do lokalu w lokatorskie ponieważ chcę zamienić mieszkanie na większe. Czy mam szansę oraz jakie po kolei mam podjąć kroki? Czy to córka (która w rzeczywistości zajmuje to mieszkanie) może stać się członkiem spółdzielni i załatwić sama tą sprawę?
Nie znalazłeś odpowiedzi?
DODAJ POST W TEMACIE
Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!
Potrzebujesz porady prawnej?
PODOBNE TEMATY NA FORUM
-
separacja i lokatorskie prawo do lokalu
przez: Klaudia_kociovip | 2010.10.9 16:21:18
separacja i lokatorskie prawo do lokalu moja mama chce złożyć wniosek do sądu o separację , posiada ona lokatorskie prawo do lokalu spółdzielczego,rodzice nie mieli podpisanej intercyzy, teraz (...) czytaj dalej»
-
Mieszkanie lokatorskie w społdzielni.
przez: sepsa | 2007.2.20 21:32:9
opuszczajac lokal winien byc sporzadzony AKTUALNY operat szacunkowy wykonany przez uprawninego rzeczoznace majatkowego (lista na stronach ministrstwa). Kto to zleca - niewazne, kosztem obciaza sie lokatora (...) czytaj dalej»
-
POMOCY! Wycena mieszkania w spółdzielni.
przez: Jano | 2007.2.20 13:25:49
Nie takiej odpowiedzi oczekujesz, ale: Ratunku! Po co opuszcza mieszkanie lokatorskie, gdy Sejm prawie uchwala nowelizację ustawy o s. m. i (może) przeniesienie WŁASNOŚCI nastąpi po wpłaceniu kwoty (...) czytaj dalej»
-
wymeldowanie się z mieszkania, do którego przysługuje spółdzielcze lokatorskie prawo
przez: loko1000 | 2010.9.14 23:1:10
Czy posiadając spółdzielcze lokatorskie prawo do lokalu muszę być w nim cały czas zameldowany na pobyt stały? Czy też możliwe jest wymeldowanie się z tego mieszkania (jednocześnie będąc cały (...) czytaj dalej»
-
przez: numa_20 | 2011.7.24 16:0:42
Witam. Zmarła moja siostra, która posiadała spółdzielcze lokatorskie prawo do lokalu mieszkaniowego. Siostra była wdową. Z dokumentu o przydziale mieszkania(jedynie taki dokument posiadam w swojej (...) czytaj dalej»
ZOBACZ TAKŻE:
-
Wypowiedzenie umowy najmu - Jak wypowiedzieć umowę najmu mieszkania lub lokalu?
Do najmu lokali mieszkalnych stosuje się przepisy Kodeksu cywilnego oraz ustawę o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i zmianie kodeksu cywilnego. Ma ona zastosowanie wyłącznie (...)
-
Najem okazjonalny o czym należy pamiętać?
Najem okazjonalny został wprowadzony ustawą z dnia 17 grudnia 2009 r. o zmianie ustawy o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego oraz o zmianie niektórych (...)
-
Prawo do korzystania z mieszkania współmałżonka
Zgodnie z art. 28[1] Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego, jeżeli prawo do mieszkania przysługuje jednemu małżonkowi, drugi małżonek jest uprawniony do korzystania z tego mieszkania w celu zaspokojenia (...)
-
Właścicielu, nareszcie pozbędziesz się nierzetelnego lokatora!
Komornicy prowadzą rocznie ok. 7.000 spraw eksmisyjnych (postępowań o opróżnienie lokalu). Gdyby prawo nie chroniło tak bardzo lokatorów, eksmisji byłoby zapewne więcej. Obowiązujące (...)
-
W jaki sposób powstaje spółdzielcze lokatorskie prawo do lokalu mieszkalnego?
Spółdzielcze lokatorskie prawo do lokalu jest jedną z możliwych prawnych konstrukcji, które pozwalają zajmować lokal należący do spółdzielni mieszkaniowej. Spośród (...)