Forum prawne (strona 698)

Personalia dziecka na stronie www

Witam,
na stronie www szkoły podstawowej do której chodzi moje dziecko, pojawiają się zdjęcia z imprez szkolnych, zdjęcia klasowe, zdjęcia z wycieczek. Znajdują się na nich dzieci które do ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.6 11:30:29

Zarządzenie z Sądu Rej. Wydział Ksiąg Wieczystych

Witam wszytkich, mam drobną niedogodność z aktem notarialnym, umowqa została zawarta pod koniec maja 2010 i aby miec mniej formalnośći w akcie zawarliśmy również wniosek o wspis hipotek. Wszystko, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.6 11:30:19

płatność kartą

Witam.
Mam takie pytanko od jakiej kwoty można płacić kartą w sklepie?Z góry dziękuję za odpowiedzi ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.6 11:27:33

przedawnienie w sprawie kolizji

witam mojemu synowi za 3 miesięce upłyną 2 lata od momentu kolizji a sprawa w sądzie grodzkim jeszcze się nie odbyła. Podobno sędzia jest na długotrwałym zwolnieniu lekarskim i nie wyznaczono ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.6 11:25:44

gwarancja laptopa

Witam!
mam pytanie jak to jest z gwarancja na laptopa czy np. gwarancja na baterie do niego mam inny okres ważności?Z góry dziękuję za odpowiedzi ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.6 11:25:43

Fundacja a organizacja pożytku publicznego

Witam,
mam zamiar założyć fundację. Moje pytanie jest takie: po jakim czasie i jakie są kryteria, aby fundacja stała się organizacją pożytku publicznego?
Pozdrawiam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.6 11:25:30

Czy można wypowiedzieć umowę o pracę

Czy pracownik będący na zwolnieniu lekarskim trzymiesięcznym może złożyć wypowiedzenie umowy o pracę czy musi najpierw z tego zwolnienia wrócić? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.6 11:24:20

pracownik sklepu jako konwój

Pracuję w sklepie. Do niedawna pieniądze z utargu odbierał konwój, teraz szef chce zaoszczędzić i po pracy na zmianę któryś z pracowników idzie do banku i wpłaca pieniądze. Chciałbym zapytać, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.6 11:22:41

delegacja prywatnym samochodem

Witam,
pracownik jest wysłany w delegację, pracodawca określił sposób transportu jako pociąg. Czy pracownik może udac się w podróż prywatnym samochodem i odebrać pieniądze w wysokości kosztu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.6 11:20:56

odmowa udziału w szkoleniu

Czy pracownik może odmówić udziału w szkoleniu organizowanym przez pracodawcę? Czy jeśli odmówi to może być to powodem do zwolnienia dyscyplinarnego?

... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.6 11:19:15

czy mozna przeprowadzic sprawe spadkowa za posrednictwem notariusza?

Witam nie dawno zmarl moj ojciec czy musze wnosic sprawe o nabycie spadku do sadu przy zgodzie wszystkich spadkobiercow z mocy ustawy poniewaz nie ma testamentu, czy w takim przypadku mozna to zalatwic ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.6 11:16:47

emerytka jako opiekunka do dzieci

Chciałbym zatrudnić babcię do opieki nad wnuczkami. Chciałbym zapytać, jakich formalności należy dopełnić, aby zrobić to legalnie? Jakie są koszty zatrudnienia takiej osoby na pół etatu (osoba ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.6 11:16:35

po jakim czasie etat?

Witam,
chciałbym zapytać o taką kwestię - pracuję na umowę o dzieło, umowa jest podpisywana co miesiąc. Czy jest jakiś czas, tzn. czy pracodawca ma jakiś obowiązek po określonym czasie dać ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.6 11:15:12

kupno-inna cena

Witam.
Mam pytanie kupiłam rzecz na allegro i od razu wpłaciłam daną kwotę na konto sprzedawcy a teraz okazało się że on się pomylił i że mam dopłacić jeszcze czy tak można?Z góry dziękuję ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.6 11:14:43

jak przerejestrowac samochod po smierci współwłaściciela

trzy miesiące temu umarł mi dziadek, był ze mną współwłaścicielem samochodu,ale nie spożadzil testamentu, dziadek ma 4 dzieci, jedo zona tez juz zmarła , mniej więcej wiem jaki jest podział ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.6 11:10:31

odmowa naprawy

Witam
Mam taki problem oddałam na gwarancji do naprawy odtwarzacz mp4 i odmówili mi podając powód z którym kompletnie się nie zgadzam z resztą ja zgłaszam inną rzecz oni stwierdzili inna naprawę ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.6 11:8:51

posiadanie dwoch mieszkan

niedawno w spadku po matce dostalem mieszkanie wlasniosciowe ale posiadam takze inne mieszkanie komunalne ktore wynajmuje.Czy mogę posiadać oba mieszkania ? Wiem że mieszkania komunalnego nie mogę ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.6 11:4:57

wyjazd za granicę z dzieckiem

Witam
Mam pytanie moja żona chce wyjechać z naszym dzieckiem za granicę jesteśmy po rozwodzie, ale nie mam ograniczonych praw do dziecka i co w przypadku kiedy ja nie zgodzę się na taki wyjazd co ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.6 11:0:35

co lepsze sprzedaz czy darowizne

witam mam pytanie moi rodzice chca zaciagnac kredyt na kupienie mieszkania. i teraz mam pytanie czy lepiej zeby ten dom mi sprzedali czy tez aby mi do podarowali, tylko czy jesli rata nie zostanie splacona ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.6 10:59:54

Sprawa majatkowa

Witam s
Mam pytanie nie jestem jeszcze po rozwodzie z żona ale od teściowej dostaliśmy dom i co się z nim stanie po rozwodzie naszym teściowa już nie żyje, czy tą część mogę zapisać komuś ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.6 10:50:8

urlop wychowawczy i dodatkowa praca

witam mam pytanie moja corka jest na urlopie wychowawczym i czy moze dorabiac na zlecenie. Pracowalaby w sobote i piatek a mój pracodawca wyraził zgodę na podjęcie dodatkowej pracy. czy jest tozgodne ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.6 10:48:12

Komornik umorzenie

Witam!
Mam pytanie komornik ściągał alimenty ode mnie na syna i teraz chcemy zrezygnować ponieważ dogadałam się z mężem jak to zrobić?Z góry dziękuję za odpowiedzi ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.6 10:47:37

ubezpieczenie przy zonie

Witam chcialbym sie zapytac w lipcu ozenilem sie, do tamtej pory bylem zarejestrowany w Urzędzie Pracy, ale od momentu ślubu nie mam prawa byc tam zarejestrowany, poniewaz moja zona pracuje i mam ubezpieczyć ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.6 10:44:17

ucieczka za granice z dzieckiem

witam
Mam problem moja była żona wyjechała z dzieckiem za granice bez mojej zgody co z widzeniami?Co mam robić?Z góry dziękuję za pomoc ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.6 10:42:29

zaświadczenie o dochodach do urzedu pracy

witam moj syn chce sie zarejestrowac w urzedzie pracy ,aby to zrobic musi dostarczyc odpowiednie papiery jest wśród nich zaświadczenie o dochodach(szczegłowo rozpisane jakie dochody otrzymywałam w ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.6 10:39:53

alimenty

Witam
Mam problem dostaje alimenty od ojca, ale matka ja przepija co zrobić?Od czego zacząć?Z góry dziękuję za pomoc

... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.6 10:37:44

nagrywanie rozmów w pracy

witam moja córka mi powiedziała że jej przełożony nagrywa na dyktafon swoje rozmowy z podwładnymi? Są to zwykłe rozmowy, nie ma tam żadnych gróźb, czy mobbingu,tylko że przełożony w żaden ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.6 10:35:26

Wcześniejsza emerytura z powodu niepełnosprawnego dziecka

Witajcie.
Czy jeżeli sprawuję opiekę nad dzieckiem niepełnosprawnym to czy mogę przejść na wcześniejszą emeryturę? Mam przepracowane 23 lata.
Z góry dziękuję za odpowiedź,
pozdrawiam

... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.6 10:30:28

Podatek od wynajmu mieszkania

Właściciel mieszkania, które wynajmuję, nie płaci podatku z tytułu pieniędzy które ode mnie otrzymuje. Nie mamy podpisanej umowy i on nie chce tej umowy podpisać. Czy mogę zgłosić tę sprawę ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.6 10:29:6

czy musze podawac przyczyne wymowienia ?

Witam,

chce złożyć wypowiedzenie umowy (na czas nieokreślony) o prace w trybie natychmiastowym za porozumieniem stron. Wiem, że pracodawca może sie nie zgodzić na tryb natychmiastowy. Czy musze ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.6 10:26:51

Pytanie o ubezpieczenie

Mój chłopak pochodzi z Azji, oboje jesteśmy studentami. Zamierzamy się pobrać wkrótce. Póki co jestem ubezpieczona dzięki mojej mamie, ale chciałbym zapytać jak to będzie wyglądać po ślubie ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2010.9.6 10:26:41

stopień niepełnosprawności - padaczka

Witam was,

czy na padaczkę można dostać umiarkowany stopień niepełnosprawności? Czy ktoś z Was może taki dostał?

Pozdrawiam Aga ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.6 10:24:26

alimenty-niepracujący

witam
Mam pytanie moja córka zaszła w ciążę z chłopakiem , który nie pracuje dalej się uczy w takiej sytuacji może ona zażądać alimentów od rodziców chłopaka?Z góry dziękuję za pomoc ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.6 10:24:10

powrót po urlopie wychowawczym do pracy jako nauczyciel

Witam,
moja córka jest nauczycielem kontraktowym i od listopada ma zamiar wrócić z urlopu wychowawczego. Chciałbym sie zapytać, czy dyrektor ma obowiązek przywrócenia jej na takie samo stanowisko, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.6 10:22:23

dochody z giełdy a ZUS

Czy jeżeli jedynym dochodem, jaki uzyskam w tym roku podatkowym (2010) są dochody z giełdy, to czy muszę opłacić z tych dochodów sobie składkę ZUS? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.6 10:21:24

Jak ubezpieczyć budynki gospodarcze

Niedaleko mojej działki powstaje dość duża inwestycja budowlana. Na działce mam budynki gospodarcze i zastanawiam się czy je ubezpieczyć. Jednak czy istnieje możliwość ubezpieczenia ich na ewentualność ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.6 10:19:57

parking przy bloku komunalnym

Czy miasto budując bloki komunalne ma obowiązek zapewnić parking dla mieszkańców takiego bloku czy nie jest to konieczne? Czy jest to prawnie regulowane czy zależy np. od aktywności mieszkańców? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.6 10:18:18

jak odzyskaw wyplate przed zmiana pracy ?

Witam chcialbym zmienic prace bo dostalem dobra oferte ale boje sie poniewaz nie dostane wypłaty za przepracowane 2 tyg. ( jestem na umowie szkoleniowej) Boje się , że szef zrobi nieuczciwą inwenture ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.6 10:17:38

Jak zdobyć mieszkanie komunalne

Chciałbym uzyskać poradę - jestem w trudnej sytuacji finansowej, właśnie skończyłem studia i zaczynam pracę i potrzebuję mieszkania. Chciałbym je uzyskać od gminy, tzn. dostać mieszkanie komunalne, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.6 10:16:58

zameldowanie dziecka

Dzień dobry,

czy dopuszczalna w naszym prawie jest taka sytuacja, że dziecko jest zameldowane na pobyt stały w miejscu innym niż przy matce, która jako jedyna ma prawa rodzicielskie do niego?
... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.9.6 10:15:18

stacja transformatorowa

Witam,
czy ktoś się może orientuje, w jakiej odległości od budynku mieszkalnego energetyka ma prawo postawić stację transformatorową? Bo w odległości 23 m. od mojego domu została taka postawiona ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.6 10:13:48

swiadectwo pracy po stazu

witam do sierpnia tego roku byłam na stazu w pewnej firmie z urzedu pracy . czy po jego zakończeniu firma ta ma obowiązek wydać mi jakies świadectwo pracy i czy to świadectwo różni sie od zwykłego ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.6 10:12:46

Alimenty a drugie małzeństwo

Witam.
Mam pytanie mój mąż ma dwójkę dzieci z poprzedniego małżeństwa była żona wniosła pozew o podwyższenie alimentów mąż nie zarabia tyle czy w takiej sytuacji aliementy będą ściągane ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.6 10:9:10

wygrana spawa i co teraz ?

witam pracowal w pewnej firmie, niestety musialem pozwac pracodawce, wygralem sprawe ale jak do tej pory nie dostalem zadnego wynagrodzenia. po powinienem w tej sprawie zrobic ?? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.6 10:8:46

informacje o wynagrodzeniu przy pracy za granica

Witam
Pracuje na umowe zlecenie w niemczech.Firma podpisala ze mna umowe na okres 18 miesiecy wylacznie - czy to jest zgodne z kodeksem pracy. I po drugie:czy zakład musi przesyłac mi informacje o ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.6 10:5:1

zalozenie własnej spółka z o.o. a urlop

Witam, moja corka jest obecnie na urlopie wychowawczym (do końac 2010 roku), a chce założyc spółki z o.o.. W spolce bedzie jedynym założycielem i Prezesem czy w związku z tym musi zrezygnować ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.6 9:58:22

uciazliwy dojazd do firmy

Pol roku temu firma w ktorej pracuje zmieniła siedzibę,przez co dojazd zajmuje mi godzine dluzej w jedną stroną. Dojazdy zaczeli mi strasznie przeszkadzac, a nie chce sie zwalniac sama. Czy powinnam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.6 9:54:22

pracownik socjalny a roznoszenie listow

Witam chcialbym sie zapytac w sprawie mojej corki bo jestem pracownikiem spolecznej . Kilka dni temu jej kierowniczka oznajmiła im ze musza roznosić listy do podopiecznych(decyzje) bo nie ma pieniędzy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.6 9:49:30

wypowiedzenie z pracy a zwolnienie chorobowe

witam, moja corka jest na wypowiedzeniu umowy przez pracodawce do 02.09.2010 i wykorzystuje urlop wypoczynkowy, niestety sie rozchorowala i chce isc na L4.jak to sie ma do wypowiedzenia i urlopu?
Czy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.6 9:44:42

opieka po śierci rodziców

Witam Co się dzieje z dziećmi, które są niepełnoletnia a rodzice umrą?Z góry dziękuję za odpowiedzi ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.6 9:42:51

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika